ارتباط تختخواب با وضعیت بدن

بی شک آخرین محلی که شما با وضعیت بدنی همدم هستید، تختخواب است.در آن جا نه ایستاده اید و نه نشسته اید ، بلکه دراز کشیده اید.استخوان ها ، عضلات و مفاصلتان مجبور نیستند شما را نگه دارند و این کار به فنر تشک سپرده می شود.پس نگرانی برای چیست؟

دلیل نگرانی این است که خوابیدن ، متشکل از یک وضعیت طولانی یکسان است.اگر شما همیشه صبح ها سخت از خواب بیدار می شوید و عصبانی و اوقات تلخ هستید، بد استراحت کرده اید.نحوه خوابیدن شما باعث شده است که چنین احساسی داشته باشید.این خوابیدن ،اثرات جانبی مثل سر درد ، فک درد و حس سوزن شدن در دستگاه و بازوان نیز دارد.

شما باید با کمک تختخواب ، تشک و بالش و روش مناسب خوابیدن را فراهم کنید.گودی وسط تشک باعث کشیدگی عضلات پشت می شود.بهترین راه نگه داشتن بدن در یک راستای خوب ، استفاده از رختخواب بزرگ است.اگر به پشت می خوابید ، بالش کوچکی بین کمرتان و تشک قرار دهید تا گودی کمر را حفظ کند.

The-correct-way-to-sleep-elmevarzeshبنابراین تختخواب های زیر را می توان توصیه کرد:

۱-اگر تختخوابی تشک فنری دارد، بهتر است که آن تشک روی یک سطح چوبی قرار گیرد.زیرا ماهیت فنرها طوری است که در اثر مرور زمان شل می شوند و روی تشک فرورفتگی به وجود می آورند.به همین علت باید همواره آن ها را بازرسی کنید.

تلگرام

۲-تختخواب ها باید مطابق با انحنانی بدن ساخته شوند ، در صورت لزوم برای انحناهای بدن باید ازحمایت کننده های نظیر بالش استفاده کرد. افرادی که روی زمین می خوابند ، بهتر است از دو پتو استفاده کنند و روی زمین سفت نخوابند.بالش زیر سر و گردن باید نرم باشد و نباید سر بالاتر از راستای طبیعی خود در حالت خوابیده به پهلو قرار گیرد، زیرا در این حالت نیز عضلات در یک سمت از گردن تحت کشش و در سمت دیگر در وضعیت کوتاه شده قرار خواهند گرفت.این وضعیت برای هیچ فردی راحت نخواهد بود و در آینده عوارضی در پی خواهد داشت.

The-correct-way-to-sleep1-elmevarzeshهیچ گاه اهمیت هشت ساعتی که در باید در رختخواب بگذرانید را دست کم نگیرید.سعی کنید به طرز صحیح بخوابید.در آن صورت خواهید دید که بین درست و یا نادرست خوابیدن چه تفاوتی وجود دارد.یک  خواب راحت می تواند راه خوبی برای بیدار شدن و مفید زندگی کردن باشد.

منبع: اختصاصی elmevarzesh.com

یحیی سخنگویی

به اشتراک بگذارید :
 جشنواره وب ایران

مطالب مشابه

یک نظر

  1. حنزه گفت:

    سلام ، بسیار عالی ، باتشکر از شما، مطالب بسیار مفید هستند, باتشکر از دکتر سخنگویی و بقیه ی همکاران
    الحمدلله

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *