۱۰ مکمل افزایش وزن و حجم عضله منتخب سال ۲۰۱۶

10 مکمل افزایش وزن و حجم عضله منتخب سال 2016

یکی از سوالاتی که برخی از ورزشکاران و حتی اشخاص عادی به دنبال پاسخ آن هستند، بهترین مکمل افزایش وزن است. مجله علم ورزش نیز بنا به درخواست کاربران، این مطلب را تهیه و تدارک دیده است. در این مطلب ۱۰ مکمل پروتئینی برتر سال ۲۰۱۶ که توسط وب سایت مرجع top10supplements رتبه بندی شده‌اند، گردآوری شده است.

 ثبت نام دوره کاهش وزن

مجله علم ورزش هیچ گونه توصیه، پیشنهاد، مشاوره یا تضمینی در مورد سلامت، امنیت و نحوه مصرف این مکمل‌ها به بازدیدکنندگان محترم ارائه نمی‌دهد و هدف از ارائه این مطلب صرفاً آشنایی شما عزیزان با بهترین مکمل‌های افزایش وزن موجود در بازار و شرکت‌های تولید کننده آن‌ها می‌باشد.

۱. Optimum Nutrition Pro Gainer

10 مکمل افزایش وزن و حجم عضله منتخب سال 2016Pro Gainer جزو بهترین مکمل‌ها برای افزایش وزن می‌باشد که امروزه در دسترس مصرف کنندگان قرار گرفته است. این مکمل دارای ۶۰ گرم پروتئین، ۸۵ گرم کربوهیدرات، ۲۴ مواد معدنی و ویتامین و ۶۵۰ کالری مختلف در هر وعده مصرف می‌باشد.

تلگرام

این مکمل برای مصرف بعد از تمرین فوق العاده است و برای افرادی که در جستجوی حجم و وزن هستند مفید است. این مکمل را می‌توان بین وعده‌های غذایی نیز مصرف کرد. از ویژگی‌های این مکمل می‌توان به کمک به ساخت عضلات، تحریک سنتز پروتئین، ریکاوری سریع بدن، بهترین مکمل افزایش وزن برای بانوان، مزه بسیار خوب، کیفیت بالای مواد تشکیل دهنده اشاره کرد.

۲. Transparent Labs ProteinSeries

10 مکمل افزایش وزن و حجم عضله منتخب سال 2016این مکمل یکی از با کیفیت‌ترین مکمل‌های افزایش حجم در بازار است. ۵۳ گرم پروتئین وی خالص، ۱۰۹ گرم کربوهیدرات ارگانیک، ۶ گرم چربی سالم و ۳ گرم کراتین منوهیدرات از مواد تشکیل دهنده این مکمل هستند. هر وعده مصرفی این مکمل حاوی ۷۵۰ کالری است.

مطلب مرتبط: مکمل چیست؟ چه زمانی و در چه سنی به آن نیاز داریم؟

۳. BSN True Mass 1200

10 مکمل افزایش وزن و حجم عضله منتخب سال 2016مکمل BSN یکی از بهترین مکمل‌های مخصوص افزایش وزن موجود در بازار است و با ۵۰ گرم پروتئین با کیفیت بالا در هر بار مصرف، ۲۲۲ گرم کربوهیدرات، ۱۶ گرم فیبر و ۱۲۲۰ کالری به ساخت عضلات کمک می‌کند و حاوی تمام مواد مورد نیاز بدن برای افزایش وزن خالص عضلات است.

این مکمل به خوبی موجب تحریک سنتز پروتئین می‌شود، دخل و خرج کالری را تنظیم می‌کند و به افزایش وزن ناشی از افزایش حجم عضلات کمک می‌کند. این مکمل شکر پایینی دارد و برای هضم بهتر حاوی برخی از آنزیم‌های گوارشی است و با سه مزه فوق العاده در دسترس است.

۴. Universal Nutrition Real Gains

10 مکمل افزایش وزن و حجم عضله منتخب سال 2016۵۲ گرم پروتئین در هر بار مصرف، ۸۷ گرم کربوهیدرات، ۶۱۰ کالری و شکر خیلی کم از ویژیگی‌های این مکمل است. این مکمل ساده و مؤثر به ساخت حجم عضلات، ریکاوری سریع، افزایش وزن کمک می‌کند.

۵. Dymatize Super Mass Gainer

10 مکمل افزایش وزن و حجم عضله منتخب سال 2016مکمل افزایش وزن بعدی که یکی از بهترین مکمل‌های موجود در بازار است، مکمل شرکت Dymatize Nutrition می‌باشد که حاوی پروتئین با کیفیت بالا و آمینو اسید، کراتین، کربوهیدرات و گلوتامین است. این مکمل شامل تمام مواد مورد نیاز برای افزایش وزن و افزایش حجم عضلات می‌باشد.

۵۲ گرم پروتئین در هر بار مصرف، ۲۵۲ گرم کربوهیدرات، ۱۷ گرم BCAA و ۱۲۸۰ کالری در این مکمل وجود دارد که به افزایش حجم عضلات کمک می‌کند. این مکمل به ریکاوری و افزایش وزن کمک می‌کند و می‌توان به عنوان وعده غذایی مصرف کرد. این مکمل با مزه خوب وانیلی و شکلاتی در بازار موجود است.

مطلب مرتبط: بهترین مکمل های ورزشی مخصوص بانوان

۶. Optimum Nutrition Serious Mass

10 مکمل افزایش وزن و حجم عضله منتخب سال 2016این مکمل حاوی مقدار زیادی کالری، پروتئین، کربوهیدرات و مواد دیگر برای رساندن شما به اهداف‌تان است. این مکمل حاوی ۵۰ گرم پروتین در هر بار مصرف، ۱۲۵۰ کالری، ۲۵۲ گرم کربوهیدرات، کراتین و گلوتامین اضافه شده، ویتامین‌ها و مواد معدنی است. به افزایش وزن و حجم عضلات کمک می‌کند و با ۴ مزه مختلف در بازار موجود است.

۷. Nature’s Best Isopure Mass

10 مکمل افزایش وزن و حجم عضله منتخب سال 2016Isopure Massیک مکمل ساده و با کیفیت می‌باشد. این مکمل حاوی ۵۳ گرم پروتئین در هر بار مصرف، ۸۶ گرم کربوهیدرات، ۴ گرم فیبر،۳ گرم شکر، مواد معدنی و ویتامین و ۶۰۰ کالری است. از چربی و لاکتوز خالی است و حاوی BCAA است و برای افزایش وزن مناسب است.

۸. MHP Up Your Mass

10 مکمل افزایش وزن و حجم عضله منتخب سال 2016این مکمل افزایش وزن حاوی مقدار بالای پروتئین، کربوهیدرات، ویتامین و مواد ضروری دیگر است و با تأمین مواد مورد نیاز موجب افزایش وزن و حجم می‌شود. ۴۶ گرم پروتئین در هر بار مصرف، ۵۸ گرم کربوهیدرات، ۵ گرم فیبر، ۱.۵ گرم شکر، ۵۱۰ کالری، مواد معدنی و ویتامین‌ها، لیپیدها و اسیدهای چرب ضروری اضافه شده به مکمل موجب افزایش وزن و حجم خالص عضلات و ریکاوری سریع می‌شود.

۹. Arnold Schwarzenegger Series Iron Mass

10 مکمل افزایش وزن و حجم عضله منتخب سال 2016این مکمل فوق العاده که توسط شرکت MusclePharm تهیه شده است حاوی مقدار زیاد پروتئین، BCAA و کالری با کیفیت است. این مکمل به شما کمک می‌کند وزن و حجم عضلانی بدون چربی کسب کنید. ۴۰ گرم پروتئین در هر بار مصرف، ۳۴ گرم کربوهیدرات، ۴۸۵ کالری، چربی سالم، وجود مقدار قابل توجه کراتین و BCAA، مجموعه آنزیم‌های گوارشی و مزه عالی از ویژگی‌های این مکمل است که به افزایش وزن بدون چربی موجب می‌شود.

۱۰. CytoSport Monster Milk

10 مکمل افزایش وزن و حجم عضله منتخب سال 2016این مکمل حاوی ۵۰ گرم پروتئین، ۱۲ گرم کربوهیدرات، ۲۸۰ کالری، BCAA، لیپید و اسیدهای چرب است و به آسانی هضم می‌شود و به ساخت عضلات کمک می‌کند و موجب ریکاوری سریع می‌شود. این مکمل موجب افزایش وزن زیادی نمی‌شود اما پروتئین مورد نیاز بدن را تأمین می‌کند.

ترجمه و تدوین: elmevarzesh.com

منبع: top10supplements

به اشتراک بگذارید :
اینستاگرام

مطالب مشابه

۴۲ نظر

 1. Allen می‌گه:

  متاسفانه ۹۹% مکمل های بازار ایران تقلبی یا جنس های مونده و فاسد شده هست،همون یک درصدی هم ک اصل هست قیمت بسیار بالایی داره اونجوری که مثلا optimum nutrition gold قیمت توی سایتش (سایت ها کمی گرون تر از شاپ ها میفروشن) ۵۸ دلاره ولی تو داروخونه های ایران ۳۷۰ هزار تومن فروش میره.امیدواریم این وضیعت درست شه

  • سيد می‌گه:

   همون optimum هایی هم که تو داروخانه است کیفیتش خیلی با optimum آمریکا متفاوته چون از کشورهایی مثل مالزی و اندونزی میاد. در حال حاضر بهترین و باکیفیت ترین برند موجود که میشه بهش مطمئن بود body attack هست. چون مستقیم از آلمان با هواپیما میاد.

 2. سراج می‌گه:

  اصل این مکمل ها رو از کجا میشه پیدا کرد

 3. علی می‌گه:

  سلام
  لامصب شرکت
  Optimum
  Musle tech
  Musle pharm
  Bpi
  Bsn
  این شرکت ها تو تمام محصولاتشون تک ان تو دنیا و اینا تو تمام دنیا جز بهترینان
  از هرکدوم از این شرکت ها خواستین بخرین باقی درد نمیخورن
  موفق باشین

 4. جعفری می‌گه:

  سلام.ببخشید علم ورزش یه گله ای از شما دارم
  همه ما خوانندگان مجله شما این رو میدونیم که بالاخره تو این چندین وقته که فعالیت کردین جز راستی و درستی ازتون خود بنده ندیدم
  چرا خودتون مکمل نمیزارین تو سایتتون???
  به شخصه تو این چند وقتی که همراه شما بودم میدونم آدمای کلاهبرداری نبودین مث بعضی محدود سایت های ورزشی.والا آدمای معتبر هم کم پیدا میشن واس خرید مکمل همه جنسای چینی میارن خود من قربانی این بودم زیاد اما خداروشکر اسیبی ندیدم.جنسای داروخونه هم که میگن اصله واقعا همه بی کیفیت و اشغالن
  خواهش میکنم اگر واقعا شرایطشو دارین بیارین به مردم بدین بخدا ثواب داره

  • کیوان فیروزه ئی می‌گه:

   سلام، چند بار به این موضوع فکر کردیم اما در نهایت منصرف شدیم چون مشکلات فراوانی دارد، در واقع فراهم کردن محصولات اصل هزینه بردار است، کمتر کسی هم پیدا می شود چنین هزینه های صرف کند، محصولات درجه دوم ربسک پذیر است، شاید برای کسی ناخواسته مشکلاتی پیش بیاره و اینجا ما خودمون رو مقصر می دونیم؛ به همین خاطر ترجیح دادیم این کار رو نکنیم، هر چند که در حال حاضر هم تقریباً محصولات با کیفیت سراغ داریم اما ترجیح دادیم این کار رو نکنیم

 5. نادر می‌گه:

  سپاس بابتدمطالب عالیتون
  بقول دوستمون ما بهتون اعتماد داریم حداقل آدرس محل یا مکانی رو که مورد اعتماد خودتون هست معرفی کنید تا بتونیم مکمل های مجاز رو تهیه کنیم.تشکر

 6. س.م.موسوی می‌گه:

  سلام.شما مسءولیت اصل بودن مکمل ها را به عهده بگیرید.بقیه مساءل از قبیل خریدن ویا نخردن و خوردن و یا نخوردن مکمل را به عهده مثرف کننده بگذارید.مطمءنا با این روش دوستداران شما به شم اعتماد بیشتری پیدا خواهند کرد.

 7. محمدرضا می‌گه:

  درود بر اساتید علم ورزش و خسته نباشید میگم به همه ی عزیزان بخش تحریریه ،یک سوال : نظرتون راجع به محصولات کارن که با مجوز تو داروخانه ها توزیع میشه چیه ؟ تنها حسنی که داره اطمینان سلامتش هست (البته امیدوارم!) کسی تجربه ای از استفاده از محصولاتش داشته ؟ قصد خرید دارم اما مردد هستم . ممنون از پاسخ پیشاپیش

  • رامیار نجفی می‌گه:

   سلام. برای انتخاب مکمل باید ابتدا از سایت های مرجع خارجی کسب اطلاع کنید. برندها و مارک های برتر دنبا رو بشناسید و بر اساس این اطلاعات مکمل انتاب کنید. مکمل های موجود در داروخانه ها رو بر اساس تاریخ مصرف حتماً چگ کنید. مارک کارن زیاد معتبر نیست و در رنکینگ جهانی جایی نداره.

 8. پرسشگر می‌گه:

  سلام.
  من ۴ نوع مکمل خریدم. گینر، BCAA، کراتین و گلوتامین.
  اولا برای نداشتن تداخل چطور باید مصرف شون کنم؟ ثانیا: مصرف این ۴ مکمل رو در کُل صلاح به میدونید؟ ظاهرا این ۴ مکمل واسه هر بدنسازی لازمه.
  ۷ ماهه بدنسازی کار میکنم و خیلی لاغر اندام هستم. تمایل دارم افزایش وزن و حجم داشته باشم. حداقل ۱۰ کیلو. با تشکر

  • رامیار نجفی می‌گه:

   سلام. این ۴ مکمل خیلی خوب و عالی هستن اما نیازی نیست در یک دوره همه رو با هم مصرف کنید. چون مازاد اون از بین میره. پس بهتره کراتین و گلوتامین رو با هم مصرف کنید و گینر و bcaa رو با هم مصرف کنید

 9. کاربر می‌گه:

  سلام. برای بالا بردن هر چه بیشتر وزن، از بین این ۱۰ مکمل کدومش رو بهتر میدونید؟

 10. پرسشگر می‌گه:

  سلام به شما.
  آقا من مکمل ششمی رو یعنی Serious Mass رو خریدم که داخل خودش گلوتامین و کراتین هم داره.
  سوال: میزان کراتین و گلوتامین مکمل Serious Mass در چه حده؟
  آیا نیاز به مصرف کراتین و گلوتامین اضافه تری هم هست؟ چون یه بسته کراتین و گلوتامین جداگانه هم از قبل دارم. ممنون

  • رامیار نجفی می‌گه:

   سلام. بستگی به هدف و نوع برنامه شما داره. به نظر من برای یک دوره کافیه مگر اینکه واقعاً بخوایید خیلی زیادی حجم پیدا کنید.

 11. کاربر می‌گه:

  سلام.
  آیا نتیجه گیری زیر درست هست؟
  از آنجاکه در مکمل های ۲۰۱۶ که معرفی کردید، ترکیب گلوتامین و کراتین وجود داره، آیا میتوان نتیجه گرفت که برخلاف گفته های پیشین، کراتین و گلوتامین، تداخلی از نظر جذب ندارند؟ با تشکر

  • رامیار نجفی می‌گه:

   سلام. این دو مکمل ضد و نقیض هم نیستند و در مصرف همزمان هم هیچ مشکلی پیش نمیاد اما برای جذب بهتر و بیشتر بهتره با هم مصرف نشن. این گفته بر اساس مطالعات جدید هست.

 12. خادم می‌گه:

  سلام.
  آیا برای یک بدنساز مبتدی، مکمل شماره ۵ یعنی Dymatiz Super Mass Gainer، هم برای حجم و هم عضله سازی کافیه واقعا؟ همچنین چیز دیگه ای در کنارش توصیه میشه؟ با تشکر

 13. پرسشگر می‌گه:

  سلام.
  بصورت تخصصی ممنون میشم تفاوت مکمل شماره ۵ و ۶ رو بیان کنید. پیشاپیش ممنون

 14. مصطفی م می‌گه:

  موضوع: مکمل دایماتیز سوپر مس گینر
  سلام.
  با توجه به وجود کراتین و گلوتامین و BCAA در گینردایماتیز سوپر مس گینر:
  الف: آیا نیازی به مصرف جداگانه کراتین و گلوتامین و بی سی ای ای هم هست؟
  ب: آیا میتوان از این مکمل برای مدت یکسال و بیشتر استفاده کرد و چیز دیگه ای مصرف نکرد؟
  ممنون

  • رامیار نجفی می‌گه:

   سلام. دایماتیز مکمل خیلی خوبی هست و نیازی به مصرف جداگانه مکمل دیگری نداره و به تنهایی جوابگوی نیاز ورزشکاران هست. این مکمل رو می تونید به صورت رژیم غذایی استفاده کنید یعنی برای مدت طولانی. 

 15. محمدیان فر می‌گه:

  سلام.
  من مکمل سیریوس مس رو دارم و راضی هم هستم. دوستی بهم گفت که دایماتیز سوپر مس (گینر ۵ رده بندی) رو بخرم. دُرسته مقدار کربوی هر دو برابره اما گینر دایماتیز هم پروتئینش بیشتره و هم اینکه BCAA داره. نظر شما چیه؟ من هم عضله میخوام و هم وزن. با تشکر از توجه شما

 16. کازرونی می‌گه:

  سلام.
  لطفا ۱۰ برند برتر کراتین، کربو، گلوتامین و BCAA رو هم معرفی کنید.
  ممنون از شما و سایت بی نظیر شما

 17. beong می‌گه:

  سلام و خسته نباشید ببخشید بهترین کراتین چیه؟؟ لطفاجواب بدید لطفا…..

  • رامیار نجفی می‌گه:

   سلام. بدون هیچ جنبه تبلیغاتی و براساس منابع معتبر خارجی creapure hmb، green magnitude، optimum micronized جزو بهترین کراتین ها هستند.

 18. مصطفی می‌گه:

  سلام.
  به جر از این ۱۰ مکمل برتر سال ۲۰۱۶، آیا شما گینری رو میشناسید که هم مورد تاییدتون باشه و هم بالاترین میزان کالاری رو داشته باشه؟ تشکر

 19. کاربر می‌گه:

  سلام. لطفا ۳ سوال رو به تفکیک پاسخ دهید.
  ۱- می دانیم که گینر که برای افزایش وزنه. اما استفاده از کربو چه مزیتی داره؟
  ۲- معمولا استفاده از کربو به چه افرادی بیشتر پیشنهاد میشه؟
  ۳- واسه شخصی که بسختی وزن زیاد می کنه اما مث آب خوردن لاغر میشه، گینر بهتر یا کربو و بفرمایید چرا؟
  با تشکر

  • رامیار نجفی می‌گه:

   سلام. گینر همزمان با افزایش وزن بافت عضلانی خالص هم به شما میده اما کربو صرفاً برای افزایش وزن و پر کردن ذخایر انرژی در بعضی ورزش های سنگین مثل ماراتون و غیره هست. برای این شخصی که شما فرمودید به شخصه کربوپروتئین رو پیشنهاد میکنم که همزمان با افزایش وزن بافت عضلانی هم کسب کنه. افزایش وزن باید به صورت عضله باشه اگر چربی باشه هیچ ارزشی نداره.

 20. نی قلیون می‌گه:

  دورد به شما.
  بنده به گفته های مربی بدنسازی ام شک دارم. ایشان گفته که ۱ بسته گینر بخرم و ۲ بسته کربو.
  سپس آنها را با هم ترکیب کرده و استفاده کنم. نمیدانم درست گفته یانه؟ ۳۰ ساله ام و حداقل ۲۰ کیلو کاهش وزن دارم. شدیدا لاغرم و مثل عدد ۱ می مونم.

  • رامیار نجفی می‌گه:

   سلام. نیازی نیست چون بدن به اندازه ای که لازم داره از این مکمل ها استفاده میکنه و مابقی از بدن دفع میشه یعنی شما در این وسط ضرر می کنید اما اگر هر مکمل را در یک دوره مصرف کنید و همراه با آن رژیم غذایی خوبی رو رعایت کنید بهتره.

 21. محمد خ می‌گه:

  سلام ببخشید من ۲۳سالمه وزنم خیلی پایینه خیلی ضعیفم اصلا هیچی ونزدیک ۴۰وزنم هست چکار کنم بدنم بیاد جلو

  • رامیار نجفی می‌گه:

   سلام. ورزش های قدرتی مثل بدنسازی و فیتنس، رعایت رژیم مخصوص افزایش وزن و یا مصرف مکمل های مخصوص این هدف. همچنین انجام آزمایش و اطمینان از سلامتی هورمونی و جسمانی ضروریه.

 22. محمدیان فر می‌گه:

  سلام. خداییش عجب سایتی دارید.
  آقا من هر جا گشتم، گینر شما ۵ یعنی دایماتیز رو پیدا نکردم. آیا شما سایت معتبری واسه خرید مکمل های اصل می شناسید؟ متاسفانه تقلبی ها زیاد شده اند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *