سخنی با شما در آخرین روز از سال ۹۴

سخنی با شما در آخرین روز سال 94
مکمل_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________

سال نو می‌شود، زمین نفسی دوباره می‌کشد، شکوفه‌ها لبخند می‌زنند و در این رویش سبز زندگی جریان می‌یابد. فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران و یگانه یادگار جمشید جم بر شما همراهان پاک پندار، راست گفتار و نیک کردار پیشاپیش خجسته باد.

دوستان عزیز مجله علم ورزش نیز وارد پنجمین بهار خود می‌شود و یک سال دیگر افتخار آن را پیدا کردیم تا در خدمت‌تان باشیم. به رسم هر سال در واپسین روز سال و یک قدم مانده به سال نو، گزارشی از عملکرد مجله علم ورزش را طی یک سالی که سپری شده خدمت شما همراهان عزیز ارائه می‌دادیم. اما امسال با اندکی تغییر در آخرین مطلب منتشر شده در سال ۹۴ خدمت شما هستیم. در ادامه با ما همراه شوید.

با انرژی هستیم و اما…

هیچ شکی در این نیست که تیم علم ورزش با اندک پتانسیلی که در اختیار دارد تمام تلاش خود را کرده است تا بتواند با تولید محتوای با کیفیت میزبان خوبی برای شما باشد و به دانش شما در حوزه سلامت و ورزش اضافه کند. اما در این میان ما نیز گاهی خسته می‌شویم!

تعجب نکنید! واقعیت را برای شما می‌گوییم. هیچ وقت در امورات مجله علم ورزش کوتاهی نمی‌کنیم اما در بعضی موارد آنقدر مشغله‌ها زیاد می‌شود که باید انتظار آن را هم داشته باشیم یک جای کار لنگ بزند. مثلاً کاهش فعالیت ما در شبکه های اجتماعی که خیلی مورد انتقاد واقع شده است و ما این را قبول داریم.

از ما خورده نگیرید ولی منتقد باشید

همیشه منتظر انتقادهای سازنده شما هستیم، انتقادی که باعث افزایش کیفیت کار ما و رشد مجله علم ورزش شود.. اما اگر صرفاً رسالت ما تولید محتوا بود و اینقدر سخت‌گیرانه یک یک فعالیت‌های این وب سایت را رصد نمی‌کردیم، می‌توانستیم با تولید محتوای بیشتر از هر لحاظ موجب پیشرفت این وب سایت شویم. اما حجم انبوهی از سوالات که روزانه از راه‌های مختلف مطرح می‌شود و حساسیت و سخت‌گیری ما در پاسخ به آن‌ها گاهی باعث شده که نتوانیم به موقع پاسخگوی شما عزیزان باشیم.

از طرف دیگر اگر بخواهیم به موقع به همه پاسخ دهیم، طبیعتاً کیفیت پاسخ نیز پایین می آید. خیلی از دوستان از ما گلایه دارند چرا دیر به کامنت آن‌ها پاسخ دادیم یا چرا ایمیل‌شان بی جواب مانده، اغراق نیست اگر بگوییم گاهی آنقدر حجم سوال و ایمیل بالا می‌رود که حتی فرصت بررسی آن هم پیش نمی‌آید.

باعث خوشحالی و افتخار ماست که مورد اعتماد شما هستیم اما در اینجا از همه عزیزانی که به نوعی ما در حق‌شان کوتاهی کرده‌ایم عذر خواهی می‌کنیم. جهت اطلاع شما بر اساس آماری که تا این لحظه ثبت شده است، یعنی ساعت ۸ مورخ ۲۹ اسفند ماه، حدود ۱۰۰۳۲ کامنت در سال ۹۴ توسط کاربران علم ورزش ارسال شده است.

ما عالم به هر علمی نیستیم

علم ورزش جای نیست که فقط به کاربرانش بیاموزد بلکه ما نیز برای بهبود کیفیت مطالب سعی می‌کنیم مطالعه کنیم و حتی از مطالب جدیدی که برای‌تان منتشر می‌کنیم نیز یاد می‌گیریم. بنابراین اجتناب ناپذیر است اگر جواب سوالی را ندانیم یا به سوالی جواب درستی نداده‌ باشیم.

بیشتر وقت‌ها از ما انتقاد می‌شود چرا به جای پاسخ به سوال، ما را به پزشک یا متخصص تغذیه راهنمایی می‌کنید، دوستان عزیز، سروران گرامی، همانطور که اهالی ورزش به اشخاصی که تخصصی در حوزه ورزش ندارند اجازه عرض اندام نمی‌دهند، ما نیز این حق را نداریم در کار و تخصص دیگران دخالت کنیم. بیاید یادبگیریم که هر کاری را به عهده متخصص آن بسپاریم.

ما فاجعه هستیم!

تا آنجا که در توانمان بوده باشد، همانطور که عرض شد سعی می‌کنیم مطالب را از منابع معتبر و یا منابع پژوهشی و کتابخانه‌ای معتبر برای شما تهیه کنیم. ما این را یک وظیفه می‌دانیم چرا که در برابر هر مطلبی که منتشر می‌کنیم، مسئولیت داریم.

چندماه پیش مهمان کامنتی بودیم اما که یک سوء تفاهم باعث شد، این مهمان در فضای مجازی با انتشار پادکست ما را فاجعه خطاب کند. درست مطرح نشدن سوال و پیرو آن عدم دریافت پاسخی که مد نظر ایشان بود موجب شد تا این دوست عزیز ما را بی اعتبار بداند.

خم به ابرو نمی‌آوریم چون "همه چیز را همگان دانند"، اما اگر ما از نظر این بزرگوار فاجعه هستیم برای‌مان جای سوال است چرا چند مطلب از این مجله را بدون درج منبع کپی کرد و در وبلاگش منتشر نمود! هیچ وقت مدعی این نیستیم در همه علوم مرتبط با ورزش، سلامت و تغذیه دانش آن را داریم، اما فکر نمی‌کنیم آنقدر بی اعتبار هم باشیم که ما را فاجعه بدانند.  

همیشه در کنارتان هستیم

تا آنجا که در توان‌مان باشد و خداوند یاری کند، با انرژی زیاد و شوق بسیار علاقه‌مندیم تا بیشتر در کنارتان باشیم و با تلاش مضاعف سعی در جلب رضایت شما عزیزان داشته باشیم. اگر مشکلات پیش بینی نشده باعث تأخیر در برنامه‌های که مد نظر داریم نشود، مانند اتفاقی که اواسط مهر ماه پیش آمد که مورد لطف برخی قرار گرفتیم و مجله علم ورزش فیلتر شد!  امسال خبرهای خوبی برا‌ی‌تان خواهیم داشت.

در پایان

ضمن عرض معذرت بابت بیان برخی مسائل، مجدداً سال نو را به شما تبریک می گوییم و سخاوت، سیانت، سربلندی، سروری، سرافرازی و سلامتی که بهترین هفت سین زندگی است را توامان با عاقبت بخیری برای شما و خانواده محترمتان از خداوند منان آرزومندیم. ممنونیم از اینکه در کنار ما هستید. سال خوبی را برای‌تان آرزومندیم.

تقویم سال ۹۵ رو هم اگر ندارید، ما اینجا براتون گذاشتیم، دانلود کنید تا هر وقت نیاز شد ازش استفاده کنید. دانلود

تلگرام

به اشتراک بگذارید :
loading...
loading...

مطالب مشابه

۲۰ نظر

 1. حسین گفت:

  سلام خسته نباشید و دست مریزاد.
  مدت زیادی است مطالب سایت شما را دنبال میکنم مثل خیلی های دیگر.
  نمیگویم بی بدیل ولی کمتر افراد مسولیت پذیر و سایت ارزشمندی چون سایت شما در کشور عزیز خودمان داریم درودتان باد.
  چشمه جاری از ناملایمات مسیر حرکتش مکدر خاطر نشده و همواره در طریق هدف والای خود همه گان را سیراب و زنده می کند.
  پس جدا گشته گان چشمه سار از سنگ همچنان سرد نشوید و ز کوشش باز نمانید که بسیارند همراه و همدل های شما.

 2. مهدی نظری گفت:

  بسیار از شما متشکرم که با اطلاعاتی که در اختیار ما میگذارید علم ورزش رو به من آموزش میدید و من هم در کلاسهای تکواندو این اطلاعت رو در اختیار هنرجویان و خانواده ها قرار میدم. سپاس

 3. رحیم خوشدل گفت:

  سلام. ضمن تشکر از زحمات شما سروران گرامی سال جدید را از صمیم قلب به تک تک شما زحمت کشان فرهنگی و سردبیر محترم تبرک میگم و امیدوارم در همه مراحل زندگیتان سلامت وسرزنده وموفق باشید.
  در مقابل این همه مطالب خوب وپرمحتوای شما بزرگواران سرتعظیم به جا می آورم وبا صدای بلند می گویم خسته نباشید ، خسته نباشید…
  در مقابل سنگ اندازیهای احتمالی مثل همیشه مقاوم باشید و قدرتمند.
  علم ورزش آنقدر غنی است که انتقاد کردن برایش دور از انصاف است ، خوب است منصف باشیم.
  علم ورزش برترین است و خواهدماند.
  سالی پراز برکت وسلامتی برای تک تک تان ازخداوند بزرگ خواستارم.
  از این راه دور دستتان را میفشارم.
  احترام عمیق مرا بپذیرید.

 4. حصین گفت:

  درود بر شما امیدوارم سالی پر از شادی و سلامتی و تناسب اندام داشته باشید

 5. شهناز نظامی گفت:

  با سلام وخسته نباشید ممنون از زحمات شما
  امیدوارم همواره علم ورزش در راستای سلامتی جامعه به تلاش خود ادامه دهد
  سالی پر از تندرستی آرزوی ما برای شما

 6. هادی قنبریان گفت:

  ممنون از زحماتتون…

 7. alireza گفت:

  ممنون از زحماتتون سال خوبی داشته باشید علم ورزشیا:)

 8. حجت پرویزی گفت:

  درود بر شما با آرزوی سالی پر از شادی ونشاط سلامتی برای شما

 9. محمد جواد هاشمي گفت:

  سلام
  خسته نباشید میگم به تمامی افراد تیم علم ورزش
  واقعا سایت عالی دارید و خواهش میکنم که هیچ وقت به فکر تعطیل کردن این سایت نیوفتید. من واقعا آینده بسیار عالی برای این سایت میبینم و امیدوارم هر روز بهتر از دیروز باشید.
  سال بسیار خوبی را برای همه تون آرزو میکنم ان شاالله که سال بسیار خوبی داشته باشید.

 10. نادر گفت:

  مختصر مفید عرض کنم.
  عالی،پربار،موثق،بروز،مفید،
  موفق باشید.
  سپاسگذارم

 11. حمید رضا گفت:

  من میدونم به اندازه زحمت زیادی که متحمل می شوید درآمدی ندارید! – همین انگیزه والای انسانی و غیر قابل توصیف ، فوق العاده از سوی شماست که بما انرژی میده. امیدوارم ما هم بتوانیم به شما انرژی بدیم.

 12. زهرا گفت:

  سلام و خسته نباشید
  خیلی ممنون که به علاقمندان ورزش اهمیت میدید…کسانی که رشتشون تربیت بدنی نیست اما این رشته رو دوست دارند…من خودم در مورد هر مسئله ای که در گوگل سرچ میکنم ۹۰ درصد راهنمایی میشم به همین سایت….جواب سئوالاتم رو هم چه کامل چه ناقص توسط شما عزیزان گرفتم…و همین بها دادن شما به مخاطبان جای کلی تشکر داره ….تششششششششششششششششششششششششششششششششششکر

 13. وحید گفت:

  خسته نباشید جانانه

 14. علی گفت:

  درود بر شما .مطالبی که میگذارید بسیار آموزنده است وکاربران به خوبی از آن استفاده میکنند .امیدوارم همچنان با قدرت به کارتان ادامه دهید

 15. zari گفت:

  باعرض سلام و ارادت خدمت شما عزیزان .سپاس از زحمتی که برای به اشتراک گذاشتن مطالب بسیار مفید می کشید .در سالی که گذشت به شخصه از مطالب مفیدتون بسیار بهره بردم .امیدوارم در سال پیش رو با قدرت و انرژی مضاعف به کار تون ادامه بدید .

 16. ناصر محمدزاده گفت:

  با سلام و تبریک عید نوروز من یه پیشنهادی براتون دارم شما به طور عامیانه و علمی دارید ورزش رو نهادینه میکنید این امر مایه خوشحالی است پیشنهاد من این است که یه بخش در مورد کنکور ارشد تربیت بدنی راه اندازی کنید دانشجویان رو برای ورود به رشته تربیت بدنی در ارشد راهنمایی و تشویق کنید من خیلی مایل هستم این کار رو بر عهده بگیرم منایع مورد نظر و مسائل کنکوری که میتواند خیلی کمک کننده باشد در کل یه بخش علم ورزش به صورت اکادمیک راهندازی بشه خیلی سایتتون علمی تر حرفه ای تر و ممکن است بازدید سایتتون هم بیشتر بشه ممنون میشم نظرتون رو درباره پیشنهاد من بگویید

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام؛ ضمن تشکر از پیشنهاد شما، متأسفانه در شرایط فعلی این امکان از هر لحاظ برای ما مقدور نیست، یعنی می توان گفت کمبود وقتی که در حال حاضر داریم مانعی برای اجرای این پیشنهاد است

 17. جمال گفت:

  سلام و خسته نباشید …
  حدود سه سال هست که سایتتون رو میشناسم و دنبال میکنم …همیشه هرسوالی ذهنمو مشغول کرده بود رو تو همین سایت و از شما گرفتم و خیلی بهم کمک کردید …
  مطالبتون کاملا عالی …طرز برخوردتون هم عالی …فقط دیر جواب دادن کامنت بود که دلیلش رو عرض کردید و کاملا منطقی بود …
  تشکر میکنم از شما و یه خسته نباشید هم بهتون میگم ،ان شالله تو مسیر زندگیتون همیشه موفق باشین ،همینطور که شما به مردم بدون هیچ چشم داشت و منفعتی کمک میکنین ،ان شالله خدا هم کمکتون کنه …
  سال نو هم مبارک

 18. MHO گفت:

  سلام به ادمین ها و دست در اندرکاران بسیار خوب این سایت…واقعا سایتتون از لحاظ محتوی بسیار غنیه و ادم مطالب رو که میخونه حس خوندن مطالب چیپ و بی ارزشی کاهش وزن در دو روز و معجزه و اینجور چیزا…که این روز ها تو همه جا مد شده بهش دست نمیده…و واقعا حس یه سایت علمی و تخصصی با نویسندگان سواد به آدم منتقل میشه.
  ولی یه سوالی برام پیش اومده و اونم اینه که حس میکنم بعد از اینکه سایتو فیلتر کردن فعالیتتون محدودتر و کم رمق تر شد…میخواستم بپرسم که واقعا مسئله ی فیلتر سایت تاثیرگذار بوده یا من اشتباه احساس کردم؟
  خیلی هم ممنون و عیدتون مبارک

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، از لطف شما ممنونیم، نمی توانیم نقش فیلتر شدن را بی تأثیر بدانیم، اما دلایل دیگری داشت که توضیح داده ایم، سایت طبق روال سابق قبل از فیلتر مرتب به روز می شود و تنها به دلیل مشغله امکان فعالیت بیشتر وجود نداشت

نظرتان را برای ما بنویسید. اگر هم در خصوص موضوعی سوال دارید، چنانچه اطلاعات کافی در مورد آن داشته باشیم پاسخ خواهیم داد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *