۶ تمرین ساده برای درمان درد زانو

ورزش یکی از بهترین راه حل ها برای کسانی است که به درد مزمن زانو مبتلا هستند. بنابراین در اینجا ۶ تمرین ساده برای نگه داشتن و درمان درد زانو به میزان حداقل ارائه می شود. تمرینات باید به دقت انتخاب شوند تا از وخیم شدن مشکل جلوگیری شود. یکی از نکته های ایمنی برای کسانی که برای مبارزه با درد در زانو از ورزش استفاده می کنند این است: آن ها باید از خم کردن پاها به اندازه ای که در آن زانوها از انگشتان پا جلوتر باشند، اجتناب کنند. این قانونی است تا از فشار بیش از حد به زیر زانو جلوگیری شود تا در آینده نیازی به تعویض مفصل زانو نباشد.

6 تمرین ساده برای درمان درد زانو

رابطه بین اضافه وزن و درد زانو

داشتن اضافه وزن نقش زیادی در سلامت زانو دارد و در واقع با افزایش وزن ممکن است درد زانو شروع شود چون زانو ها باید وزن بیشتری حمل کنند. این بدان معنی است که اولین مرحله برای داشتن زانوی بدون درد، کاهش وزن است.

حرکات ورزشی : چنانچه در خصوص هر کدام از این حرکات سوال داشتید،در قسمت نظرات سوال خود را مطرح کنید

تلگرام

نشستن نیمه اسکوات

این تمرین شامل نشستن روی صندلی بدون دسته و دوباره به حالت ایستاده برگشتن است. همواره کف پاها باید صاف بر روی زمین نگه داشته شوند.

6 تمرین ساده برای درمان درد زانو

حرکت کششی همسترینگ

فرد باید بر روی زمین نشسته و هر دو پای خود را به جلو دراز کند. سپس باید کف یک پا را در مقابل ران پای دیگر قرار دهد. باید به جلو خم شود مچ پای دراز شده را لمس کند.

6 تمرین ساده برای درمان درد زانو

گامی به سمت بالا

این تمرین گام گذاشتن روی یک نیمکت یا پله با یک پا و سپس بلند کردن پای است که روی زمین قرار داد. ابتدا پای چپ را روی نیمکت قرار دهید، سپس پای راست را از زمین جدا کرده و بالا آورید. این حرکت را با پای دیگر تکرار کنید. در تمام مدت انجام این تمرین، زانو باید به طور مستقیم در بالای مچ پا قرار گرفته باشد.

6 تمرین ساده برای درمان درد زانو

بالا بردن پا

فرد ابتدا باید بر روی زمین دراز بکشد. سپس حدود شش اینچ (۱۵ سانتیمتر)  یک پا را از روی زمین بلند کند و تا زمانی که می تواند آن را نگه می دارد و این تمرین را برای پای دیگر تکرار می کند.

6 تمرین ساده برای درمان درد زانو

اسلاید دیوار

در این تمرین فرد پشت به یک دیوار می ایستد سپس روبه پایین می آید و زانو را در حدود ۳۰ درجه خم می کند و دوباره صاف می ایستد. این کار را باید چندین بار تکرار کند، فرد باید تلاش کند پای خود را در موقعیت خم تا زمانی که می تواند، نگه دارد.

6 تمرین ساده برای درمان درد زانو

تمرین های عمومی از قبیل راه رفتن و دویدن برای سلامت زانو مهم هستند و به افزایش قدرت زانو و دامنه حرکتی فرد کمک می کنند. اگر تمرینات شدید باعث درد یا ناراحتی شود، دوچرخه سواری ورزش خوبی برای گرفتن بسیاری از همان مزایای بدون درد اضافی است. ورزشی که برای سلامت زانو و کاهش درد زانو مناسب است را باید حداقل سه یا چهار بار در هفته انجام داد.

ترجمه:  elmevarzesh.com

منبع: holistichealthdaily

به اشتراک بگذارید :
 جشنواره وب ایران

مطالب مشابه

۸۲ نظر

 1. محمد حسین گفت:

  سلام و سپاس
  من۵۵ سالمه والیبال بازی میکنم می خواستم سوال کنم که علت زانو درد وساییدگی زانو میتونه از والیبال باشه؟

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، خود ورزش نمی تونه عامل باشه مگر اینکه زانوها دچار فرسودگی شده باشند یا اینکه تمرین به زانو فشار وارد کنه

 2. افسانه گفت:

  سلام زنی هستم ۵۲ساله زانوم ساییدگی شدید داره وارتروز هم دارم راه زیاد نمیتونم برم. پله نمیتونم بالا برم ولی باید برم تمرینات شما پایم رو درد میاورد میشه راه حلی برام بگید نمیتونبم برم

  • رامیار نجفی گفت:

   سلام. برای شما بهترین کار ورزش در آب هست. هم باعث تقویت بدن شما میشه هم بدون درد و محدودیت انجام میشه.

 3. فریبا گفت:

  سلام خانمی ۲۵ ساله هستم و حدود یک ماهی زانو بعضی وقتها قفل مکند زانوی سمت راست و موقع نماز خواندن سر سجده زانوهایم صدا می خورد کلسیم بدنم کم هست یا از چیز دیگه است؟ راه درمان چیست مادرم می گوید از تنش و عصبی میزند به زانو

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *