۸ نمونه ورزش کششی برای بهبود درد شانه

8 نمونه ورزش کششی برای بهبود درد شانه
مکمل_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________

 ورزش های زیر نمونه ورزش کششی برای بهبود درد شانه هستند، با انجام این حرکات در طول روز درد شانه را از خود دور کنید.

۱- ورزش ساده شانه

8 نمونه ورزش کششی برای بهبود درد شانهچرخش شانه باعث رفع فشار از عضلات شانه و آرامش آن ها می گردد. به جلو خم شوید و یکی از دست های خود را آویزان کنید. به طور فرضی، یک دایره با دست تان بکشید. با دست دیگر خود، میز یا صندلی را بگیرید.

۲- کشش گردن و پشت

8 نمونه ورزش کششی برای بهبود درد شانهبسیاری از دردهای شانه به سبب بد نشستن و فشار بر روی عضلات کمر و گردن به وجود می آید. شانه را به طور دایره وار، به پشت و عقب بچرخانید. ابتدا از یک دایره کوچک شروع کرده تا به دایره بزرگ تر برسید. ۱۰ بار به سمت جلو و ۱۰ بار به سمت عقب، شانه خود را بچرخانید.

۳- کشش پشت

8 نمونه ورزش کششی برای بهبود درد شانهروی یک صندلی بنشینید. خود را کاملا به جلو خم کنید. دست ها و سر خود را آویزان کنید. شکم با ران پا باید در تماس باشد. ۳۰ ثانیه در این حالت بمانید.

۴- کشش پشت و شانه

مثل حالت قبل بنشینید. پاهای خود را به عرض شانه باز کنید. دست های خود را از پشت ساق پا بگذرانید و قوزک پا را بگیرید. سپس به آرامی، شانه ها و قسمت بالایی کمر را بکشید. خود را در این حالت به مدت ۳۰ ثانیه نگاه دارید.

۵- کشش عضله دو سر بازو و بازو

8 نمونه ورزش کششی برای بهبود درد شانهدست راست خود را مستقیم روبروی خود قرار دهید (کف دست بالا باشد). با دست دیگر انگشتان دست راست خود را بگیرید و انگشتان دست راست را به عقب بکشید. این کار را برای ۲۰ دقیقه انجام دهید و بعد با دست دیگر این کشش را انجام دهید.

۶- کشش بازو

دست راست خود را مستقیم روبروی خود قرار دهید. دست خود را به سمت پایین بیاورید، طوری که انگشتان به سمت کف زمین باشند. با دست چپ، انگشتان را به طرف خود بکشید. این کار را برای ۲۰ دقیقه انجام دهید و بعد با دست دیگر این کشش را انجام دهید.

۷- کشش گردن

8 نمونه ورزش کششی برای بهبود درد شانهدست راست خود را پشت تان قرار دهید. دست چپ خود را روی سرتان گذاشته و سر خود را به سمت چپ خم کرده و گردن خود را بکشید. سپس رها کنید . سپس جای دست ها را عوض کنید، یعنی دست راست را روی سر گذاشته و گردن را به راست خم کنید، در حالی که دست چپ تان در پشت بدن قرار دارد. این کشش را ۱۰ بار با هر دو دست انجام دهید.

۸- کشش چرخش شانه

8 نمونه ورزش کششی برای بهبود درد شانهروی یک صندلی بنشینید. گردن خود را به سمت پایین خم کنید. دستان خود را مستقیم روبروی خود قرار دهید. سپس آن ها را بچرخانید. دست های خود را به شکل ضربدری قرار دهید، طوری که کف دست هایتان روی هم قرار گیرد. این کشش را برای ۳۰ ثانیه انجام دهید.

تلگرام

به اشتراک بگذارید :
loading...
loading...

مطالب مشابه

۲ نظر

 1. احسان گفت:

  با سلام
  امروز بعد از ضربه محکم اسپک سرشانه ام درد گرفت و بعدش نزاشت اسپک محکمی بزنم وقبلا هم چندین بار این اتفاق افتاد وبعد استراحت خوب شد به نظرتون این درد میتونه جدی باشه و منو از والیبال کنار بزاره؟؟؟ یا با تمرینات وزنه و کش خوب میشه؟؟؟؟
  چیکار کنم ممنون میشم کمکم کنین

  • رامیار نجفی گفت:

   سلام. استراحت کنید. تا فردا سرما درمانی کنید و از پس فردا گرما درمانی انجام بدید. از پماد موضعی و آب درمانی بهره ببرید. حداقل ۱ الی ۲ هفته استراحت کنید اگر دردش بهتر نشد باید به پزشک مراجعه کنید. ادامه ورزش با این وضع اشتباهه

نظرتان را برای ما بنویسید. اگر هم در خصوص موضوعی سوال دارید، چنانچه اطلاعات کافی در مورد آن داشته باشیم پاسخ خواهیم داد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *