۱۰ مکمل افزایش وزن و حجم عضله منتخب سال ۲۰۱۷

10 مکمل افزایش وزن و حجم عضله منتخب سال 2016
مکمل_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________

یکی از سوالاتی که برخی از ورزشکاران و حتی اشخاص عادی به دنبال پاسخ آن هستند، بهترین مکمل افزایش وزن است. مجله علم ورزش نیز بنا به درخواست کاربران، این مطلب را تهیه و تدارک دیده است. در این مطلب ۱۰ مکمل پروتئینی برتر سال ۲۰۱۶ که توسط وب سایت مرجع top10supplements رتبه بندی شده‌اند، گردآوری شده است.

مجله علم ورزش هیچ گونه توصیه، پیشنهاد، مشاوره یا تضمینی در مورد سلامت، امنیت و نحوه مصرف این مکمل‌ها به بازدیدکنندگان محترم ارائه نمی‌دهد و هدف از ارائه این مطلب صرفاً آشنایی شما عزیزان با بهترین مکمل‌های افزایش وزن موجود در بازار و شرکت‌های تولید کننده آن‌ها می‌باشد.

۱. Optimum Nutrition Pro Gainer

10 مکمل افزایش وزن و حجم عضله منتخب سال 2016Pro Gainer جزو بهترین مکمل‌ها برای افزایش وزن می‌باشد که امروزه در دسترس مصرف کنندگان قرار گرفته است. این مکمل دارای ۶۰ گرم پروتئین، ۸۵ گرم کربوهیدرات، ۲۴ مواد معدنی و ویتامین و ۶۵۰ کالری مختلف در هر وعده مصرف می‌باشد.

این مکمل برای مصرف بعد از تمرین فوق العاده است و برای افرادی که در جستجوی حجم و وزن هستند مفید است. این مکمل را می‌توان بین وعده‌های غذایی نیز مصرف کرد. از ویژگی‌های این مکمل می‌توان به کمک به ساخت عضلات، تحریک سنتز پروتئین، ریکاوری سریع بدن، بهترین مکمل افزایش وزن برای بانوان، مزه بسیار خوب، کیفیت بالای مواد تشکیل دهنده اشاره کرد.

۲. Transparent Labs ProteinSeries

10 مکمل افزایش وزن و حجم عضله منتخب سال 2016این مکمل یکی از با کیفیت‌ترین مکمل‌های افزایش حجم در بازار است. ۵۳ گرم پروتئین وی خالص، ۱۰۹ گرم کربوهیدرات ارگانیک، ۶ گرم چربی سالم و ۳ گرم کراتین منوهیدرات از مواد تشکیل دهنده این مکمل هستند. هر وعده مصرفی این مکمل حاوی ۷۵۰ کالری است.


مطلب مرتبط: مکمل چیست؟ چه زمانی و در چه سنی به آن نیاز داریم؟


۳. BSN True Mass 1200

10 مکمل افزایش وزن و حجم عضله منتخب سال 2016مکمل BSN یکی از بهترین مکمل‌های مخصوص افزایش وزن موجود در بازار است و با ۵۰ گرم پروتئین با کیفیت بالا در هر بار مصرف، ۲۲۲ گرم کربوهیدرات، ۱۶ گرم فیبر و ۱۲۲۰ کالری به ساخت عضلات کمک می‌کند و حاوی تمام مواد مورد نیاز بدن برای افزایش وزن خالص عضلات است.

این مکمل به خوبی موجب تحریک سنتز پروتئین می‌شود، دخل و خرج کالری را تنظیم می‌کند و به افزایش وزن ناشی از افزایش حجم عضلات کمک می‌کند. این مکمل شکر پایینی دارد و برای هضم بهتر حاوی برخی از آنزیم‌های گوارشی است و با سه مزه فوق العاده در دسترس است.

۴. Universal Nutrition Real Gains

10 مکمل افزایش وزن و حجم عضله منتخب سال 2016۵۲ گرم پروتئین در هر بار مصرف، ۸۷ گرم کربوهیدرات، ۶۱۰ کالری و شکر خیلی کم از ویژیگی‌های این مکمل است. این مکمل ساده و مؤثر به ساخت حجم عضلات، ریکاوری سریع، افزایش وزن کمک می‌کند.

۵. Dymatize Super Mass Gainer

10 مکمل افزایش وزن و حجم عضله منتخب سال 2016مکمل افزایش وزن بعدی که یکی از بهترین مکمل‌های موجود در بازار است، مکمل شرکت Dymatize Nutrition می‌باشد که حاوی پروتئین با کیفیت بالا و آمینو اسید، کراتین، کربوهیدرات و گلوتامین است. این مکمل شامل تمام مواد مورد نیاز برای افزایش وزن و افزایش حجم عضلات می‌باشد.

۵۲ گرم پروتئین در هر بار مصرف، ۲۵۲ گرم کربوهیدرات، ۱۷ گرم BCAA و ۱۲۸۰ کالری در این مکمل وجود دارد که به افزایش حجم عضلات کمک می‌کند. این مکمل به ریکاوری و افزایش وزن کمک می‌کند و می‌توان به عنوان وعده غذایی مصرف کرد. این مکمل با مزه خوب وانیلی و شکلاتی در بازار موجود است.


مطلب مرتبط: بهترین مکمل های ورزشی مخصوص بانوان


۶. Optimum Nutrition Serious Mass

10 مکمل افزایش وزن و حجم عضله منتخب سال 2016این مکمل حاوی مقدار زیادی کالری، پروتئین، کربوهیدرات و مواد دیگر برای رساندن شما به اهداف‌تان است. این مکمل حاوی ۵۰ گرم پروتین در هر بار مصرف، ۱۲۵۰ کالری، ۲۵۲ گرم کربوهیدرات، کراتین و گلوتامین اضافه شده، ویتامین‌ها و مواد معدنی است. به افزایش وزن و حجم عضلات کمک می‌کند و با ۴ مزه مختلف در بازار موجود است.

۷. Nature’s Best Isopure Mass

10 مکمل افزایش وزن و حجم عضله منتخب سال 2016Isopure Massیک مکمل ساده و با کیفیت می‌باشد. این مکمل حاوی ۵۳ گرم پروتئین در هر بار مصرف، ۸۶ گرم کربوهیدرات، ۴ گرم فیبر،۳ گرم شکر، مواد معدنی و ویتامین و ۶۰۰ کالری است. از چربی و لاکتوز خالی است و حاوی BCAA است و برای افزایش وزن مناسب است.


پیشنهاد مطالعه: با بهترین مکمل پروتئین سال آشنا شوید


۸. MHP Up Your Mass

10 مکمل افزایش وزن و حجم عضله منتخب سال 2016این مکمل افزایش وزن حاوی مقدار بالای پروتئین، کربوهیدرات، ویتامین و مواد ضروری دیگر است و با تأمین مواد مورد نیاز موجب افزایش وزن و حجم می‌شود. ۴۶ گرم پروتئین در هر بار مصرف، ۵۸ گرم کربوهیدرات، ۵ گرم فیبر، ۱.۵ گرم شکر، ۵۱۰ کالری، مواد معدنی و ویتامین‌ها، لیپیدها و اسیدهای چرب ضروری اضافه شده به مکمل موجب افزایش وزن و حجم خالص عضلات و ریکاوری سریع می‌شود.

۹. Arnold Schwarzenegger Series Iron Mass

10 مکمل افزایش وزن و حجم عضله منتخب سال 2016این مکمل فوق العاده که توسط شرکت MusclePharm تهیه شده است حاوی مقدار زیاد پروتئین، BCAA و کالری با کیفیت است. این مکمل به شما کمک می‌کند وزن و حجم عضلانی بدون چربی کسب کنید. ۴۰ گرم پروتئین در هر بار مصرف، ۳۴ گرم کربوهیدرات، ۴۸۵ کالری، چربی سالم، وجود مقدار قابل توجه کراتین و BCAA، مجموعه آنزیم‌های گوارشی و مزه عالی از ویژگی‌های این مکمل است که به افزایش وزن بدون چربی موجب می‌شود.

۱۰. CytoSport Monster Milk

10 مکمل افزایش وزن و حجم عضله منتخب سال 2016این مکمل حاوی ۵۰ گرم پروتئین، ۱۲ گرم کربوهیدرات، ۲۸۰ کالری، BCAA، لیپید و اسیدهای چرب است و به آسانی هضم می‌شود و به ساخت عضلات کمک می‌کند و موجب ریکاوری سریع می‌شود. این مکمل موجب افزایش وزن زیادی نمی‌شود اما پروتئین مورد نیاز بدن را تأمین می‌کند.

نکته

مجله علم ورزش در خصوص مصرف مکمل، معرفی مکمل و یا هر گونه سوالی که به این دو ارتباط داشته باشد، پاسخ نمی دهد.

ترجمه و تدوین: elmevarzesh.com

منبع: top10supplements

تلگرام

به اشتراک بگذارید :
loading...
loading...

مطالب مشابه

۲۶۹ نظر

 1. ابوالفضل گفت:

  سلام من سنم ۱۸ وزنم ۷۶ و قدم ۱۷۵ یه دوره گینر ضعیف استفاده کردم و کراتین و الان اگه بخوام استفاده کنم ماسل جویس ۲۶۰۰ آلتمیت ک گینر قوی تریه خوبه یا اینکه وی استفاده کنم؟

 2. شهاب گفت:

  سلام. میخواستم بپرسم فرق بین گینر و گین اپ چیه و کدومش برای بدنسازی مناسب تره؟
  و گینر هارو کجا میشه به غیر از داروخانه ها تهیه کرد؟
  ممنون

  • علم ورزش گفت:

   سلام، هر دو مکمل افزایش وزن هستند و تفاوتی ندارند، غیر از داروخانه از فروشگاه های معتبر می توانید تهیه کنید

 3. محمدعلی گفت:

  سلام.من مدت زیادی هست که ورزش می‌کنم تقریبا میشه گفت هشت سال و الان ۱۷ سالم هست و وزنم الان ۶۰ هست میخواستم بپرسم با مکمل گینر توین لب و تغذیه مناسب میتونم ۱۰ یا ۱۵ کیلو اضافه کنم.
  رشته ورزشی من جودو هست ولی الان یک ماه هست گذاشتم کنار به جایش میرم بدنسازی کلا خواستم بپرسم با این مکمل میشه.

  • علم ورزش گفت:

   سلام، مکمل گینر باعث افزایش وزن میشه اما نه ۱۰ تا ۱۵ کیلو، در واقع مصرف این مکمل ها باید چند دوره انجام بشه، تغذیه و تمرین هم رعایت بشه تا نتایج بگیرید، در خصوص مصرف هم بهتره ابتدا با متخصص تغذیه مشورت کنید

 4. علیرضا گفت:

  سلام من ۲۱سالمه قدم ۱۷۹وزنم ۶۷.۶میخام ی حجم خوب بگیرم. نظر شما چیه؟ چه مکملی بگیرم؟

 5. ابوالفضل گفت:

  سلام من ۱۹ سالمه وزنم ۵۵ کیلو و قدم ۱۷۱ برای حجم به نظر شما چی استفاده کنم؟

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، طبق چیزی که من بدونم شما الان نیاز دارید وزن تون بالا بره، بنابراین استفاده از گینر مناسب تر هست

 6. نبيل گفت:

  سلام اسم من نبیل
  من ١٩ الی بیست سال سن دارم وزنم ۵٨ کیلو است
  میخواهم وزن بیشتر و عضله بزرگتر داشته باشم تمرین میکنم اما تغیراتی در جانم نیامده باید از کدام پروتین استفاده کنم لطفاً برایم نظر بهتری بدهید
  ممنون…

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، برای شما که کمبود وزن دارید، استفاد از مکمل گینر توصیه میشه در کنارش هم باید خیلی تغذیه رو رعایت کنید، مکمل گینر مثل مواردی که در این مطلب هست

 7. Omran گفت:

  سلام من ۱۹ سالمه ۶۰ کیلو وزن دارم قدم ۱۸۶ هستش تقریبا ۲۰ کیلو کسر وزن دارم.سریعترین مکملی که بتونه یکی دوماه ۱۰_۱۵کیلو زیاد کنم چیه؟اگه عضله سازی جواب میده چی بگیرم بهتره اگه جواب نمیده واسه افزایش وزن کدوم مکمل خوبه؟مکمل ترکیبی هم سراغ دارید ممنون میشم بگید . ممنون از سایت خوبتون

  • علم ورزش گفت:

   سلام، دوست عزیز، چنین چیزی وجود نداره، اینی که شما می خواید با هیچ مکملی بدست نمیاد، نیاز به زمان و صبر داره

 8. ایلیا گفت:

  سلام وقتتون بخیر…ممنون از فرصتی که در اختیار قرار میدید تا بتونیم سوالات خودمون رو شفاف و دقیق ازتون بپرسیم و اطلاعات مفید و بروز بدست بیارم….بنده ۳۱ سالمه قدم ۱۸۰ وزنم ۷۴ کیلو و شکم و سینه دارم و تازه یک هفته ای هست که بدنسازی رو شروع کردم و شش روز در هفته ساعت ۸ صبح و بعد از صبحانه خوردن به باشگاه مراجعه میکنم…شغلم هم کار با کامپیوتره و از ۱۰ صبح شروع میشه تا ۷ عصر و شغل سبکیه….حدودا ۸ ۹ بار سابقه باشگاه رفتن رو دارم و هر بار به دلایلی ترک کردم و اخرین بار حدود ۴ سال پیش بوده که ۵ ماه به طول انجامید…بنده نامزدم ساکن انگلیسه و تا دو ماه دیگه قصد داره بیاد ایران و میخاد برام پودر و مکمل بیاره….از اونجایی که برادر خانمم هم اونجا باشگاه میره و شناخت داره میگه ماس گینر و آمینو اسید شرکت اپتیموم رو میفرستم،اما چون خودم از چندین سال قبل تعریف و تمجید پروتین گلد وی و کراتین شرکت اپتیموم رو شنیدم،گفتم که اینارو بفرست چون حقیقت اطلاعات هم در مورد مس گینر و آمینو اسید ندارم….خواهشی که از سایت علم ورزش و هر کدوم از دوستانی که اطلاعات کامل دارن،اینه که اگر امکانش هست به دوتا از سوالات بنده پاسخ بدید،ممنونتون میشم….اولین سوال اینکه چه مکمل هایی رو بگم نامزدم برام بیاره؟؟؟(کراتین،وی،مس گینر،آمینو اسید،گلوتامین،قرص های ویتامین و غیره) که رشد کنم چون عملا هیچ عضله ای ندارم و زورمم ضعیفه… دوم اینکه چه زمان و چه ماهی شروع کنم به خوردنشون…یک دنیا سپاس

  • علم ورزش گفت:

   سلام، دوست عزیز، مصرف مکمل بستگی به هدف داره، شما الان یک مبتدی محسوب می شوید، در واقع اگر نظر ما رو بخواید، هدف اول شما کاهش چربی بدن تون هست، وگرنه مصرف مکمل با این وضعیت تفاوتی در اندام شما به صورت چشمگیر ایجاد نمی کنه. اما اگر وضعیت بدن شما به لحاظ چربی خوب بشه و به حد نرمال برسه، مصرف وی، کراتین و آمینو خوبه براتون.

 9. Hamid گفت:

  سلام خسته نباشید
  من پسری ۲۸ساله ام که قدم ۱۶۶وزنم ۴۷کیلو هست
  پیشنهاد شما برای افزایش وزن من چیه ؟
  ازمایش برای تیرویید پرکار و کم خونی هم چند بار دادم و بیماری خاصی ندارم ولی وزنم اضافه نمیشه
  لطفا راهنمایی کنید ممنون
  در ضمن ورزش خاصی هم نمی کنم

  • علم ورزش گفت:

   سلام، فقط و فقط تغذیه، راه دیگه ای وجود نداره غیر از اینکه شما بدنسازی رو شروع کنید، در کنارش تغذیه خوبی رو دنبال کنید و بهتر هم هست اگر مکملی رو به شما معرفی کردند با متخصص ورزشی (دارای مدرک) یا متخصص تغذیه مشورت کنید

 10. مجتبی گفت:

  سلام باقد ۱۷۵ ووزن ۴۵ چه مکملی رسیدن به وزن ایده آل و تناسب اندام پیشنهاد میدید؟

  • علم ورزش گفت:

   سلام، هر کدوم از این موارد باشه تفاوت چندانی نداره، مهم نوع تغذیه شما هست، مکمل جای تغذیه رو نمیگیره، فقط مکمل غذایی شما هست

 11. سجاد گفت:

  کدوم مکمل برا افزایش وزن در حد ۱۰ کیلو خوبه؟ب من سوپر پلنت رو معرفی کردن نظر شما چیه؟؟

  • علم ورزش گفت:

   بعید می دونم مکملی باشه که ۱۰ کیلو وزن بده در یک دوره، مکمل صرفاً تکمیل کننده تغذیه شما هست و در اساس نوع تغذیه تون بیشتر روی افزایش وزن مؤثره

 12. علی گفت:

  سلام
  ۱۸۶ قدم هست و ۶۰ کیلو وزن.
  ۳۲ سالمه. میخام برم بدنسازی اصلا هم نمی دونم مکمل چیه چیکار کنم و غیر مکمل آیا باید چیزی مصرف کنم( وعده غذایی خاصی؟)

  • علم ورزش گفت:

   سلام، نه دوست عزیز، اصلاً مکمل جز اصلی بدنسازی نیست، مکمل در واقع تکمیل کننده تغذیه شماست و اگر بعدها بخواید تغییرات بیشتری در خودتون داشته باشید نیاز به مصرف میشه، شما روی تغذیه تأکید داشته باشید، در بخش تغذیه ورزشی اگر وقت بذارید مطالب مفیدی داریم

 13. Hossein گفت:

  سلام من ۱۷۰ قدمه و ۵۰ وزنم مصرف کالری بالا البته با تغذیه مشکلی نداره مثلا روزی ۵۰۰۰ یا ۶۰۰۰ کالری با تشکر

 14. حسین گفت:

  سلام ببخشید من ماه دوم باشگامه میتونم کربو پرتئین الیمپ بخورم مشکلی نداره

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، اگر هدف تون افزایش وزن هست، توصیه می کنم فعلاً روی تغذیه تأکید و تمرکز داشته باشید، حداقل اجازه بدید بدن با تغذیه و تلاش خودتون مقداری تغییر کنه

نظرتان را برای ما بنویسید. اگر هم در خصوص موضوعی سوال دارید، چنانچه اطلاعات کافی در مورد آن داشته باشیم پاسخ خواهیم داد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *