۱۰ مکمل افزایش وزن و حجم عضله منتخب سال ۲۰۱۶

10 مکمل افزایش وزن و حجم عضله منتخب سال 2016
تلگرام

یکی از سوالاتی که برخی از ورزشکاران و حتی اشخاص عادی به دنبال پاسخ آن هستند، بهترین مکمل افزایش وزن است. مجله علم ورزش نیز بنا به درخواست کاربران، این مطلب را تهیه و تدارک دیده است. در این مطلب ۱۰ مکمل پروتئینی برتر سال ۲۰۱۶ که توسط وب سایت مرجع top10supplements رتبه بندی شده‌اند، گردآوری شده است.

مجله علم ورزش هیچ گونه توصیه، پیشنهاد، مشاوره یا تضمینی در مورد سلامت، امنیت و نحوه مصرف این مکمل‌ها به بازدیدکنندگان محترم ارائه نمی‌دهد و هدف از ارائه این مطلب صرفاً آشنایی شما عزیزان با بهترین مکمل‌های افزایش وزن موجود در بازار و شرکت‌های تولید کننده آن‌ها می‌باشد.

۱. Optimum Nutrition Pro Gainer

10 مکمل افزایش وزن و حجم عضله منتخب سال 2016Pro Gainer جزو بهترین مکمل‌ها برای افزایش وزن می‌باشد که امروزه در دسترس مصرف کنندگان قرار گرفته است. این مکمل دارای ۶۰ گرم پروتئین، ۸۵ گرم کربوهیدرات، ۲۴ مواد معدنی و ویتامین و ۶۵۰ کالری مختلف در هر وعده مصرف می‌باشد.

این مکمل برای مصرف بعد از تمرین فوق العاده است و برای افرادی که در جستجوی حجم و وزن هستند مفید است. این مکمل را می‌توان بین وعده‌های غذایی نیز مصرف کرد. از ویژگی‌های این مکمل می‌توان به کمک به ساخت عضلات، تحریک سنتز پروتئین، ریکاوری سریع بدن، بهترین مکمل افزایش وزن برای بانوان، مزه بسیار خوب، کیفیت بالای مواد تشکیل دهنده اشاره کرد.

۲. Transparent Labs ProteinSeries

10 مکمل افزایش وزن و حجم عضله منتخب سال 2016این مکمل یکی از با کیفیت‌ترین مکمل‌های افزایش حجم در بازار است. ۵۳ گرم پروتئین وی خالص، ۱۰۹ گرم کربوهیدرات ارگانیک، ۶ گرم چربی سالم و ۳ گرم کراتین منوهیدرات از مواد تشکیل دهنده این مکمل هستند. هر وعده مصرفی این مکمل حاوی ۷۵۰ کالری است.

مطلب مرتبط: مکمل چیست؟ چه زمانی و در چه سنی به آن نیاز داریم؟

۳. BSN True Mass 1200

10 مکمل افزایش وزن و حجم عضله منتخب سال 2016مکمل BSN یکی از بهترین مکمل‌های مخصوص افزایش وزن موجود در بازار است و با ۵۰ گرم پروتئین با کیفیت بالا در هر بار مصرف، ۲۲۲ گرم کربوهیدرات، ۱۶ گرم فیبر و ۱۲۲۰ کالری به ساخت عضلات کمک می‌کند و حاوی تمام مواد مورد نیاز بدن برای افزایش وزن خالص عضلات است.

این مکمل به خوبی موجب تحریک سنتز پروتئین می‌شود، دخل و خرج کالری را تنظیم می‌کند و به افزایش وزن ناشی از افزایش حجم عضلات کمک می‌کند. این مکمل شکر پایینی دارد و برای هضم بهتر حاوی برخی از آنزیم‌های گوارشی است و با سه مزه فوق العاده در دسترس است.

۴. Universal Nutrition Real Gains

10 مکمل افزایش وزن و حجم عضله منتخب سال 2016۵۲ گرم پروتئین در هر بار مصرف، ۸۷ گرم کربوهیدرات، ۶۱۰ کالری و شکر خیلی کم از ویژیگی‌های این مکمل است. این مکمل ساده و مؤثر به ساخت حجم عضلات، ریکاوری سریع، افزایش وزن کمک می‌کند.

۵. Dymatize Super Mass Gainer

10 مکمل افزایش وزن و حجم عضله منتخب سال 2016مکمل افزایش وزن بعدی که یکی از بهترین مکمل‌های موجود در بازار است، مکمل شرکت Dymatize Nutrition می‌باشد که حاوی پروتئین با کیفیت بالا و آمینو اسید، کراتین، کربوهیدرات و گلوتامین است. این مکمل شامل تمام مواد مورد نیاز برای افزایش وزن و افزایش حجم عضلات می‌باشد.

۵۲ گرم پروتئین در هر بار مصرف، ۲۵۲ گرم کربوهیدرات، ۱۷ گرم BCAA و ۱۲۸۰ کالری در این مکمل وجود دارد که به افزایش حجم عضلات کمک می‌کند. این مکمل به ریکاوری و افزایش وزن کمک می‌کند و می‌توان به عنوان وعده غذایی مصرف کرد. این مکمل با مزه خوب وانیلی و شکلاتی در بازار موجود است.

مطلب مرتبط: بهترین مکمل های ورزشی مخصوص بانوان

۶. Optimum Nutrition Serious Mass

10 مکمل افزایش وزن و حجم عضله منتخب سال 2016این مکمل حاوی مقدار زیادی کالری، پروتئین، کربوهیدرات و مواد دیگر برای رساندن شما به اهداف‌تان است. این مکمل حاوی ۵۰ گرم پروتین در هر بار مصرف، ۱۲۵۰ کالری، ۲۵۲ گرم کربوهیدرات، کراتین و گلوتامین اضافه شده، ویتامین‌ها و مواد معدنی است. به افزایش وزن و حجم عضلات کمک می‌کند و با ۴ مزه مختلف در بازار موجود است.

۷. Nature’s Best Isopure Mass

10 مکمل افزایش وزن و حجم عضله منتخب سال 2016Isopure Massیک مکمل ساده و با کیفیت می‌باشد. این مکمل حاوی ۵۳ گرم پروتئین در هر بار مصرف، ۸۶ گرم کربوهیدرات، ۴ گرم فیبر،۳ گرم شکر، مواد معدنی و ویتامین و ۶۰۰ کالری است. از چربی و لاکتوز خالی است و حاوی BCAA است و برای افزایش وزن مناسب است.

۸. MHP Up Your Mass

10 مکمل افزایش وزن و حجم عضله منتخب سال 2016این مکمل افزایش وزن حاوی مقدار بالای پروتئین، کربوهیدرات، ویتامین و مواد ضروری دیگر است و با تأمین مواد مورد نیاز موجب افزایش وزن و حجم می‌شود. ۴۶ گرم پروتئین در هر بار مصرف، ۵۸ گرم کربوهیدرات، ۵ گرم فیبر، ۱.۵ گرم شکر، ۵۱۰ کالری، مواد معدنی و ویتامین‌ها، لیپیدها و اسیدهای چرب ضروری اضافه شده به مکمل موجب افزایش وزن و حجم خالص عضلات و ریکاوری سریع می‌شود.

۹. Arnold Schwarzenegger Series Iron Mass

10 مکمل افزایش وزن و حجم عضله منتخب سال 2016این مکمل فوق العاده که توسط شرکت MusclePharm تهیه شده است حاوی مقدار زیاد پروتئین، BCAA و کالری با کیفیت است. این مکمل به شما کمک می‌کند وزن و حجم عضلانی بدون چربی کسب کنید. ۴۰ گرم پروتئین در هر بار مصرف، ۳۴ گرم کربوهیدرات، ۴۸۵ کالری، چربی سالم، وجود مقدار قابل توجه کراتین و BCAA، مجموعه آنزیم‌های گوارشی و مزه عالی از ویژگی‌های این مکمل است که به افزایش وزن بدون چربی موجب می‌شود.

۱۰. CytoSport Monster Milk

10 مکمل افزایش وزن و حجم عضله منتخب سال 2016این مکمل حاوی ۵۰ گرم پروتئین، ۱۲ گرم کربوهیدرات، ۲۸۰ کالری، BCAA، لیپید و اسیدهای چرب است و به آسانی هضم می‌شود و به ساخت عضلات کمک می‌کند و موجب ریکاوری سریع می‌شود. این مکمل موجب افزایش وزن زیادی نمی‌شود اما پروتئین مورد نیاز بدن را تأمین می‌کند.

نکته

مجله علم ورزش در خصوص مصرف مکمل، معرفی مکمل و یا هر گونه سوالی که به این دو ارتباط داشته باشد، پاسخ نمی دهد.

ترجمه و تدوین: elmevarzesh.com

منبع: top10supplements

به اشتراک بگذارید :
 جشنواره وب ایران

مطالب مشابه

۱۴۸ نظر

 1. خادم گفت:

  درود.
  خیلی زیاد نیاز به افزایش حجم عضله دارم اما نیاز به افزایش وزن ندارم. چی مصرف کنم؟

 2. محسن گفت:

  با سلام.
  آقا کیوان من در خانه بدنسازی کار میکنم. اما فقط On Serious Mass مصرف میکنم. هدفم هم فقط خوش هیکلی است. از نظر شما آیا استفاده صرف از این مکمل برای هدف من مناسبه؟

  • رامیار نجفی گفت:

   سلام. منظور شما از خوش یکلی چیه؟ عضلات و حجم بزرگ یا عضلات تراشیده و حجم کم. این مکمل بیشتر برای کسب حجم زیاد استفاده میشه . برای کسب عضلات تراشیده و با حجم کم باید مکمل دیگه یی انتخاب کنید.

 3. کاظم قادر زاده گفت:

  سلام.
  ۷ ماهه بدنسازی کار میکنم. برا همین گینر سریوس مس اپتیموم نوتریشن ۲.۷ کیلویی خریدم.
  حالا سوالم اینه. من به گینر فوق چه مکملی اضافه کرده و باهاش ترکیب کنم که تقریبا همه چیز تمام شود؟ جهت داشتن بدنی با حجم واقعا بزرگ و تا حد عامه پسندی عضلانی

  • رامیار نجفی گفت:

   سلام. برای رسیدن به حجم و عضلات زیاد مصرف گینر با bcaa خوبه. همچنین از مطلب زیر هم می تونید استفاده کنید. باید این نکته رو بدونید که با مصرف یک مکمل ۳ کیلیویی نمی تونید به هدف تون برسید باید با برنامه تمرینی و تغذیه ای درستی ژیش برید و شاید یاز باشه چندین دوره ژشت سر هم مصرف داشته باشید.

   http://www.elmevarzesh.com/best-mass-gainer-on-the-market/

 4. ساغر گفت:

  سلام من یه مکمل میخوام که وزنم رو ۱۵/۲۰کیلو بالاببره درواقع میخوام چاق بشم بدون اینکه ورزش کنم عضله مضله هم نمیخوام…اگه ممکنه راهنماییم کنید که کدوم یکی ازین مکملاروبخرم و چند دوره مصرف کنم که به وزن دلخواهم برسم و سوال دومم اینکه آیا لازمه کنارش قرص هم مصرف کنم؟؟؟

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، این مکمل ها بیشتر در کنار ورزش توصیه به مصرف میشه چرا که امکان آسیب زا بودن در صورت عدم ورزش وجود دارد، در خصوص افزایش وزن تنها راه حل سالم تغذیه است بنابراین توصیه نمی کنیم سراغ  مصرف دارو برید چون هر دارویی که به شکل قرص بخواد باعث افزایش وزن بشه به نوعی سیستمی از بدن رو مختل می کنه

 5. محمد گفت:

  سلام خسته نباشید من دوسالی میشه ورزش بدنسازی رو گذاشتم کنار و وزنم خیلی اومده پایین الان ۶۰ کیلو ام با قد ۱۷۵ به نظر شما برای افزایش وزن مکمل کربوهیدرات بخورم؟ اگه مکملی پیشنهاد دارید لطفا راهنمایی کنید خیلی ممنون از سایت خوبتون

 6. شیرزاد گفت:

  سلام خسته نباشید من شش ماهی میشه ورزش بدنسازی میرم الان وزنم ۶۸ کیلو و قدم ۱۸۵ هست میخاستم بدونم از همین اول برای حجم دادن عالی بدن خودم چه دارو های استفاده کنم اگه میشه راهنمایی کنید لطفاً تشکر از سایت خوبتون

  • رامیار نجفی گفت:

   سلام. با تغذیه و تمرین درست میتونید به هدف تون برسید. نیازی به مصرف دارو نیست. هر گونه دارویی عوارض خاص خودش رو داره و در کوتاه و بلند مدت عوارض جدی و جبران ناپذیری رو وارد میکنن.

 7. محمد گفت:

  سلام خسته نباشید دوست عزیز من می خوام حجم بیارم البته با تمرین پرو گینر اپتیموم نوتریشن – Optimum Pro Gainer رو بهترین معرفی کردید خواستم بپرسم عوارضی نداره برا بدن و اینکه بین اینو وی گلد موندم خواهشا راهنمایی کنین و اینکه اصل این پودر ها رو کجا باید تهیه کنم

  • رامیار نجفی گفت:

   سلام. اول اینکه ما در جایگاهی نیستیم که بخایم دو مکمل قدرتمند رو مقایسه کنیم. مقایسه مکمل ها شرایط خاصی داره اما مکمل پرو گینر در رتبه بندی ها بالاتر قرار گرفته که این نشون میده این مکمل بهتره. کلا پروتئین ها عوارض خیلی کمی دارن مگر اینکه خود فرد مشکل نهفته ای در بدن داشته باشه و با مصرف این مکمل ها خودش رو نشون بده مثل مشکلات گوارشی و غیره

 8. کاوه گفت:

  سلام…گینر الیمپ در این دسته بندی نبود…کلا محصولات الیمپ در ایران مثل اینکه نیستن .ایا کیفیتش پایینه یا دلایل دیگر داره؟

 9. میعاد گفت:

  سلام
  سوالی دارم خواهشا جواب دهید؟
  من حدود سه سال است تمرین میکنم ولی وزنم خیلی کم است و‌خیلی به مشکل وزن میگیرم و زود از دست میدهم و وقتی مکمل استفاده وزنم کمی بالا میره به مجرد ترکش به وزن‌اولم میرسم و از نظر پزشکی‌هم‌مشکلی ندارم تغذیه م هم خوبه
  میخواهم گینر ترومس را بگیرم ولی ایا اصلیش را بدست اورده میتوانم و‌چگونه از پشت قوطی اصلیت این مکمل را بدانم
  در انتظار پاسخ ممنون

 10. Hasan گفت:

  سلام من ۱۰ماه است که بدنسازی کارمیکنم وزن:۵۵ قد:۱۷۱ سن:۱۷میخاستم نظر شمارو درباره اینکه چه مکملی استفاده کنم که یه حجم خوب بگیرم بدونم ممنون میشم راهنماییم کنبد

  • رامیار نجفی گفت:

   سلام. اگر هدف شما فقط حجم گرفته از مکمل های موجود در این مطلب هر کدوم رو انتخاب نید به درد شما میخوره مخصوصاً رتبه های اول.

 11. Hasan گفت:

  نطرتون در مورد این دوره مکملی چیه؟:کربوپروتیین..کراتین..گلوتامین

  • رامیار نجفی گفت:

   سلام. خوبه اما به نظر من کمی زیادیه. شما میتونید کراتین و گلوتامین رو در یک دوره و کربوپروتئین رو در دوره بعدی مصرف کنید

 12. Aliakbar گفت:

  با سلام خدمت شما، من قدم ۱۸۷،وزنم ۷۳ کیلو، منتهی استخوان بندیه درشتی دارم، میخوام کمی هیکلم رو فرم بیا د،بدنسازی هم کار میکنم، آیا استفاده ی امینو پروتئین کمکی بهم میکنه در افزایش حجم؟ ممنونم از سایت خوبتون

 13. پویا گفت:

  سلام خسته نباشید
  حدود ۸ ماهه تمرین میکنم، میخام یه مکمل بگیرم برای شروع، قدم ۱۷۸ وزنم ۷۱ سنم ۲۲
  بین گینر و وی کیر کردم نمیدونم کدوم ب دردم میخوره واسه یه چند کیلو عضله سازی، دوس دارم وزنم بالا بره ولی خشک، واسه همین یکم از گینر میترسم
  ممنون میشم راهنماییم کنید

 14. رضا زارعی گفت:

  با عرض سلام . میخواستم بدونم افزایش وزن ناشی از مکملها غیر قابل برگشته؟ چون من وزنم خیلی کم ‎:-(‎

 15. محمدعلی گفت:

  سلام.
  من به تازگی بدنسازی رو شروع کردم و قبلا هیچ تجربه‌ای از این ورزش ندارم(مبتدی‌ام).در هفته۳ روز تمرین میکنم،اندام لاغری دارم.با این شرایط چه مکملی واسم مناسبه؟

 16. Alireza گفت:

  سلام می خواستم بدونم استفاده از گینر و bcca در عین افزایش حجم کاتم میکنه چه مکملی برای کات خوبه

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام فکر نکنم بشه زیادی برای کات روش حساب کرد، چون گینر وزن رو بالا می بره، برای کات کردن مکمل های زیادی هست، مثل آمینو اسیدهای شاخه دار، کارنیتین وی ال ای

 17. محمد گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  ببخشید این گینر ها ممکنه باعث جمع شدن چربی در یک اکتومورف هم بشه؟
  برای افزایش وزن میشه از پروتئین وی استفاده کرد؟

 18. امیر گفت:

  سلام خسته نباشید.به نظر شما on بهتره یا mp؟؟نظر شخصی خودتونو میپرسم

 19. Alimlk گفت:

  سلام یک ساله بدنسازی کار میکنم تقریبا ۳ ماه مکمل مصرف میکنم دوره کراتین بتاالانین رفتم وزنی نگرفتم با توجه به این که استراحت و تغذیم متوسط رو به بالاست الان کربو پروتیین مصرف میکنم ۳ هفتس اما بازم بدنم تکونی نخورده میشه راهنماییم کنید؟

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، به نظرم برای شرایطی مثل شما اگر تمرین، تغذیه، ریکاوری، استراحت و خواب منظم رعایت شده باشد اما نتیجه ای نگرفته باشید بهتر است در خصوص علت مشکل با پزشک مشورت کنید تا بررسی های لازم رو انجام بده، بهرحال شما هم وقت میذارید و هزینه صرف می کنید بهتره این مورد توسط پزشک بررسی بشه

 20. Mohammad z گفت:

  سلام
  میخواستم وزنم و ببرم بالا همین طور قدرت بدنی و حجم عظله تا حالا از مکمل ها استفاده نکردم به نظرتون دوره رو چطور بردارم یا اینکه به صورت مجزا یه مکمل مصرف کنم
  من ۱۹۸قدمه ۱۰۰کیلو وزنم و ۲۴سالمه

 21. رضا مجید گفت:

  با سلام و خسته نباشید‌
  من ۱۸۰ قدم و ۶۸ کیلو وزن دارم بخاطر کمبود وزن بدنسازی کار میکنم و در کنارش از مکمل سیریوس مس و کراتین استفاده میکنم . من بلافاصله بعد از اینکه باشگاهم تموم میشه و میرسم خونه بصورت وحشتناکی اشتهام افزایش پیدا میکنه‌ و حتی میتونم ۲ پرس غذا بخورم و این واسه افزایش وزنم خیلی عالیه و خودم احساس میکنم اینطوری وزنم بالا میره اما مشکلی و سوالی که دارم اینه که بعد از باشگاه علی رغم اشتهای بالایی که پیدا میکنم اما غذا نمیخورم و اول کراتین و مکمل سیریوس مس رو میخورم . درست بعد از اینکه اینارو میخورم اونهمه اشتهام از بین میره و حتی یکی دوساعت بعد نهارم رو هم نمیتونم کامل بخورم. بنظر شما اولویت با کدومه بعد از ورزش مکملهام رو مصرف کنم با اینکه اشتها به غذام کم میشه؟ یا اینکه غذا بخورم؟
  یکدنیا ممنون از راهنمایی‌ های مفیدتون.

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، حد فاصل اتمام تمرین تا نیم ساعت الی یک ساعت فرصت برای دریافت مکمل و تغذیه هست، بنابراین شما می تونید یک پرس کوچک غذا میل کنید سپس مکمل رو مصرف کنید

 22. محمد امین گفت:

  سلام من میخوام وزنم را بیشتر کنم قدم ۱۸۰و وزنم ۶۰است چه مکملی استفده کنم که وزنم را افزایش بده

 23. محمدرضام گفت:

  سلام میخواستم ببینم progainer واسه مرد ها هم توصیه شده?

 24. سهیل تبریزی گفت:

  باسلام
  با توجه به اینکه مکمل های خارجی امکان تقلب در آن وجود دارد و احتمال صدمه زدن را هم ممکن است داشته باشند . مگر اینکه کاملاً اصل باشند و از فرد یا مراکز معتبر خریداری شوند که خوب این کار بسیار سختی برای من می باشد و دسترسی مطمئن هم ندارم . آیا مکمل های ساخت داخل مثل پروتئین از نظر سلامت و نه از نظر کیفیت می تواند بهتر باشد ؟

 25. محمد گفت:

  سلام برای ماه رمضان کدام یکی از اینها بهتر است مصرف شود ،مکملی برای افزایش وزن و حجم ممنون میشم سزیع جواب بدید

 26. Khademi گفت:

  سلام و ۲ سوال:
  ۱- آیا با مصرف گینر شماره ۶ یعنی On Serious Mass و بصورت مداوم دویدن، میتوان از چاقی شکمی جلوگیری کرد؟ چون این گینر کربو هیدرات زیادی داره.
  ۲- کدام یک از گینرهای فوق را میتوان به افرادی پیشنهاد کرد که معمولا صبحانه نمی خورند؟ همین Serious Mass خوبه؟
  با تشکر

  • علم ورزش گفت:

   سلام، دوست عزیز مصرف گینر برای افزایش وزن هست، دویدن زیاد عملاً یعنی دریافت کمترین نتیجه از گینر، من توصیه می کنم اول شما عضلات شکم رو درست کنید و چربی شکم رو کاهش بدید سپس گینر مصرف کنید و مهمتر از همه به  تغذیه در دیگر وعده ها توجه کنید چون اونا مهتر هستند. برای سوال دوم فکر نمی کنم اصلاً جوابی وجود داشته باشه

 27. Khademi گفت:

  دورد.
  یک بسته گینر True Mass BSN کیسه ای خریدم.
  آیا این مکمل میتواند در ورزش بدنسازی، نیاز یک فرد مبتدی با هدفی مبتدی برآرده کنه؟ یعنی میشه گفت True Mass از نظر ویتامین، پروتئین و . . . تقریبا کامله؟
  ممنون

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، ویتامین که نداره، ولی در معرفی این محصول گفته شده ترکیب کربوهیدرات، پروتئین و اسیدهای آمینه ای که داره باعث شده مکمل خوبی باشه و برای افزایش وزن و توده عضلانی مفید باشه

 28. Khademi گفت:

  درسته حق با شماست. True Mass ویتامین نداره. دقت نکرده بودم.
  سوال آخر.
  عرض شود فروشنده آشناست.
  راه حل اول: بنظرتون پسش بدهم و بجاش On Serious Mass بردارم که انواع ویتامین ها رو هم داره؟
  راه حل دوم: یا همین True Mass رو نگهدارم و در کنارش از قرص های مولتی ویتامین استفاده کنم؟
  جهت مصرف در ماه رمضان راه حل اول بهتره یا راه حل دوم؟
  من اگر در ماه رمضان گینر استفاده نکنم، براحتی ۱۰ تا ۱۵ کیلو کم میکنم. چون استعداد عجیبی در لاغر شدن دارم.

 29. Khademi گفت:

  موضوع: به دادم برسید.
  سلام.
  دکتر میگه هیچ مشکلی ندارم اما از ابتدای ماه رمضان تا الان یعنی همین چند روز، بالای ۱۰ کیلو لاغر شدم و از ۹۰ کیلو رسیدم به ۸۹ کیلو. مطمئن هستم تا پایان این ماه، بیش از ۲۰ کیلو کم میکنم. بعدش باید خودم رو بکُشم تا ۱ کیلو اضافه کنم.
  چکار کنم؟
  گینر ترو مس شرکت BSN خریدم که روش زده ۱۲۳۰ کالری در هر وعده.
  از افطار تا سحر چند بار مصرف کنم؟ سوخت و ساز بدنم خیلی بالاست و تنها استعدادی که خدا بهم داده لاغر شدن هست.
  تشکر

 30. کازرونی گفت:

  عرض ادب و احترام.
  آیا روش زیر رو تایید می کنید؟
  من ساعت ۸:۳۰ دقیقه شب که اذان مغرب میگن، فورا یک پیمانه گینر مصرف میکنم. گینر سوم رده بندی یعنی True Mass کیسه ای.
  ساعت ۱۲ شب به مدت ۳۰ تا ۴۵ دقیقه تمرین میکنم و بلافاصله بعد از تمرین، یعنی حدودای ساعت یک شب یا کمتر، یک پیمانه وی گلد استاندارد مصرف میکنم.
  و در نهایت ۱۰ دقیقه مانده به اذان صبح یعنی حدودا ساعت ۴:۳۰ صبح، باز یک پیمانه گینر استفاده میکنم.
  بزرگوار چون روزه میگیرم، این مدلی خوبه؟ تمایل دارم وزنم اصلا پایین نیاد. خیلی سریع لاغر میشم و راحت گوشت تنم می ریزه.
  برقرار و پُر روزی باشید.

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، برای گرفتن نتیجه بهتر از گینر به نظرم باید ۳ وعده مصرف بشه، حالا شما از یک متخصص سوال کنید شاید نظر دیگه ای داشت ولی به این هم توجه داشته باشید در روزه گرفتن نمی تونید مانع کاهش وزن بشید، چندین ساعت به بدن غذا نمی رسه کاهش حتی حداقل وزن هم اجتناب ناپذیر هست

 31. سجاد گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  رشته ی تخصصی من شنا است و کمبود وزن دارم آیا توصیه میشود که از مکمل هایی که معرفی کردید استفاده کنم و اگر بله به نظر شما کدام یک از مکمل هارا استفاده کنم . لطفا جواب دهید خیلی مهم هست با تشکر.

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، سجاد عزیز همانطور که انتهای مطلب اشاره شده ما هیچ توصیه و پیشنهادی در این خصوص نداریم، اما اگر تغذیه شما ضعیف است می توانید از مکمل استفاده کنید

 32. سجاد گفت:

  با عرض سلام مجدد
  منظورم این بود که کدام مکمل را برای ورزش شنا توصیه میکنید

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، همانطور که عرض شد در این زمینه کلاً توصیه ای نداریم، بهترین کار برای شما این هست سعی کنید در حوزه رشته تخصصی خودتون مربی مجرب یا کسی با تغذیه رشته شما آشنا هست ازشون راهنمایی بخواید

 33. محسن اخلاصی گفت:

  سلام من یه دوره واس وزن وحجم عضله برداشتم گینر کراتین بی سی ای ال ارژنین بنظرتون خوبه یا میشه چیزایی دیگ جایگزین کنم واس نتیجه بهتر

نظرتان را برای ما بنویسید. اگر هم سوالی دارید چنانچه اطلاعات کافی در مورد آن داشته باشیم پاسخ خواهیم داد

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *