قرص دیانابول چیست و چه عوارض و فوایدی دارد؟

قرص دیانابول چیست و چه عوارض و فوایدی دارد؟
تلگرام

زمانی‌که در مورد مصرف استروئید ورزشکاران حرفه‌ای خبرهایی به گوش می‌رسد، سوالاتی مثل عوارض جانبی، استفاده بیش از حد، عوارض مغزی، زمان حفظ اثرات مصرف و غیره در ذهن همه ما ایجاد می‌شود. بنابراین در این مطلب مجله علم ورزش به بررسی این سوالات می‌پردازد.

آیا دیانابول یک استروئید آنابولیک است؟

دیانابول یا یک استروئید آنابولیک یا یک ماده مصنوعی مربوط به هورمون جنسی مردانه است. در واقع، دیانابول به عنوان نوع دوم استروئید آنابولیک در بدن مردان بعد از تستوسترون مورد توجه قرار گرفت و برای اولین بار در سربازان جنگ جهانی دوم مورد استفاده قرار گرفت و در دهه ۶۰ به خاطر استفاده ورزشکاران برای بالا بردن کارایی و عملکرد بدن مشهور شد. استروئید آنابولیک اثرات سازندگی مثل رشد عضلات اسکلتی و اثرات آندروژنی مثل ویژگی های جنسی مردانه را بیشتر می‌کند. این استروئید به عنوان مواد کنترلی تلقی شده و برای برخی موارد پزشکی خاص تجویز می‌شود.

استروئید آنابولیک چگونه استفاده می‌شود؟

بسیاری از بدنسازان به ۳ روش دوره ای، همزمان و هرمی از دیانابول سوء استفاده می‌کنند. این ۳ روش از عمومی ترین روش های مصرف داروهای آنالوبیک هستند.

در روش دوره ای، ورزشکار برای یک دوره مشخص دارو را مصرف کرده و سپس چند هفته ای زمان کافی برای استراحت در اختیار بدن قرار می‌دهد و بعد از پایان استراحت مصرف را دوباره شروع می‌کند.

در روش همزمان، ورزشکار بیش از یک نوع استروئید مصرف می‌کند. نظریه این روش این است که مصرف همزمان دو استروئید در یک دوره زمانی باعث افزایش اثرات داروها می‌شود.

در روش هرمی، ورزشکار ۲ روش اول یعنی چرخه ای و همزمان را با هم ترکیب می‌کند. یک یا دو استروئید با دوز پایین مصرف می‌شود که بعداً در نصف دوره مصرف دوز را افزایش می‌دهد و در پایان هرم (دوره) دوباره کمتر می‌شود.

ورزشکاران معتقدند روش هرمی اجازه می‌دهد بدن با دوز بالای استروئید سازگاری پیدا کرده و زمان کافی در اختیار سیستم هورمون بدن برای تجدید قوا را می‌دهد. به هر حال، اثرات مصرف به روش‌های دوره ای و هرمی از لحاظ علمی تاکنون به اثبات نرسیده اند. 

اثرات مثبت برای سلامتی استروئید آنابولیک چه هستند؟

استروئید آنابولیک برای مصارف پزشکی و قانونی نیز استفاده می‌شود. مصرف این دارو برای درمان برخی بیماری‌ها مثل آسم، سرطان سینه و آرتریت، درمان آسیب‌ها، مشکلات رشد و شیمی درمانی استفاده می‌شود.

عوارض مصرف استروئیدها بسیار گسترده بوده و منجر به بیماری‌های کبد، قلب و کلیه ها، ظهور رفتارهای غیر قابل کنترل وحشیانه، خشم و پارانویا می‌شود. همچنین ممکن است باعث تغییرات رفتاری و روانی، افسردگی، جوش زدگی شدید و کوتاه قدی در بزرگسالان گردد.

چرا دیانابول از سال ۱۹۶۰ بهترین آنابولیک استروئید است؟

وقتی در دهه ۶۰ دیانابول بصورت تجاری برای اولین بار در دسترس عموم قرار گرفت یک موفقیت و پیشرفت بزرگ بود. از آن زمان پر استفاده ترین استروئید آنابولیک در سراسر جهان می‌باشد. افرادی که دیانابول را استفاده کرده اند اثرات مفید آن در افزایش حجم عضلات و قدرت و سادگی استفاده از آن را گزارش داده اند. دیانابول باعث افزایش تعادل مثبت نیتروژن می‌شود. نیتروژن در آمینواسیدها پیدا می‌شود و باعث ساختن پروتئین که آجرهای اولیه ساختمان عضلات هستند، می‌شود. با افزایش تعادل مثبت نیتروژن، پروتئین بدن برای ساخت و افزایش حجم عضلات مصرف می‌شود و دیگر به عنوان منبع سوخت عضلات استفاده نشده و از طریق عرق، ادرار یا مدفوع خارج نمی‌شود.

اثر دیانابول

دیانابول اثر مستقیم بر حجم عضلات گذاشته و باعث افزایش ۲ تا ۴ پوند در یک هفته در شش هفته اول مصرف می‌شود. وزن بدن اضافی شامل افزایش در بافت عضله و نگهداری قابل توجه مایعات می‌شود. دیانابول باعث افزایش جریان خون در طول و بعد از ورزش و همچنین باعث تمرکز بهتر می شود.

گلیکوژنولیز

این اصطلاح و فرایند به معنی شکستن گلیکوژن بدن و تبدیل به گلوکز است. رژیم غذایی شما شامل کربوهیدرات کافی برای رفع نیازهای روزانه است و این کربوهیدرات منبع مستقیم انرژی در طول فرایند گلیکوژنولیز می‌باشد. با افزایش و ارتقای این فرایند، سطح انرژی افزایش چشمگیری پیدا می‌کند.

نگهداری نیتروژن

نیاز به ابقا و حفظ نیتروژن یکی از فواید اصلی و اولیه عوامل آنابولیک است که اکثر ورزشکاران و علاقه مندان به ورزش باید آگاهی داشته باشند. هرچقدر نیتروژن بیشتری در بدن حفظ شود فعالیت آنابولیک بیشتری کسب خواهید کرد. نقطه مخالف این معادله واضح است و باید از آن اجتناب کرد. اگر سطح نیترژن بدن خیلی پایین آید، بدن با وارد شدن به فاز متابولیکی (سوخت و ساز) به این وضعیت پاسخ می‌دهد.

سنتز پروتئین

سنتز مؤثر پروتئین یکی دیگر از اصول اساسی است که در هنگام ورزش و تمرین باید مد نظر داشت. سنتز پروتئین به مقدار پروتئین ساخته شده توسط سلول های بدن اشاره می‌کند. پروتئین ها ساختمان اصلی عضلات بدن هستند و با کمک این سنتز، شما به طور مؤثری به فرایند ساخت عضلات بدن کمک می‌کنید و متعاقباً قدرت و حجم عضلانی بیشتری کسب خواهید کرد.

آیا دیانابول بر مغز اثر می‌گذارد؟

دوزهای بالای دیانابول اثرات مختلفی بر خلق و خویی مصرف کننده گذاشته و می‌تواند فرد را خوشحال، راضی و هیجان زده کند. در بعضی موارد باعث بد خوابی و رفتارهای خشونت آمیز مصرف کننده می‌شود. در بعضی موارد ورزشکاران تایید کرده اند که مصرف دیانابول هیچ تأثیری بر مغز و خلق و خویی آن‌ها نشده است. تأثیرات دیانابول بر روی مغز می‌تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد.

اگر بعد از یک ماه مصرف دیانابول قطع شود، چه اتفاقی می‌افتد؟

اگر بعد از یک ماه مصرف دیانابول را قطع کنید کاهش وزن پیدا خواهید کرد. این امر عادی است و جای نگرانی نیست. به یاد داشته باشید افزایش وزن ناشی از مصرف دیانابول بر پایه آب است و هر زمانی که مصرف دارو قطع شود سرانجام وزن کسب شده را از دست خواهید داد.

اثرات عضلانی دیانابول در صورت قطع مصرف چقدر طول می‌کشد؟

باید انتظار داشته باشید چند روز بعد از قطع مصرف روزانه دیانابول، مقداری از فواید کسب شده از دست برود.

عوارض جانبی دیانابول

چندین اثر جانبی و منفی مصرف دیانابول در صورت مصرف ناقص و نادرست آن بوجود می‌آید. بعضی از اثرات جانبی بسیار معمول که گزارش شده اند شامل بزرگی سینه آقایان، فشار خون بالا، جوش و آکنه، ریزش مو و سمی شدن کبد است. این عوارض جانبی شاید شما را بترسانند اما اجتناب ناپذیر هستند. هنگام مصرف دیانابول از مصرف الکل خودداری کنید زیرا باعث آسیب بیشتر به کبد می شود.

آیا دیانابول تولید تستوسترون را متوقف می‌کند؟

تأتیر دیانابول بر تستوسترون ضد و نقیض است. بعضی از مقالات ادعا کرده اند که دیانابول موجب سرکوب ترشح تستوسترون شده در حالیکه برخی از تحقیقات دیگر می گویند دیانابول بر ترشح تستوسترون بی تأثیر است اما نکته مهم این است که پاسخ مردان به دیانابول متفاوت است و قطعاً تأثیر دیانابول بر تستوتسرون به ویژگی های فردی بستگی دارد.

چه کسی نباید دیانابول مصرف کند؟

به طور معمول افراد سالم می‌توانند استروئید مصرف کنند. البته شرایطی وجو دارند که مانع مصرف استروئیدها می‌شوند. اگر دیابت یا فشار خون بالای کنترل نشده، آب سیاه و پوکی استخوان دارید نباید دیانابول یا هر نوع استروئید دیگری مصرف کنید.

تهیه و ترجمه: elmevarzesh.com

منبع: dbolmassgainer

به اشتراک بگذارید :
 جشنواره وب ایران

مطالب مشابه

۱۴۷ نظر

 1. sina گفت:

  سلام
  یه سوال داشتم میخواستم بدونم پس از قطعه مصرفه دیانابول تمامه حجمی که گرفتی از بین میره یا فقط بخشی از ان از بین میره؟

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، بعد از مصرف هر مکمل و قطع اون طبیعتاً نتایج مانند همان اول ماندگار نخواهد بود، مگر اینکه خیلی تغذیه خوب و دقیقی داشته باشید تا کمترین ریزش رو داشته باشید

 2. رسول گفت:

  سلام.بعد از مصرف دیانابول برای شستوشوی کبد از چه دارویی استفاده کنم .وایا تاثیر داره؟؟ (ازمطالب اموزنده ممنونم واقعا عالیه دستتون درد نکنه)

  • رامیار نجفی گفت:

   سلام. منابع معتبر خارجی برای این منظور دو محصول رو معرفی کردن. یکی r-ala و دیگری مکمل Milk thistle . همچنین دتوکس های تصفیه کنندهبدن هم خوبه.

 3. armin گفت:

  سلام.این عوارضی ک گفتید یکم منو ترسونده.من کراتینی ک گرفتم همراه با قرص دیانابول بوده.الان این سوال واسم پیش اومده ک دیانابولو مصرف کنم یا نه.

  • رامیار نجفی گفت:

   سلام. سلامتی از هر چیزی مهم تره و استروئیدها بر بدن بدون هیچ استثنایی تاثیر منفی میزارن. پیشنهاد میکنم از مکمل های جایگیزین استفاده کنید که سالم و موثر هستند.

 4. علی گفت:

  سلام ممنون از مطالب مفیدتون یه سوال داشتم آیا در دوز های پایین (۵۰عددی) نیز عوارض بدی روبه همراه میاره من دو سال بدن سازی طبیعی داشتم الان برای شوک به بدنم متان با دوز پایین.بهم پیشنهاد شده لطفا راهنمایی بفرمائید ،ممنون

 5. کارو گفت:

  سلام خسته نباشید ممنون از سایت خوبتون .
  خواستم بدونم دیانابول تا چه حد روی عقیم شدن تاثیر داره و مصرف کم از اون هم میتونه همه عوارض رو به همراه داشته باشه ؟
  دارویی برای کاهش عوارضش نیست ؟
  محدوده سنی نداره برای عوارضش ؟

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام؛ در خود مطلب گفته شده که نتایج تحقیقات در این خصوص ضد و نقیض هست اما در هر حال دیانابول استروئید  است و عوارض دارد

 6. چلسی گفت:

  سلام دوست عزیز ، من یک بسته از قرص های دیانابول ده میلی گرمی مدیتیج ، ب همراه یک کراتین ام ان گرفتم ، بنظر شما این دو مکمل تا چ حدی جواب میده ? تشکر

  • رامیار نجفی گفت:

   سلام. در مورد مکمل ها و قرص های استروئیدی و آنابولیکی قبلاً توضیح دادیم. اصلا این گروه رو پیشنهاد نمی کنیم. بهتره از مکمل های سالم و استاندارد استفاده کنید.

 7. پیام گفت:

  سلام.
  میخواستم بپرسم ایا هرمون تستسترون در دیانابول هست ؟
  و میخواستم بدونم که فرق استرویید با تستسترون در چیه ؟
  ممنون میشم توضیح کامل بدین .

  • رامیار نجفی گفت:

   سلام. دیانابول همان استروئید آنابولیک مشتق شده از تستستترون است. تستسترون استروئید طبیعی بدن هست که باعث رشد استخوان، رشد عضلات و ساخت اسپرم در بدن مرد میشه. اما استروئید مواد شیمیایی توسعه یافته هستند که خاصیت تستسترون رو هم دارن و عوارض زیادی در اثر مصرف در بدن بوجود میارن. انواع مختلفی استروئید به نام ها و هدف های مختلف در بازار موجود هستند.

 8. حسين گفت:

  با سلام من ١ سوالی داشتم.من حدود ۴ ماه پیش ١ دوره سوستانون استفاده کردم که۶ هفته ای بود.الان مصرف دارو ٢ ماهیه که تموم شده بعد من فراموش کردم که دوره پاکسازی تاموکسیفن و HCG برم.اگه الان بخوام استفاده کنم اینارو تو این مدت که گذشته،تاثیر میبینم رو پاکسازی کبدم؟

  • رامیار نجفی گفت:

   سلام. شما باید بلافاصله از داروهایی نظیر «نولوادکس» و «پروویرون» استفاده می کردید. اما حالا مصرف تاموکسیفین یا hcgخالی از لطف نیست. هر چنند ممکنه عوارض سوستانن در بدن ریشه کرده باشه ولی باز هم  از مصرف نکردن بهتره. بهتر بود قبل از مصرف با یک مربی آگاه مشورت می کردید.

 9. فواد گفت:

  سلام، دوست عزیز من ۱۸ سال دارم۵۹ کیلو وزن و ۱،۸۰ قد دارم مدت دو ماه میشه تو باشگاه کار میکنم. میخواهم وزن بگیرم میشی بگین از دیانابول استفاده کنم یا نه. تشکر

 10. مهدی گفت:

  سلام من دوره سستانونم تموم شده .ممنون میشم که بگید واسه پاکسازی کبدم از دارویی استفاده کنم و چطوری مصرف کنم .خیلی سپاسگذارم از حس انسان دوستانه شما

  • رامیار نجفی گفت:

   سلام. پاکسازی بدن در حقیقت امر غیر ممکنی هست بدن خودش خودکار بدن رو تسفیه میکنیه. مصرف مایعات رو بیشتر کنید. غذاهای سالم مصرف کنید و تمرین رو قطع نکنید.

 11. محمدرضا گفت:

  سلام من دیانوبول رو بعد از هر وعده غذایی ۱ عدد استفاده میکنم میخاستم ببینم چ تاثیراتی داره

 12. محمدمهدی گفت:

  سلام میخواستم بدونم دوز پائینش ۱۰ روزی ۴عدد طول ۱ماه استفاده کنم بعد عرق کاسنی اینا بخورم عوارضش کم میشه مشکل به کبدم پیش نمیاد

  • رامیار نجفی گفت:

   سلام. این مواد کلاً عوارض خودش رو میذاره و با هیچی نمیشه بدن رو پاک کرد تا موقعی که خود بدن سموم رو دفع کنم.

 13. ali گفت:

  سلام من دوره استنازول با سوستانون با دیانبول برداشتم آیا میشود با هم استفاده کنم

  • رامیار نجفی گفت:

   سلام. آیا از عوارض این مواد آگاه هستید؟ ما همچین موادی رو نه پیشنهاد میکنیم برای مصرف و نه برای مصرفش برنامه میدیدم. بهتره تجدید نظر کنید.

 14. حسین گفت:

  سلام. من میخوام یه دوره دیانابول برم با یه پروتئین ویه گلوتامین و یه بی سی ای ای البته زیر نظر مربی هستم توصیه میکنید یا نه؟

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، ما در این خصوص مشاوره نمیدیم، اما از آنجا که عوارض دیانابول رو مطرح کردیم طبیعتاً توصیه نمیشه

 15. علی گفت:

  سلاکسی که‌واریکوسل داره مشکلی نیست تستسترو استفاده کنه یک دوره بادوزپاین هفته ای دومیل

 16. مهدی گفت:

  سلام من قرص متابلون مصرف مکنم با کراتین وزنم ۷۰و قدم۱۸۰مخام حجم و وزنم زیاد بشه گفتم مشکلی نداره گینر و پمپ در کنارش استفاده کنم لطفا راهنمایی کنید

  • رامیار نجفی گفت:

   سلام. توصیه میکنم قرص متابولون مصرف نکنید. عوارض بدی داره و مهم اینه که نتایج حاصل از این قرص مثل افزایش حجم موقتیه و زود از بین میرن و فقط عوارضش میمونه. بهتره از مکمل های سالم و استاندارد استفاده کنید. برای حجم از مکمل های مطلب زیر استفاده کنید.

   http://www.elmevarzesh.com/best-mass-gainer-on-the-market/

 17. ميلاد گفت:

  سلام و عرض ادب خدمت شما ، خیلی خوشحالم که اومدم سری به سایت شما زدم و خیلی چیز ها رو فهمیدم ، فقط میخوام بدونم استفاده دیانابول همراه با پروتین میشه استفاده کرد یا نباید پروتین رو استفاده کنم ؟؟
  و باید چه تعدادی ازین قوص ها استفاده کنم ؟؟؟

  • رامیار نجفی گفت:

   سلام. دیانابول ضررهای زیادی داره و کار عاقلانه ای نیست ازش استفاده کنید و فکر نمیکنم با هیچ چیزی بشه جلو ضررهاش رو گرفت. پیشنهاد میکنم استفاده نکنید.

 18. ميلاد گفت:

  و یه سوال دیگه اینکه برای از بین بردن ضرر های این قوص چی استفاده کنم که بتونم از عوارض این جلوگیری کنم بعد قرص ها دیانابول باید استفاده کنم یا هم زمان ؟؟؟

 19. حسین نجفی گفت:

  با سلام و خسته نباشید.مصرف اچ سی جی بعد از دوره استرویید میتونه با دیانابول همراه بشه و اثر همرو خنثی نمیکنن؟؟؟

  • رامیار نجفی گفت:

   سلام. شما آمپول اچ سی جی رو به چه منظور میخایید استفاده کنید؟ اصلاً میدونید چه عوارضی داره و برای چه کسایی تجویز میشه؟ در مورد استروئید و دیانابول هم عوارض زیادی وجود داره و ما اصلاً توصیه به مصرف نکنیم.

 20. فرزاد گفت:

  سلام
  .من یک دوره دیانابول۱۰۰مصرف کردم متاسفانه بااینکه شش ماه از پایان مصرف دارو گذشته مو هام ب شدت ریزش دارن.آیا راهی و اس جلوگیری از ریزش مو هام وجود داره با باید بیشتر از این تاوان این اشتباه رو پس بدم

 21. حسین گفت:

  سلام خسته نباشید ایا فقط با مصرف گینر میتونیم ب حجم بدنمون اضافه کنیم؟

 22. یاشار گفت:

  سلام…خسته نباشید…

  مربی من ب من پیشنهاد کراتین و دیانابول رو داده بود…

  اگه فقط کراتین اولتیمیت وردارم خوبه؟؟؟
  تاثیری میذاره؟

  • رامیار نجفی گفت:

   سلام. روی دیانابول خط قرمز بکشید. از مکمل های سالم تر استفاده کنید. مثلا کراتین، گلوتامین، آرژنین، bcaa، و غیره

 23. Mohammad گفت:

  سلام خستنه نباشید
  من یدونه دیانابول و یدونه پروتئین خریدم .
  مصرف کنم یا ن؟؟؟؟

 24. پارسا گفت:

  سلام هم وطن من واقعا گیج شدم من ۱۷ سالمه بعضی سایتا عوارضو میگن بعد میگن ارادی نداره بزنی لطفا کمکم کنید واسه من ایرادی نداره

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، دوست عزیز وقتی عوارض داره یعنی در مصرف هم اشکال داره، در این مطلب هم عوارض اون رو گفتیم تصمیم با شماست

  • احسا گفت:

   سلام پارسا
   داداش شما الان تو سن رشد هستی و بهتره هیچ مکملی استفاده نکنی فقط و فقط تغذیه مناسب داشته باش اگر امکانشو داری صبح که پا میشی قبل از هرچیزی شیر با زرده تخم مرغ و عسل بخور این بهترین چیز واسه توست

 25. رضا گفت:

  باسلام من یه دوره بیشتر قدرتی برای امادگی مسابقات میخوام بردارم پرپیونات سوستانول جیبی و گینر کراتین با دیانابول به نظرتون کاری با مضراتش ندارم قدرت بالایی میده یا نه

 26. علی گفت:

  سلام . من ی دوره برداشتم . البته دوره ک نمیشه گفت . واسه افزایش حجمم (گینر.کراتین.آمینو.اچ ام بی . آل ارژنین و گلوتامین) ولی توی کل این دوره تاثیری زیادی ندیدم .. ۴کیلو کلا افزایش داشتم ! میخواستم ببین شما چیزی می تونین پیشنهاد بدین واسه افزایش حجم . ک چ مکملی یا دارویی استفاده کنم?

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام،  شما بهتره بررسی کنید علت اینکه تأثیر نداشته چی هست، چون این همه مکمل مصرف کنید و نتیجه نداشته باشه جای سوال داره

  • مهرشاد گفت:

   دوست عزیز مکملاتون اصل نبوده یا خودتون کم کاری کردید و از تمرین فرار کردید من خودم ۱ کراتین با پروگینر اصل اسپانیا گرفتم ۲ تا ۴۵۰ تومن در اومد ۹کیلو هم بالا اورد منو

 27. رشوان گفت:

  ممنون از راهنماییتون من لذت بردم . مربیه من برای افزایش وزن به من دیانابول پیشنهاد کرد اما کمی تحقیق و خوندن مطالب شما منصرف شدم .
  واقعا سلامتی از همه چی مهمتره .
  امیدوارم و از خدا میخوام همه جا و همه وقت سر بلند و موفق باشید.

 28. ... گفت:

  سلام.من ۶ساله تصادف کردم کبدم پاره شده عمل کردم آیا بعد ۶سال میتونم دیانابول با پروتئین مصرف کنم؟

 29. احمد گفت:

  جوشهایی شبیه تبخال آبکی روی دستها وپاهام زده وخارش شدید دارهآیا از عوارض استروعیده
  چون هم دکا هم دیانابول مصرف کردم

 30. Ali گفت:

  سلام من اصلا دیانابول استفاده نکردم ولی میگن با یه بار استفاده خطری نداره ایا استفاده کنم

 31. محمد رضا گفت:

  سلام من از داروهای استروئیدی استفاده کردم حالا که مصرف را قطع کردم نوک سینه هام بزرگ شده و شبیه خانم ها باید چه کار کنم لطفا” راهنمایی کنید. تشکر

 32. حسین گفت:

  سلام
  خیلی خیلی از پاسخ هایی که دادید ممنونم من کلا از مصرف انواع استرویید منصرف شدم، واقعا ارزشش رو نداره

 33. سام گفت:

  سلام میخواستم بدونم این قرص رو از کجا میتونم تهیه کنم

 34. مهرشاد گفت:

  من خیلی راجبش تحقیق کردم و نظرم اینه که به اندازه مصرف کردنش باعث پیشرفت میشه ولی مثلا شما ۳ سال ۱ بار مصرف کنید کاری نمیکنه و پیشرفت خوبی میکنید و اینم بگم ۸ کیلو وزن بیاره ۳ کیلوش میره چون اب زیر پوسته ۵ کیلوش باقی میمونه مصرف بیش از حدش ضرر زیادی داره سعی کنی ۲ سال ۱ بار یا ۳ سال ۱ بار ۱ قوطی اصلشو بخورید ولی بازم اگه سراقش نرید خوبه میتونید با کراتین پروتین نیترواکسید اصل اپتیموم هم ۸ کیلو بالا بیاید ولی چون قیمتش یکم بالاس هر کی نمیتونه بخره بهترین دییانابولی که تا حالا دیدم قیمتش ۱۶۰ تومن بوده

 35. Mamali گفت:

  سلام دوست گرامی میخواستم بدونم قرض دیانابول دوپینگ حساب میشه ؟ و در ازمایش ادرار مشخص میشه یا ازمایش خون و اثر قرص چند روز در بدن میمونه.خیلی ممنون

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، بله دوپینگ محسوب می شود، در آزمایش خون مشخص می شود، فکر کنم حدود ۶ هفته در بدن می ماند و در تست دوپینگ مشخص است

 36. ارسلان گفت:

  سلام
  ممنون از مطالب کامل و مفیدتون
  ممنون که به سوال تمام کاربران پاسخ دادین
  یه سوال داشتم
  من از یه مربی خوب یه دوره حرفه ای برداشتم که جواب خوب و ماندگاری به من داد بعد از تموم شدن دوره به پیشنهاد یکی از دوستان از این قرص برای عفت نکردن بدنم استفاده کردم ولی الان متوجه لرزش و نداشتن تمرکز روی وزنه و بدن و عضلاتم شدم آیا این ها عوارض این دیانابوله؟
  برای برگشت به حالت اولیه و تمرکز چیکار کنم چه دارویی مصرف کنم
  ممنون

نظرتان را برای ما بنویسید. اگر هم سوالی دارید چنانچه اطلاعات کافی در مورد آن داشته باشیم پاسخ خواهیم داد

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *