چاقی شکم کودکان

_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________تلگرام

محققان آمریکایی چاقی مفرط در سنین کودکی را در اثر کمبود ویتامین D اعلام کرده اند. براساس مطالعات محققان دانشگاه میشیگان، تحقیقات قبلی حاکی بر این امر بوده است که چاقی مفرط در کودکان در اثر نداشتن تغذیه مناسب و عدم فعالیت های فیزیکی است.این محققان با انجام مطالعات دقیق تری به این نتیجه دست یافتند که کمبود ویتامین D از دلایل مهم چاقی در کودکان است.

overweight-fat-obese-child-tape-measure-story-top

این محققان با مطالعه بر روی ۴۷۹ کودک بین ۵ تا ۱۹ سال در بوگوتای کلمبیا تحقیقات خود را انجام دادند. چاق شدن و تجمع چربی در ناحیه شکم کودکان در اثر کمبود ویتامین D گزارش شده است.

براساس گزارش لاستمپا، علاوه بر نور آفتاب که ساده ترین راه برای کسب این ویتامین است منابع غذایی از جمله ماهی های چرب مثل قزل آلا و شاه ماهی و شیر غنی از ویتامین گروه D هستند.

به اشتراک بگذارید :
loading...

مطالب مشابه

۳ نظر

  1. لیلی گفت:

    سلام خسته نباشید متاسفانه خاطرم نیست در گذشته این سوالو پرسیدم یانه البته دوروز قبل باز هم سوال کرد ولی نتونستم جوابو پیدا کنم ودر ایمیل من هم جوابی نبود ولی امیدوارم اینبار جوابی از شما بگیرم پسر ۱۷ ساله من با قد ۱۸۶ و وزن ۱۰۲ کیلو در ظاهر امر درشت و ومتناسب است البته با داشتن کمی شکم و سینه برجسته البته این سینه برجسته و تجمع چربی خیلی ازارش میده لطفن راهنمایی کنید برای کوچک کردن این سینه چه ورزشی مناسب هست و وزن و قد مناسب چه رقمی هست ورزش مناسب پسرم چی مناسبه از راهنمایی شما بی نهایت ممنونم

  2. لیلی گفت:

    بی نهایت ممنونم

نظرتان را برای ما بنویسید. اگر هم در خصوص موضوعی سوال دارید، چنانچه اطلاعات کافی در مورد آن داشته باشیم پاسخ خواهیم داد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *