رفع افتادگی پوست بعد از لاغری

رفع افتادگی پوست بعد از لاغری
تلگرام

سؤالی که به کرات از کسانی که کاهش وزن داشته اند یا می خواهند داشته باشند می شنویم این است که “وقتی اضافه وزنم به طور کامل پایین آمد چه بلایی سر پوستم می آید یا چطور می توانم از شل شدن  و افتادگی پوست بعد از کاهش وزن جلوگیری کنم؟” شما وزن کم می کنید که سالم تر بمانید، اما دلیل دیگر کم کردن وزنتان هم این است که زیباتر و بهتر به نظر برسید، درست است؟

اما اگر قرار باشد که بعد از وزن کم کردنتان یا مجبور شوید که خودتان را زیر لباس های گشاد مخفی کنید تا شل و آویزان بودن پوستتان به ذوق نزند و یا وقتی از حمام می آیید به خاطر جلوه بدی که این وضعیت به اندام شما داده از لاغر شدنتان پشیمان شوید، این همه سعی و تلاش چه فایده ای دارد؟ پس اندامتان بعد از لاغری باید جوری باشد که جرات کنید لباس های باز بپوشید، درست است؟

اما چطور چنین چیزی میسر می شود؟

اگر اضافه وزن دارید و تازه یک رژیم غذایی را شروع کرده اید یا می خواهید شروع کنید، اطلاعاتی که در این مقاله در اختیارتان قرار می دهیم، مفیدترین چیزی خواهد بود که تابه حال خوانده اید.اکثر افرادی که رژیم می گیرند به هیچ عنوان فکر نمی کنند که بعد از آن پوستشان شل شود مگر وقتی که دیگر خیلی دیر شده است. چیزی که خیلی باید به آن توجه کنید وضعیت ظاهریتان است.

اول از همه اینکه خیلی از افرادی که رژیم می گیرند، مقدار غذای مصرفیشان را کم می کنند. اگر این کار به درستی انجام گیرد یکی از راه های کم کردن وزن به حساب می آید، البته اگر شما فردی پرخوراک باشید. اینطور به نظر می رسد که اکثر رژیم های غذایی موجود مصرف کربوهیدرات را پایین می آورند.

درست است منع مصرف برخی کربوهیدرات ها روند کاهش وزن شما را تسریع می کند، اما خوردن بعضی کربوهیدرات ها را به خاطر جلوگیری از خشک شدن و کم شدن آب بدن نباید کنار بگذاریم. اگر مطمئن نیستید که کربوهیدرات ها چه فایده ای برای بدن ما دارند، اجازه بدهید اصول اولیه آن را برایتان عنوان کنم. کارکرد کربو-هیدرات ها دقیقاً از نامشان پیداست. آنها بدن را هیدرات یا آبرسانی می کنند.

این مواد منبع اولیه انرژی بدن نیز به حساب می آیند. به همین خاطر است که اگر مصرف کربوهیدرات ها را کنار بگذارید، بدن شروع به سوزاندن چربی می کند. اگر می خواهید وزن کم کنید و برایتان مهم نیست که پوستتان بعد از رژیم آویزان شود، بهترین رژیم غذایی برای شما رژیم های کم کربوهیدرات است. اما مطمئنم که هدفتان از کاهش وزن فقط لاغر شدن نیست.

وقتی وزن پایین می آید، بسیار مهم است که آب مورد نیاز بدن را تامین کنیم وگرنه پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده و شل و آویزان می شود.

کم کردن وزن با یک رژیم کم کربوهیدرات به همراه حفظ آب بدن کار ساده ای است. بله آسان است اما اگر اینکار را به درستی انجام ندهید، در فاصله چند ساعت مبارزه را می بازید. بله درست شنیدید، چند ساعت. مدت زمان بسیار کمی طول می کشد که بدن به حالت بی آبی برسد و اگر این حالت را مدت زیادی نگه دارید، پوست شروع به از دست دادن خاصیت ارتجاعی خود می کند مگر اینکه خیلی زود این روند را برگردانید. آسیب رسیدن به بدن چه مدت طول می کشد؟

اگر جوان باشید این مدت برایتان طولانی تر خواهد شد اما اگر از ۳۰ سال به بالا باشید، طی سه الی چهار هفته استفاده از یک رژیم کم کربوهیدرات، بعد از کم کردن ۴ تا ۶ کیلو از وزنتان، فقط آسیب های جدی به پوستتان وارد خواهد شد. اگر اضافه وزنتان بیشتر از شش هفت کیلو است لطفاً سریع به سراغ رژیم های کاهش وزن کم کربوهیرات نروید، مگر اینکه آن رژیم تکنیک هایی برای حفظ آب بدن و جلوگیری از شل شدن پوست داشته باشد.

برای درمان افتادگی پوست چه کنیم؟

سؤالات بسیاری از جانب افرادی که میزان زیادی وزن کم کرده اند از من شده که می خواستند بدانند که آیا این شل شدگی و آویزان شدن پوست بعد از کاهش وزنشان کشیدگی قبلی خود را به دست می آورد و سفت می شود یا نه. خیلی از محصولات (انوام کرم ها و لوسیون ها و…) را در بازار می بینیم که چنین وعده ای به مشتریان خود می دهند. ممکن است از جوابی که من به شما می دهم چندان خوشحال نشوید اما بهتر است بدانید که این صادقانه ترین پاسخی است که تابه حال شنیده اید.

پوست اندامی بسیار پیچیده تر از آنی است که به نظر می رسد. این اندام در واقع بزرگترین عضو بدن به حساب می آید. پوست از سه لایه تشکیل شده است: پوست برونی، پوست میانی، و بافت های زیرپوستی. یک اینچ مربع از پوست چیزی بیشتر از ۳۰ میلیون سلول در خود دارد. غدد چربی، غدد عرق، و پایانه های عصبی را هم به آن اضافه کنید تا اندامی کاملاً پیچیده داشته باشید که درمعرض آسیب هایی هم داخلی و هم خارجی است.

خبر بدی که باید به شما بدهم این است که :

پوست جمع و سفت نمی شود، این عضله است که جمع و سفت می شود. اگر عضله سازی کنید، پوستی سالم، شاداب، دارای قابلیت ارتجاعی و شاداب روی آن را خواهد گرفت.

اما اگر به خاطر رژیم های غذایی، بلند کردن وزنه هایی سنگین تر از ۲۰ کیلو و شیوه ی زندگی ناسالم، قابلیت ارتجاعی پوستتان از بین رفت، می توانید حرکات شکم بزنید، بدوید  و تاجایی که قلبتان اجازه می دهد، ورزش کنید. بعید نیست که این شل شدگی و آویزان شدن پوست کمی برطرف شود.

آیا این امکان وجود دارد که پوست شل و آویزان شده کمی از قابلیت ارتجاعی خود را به دست آورد؟ بله ممکن است؛ و ارزشش را دارد که قبل از رفتن زیر تیغ جراحی پلاستیک، کمی از روش های طبیعی را امتحان کنید. منظور من از راه های طبیعی، سالم زندگی کردن، اجتناب از سموم، تغذیه سالم، مصرف اسیدهای چرب، آنتی اکسیدان ها و اسیدآمینه های مورد نیاز بدن، استفاده مداوم از کرم های مرطوب کننده و مصرف آب زیاد است. اگر در ۸ تا ۱۲ ماه تغییری مشاهده نکردید، می توانید به جراح پلاستیک متخصص مراجعه کنید.

متخصصین جراحی پلاستیک بسیاری هستند که با روش های مختلف کاهش شل شدگی پوست آشنا هستند و این جراحی ها این روزها خیلی متداول است. توصیه من این است که ابتدا با پزشکان مختلف و کسان دیگری که وضعیتی مشابه شما داشته اند و نتایج رضایت بخش به دست آورده اند، مشورت کنید .

ماسک اوسرین برای رفع افتادگی پوست

مواد موجود در این ماسک، باعث رفع افتادگی پوست می شود و شادابی را به آن برمی گرداند.

مواد لازم: روغن زیتون ۵۰ گرم، سویای خام ۲۰ گرم، اوسرین  ۸۰ گرم ( اوسرین یک روغن است که در داروخانه ها یافت می شود)، عسل طبیعی ۳۰ گرم

طرز تهیه:

ابتدا سویا را با روغن زیتون داخل شیشه ای تیره (مثل شیشه شربت سرماخوردگی کودکان) ریخته در جای گرم و تاریک (داخل کابینت آشپزخانه) به مدت یک هفته نگه دارید. سپس با استفاده از یک صافی ریز (یا جوراب زنانه) آن را صاف کنید. این روغن را با دقت به اوسرین بیفزایید. بعد عسل را کم کم به آن افزوده و کاملا هم بزنید.

این ماسک را هفته ای دو تا سه بار، به مدت ده تا پانزده دقیقه روی پوست خود مالیده و بعد ابتدا با آب ولرم و سپس با آب سرد بشوید. این کار را ترجیحا" شب قبل از خواب انجام دهید و هنگام خواب، پوستتان را با کرم مناسبی مرطوب کرده و به آرامی بر خلاف جهت یعنی از پایین به بالا ماساژ دهید. در تهیه این ماسک، حتما" از عسل طبیعی استفاده کنید تا معجزه آن را ببینید.

نویسنده : دکتر فریده مهتی‌پور/ متخصص پوست و مو

به اشتراک بگذارید :
 جشنواره وب ایران

مطالب مشابه

۸۰ نظر

 1. jel گفت:

  سلام و ممنون از سایت عالیتون. می‌خواستم بدونم اینها شامل شلی و افتادگی پوست شکم بر اثر زایمان هم می‌شه. من الان به وزن ایده آلم رسیدم ولی‌ با این مشکل نمیدونم چکار کنم.

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   این مشکل شما در بین خانم بعد از بارداری بسیار شایع است، راه حل طبیعی اون ورزش و تغذیه صحیح است، راه حل دوم عمل جراحی

 2. م ح گفت:

  سلام نوجوانی ۱۶ ساله ام وپس از یک دوره ۶ ماهه حدود ۲۰ کیلو (از ۸۹به۷۲) کاهش وزن داشتم اما اکنون به دلیل (فکر کنم ) افتادگی پوست تغییری در خود مشاهده نمی کنم آیا احتمال درست شدن وضعم وجود دارد.

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   افتادگی پوست بعد از لاغری طبیعی است، سن شما هم پایین و است و فرصت جبران زیاد است؛ بنابراین سعی کنید تمرینات بدنسازی رو انجام بدید

 3. سوها رضا گفت:

  لطفا بفرمایید رآه درمان کربوهیدرات بالا در بدن جیست وجکار باید کرد، بسیار ممنونم.

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، بدن کربوهیدارت بالا ندارد، بلکه کربوهیدرات از مواد غذایی وارد بدن می شود. چنانچه میزان دریافتی آن بالا باشد و فعالیت نداشته باشید به صورت چربی ذخیره می شود
    

 4. مهتاب گفت:

  سلام من دختری ۱۹ ساله هستم و۴۰کیلو کاهش وزن داشتم ولی از اینکه پوستم شل شده خیلی ناراحتم مخصوصا بازو هام و تازه مجرد هم هستم .ایا میتونم پوستم رو درست کنم؟تورو خدا جواب بدید

 5. نام و نام خانوادگی گفت:

  باسلام مطالب سایت بسیارخوب شما به من امیدواری داد وتصمیم گرفتم برای برطرف شدن مشکلم برم ورزش شما دید منو عوض کردین خیلی ازتون متشکرم وبراتون ارزوی موفقیت روزافزون دارم زهره ازمشهد

 6. سارا گفت:

  سلام
  من دور کمرمو با ورزش و رژیم چند سانت کوچیک کردم. الان شکمم یه حالتی داره که احساس میکنم شله. چون تا غذا میخورم قلنبه میشه (باوجود اینکه تعذیه امو کنترل میکنم و سعی میکنم وعده های غذاییم کم حجم باشه اما بازم این اتفاق میفته) و صبح که بیدار میشم سایز شکمم خیلی خوبه اما تا شب دور کمرم ۲ سانت افزایش پیدا میکنه. ایا این مسائل بخاطر شلی عضلات شکم هست؟ اصلا راهی هست که بشه تشخیص داد چربیه یا شلی عضلات؟

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام،  امکان دارد به علت شل بودن پوست و عضلات شکم باشد. برای تشخیص می توانید به مربی مجرب یا پزشک مراجعه کنید

 7. سارا گفت:

  سلام
  ممنون که جواب دادین. چند تا سوال دیگه هم دارم. ممنون میشم جواب بدین
  – این درسته که میگن سایز اصلی کمر اونیه که باشکم خالی و ترجیحا صبح ناشتا گرفته میشه؟ (اخه بعضیا میگن اون موقع که شکم خالیه و کوچیک بودنش هنر نیست!!!!)
  – جایی خوندم که بهتره تمرینات شکم از ستهای ۱۲ تایی شروع بشه و به مرور به ۳۰ تا برسه. اما مشکل من اینه که وقتی دراز نشست میزنم به حدود ۴۰ که میرسم تازه کم کم درد رو در عضلات شکمم احساس میکنم اگه کمتر از ۳۰ بزنم که احساس میکنم اصلا فشاری به عضلاتم نیومده. بنظرتون باید چیکار کنم؟ همون ۵۰ تا رو بزنم یا کمترش کنم اما تعداد ستهامو از ۴ بیشتر کنم؟
  – بین هر دو ست متوالی ۶۰ ثانیه استرحت بهتره یا ۳۰ ثانیه؟

  • رامیار نجفی گفت:

   سلام

   یک ورزشکار نباید به این موارد توجه کنه. شما باید در هر زمانی شکم کوچک و خوش فرمی داشته باشید. تعداد تکرار به مقاومت و توانایی عضلات شکم بستگی داره. ممکنه فردی فقط ۲۰ تکرار شکم رو هر ست انجام بده اما این دلیل بر ضعف این عضلات نیست. شما بهتره از تمرینات ترکیبی و سخت تر عضلات شکم استفاده کنید. به طور مثال حرکت کرانچ، کرانچ معکوس و ترکیبی با استفاده از توپ طبی، پلانک ترکیبی، استفاده از بارفیکس و … استفاده کنید. برای عضلات شکم ۵ ست ۲۰ یا ۲۵ تکرار مناسبه. بین هر ست ۳۰ ثانیه تا یک دقیقه استراحت کنید.

 8. سارا گفت:

  بازم ممنون بابت راهنماییتون
  بله متوجه هستم باید در هر زمانی شکمم کوچیک و خوش فرم باشه تمام تلاشمم رسیدن بهمین نتیجه است.هم به پزشک تغذیه و هم به پزشک زیبایی مراجعه کردم هیچ کدوم کمکی نکردن. به مربی مجرب هم دسترسی ندارم. مربی باشگاهمون اطلاعاتش حتی از منم کمتره. هدفم از پرسیدن این سوالا رسیدن به این جوابه که ایا بازم شکمم نیاز به کوچک کردن داره یا اینکه باید عضلاتش سفت بشه تا خوش فرم بشه؟ از طرفی چون خودم استخوان بندی ریزی دارم نمیخوام بیشتر از این رژیم بگیرم و وزن کم کنم. امیدوار بودم شما بهم کمک کنید. واقعا دیگه این سوال بیجواب کلافم کرده!!!!!

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   ببینید دوست گرامی، اگر شکم شما چربی دارد باید با رژیم غذایی صحیح و تمرینات هوازی چرب رو از بین ببرید، تا مادامی که چربی روی شکم باشد، تمرینات عضلات برای سفت شدن فایده ای ندارد. این یک جواب کلی هست، می توانید با مشاورین ما در تماس باشید تا شما را راهنمایی کنند، لینک زیر

   http://www.elmevarzesh.com/plan-fitness/

 9. احسان گفت:

  سلام
  می خواستم بپرسم ورزش ” شنا ” ناثیری بر سفت شدن و رفع افتادگی پوست داره ؟

 10. علیرضا رحمتی گفت:

  ممنون از پاسخ جامعتان

 11. سینا گفت:

  سلام با تشکر از مطالب و سایت خوبتون یه سوال داشتم من ۲۱ سال سن دارم و در عرض هفت ماه هشتاد کیلو گرم کاهش وزن داشتم (از ۱۴۷ به ۷۷)و افتادگی پوست پیدا کردم ایا باید عمل جاحی انجام بشه؟یا نه ممنون

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام. مقدار کاهش وزن برای ۷ ماه خیلی زیاد است و یکی از عوارض آن افتادگی پوست، استاندارد کاهش وزن ۴ کیلو در ماه است.در روند درمان افتادگی پوست انجام تمرینات ورزشی به طور کل تأثیر دارد و مورد بعدی سن است، سن هر چه جوان تر باشد بدن به مرور نسبت به افتادگی پوست واکنش نشان می دهد و رو به بهبودی می رود، منتها توصیه می کنیم با پزشک نیز مشورت کنید

 12. سینا گفت:

  به نظرتون با دکتر جراح مشاوره کنم یا نه در ضمن براثر این کاهش وزن به سنگ صفرا مبتلا شدم

 13. لیلا جهرمی گفت:

  با سلام.
  من بعد از شش ماه پانزده کیلو کم کردم ولی با این حال پوست زیر شکمم شل شده و افتاده.
  در ضمن هر روز سی دقیقه هوازی کار میکنم.
  یکی از مربیهای فیت نس بهم بستن شکم بند و ژل چربی سوز یا کرم ضد سلولیت هم زمان با هوازی رو توسیه کردند. آیا ممکنه تاثیر داشته یاشه یا ضرر داشته باشه.

 14. مهسا گفت:

  ایا بعد از ول کردن بدنسازی بدن دوباره شل میشود

 15. سحر گفت:

  سلام دختری ۳۰ساله هستم چند سال پیش بیش از ۲۱کیلو ورن کمکردم و به ۵۵کیلو رسیدم .خوشحال و البته مغرور از موفقیتم شروع به خوردن غذا و شیرینی تر در حد نیم کیلو یکجا!!!کردم وزنم برگشت دوباره قصدکاهش وزن اصولی بهمراه حفظ اون رو در ناخیه رانو باسن رو دارم.مشکلم اینه که بخاطر ۱)کاهش و افزایش غیر اصولی وزنم و ۲)پوشیدن شلوارهای سفت و تنگ که شل شدگی بدنم رو بپوشونه متاسفانه بیش از پیش توی اون قسمتها بربدگی ناجور و درد ناک بوجود اومده که حتی موقع خواب و دست به دست شدن هم اذیتم میکنه چه برسه به انجام ورزشهای کششی !!!آیا راهی برای مشکلم دارید بتونم وزنم و کم کنم چه بدنامه ای مد نظرتونه به هیچ مربی دسترسی ندارم بینهایت از جوابتون سپاسگذارم.

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، مشکلات پیش آمده به مرور رفع می شود، شما باید در وعده غذایی شام کمتر کربوهیدارت مصرف کنید، چربی را حذف و در همه وعده میوه و سبزیجات مصرف کنید، صبحانه را نیز کامل میل کنید. همچنین از خوردن تنقلات دوری کنید تا با این شیوه تا حدودی رژیم غذایی درستی خواهید داشت، همچنین در هفته باید ۴ جلسه تمرین هوازی انجام دهید، البته اگر بتوانید به باشگاه بروید و تمرینات بدنسازی نیز انجام دهید هم به تناسب اندام می رسید و هم کاهش وزن

 16. سحر گفت:

  سلام خیلی تشکر میکنم که جواب سوالم رو اینقدر زود دادید.منظورتون بریدگیها بود که به مرور رفع میشه؟؟چند سال گذشته امابرطرف نشدن.و دیگه اینکه اصلا عادت به خوردن صبحانه ندارم برنج ظهررو هم حتما با روغن یا کره میخورم،شام هم …منون میشم برنامه غذایی بهم بدید یا راهنمایی کنید دسترسی پیدا کنم که بگه چی بخورم و چقدر خصوصا برای شام که انتخابهای محدودی دارم.

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام خواهش می کنم، منظور مشکلاتت ناشی از کاهش وزن بود، نخوردن صبح باعث چاقی می شود و استفاده روغن هم که کاملا” مشخص است. می توانید از مطالب بخش کاهش وزن استفاده کنید یا برای برنامه غذایی از طریق لینک زیر با مشاورین ما در تماس باشید

   http://www.elmevarzesh.com/plan-nutrition/

 17. سحر گفت:

  سلام گفته شده اگر کالری روزانه کم به بدن مقابله میکنه و اجازه کاهش وزن رو به فرد نمیده اگر درست باشه تصورم اینه که من هم همینطور شدم چون از اول ماه رمضان غذام رو تقریبا نصف کردم تنقلات نمیخورم و فعالیتهای قبل رو دارم اما اصلا وزن کم نکردم چکار کنم که از این رکود بدنم رو خارج کنم و وزن کم کنم؟برنامه دارم برای بعد از پایان این ماه روال الان رو حفظ کنم و ورزش هم کنم ولی این وزن کم نکردن منو مردد کرده که چکار کنم .خیلی ممنونم از جوابتون.

 18. دنیا گفت:

  سلام من خانمم ۲۷ سال سن دارم به علت تغیرات مکرر وزن و همه جنبه ارثی پوست شل و داری تر ک پوست هستم
  شلی و ترک پوست در بازو هام خیلی اذیتم می کنه مخصوصا چون این افتاگی همراه ترک هست می خوام به باشگاه بدنسازی برم آیا واقعا نتیجه می بینم ؟؟؟امیدی هست و اینکه تقریبا په مدت طول می کشه چند ماهه نتیجه می بینم ؟

 19. ایمان گفت:

  سلام. من ۲۵ سال سن دارم. وحدود ۹۵ کیلو وزن قدم حدود ۱۷۸ هست. بنده طی ۹ ماه حدود ۴۵ کیلو کم کردم البته با ورزش.ولی الان شکمم حالت افتادگی و ترک های ریز پیدا کرده و شل شده .ایا امکان باز سازی وجود داره یا خیر.
  وزن اولیه ای که داشتم حدود ۱۳۸ بوده .الان هم ورزش میکنم هم بدن سازی هم هوازی ممنون میشم پاسخ بدین

 20. ساناز گفت:

  سلام من ۱۷سال دارم و وزنم۹۵کیلو است ودارم رژیم میگیرم اما از افتادگی پوست میترسم رژیم سختی دارم میگیرم وروزی یک ساعت پیاده روی میکنم با این حال که ورزش میکنم باز هم افتادگی پوست پیدا میکنم

  • رامیار نجفی گفت:

   سلام

   برای کاهش وزن رعایت برنامه تمرینی هوازی و قدرتی الزامی است و ضمنا رعایت رژیم غذایی سالم و کم کالری ضروری است. با این برنامه شلی و افتادگی پوست به حداقل می رسد و با عضله سازی و زیر سازی پوست ممکن است کلا شلی پوست اتفاق نیوفتد.

 21. رشیدی گفت:

  سلام من خانمی ۳۶ ساله و۸۲کیلویی هستم می خواهم به وزن ایده آل برسم ورزش هوازی انجام میدهم لطفا راهنماییم کنید وایتکس اینکار حدودا چقدر طول می کشد.

  • رامیار نجفی گفت:

   سلام

   رهایت رژیم غذایی کم کالری همراه با تمرینات هوازی و قدرتی برای کاهش وزن بدن و رسیدن به تناسب اندام لازم است. زمان رسیدن به وزن ایده ال مشخص نیست و به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد.

 22. فریدون گفت:

  سلام من پسری ۱۸ ساله هستم قد ۱۸۰ وزن ۹۶ دو سال هست که بدنسازیکار میکنم.. ظاهرم چاق نیست و شکمم اصلا بزرگ نیست… ولی پوستش ترک خورده مثل شکم زنان باردار… بدنم نیمه عضلانیه.. میخواستم بدونم راهی برای ااز بین بردن این ترک ها هست؟
  یک روز در میان وزنه میزنم اما هر روز هوازی انجام میدم

 23. ساینا گفت:

  سلام.من ۲۵سالمه تقریبا یک ساله که بدنسازی کار میکنم از وزن ۸۴ کیلو رسیدم به ۶۷ کیلو.قدمم ۱۶۹ .۲تا سوال داشتم یکی اینکه من که در هفته ۴روز بدنسازی و ۲روز هوازی کار میکنم تعطیلات نوروز یک هفته ورزش نکردم به شدت کلافه و کسل هستم آیا در این مدت عضلاتم افت میکنه.؟دوم اینکه عضلات شکمم سفت شده اما هنوز یه لایه چربی داره و پوست بسیار شله چیکار باید بکنم؟ممنون بخاطر سایت عالیتون

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، نگران این وقفه نباشید و آن را یک استراحت فرض کنید، چون تأثیر چندانی ندارد،در خصوص چربی روی شکم هم تداوم تمرینات هوازی و مقاومتی به مرور این مشکل را رفع می کند

 24. مهوش گفت:

  با عرض سلام و تشکر خدمت جنابعالی
  من ۴۸ سال دارم و حدود ۱۰ کیلو اضافه وزن دارم در حال حاضر یک رژیم را شروع کرده ام و مصمم هستم که از وزن فعلی ۷۲ به ۶۲ برسم . ایا با توجه به سنم در صورتیکه ظرف ۳ ماه ۱۰ کیلو کاهش وزن داشته باشم آیا دچار افتادگی پوست نمیشوم . آیا باید در مدت طولانی تری لاغر شوم و یا همین روند را ادامه دارم . لطفا راهنمایی بفرمایید . ممنون

 25. علی گفت:

  سلام من ۲۵ کیلو کم کردم الان پوستم شل شل شده بطوری ک اصن اویزون شده شکمم .چ کنم که خوب بشه

 26. سوگول گفت:

  سلام
  من ۲۶ سالمه توى هفت ماه ۱۵ یلو کم کردم بدون ورزش و فقط با کم خورى االان تمام بدنم ترک داره و شل شده مخصوصاوشکم و پهلو و ران هام کنار خط مایو و بالا تنم کلا شل شدن من مجردم و واقعا حتى خودم از بدن خودم بدم اومده نمى دونم چکار کنم چه ورزش هایى چه قرص پروتئین یا ویتامین نصرف کنم … لطفا راهنماییم کنید

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، شما باید در هنگام کاهش وزن تمرینات بدنسازی نیز انجام دهید تا دچار این وضعیت نشوید گذشته از این نوع رژیم غذایی چنانچه غلط باشد در کنار کاهش وزنی که می دهد باعث چنین تخریب های نیز می شود، بهتر است مطلب مرتبط با تغذیه کاهش وزن را در سایت مطالعه کنید و تمرینات بدنسازی را شروع کنید

 27. مریم گفت:

  سلام وقت شما بخیر من ۲۷سالمه باید ۴۰کیلو وزن کم کنم به نظر شما کربوهیدرات رو کم بخورم پوستو شل میشه؟؟؟؟از بس کابوس شل شدن پوستمو دارم میترسم لاغر بشم.تورو خدا کمکم کنید من توی روستا زندگی میکنم دسرسی به دکتر ندارم بخدا خواهشا دقیق بگید چکار کنم که پوستم شل نشه واین ۴۰کیلو رو در چه مدت کم کنم اگه روزی یک ساعت پیاده روی متوسط داشته باشم ماهی چند کیلو کم میکنم؟؟بسیار ممنون ومتشکر

 28. امیر گفت:

  سلتم پسری ۱۶ ساله هستم و طی ۵ ماه ۲۳ کیلو ااغر کردم و دچار افتادگی پوست (شکم)شدم و به صورت ۳ ماه است که به صورت حرفه ای ورزش می کنم اما نتیجه ی مطلوبی بدست نیاوردم

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، عجله نکنید دوست عزیز، شما به زمان نیاز دارید، تمرینات بدنسازی رو دنبال کنید و از متخصص پوست هم مشاوره بگیرید

 29. ناشناس گفت:

  سلام ، من یه سوال داشتم
  من ی دختر ۱۵ ساله هستم و حدودای ۱۵ کیلو اضافه وزن دارم ، دارم با رعایت کردن و کم غذا خوردن خداروشکر ب وزن ایده الم میرسم و سعی میکنم که درست غذا بخورم ، تنها مشکلم ترک های قرمز رنگی هستش ک روی شکم و بازو هام به وجود اومده . من ب مربی ورزشم گفتم و ایشون گفتن ک درمانی نداره ، ولی میخام پیش یه متخصص پوست هم برم ، میشه بگین ایا واقعا این ترک ها همیشگی هستی یا نه؟ و راه درمانش چیه ؟

 30. سجاد گفت:

  سلام، در خصوص ماسک اوسرین سوالی داشتم؛ آیا میشه از شیر سویا بجای خود سویا در این ماسک که برای مداوای افتادگی پوسته استفاده بشه؟ آخه من مشهد اون مواد دیگرتهیه کردم اما سویای خامو بهیچ وجه نتونستم پیدا کنم، میگن ففط شمال داره یا احتمالا تهران.
  ممنون میشم جوابمو بدین..

 31. ملیکه گفت:

  سلام و خیلی ممنون از اطلاعاتتون من دختری ۱۸ ساله ام که ۸ کیلو اضافه وزن دارم و در حال حاضر رژیم دارم در قسمت بازو هام کبودی دیدم و پوست همان قسمت هم در حال شل شدنه میخواستم بدونم با همین ماسکی که گفتین و ورزش خوب میشه؟؟؟

  • رامیار نجفی گفت:

    سلام. دلیل اصلی این کبودی چیه؟ اول باید دلیل ان مشخص بشه و سپس به فکر راه حل باشید. کبودی پوست و همزمان شل شدن پوست فکر نمیکنم اتفاق ساده ای باشه که بتوان با ماسک حل و فصل کرد. حتماً با پزشک متخصص پوست مشورت کنید.

 32. لیدا گفت:

  سلام من سی سالمه دوسال پیش رژیم گرفتم وچهل کیلو کم کردم وبعدازمدتی به دلیل بیماری رژیموقطع کردم ودوباره وزن اضافه کردم بازوهام وکشاله رانم خیلی شل شده الان هم دوباره رژیم روشروع کردم ومیخوام برم باشگاه ورزش اروبیک وبدنسازی برم ایا امیدی هست که هم لاغرشم هم پوستم جمع بشه،ممنون میشم جوابمو بدین

  • رامیار نجفی گفت:

   سلام. باید تمرینات قدرتی، و اینتروال رو با هم انجام بدید و حتما رژیم غذایی رو رعایت کنید. اگر اصولی و درست تمرین کنید و سریع وزن کم نکنید مشکل شما حل میشه.

 33. عباس گفت:

  سلام ممنون از سایتتون زحمت کشیدین.خواستم بدونم من ٢٧سالم هست و به علت ٢۵کیلویی که کم کردم به وزنی که میخواستم رسیدم و ورزش رو ول نمیکنم دیگه اما پوست شکمم شل هست و فکر میکنم آب زیرش هست آیا راه درمانی هست براش و تخت بشه و یا آبگیری بشه ممنون.و برای صورتم که خط پیشونیم افتاده اونم با بوخور رفع میشه و کرم مرطوب کننده.ممنونم

 34. meri گفت:

  سلام خسته نباشید.من پسری۱۷ساله هستم اضافه وزن داشتم و هفتاد کیلو بودم و طی تقریبا چهار ماه به پنجاه کیلو رسیدم و وزن کم کردم ولی الان نمیدونم چرا پوست تمام بدنم شل شده و افتادگی داره به نظر شما الان چکار کنم تا سفتیِ بدنم را به دست بیاورم؟با تشکر

 35. علیرضا گفت:

  سلام من بعد لاغری پوست شکمم شله و ۴ بار در هفته تمرینات بدنسازی انجام میدم و بعد تمرین با وزنه ۱۵ دقیقه تردمیل اینتروال و حرکات شکم انجام میدم ایا برای از بین بردن پوست شل روی شکم کمک میکنه یا نه؟

 36. تارا گفت:

  سلام.من ۷۹کیلو وزنمه و ۲۵سالمه.الان بمدن ۲۰روز قرص لاغری ریداکتیل استفاده مکنم و ۶کیلو کم شد وزنم.ولی بشدت میترسم.و پوستم ترک افتاده روش و رو صورتم لک های انکار جمع شدن پوست حالت تیره.خیلی وزنم بالاس و بخاطر ارتروز زانو و سیاتیک کمرم نمیتونن خبلی ورزش کنم اما با این حال سه مرتبه در هفته بدتسازی میرم.کم کاری تیروییدم دارم.سوختو ساز بدنم پایینه و بدون یرص واقعا اشتهام زیاد بود و نمتونسم کم کنم.اما الان خیلی میترسم ک ادامه هم بدم.خاهش مکنم راهنماییم کنید

  • رامیار نجفی گفت:

   سلام. هرگونه استفاده از قرص چربی سوز و لاغری عوارض داره شما باید یا چاقی رو قبول کنید یا عوارض مصرف قرص. شما در مرحله اول باید با دکتر تغذیه مشورت کنید برای پیروی و رعایت یک رژیم غذایی تخصصی لاغری. در مرحله دوم برای شما ورزش هایی هستند که بدون آسیب در لاغری و کاهش وزن به شما کمک کنند. بهتره مصرف قرص رو قطع کنید و با پزشک مشورت کنید.

   • تارا گفت:

    من قرصو قطع کردم.و هر چند ساعت انگار ته دلم خالی میشه.یعنی تپش قلبم بالا میره یجوری.میشم.ولی خوب شد قطع کردم.دکترم زیاد رفتم خیلی.همش رزیمای مسخره ک اصن دوس ندارم.و از ضعف شدید نمتونم راه برم.کلن پنیرو سالادو تخم مرغ بود و سینه مرغ.من کلی کمبود ویتامین دارم ک امپولم میزنم دی و بی.کم خونی هم دارم.اصن براشون مهم نیس چی میگم و فقط کالری روزانمو کم میکنن.دیدم دکترا اینطوری برنامه میدم گفتم قرص بخورم عواقبش بیشتر درک.تازه اون رزیمارو هم امتحان کردم و یک هفته کم شدم یکم دیگه ثابت.ولی ریزش موی زیاد و ضعف.دکتر باسواد والا گیرم نیومده.ورزشهارو هم نمیدونم.و مربی خوب هم تو خانوما والا نداریم.هرکدوم یچیزی میگن بخاطر همینم زانوهام داغون شد یه سال پیش.واقعا نمیدونم چیکار کنم.لطفا یه راه حل بهم بگید

    • رامیار نجفی گفت:

     یه پیشنهاد ساده، مفید و کارآمد و ارزان: پیشنهاد میکنم از کتابچه علم ورزش استفاده کنید. این کتابچه شامل رژیم غذایی تخصصی کاهش وزن طبق جدیدترین یافته های علم روز و همچنین تمرینات اینتروال با شدت بالا برای چربی سوزی و تمرینات قدرتی بدون وسیله برای خوش فرم شدن کل بدن است. این کتابچه نتیجه خوبی رو برای خیلی از استفاده کنندگان به ارمغان آورده و کاملاً علمی و سالم است. میتونید شما هم امتحان کنید.

     http://www.elmevarzesh.com/fitness-and-weight-loss-book/

 37. سعید گفت:

  سلام خسته نباشین .وزنم ۱۴۷ بود و طی ۵ ماه با رژیم و باشگاه بدنسازی ب ۱۱۲ کیلو رسیدم حالا مشکلی ک هست شلی و افتادگی پوسم هستش از مربیم پرسیدم گفت یا باید عمل کنم یا هر ۱۰ کیلو ک کم کردم ۵ کیلو اضافه کنم یکی هم گفت ک کسی رو میشناسه ک بعد از کاهش وزنش با قرصی مربیش داده بود پوستش جم کرد و اینکه کس دیگه هم گفت ک ویتامینE بخورم ایا قرصی یا دارویی هست برا جم شدن پوست ؟واقعاً گیج شدم هر کی یچی میگه ممنون میشم راهنمایی کنین

 38. ريحانه گفت:

  سلام من ۲۶ سال سن دارم و از بچگی چاق بودم سال ۸۸ سی و پنچ کیلو وزن کم کردم از ۱۲۰ کیلو رسیدم به ۸۵ کیلو قدم ۱۷۶ سانت هست اون زمان خیلی اندام رو فرم و ورزیده ای داشتم نیمی از وزنی که کم کرده بودم با رژیم و نیمی دیگه اش همراه با ورزش بود، ولی متاسفانه بعد از دو سال باردار شدم و بخاطر استراحتی بودن کل وزنم برگشت الان دوباره تصمیم به لاغری گرفتم وزنم ۱۱۳ بود که الان ۱۰۶ شده ولی بخاطر شل شدن پوست شکمم بعد از زایمان ناامیدم نمیدونم این شکم افتاده که البته از روی لباس اصلا معلوم نیست درست میشه یا نه؟ آیا با بدنسازی مشکلم حل میشه؟

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، به نظر بنده وضعیت شما با کسی که اضافه وزن نداشته و بعد از زایمان پوست شکمش شل شده مقداری متفاوت است، از این لحاظ که کار سخت تری دارید چون وزن شما بالاست، اگر بخواید این وضعیت رو برطرف کنید باید به فکر تناسب اندام کل بدن باشید، بنابراین در قدم اول با یک متخصص تغذیه مشورت کنید برای رژیم غذایی، البته اگر شما مطالب بخش کاهش وزن رو مطالعه کنید اطلاعات زیادی به دست میارید که می تونید برای کاهش چربی بدن ازش استفاده کنید یا از کتابی که در لینک زیر می توانید مشاهده کنید، قدم بعدی شما تمرینات منظم بدنسازی و هوازی است، هر سه مورد را رعایت کنید و اکیداً توصیه می کنم شرایط خواب خوبی داشته باشید و از استرس دوری کنید
   http://www.elmevarzesh.com/fitness-and-weight-loss-book/

   • ريحانه گفت:

    ممنونم از جوابگویی سریعتون، من بخاطر داشتن بچه کوچیک و شاغل بودن خواب درستی ندارم، خوب دخترم چندین بار موقع شب بیدار میشه، من تمرینات بدنسازی خودمو شروع کردم به رژیم درمانی که پزشکا میدن اعتماد و البته اعتقاد ندارم چون نمیتونم وعده هامو مثل برنامه پیش ببرم بهتر دیدم از همه غذاها کمتر بخورم و سبزیجات بیشتر استفاده کنم، امیدوارم اینبارم موفق بشم، یه موفقیت موندگار…

نظرتان را برای ما بنویسید. اگر هم سوالی دارید چنانچه اطلاعات کافی در مورد آن داشته باشیم پاسخ خواهیم داد

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *