۶ تمرین ساده برای درمان درد زانو

ورزش یکی از بهترین راه حل ها برای کسانی است که به درد مزمن زانو مبتلا هستند. بنابراین در اینجا ۶ تمرین ساده برای نگه داشتن و درمان درد زانو به میزان حداقل ارائه می شود. تمرینات باید به دقت انتخاب شوند تا از وخیم شدن مشکل جلوگیری شود. یکی از نکته های ایمنی برای کسانی که برای مبارزه با درد در زانو از ورزش استفاده می کنند این است: آن ها باید از خم کردن پاها به اندازه ای که در آن زانوها از انگشتان پا جلوتر باشند، اجتناب کنند. این قانونی است تا از فشار بیش از حد به زیر زانو جلوگیری شود تا در آینده نیازی به تعویض مفصل زانو نباشد.

6 تمرین ساده برای درمان درد زانو

رابطه بین اضافه وزن و درد زانو

داشتن اضافه وزن نقش زیادی در سلامت زانو دارد و در واقع با افزایش وزن ممکن است درد زانو شروع شود چون زانو ها باید وزن بیشتری حمل کنند. این بدان معنی است که اولین مرحله برای داشتن زانوی بدون درد، کاهش وزن است.

حرکات ورزشی : چنانچه در خصوص هر کدام از این حرکات سوال داشتید،در قسمت نظرات سوال خود را مطرح کنید

تلگرام

نشستن نیمه اسکوات

این تمرین شامل نشستن روی صندلی بدون دسته و دوباره به حالت ایستاده برگشتن است. همواره کف پاها باید صاف بر روی زمین نگه داشته شوند.

6 تمرین ساده برای درمان درد زانو

حرکت کششی همسترینگ

فرد باید بر روی زمین نشسته و هر دو پای خود را به جلو دراز کند. سپس باید کف یک پا را در مقابل ران پای دیگر قرار دهد. باید به جلو خم شود مچ پای دراز شده را لمس کند.

6 تمرین ساده برای درمان درد زانو

گامی به سمت بالا

این تمرین گام گذاشتن روی یک نیمکت یا پله با یک پا و سپس بلند کردن پای است که روی زمین قرار داد. ابتدا پای چپ را روی نیمکت قرار دهید، سپس پای راست را از زمین جدا کرده و بالا آورید. این حرکت را با پای دیگر تکرار کنید. در تمام مدت انجام این تمرین، زانو باید به طور مستقیم در بالای مچ پا قرار گرفته باشد.

6 تمرین ساده برای درمان درد زانو

بالا بردن پا

فرد ابتدا باید بر روی زمین دراز بکشد. سپس حدود شش اینچ (۱۵ سانتیمتر)  یک پا را از روی زمین بلند کند و تا زمانی که می تواند آن را نگه می دارد و این تمرین را برای پای دیگر تکرار می کند.

6 تمرین ساده برای درمان درد زانو

اسلاید دیوار

در این تمرین فرد پشت به یک دیوار می ایستد سپس روبه پایین می آید و زانو را در حدود ۳۰ درجه خم می کند و دوباره صاف می ایستد. این کار را باید چندین بار تکرار کند، فرد باید تلاش کند پای خود را در موقعیت خم تا زمانی که می تواند، نگه دارد.

6 تمرین ساده برای درمان درد زانو

تمرین های عمومی از قبیل راه رفتن و دویدن برای سلامت زانو مهم هستند و به افزایش قدرت زانو و دامنه حرکتی فرد کمک می کنند. اگر تمرینات شدید باعث درد یا ناراحتی شود، دوچرخه سواری ورزش خوبی برای گرفتن بسیاری از همان مزایای بدون درد اضافی است. ورزشی که برای سلامت زانو و کاهش درد زانو مناسب است را باید حداقل سه یا چهار بار در هفته انجام داد.

ترجمه:  elmevarzesh.com

منبع: holistichealthdaily

به اشتراک بگذارید :
 جشنواره وب ایران

مطالب مشابه

۸۶ نظر

 1. محمد حسین گفت:

  سلام و سپاس
  من۵۵ سالمه والیبال بازی میکنم می خواستم سوال کنم که علت زانو درد وساییدگی زانو میتونه از والیبال باشه؟

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، خود ورزش نمی تونه عامل باشه مگر اینکه زانوها دچار فرسودگی شده باشند یا اینکه تمرین به زانو فشار وارد کنه

 2. افسانه گفت:

  سلام زنی هستم ۵۲ساله زانوم ساییدگی شدید داره وارتروز هم دارم راه زیاد نمیتونم برم. پله نمیتونم بالا برم ولی باید برم تمرینات شما پایم رو درد میاورد میشه راه حلی برام بگید نمیتونبم برم

  • رامیار نجفی گفت:

   سلام. برای شما بهترین کار ورزش در آب هست. هم باعث تقویت بدن شما میشه هم بدون درد و محدودیت انجام میشه.

 3. فریبا گفت:

  سلام خانمی ۲۵ ساله هستم و حدود یک ماهی زانو بعضی وقتها قفل مکند زانوی سمت راست و موقع نماز خواندن سر سجده زانوهایم صدا می خورد کلسیم بدنم کم هست یا از چیز دیگه است؟ راه درمان چیست مادرم می گوید از تنش و عصبی میزند به زانو

 4. آرتمیس گفت:

  با سلام و خسته نباشید. ۳۳ سالمه و سابقه ی کوه نوردی و دوی استقامت هم دارم، یک بار پارگی مینیسک خارجی زانوی چپم رو تشخیص دادند که البته جزئی بود و با استراحت رفع شد، بعد از کنار گذاشتن ورزش به صورت پراکنده و تفریحی می دویدم و کوه می رفتم، اخیرا بعد از یک بازه ی هشت ماهه که ورزش نداشتم، با ۳۰ دقیقه دویدن در تپه و دامنه شروع کردم و در عرض دو ماه مدت رو به ۹۰ دقیقه افزایش دادم، محل دویدنم هم دارای فراز و نشیب بود و به طور متوسط در هر هفته حدود ۴۰ کیلومتر می دویدم، با درد جلوی کشکک در هر دو زانو مخصوصا هنگام تحمل وزن بدن، تمریناتم رو به سمت اینتروال پیش بردم اما کماکان روی شیب.درد زانوهام بیشتر شده البته شدید نیست و بدون ورم هست ولی هنگام خم و راست شدن حین تحمل وزن درد خفیف داره که مثل خستگی مفصل می مونه، الان دو هفته است که استراحت می کنم و کمی بهتر شده، تصمیم دارم یک مدت فقط استخر برم و فشار نیارم، ولی نگرانم که دیگه نتونم بدوم و علت درد رو نمی دونم. خواستم نظر شما رو هم بدونم. با تشکر از مطالب خوبتون.

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، مشکل اینجاست که شیوه ورزش شما برای کسی مناسب بوده که بدنش آماده بوده، دویدن در شیب و کوه وقتی عضلات قوی نباشن باعث آسیب میشه، شما بهتره استراحت کنید و به پزشک مراجعه کنید تا وضعیت رو بررسی کنه، مشکل نمی تونه اینقدر حاد باشه که مانع ورزش بشه

 5. نگار گفت:

  سلام من ۱۸ سالمه و چند ماهه پیش باشگاه میرفتم و زومبا تمرین میکردم و زانوم آسیب دید زانوم رو اصلا نمیتونم جمع کنم جدیدا از پله که بالا میرم درد میگیره میخواستم بدونم با این حرکات این دردها رفع میشه ؟

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، خیر، این حرکات برای کسانی هست که عضلات پاشون ضعیف هست و با تقویت اون درد زانو کم میشه، مشکل شما آسیب دیدگی هست که باید توسط پزشک بررسی بشه

    

    

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *