آموزش تصویری حرکت اسکوات

اسکوات چیست؟ اسکوات که البته به اسکات نیز تلفظ می شود، حرکتی است چند مفصلی که عضلات چهار سر ران را هدف گرفته اما به خاطر ماهیتی که دارد، عضلات پشت، عضلات سرینی (باسن)، عضلات شکم و عضلات همسترینگ (پشت پا) را هم درگیر می کند. این حرکت به طرز باور نکردنی باعث تولید هورمون تستوسترون شده و رشد قابل توجه عضلات در سر تا سر بدن را بدنبال خواهد داشت. با توجه به اینکه حرکت اسکوات یکی از حرکات بنیادی برای تقویت عضلات پا است؛ آگاهی از نحوه اجرای صحیح حرکت اسکوات بسیار ضروری می باشد. با آموزش تصویری حرکت اسکوات همراه شوید.

تکنیک انجام حرکت اسکوات

آموزش حرکت اسکوات۱- میله را در حالت تعادل بگیرید. به آن چنگ بزنید و کاملاً صاف در زیر میله بایستید. یک قدم به عقب بیایید و در حالی که میله بر روی قسمت بالایی پشت آرام گرفته بایستید.

آموزش حرکت اسکوات۲- عمیق نفس بکشید. عضلات شکمی و لگن را منقبض کنید. پایین رفتن را شروع کنید. پاها باید کمی به سمت بیرون باشد. هنگامی که زانوهای تان را خم می کنید و لگن را به سمت عقب آزاد می کنید مطمئن شوید که زانوها از زاویه پاها پیروی کنند.

آموزش حرکت اسکوات۳- به خم شدن زانوها ادامه دهید در حالی که ستون فقرات در حالت خنثی قرار دارد. بدن تان را به آرامی به پایین بیاورید و تحت کنترل شدید هنگامی که لگن را به سمت پشت آزاد می کنید. زانوها ی تان را بالای انگشتان نگه دارید.

تلگرام

آموزش حرکت اسکوات۴- به خم شدن زانو ها ادامه دهید. لگن را به سمت عقب ببرید تا ران ها موازی با زمین قرار بگیرند. زانو زاویه ۹۰ در جه و بدن شما در این حالت باید در زاویه ۴۵ درجه قرار گرفته باشد. به حالت شروع باز گردید. نفس را به بیرون بدمید وقتی کاملاً ایستادید.

منبع: اختصاصی elmevarzesh.com

به اشتراک بگذارید :
 جشنواره وب ایران

مطالب مشابه

۸۸ نظر

 1. عالی گفت:

  خییلیی ممنون از لطفتون❤

 2. علی گفت:

  سلام ایا اسکات زدن انعطاف عضلات پا را کم میکند؟

  • رامیار نجفی گفت:

   سلام. اگر با گرم کردن، سرد کردن و تمرینات کششی همراه نباشد ممکنه انعطاف کم بشه. ولی اگر اصولی تمرین کنید خیر.

 3. fakhrosadat گفت:

  سلام
  تو حرکت اسکات فاصله بین پاها چقدر باشه.عرض شانه یابیشتر چون من مدلای مختلف دیدم.اگر همه درستن تاثیر هر کدام چیه.پنجه پا حتما باید کمی به سمت بیرون باشه؟؟؟
  باتشکر

  • رامیار نجفی گفت:

   سلام. همه فاصله ها درسته و هر روش قسمتی از عضلات رو بیشتر درگیر میکنه. برای تعادل پنجه کمی به سمت بیرون باشه. در مورد تاثیرات هر روش هم در یک مطلب در آینده نزدیک بررسی خواهد شد.

 4. منصوره گفت:

  سلام ممکنه حرکت اسکات باعث بشه تمرینات کششی برای انعطاف پذیری پاها خنثی بشه منظورم اینه که امکانش هست همزمان هم عضلات پا کش بیاد و هم بدنسازی بشه یا نه

  • رامیار نجفی گفت:

   سلام. هر کدوم از این تمرینات اثر خاص خودش رو میزاره. اگر اسکوات با وزنه انجام بشه اثر حرکات کششی میتونه مفید باشه چون از آسیب و گرفتگی عضلات پا جلوگیری میکنه. قطعاً حرکات کششی تاثیر منفی بر اثر اسکوات نمیزاره. و در یک جلسه تمرینی که تمام عضلات پا تمرین داده شدن آخر جلسه برای سرد کردن می تونید از حرکات کششی استفاده کنید.

 5. امین گفت:

  سلام خسته نباشید میشه یه برنامه برای حرکات شنا سوئدی بارفیکس و اسکوات بدید؟ آیا انجام این حرکات برای افزایش توده عضلانی و عضله سازی بالا تنه و پایین تنه موثر هست؟ اگر حرکات دیگه ای هستند لطفا راهنمایی کنید.

  • رامیار نجفی گفت:

   سلام. این حرکات تمرینات فوق العاده ای هستن برای برای عضله سازی کل بدن کافی نیستن باید حرکات متنوع دیگری رو اضافه کنید.

 6. امین گفت:

  خواهشا اگه میشه اسم حرکات دیگه ای که مناسب هستند رو بگید.ممنون :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *