۱۰ مکمل افزایش وزن و حجم عضله منتخب سال ۲۰۱۶

10 مکمل افزایش وزن و حجم عضله منتخب سال 2016
تلگرام

یکی از سوالاتی که برخی از ورزشکاران و حتی اشخاص عادی به دنبال پاسخ آن هستند، بهترین مکمل افزایش وزن است. مجله علم ورزش نیز بنا به درخواست کاربران، این مطلب را تهیه و تدارک دیده است. در این مطلب ۱۰ مکمل پروتئینی برتر سال ۲۰۱۶ که توسط وب سایت مرجع top10supplements رتبه بندی شده‌اند، گردآوری شده است.

مجله علم ورزش هیچ گونه توصیه، پیشنهاد، مشاوره یا تضمینی در مورد سلامت، امنیت و نحوه مصرف این مکمل‌ها به بازدیدکنندگان محترم ارائه نمی‌دهد و هدف از ارائه این مطلب صرفاً آشنایی شما عزیزان با بهترین مکمل‌های افزایش وزن موجود در بازار و شرکت‌های تولید کننده آن‌ها می‌باشد.

۱. Optimum Nutrition Pro Gainer

10 مکمل افزایش وزن و حجم عضله منتخب سال 2016Pro Gainer جزو بهترین مکمل‌ها برای افزایش وزن می‌باشد که امروزه در دسترس مصرف کنندگان قرار گرفته است. این مکمل دارای ۶۰ گرم پروتئین، ۸۵ گرم کربوهیدرات، ۲۴ مواد معدنی و ویتامین و ۶۵۰ کالری مختلف در هر وعده مصرف می‌باشد.

این مکمل برای مصرف بعد از تمرین فوق العاده است و برای افرادی که در جستجوی حجم و وزن هستند مفید است. این مکمل را می‌توان بین وعده‌های غذایی نیز مصرف کرد. از ویژگی‌های این مکمل می‌توان به کمک به ساخت عضلات، تحریک سنتز پروتئین، ریکاوری سریع بدن، بهترین مکمل افزایش وزن برای بانوان، مزه بسیار خوب، کیفیت بالای مواد تشکیل دهنده اشاره کرد.

_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________

۲. Transparent Labs ProteinSeries

10 مکمل افزایش وزن و حجم عضله منتخب سال 2016این مکمل یکی از با کیفیت‌ترین مکمل‌های افزایش حجم در بازار است. ۵۳ گرم پروتئین وی خالص، ۱۰۹ گرم کربوهیدرات ارگانیک، ۶ گرم چربی سالم و ۳ گرم کراتین منوهیدرات از مواد تشکیل دهنده این مکمل هستند. هر وعده مصرفی این مکمل حاوی ۷۵۰ کالری است.

مطلب مرتبط: مکمل چیست؟ چه زمانی و در چه سنی به آن نیاز داریم؟

۳. BSN True Mass 1200

10 مکمل افزایش وزن و حجم عضله منتخب سال 2016مکمل BSN یکی از بهترین مکمل‌های مخصوص افزایش وزن موجود در بازار است و با ۵۰ گرم پروتئین با کیفیت بالا در هر بار مصرف، ۲۲۲ گرم کربوهیدرات، ۱۶ گرم فیبر و ۱۲۲۰ کالری به ساخت عضلات کمک می‌کند و حاوی تمام مواد مورد نیاز بدن برای افزایش وزن خالص عضلات است.

این مکمل به خوبی موجب تحریک سنتز پروتئین می‌شود، دخل و خرج کالری را تنظیم می‌کند و به افزایش وزن ناشی از افزایش حجم عضلات کمک می‌کند. این مکمل شکر پایینی دارد و برای هضم بهتر حاوی برخی از آنزیم‌های گوارشی است و با سه مزه فوق العاده در دسترس است.

۴. Universal Nutrition Real Gains

10 مکمل افزایش وزن و حجم عضله منتخب سال 2016۵۲ گرم پروتئین در هر بار مصرف، ۸۷ گرم کربوهیدرات، ۶۱۰ کالری و شکر خیلی کم از ویژیگی‌های این مکمل است. این مکمل ساده و مؤثر به ساخت حجم عضلات، ریکاوری سریع، افزایش وزن کمک می‌کند.

۵. Dymatize Super Mass Gainer

10 مکمل افزایش وزن و حجم عضله منتخب سال 2016مکمل افزایش وزن بعدی که یکی از بهترین مکمل‌های موجود در بازار است، مکمل شرکت Dymatize Nutrition می‌باشد که حاوی پروتئین با کیفیت بالا و آمینو اسید، کراتین، کربوهیدرات و گلوتامین است. این مکمل شامل تمام مواد مورد نیاز برای افزایش وزن و افزایش حجم عضلات می‌باشد.

۵۲ گرم پروتئین در هر بار مصرف، ۲۵۲ گرم کربوهیدرات، ۱۷ گرم BCAA و ۱۲۸۰ کالری در این مکمل وجود دارد که به افزایش حجم عضلات کمک می‌کند. این مکمل به ریکاوری و افزایش وزن کمک می‌کند و می‌توان به عنوان وعده غذایی مصرف کرد. این مکمل با مزه خوب وانیلی و شکلاتی در بازار موجود است.

مطلب مرتبط: بهترین مکمل های ورزشی مخصوص بانوان

۶. Optimum Nutrition Serious Mass

10 مکمل افزایش وزن و حجم عضله منتخب سال 2016این مکمل حاوی مقدار زیادی کالری، پروتئین، کربوهیدرات و مواد دیگر برای رساندن شما به اهداف‌تان است. این مکمل حاوی ۵۰ گرم پروتین در هر بار مصرف، ۱۲۵۰ کالری، ۲۵۲ گرم کربوهیدرات، کراتین و گلوتامین اضافه شده، ویتامین‌ها و مواد معدنی است. به افزایش وزن و حجم عضلات کمک می‌کند و با ۴ مزه مختلف در بازار موجود است.

۷. Nature’s Best Isopure Mass

10 مکمل افزایش وزن و حجم عضله منتخب سال 2016Isopure Massیک مکمل ساده و با کیفیت می‌باشد. این مکمل حاوی ۵۳ گرم پروتئین در هر بار مصرف، ۸۶ گرم کربوهیدرات، ۴ گرم فیبر،۳ گرم شکر، مواد معدنی و ویتامین و ۶۰۰ کالری است. از چربی و لاکتوز خالی است و حاوی BCAA است و برای افزایش وزن مناسب است.

۸. MHP Up Your Mass

10 مکمل افزایش وزن و حجم عضله منتخب سال 2016این مکمل افزایش وزن حاوی مقدار بالای پروتئین، کربوهیدرات، ویتامین و مواد ضروری دیگر است و با تأمین مواد مورد نیاز موجب افزایش وزن و حجم می‌شود. ۴۶ گرم پروتئین در هر بار مصرف، ۵۸ گرم کربوهیدرات، ۵ گرم فیبر، ۱.۵ گرم شکر، ۵۱۰ کالری، مواد معدنی و ویتامین‌ها، لیپیدها و اسیدهای چرب ضروری اضافه شده به مکمل موجب افزایش وزن و حجم خالص عضلات و ریکاوری سریع می‌شود.

۹. Arnold Schwarzenegger Series Iron Mass

10 مکمل افزایش وزن و حجم عضله منتخب سال 2016این مکمل فوق العاده که توسط شرکت MusclePharm تهیه شده است حاوی مقدار زیاد پروتئین، BCAA و کالری با کیفیت است. این مکمل به شما کمک می‌کند وزن و حجم عضلانی بدون چربی کسب کنید. ۴۰ گرم پروتئین در هر بار مصرف، ۳۴ گرم کربوهیدرات، ۴۸۵ کالری، چربی سالم، وجود مقدار قابل توجه کراتین و BCAA، مجموعه آنزیم‌های گوارشی و مزه عالی از ویژگی‌های این مکمل است که به افزایش وزن بدون چربی موجب می‌شود.

۱۰. CytoSport Monster Milk

10 مکمل افزایش وزن و حجم عضله منتخب سال 2016این مکمل حاوی ۵۰ گرم پروتئین، ۱۲ گرم کربوهیدرات، ۲۸۰ کالری، BCAA، لیپید و اسیدهای چرب است و به آسانی هضم می‌شود و به ساخت عضلات کمک می‌کند و موجب ریکاوری سریع می‌شود. این مکمل موجب افزایش وزن زیادی نمی‌شود اما پروتئین مورد نیاز بدن را تأمین می‌کند.

نکته

مجله علم ورزش در خصوص مصرف مکمل، معرفی مکمل و یا هر گونه سوالی که به این دو ارتباط داشته باشد، پاسخ نمی دهد.

ترجمه و تدوین: elmevarzesh.com

منبع: top10supplements

به اشتراک بگذارید :
loading...
loading...

مطالب مشابه

۱۸۹ نظر

 1. علیرضا گفت:

  سلام ببخشید به سوال داشتم من درست دلیل مصرف مکمل های پروتئین دار رو متوجه نمی شوم بگذارید یک مثال بزنم:
  مکمل وی ۷۵ تا ۸۰ درصد پروتتئن دارد در حالی سینه ی مرغ ۲۳ در صد پروتئین دارو یعنی میزان پروتئین ۲ کیلویی وی برابر است با ۷ کیلو سینه ی مرغ.
  خوب مرغ طبیعی تر و سالم تر است
  کاری به بحت هزینه هم ندارم ولی آگه از آون جهت هم نگاه کنیم بسته ی ۲ کیلوی وی ۳۵۰ هزار تومان هست و ۷ کیلو مرغ کمتر از ۶۰ هزار تومان
  یعنی از جهت نگاه کنیم طبیعی بهتره
  آگه اشتباه می کنم لطفا راهنمایی کنید با تشکر

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام؛ در مکمل ها میزان بیشتری از آمینو اسیدها وجود دارند، یعنی صرفاً بحث مقدار پروتئین مهم نیست، بلکه میزان آمینو اسیدها مهم هستند که مکمل ها در این مورد نسبت به مواد غذایی سهم بیشتری دارند یعنی شما به جای اینکه برای دریافت آمینو اسیدها مواد غذایی متعددی رو مصرف کنید، مکمل بیشتر این نیاز رو تأمین می کنه

 2. رضا گفت:

  سلام من از گینر مس تیچ و کراتین۱۲۵۰ mega caps وامینو درایو(انرژی زا) استفاده میکنم ۱۴سالمه و وزنم۵۹_وقدم صدوهفتادوپنج میخوام وزن اضاف کنم به نظرتون خوبه

 3. محمدمهدی گفت:

  سلام این مکمل ها چ عوارضی دارن؟؟

 4. یاسر گفت:

  سلام من وزنم حدودا ۷۰ کیلو و قدم ۱۹۰ سانت میخوام حدودا ۱۵ کیلو وزن اضافه کنم چون ورزش نمیکنم این ترس رو دارم که استفاده از مکمل باعث ضررم بشه آیا درسته و اینکه شما چه مکملی رو برای این افزایش وزن توصیه میکمید ممنون

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، همه مکمل های این مطلب خوب هستند، اگر شما مکمل مصرف کنید و ورزش نکنید در صورتی که وزن اضافه کنید این وزن چربی خواهد بود و طبیعتاً استایل خوب به نظر نخواهد آمد

 5. Ardeshir گفت:

  سلام ببخشید أیا. پودر باعث متوقف شدن یا کم شدن رشد قد می شود!؟

 6. سمانه گفت:

  سلام من ۲۸ سالمه و خیلی لاغرم قد ۱۶۷ وزنم ۴۲ میخام به ۵۷ کیلو برسم از چه مکملی استفاده کنم تا نتیجه بگیرم و آیا حتما برای ورزش باید باشگاه برم

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، از این ۱۰ مکمل هر کدوم رو استفاده کنید، مفیده، بهتر باشگاه هم برید تا صرفاً وزن گرفتن با تجمع چربی نباشه

 7. محمد حسینی گفت:

  سلام ببخشید میشه بگید از کجا و چطور می تونم اصل این مکمل ها را دریافت کنم ؟ واقعا احتیاج دارم ممنون

 8. الناز گفت:

  سلام خسته نباشید من نزدیک دو ساله ورزش میکنم میخوام یکم وزنم بره بالا خواستم بدونم بعد از اتمام مصرف این مکمل ها وزن به حالت اولیه خودش باز میگرده؟

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، تعریف از وزن متفاوت هست، شما اگر تمرین خوبی داشته باشید و بدن رو با عضله خوش فرم کنید، در صورت داشتن تغذیه خوب و تداوم تمرین حتی بعد از مکمل هم وضعیت خوبی خواهید داشت، اما اگر اینطور نباشه و صرفاً مکمل مصرف کنید، نتیجه چندانی نداره

 9. M گفت:

  سلام .تو یه دوره که هم کراتین هست هم گینر چطور بهتره مصرفشون کنیم؟
  منظورم دوز و بازه زمانی قبل و بعد تمرین هست

  • علم ورزش گفت:

   سلام، روش هر دو مکمل واضح هست و خارج از اون نیست، گینر بهتره که صبح، قبل از تمرین و بعد از تمرین مصرف بشه، برای قبل از خواب هم مفید هست منتها در تحقیقات گفته شده مصرف کربو قبل از خواب به دلیل ترشح انسولین باعث جلوگیری از ترشح هورمون رشد میشه. کراتین هم بستگی به وزن فرد داره، اما به طور میانگین بین ۵ تا ۱۰ گرم در دو وعده باید مصرف بشه قبل و بعد از تمرین

 10. سمیرا گفت:

  در ادامه سوالی که راجع به مصرف مکمل پرسیدم.. بعد از رسیدن به وزن دلخواهم باید چه مکملی مصرف کنم که این وزن عضله بشه و کم نشه…

  • علم ورزش گفت:

   وزن عضله نمیشه دوست عزیز، شما می تونید با مصرف پروتئین وی و رعایت اصول بدنسازی چه در تمرین و چه در سبک زندگی، چگالی عضلات رو افزایش بدید

 11. امیرحسین گفت:

  سلام یه سوال ببخشید بیشتر پروتعین باعث عضله سازی و قدرت شدن نقش دارد یا کربوهیدارت ها

  • علم ورزش گفت:

   سلام، پروتئین بیشترین سهم رو داره اما اگر هنگام مصرف با مقداری کربوهیدرات مصرف شود تأثیر بهتری خواهد داشت

 12. شهرام گفت:

  سلام من یکی از اشخاص استم که هیچ چاق نمی شوم
  من نمی دانم که از کدام پروتین استفاده کنم. لطفأ میشه من را همراهی کنید.
  سپاسگذار

  • علم ورزش گفت:

   سلام؛ شهرام عزیز مکمل های که در این مطلب معرفی شده اند، برای افزایش وزن مناسب است، البته در کنار فعالیت ورزشی

 13. مهدی گفت:

  سلام به نظر شما مصرف این مکمل ها برای دوره ی پیشرفته ی بدنسازی نیست یا برای شروع بدنسازی هم میشه از اینا مصرف کرد؟

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، اگر منظورتون این هست یک مبتدی مصرف کنه، به نظرم درست نیست، چرا که لازم هست حداقل مدتی با تغذیه و تمرین به نتیجه برسد

 14. علی گفت:

  سلام مکمل گینر سریوس مس کیسه ایش مطمعنه یا…

نظرتان را برای ما بنویسید. اگر هم در خصوص موضوعی سوال دارید، چنانچه اطلاعات کافی در مورد آن داشته باشیم پاسخ خواهیم داد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by wp-copyrightpro.com