چگونه سریع عضله بسازید ؟

تلگرام

۴۱ نکته برای ساخت ۴۱ پوند عضله در شش ماه، ونیز دلمونته نویسنده کتاب عضله‌سازی بدون مزخرفات

با مطالعه این مقاله ۴۱ نکته و ایده جالب و کاربردی را برای اینکه سریع عضله بسازید یاد خواهید گرفت. آقای ونیس دلمونته یکی از مشاوران بسیار مشهور بدنسازی در سراسر جهان است او تاکنون به بیشتر از ۵۰۰۰ فرد کمک کرده است تا به وزن ایده‌آل خود برسند. همچنین او یکی از مشاوران و محققان تناسب اندام است که به افراد زیادی برای رشد و ساخت عضلات بیشتر کمک کرده است.

در این مقاله او تجربیات و رازهای خود را برای افزایش ۲۰ کیلو عضله در شش ماه را در اختیار شما قرار می‌دهد نکته بارز این تجربیات این است که شما بدون هیچ دارو واستروئیدی تنها با تمرینی که مجموعا" زیر یک ساعت است به این نتیجه عالی خواهید رسید. بزودی خواهید فهمید که این استراتژی‌ها چگونه به روند عضله سازی سریع را برای شما فراهم می کند.

چگونه سریع عضله بسازم ؟

ابتدا باید بدانید که بسته به نوع نگاهتان به بدن و ورزش که به عنوان تفریح یا کار به آن نگاه می‌کند نباید از هیچ عنصری برای پیشرفت چشم‌پوشی کنید. برای مغلوب کردن استپ عضلانی و رسیدن به حجم و تفکیک مناسب به تمام ترفندهایی که خواهیم گفت نیاز خواهید داشت. درست است که این نکات به تن هایی کارایی چندانی نخواهند داشت ولی با ترکیب آن ها می‌توانید شاهد رشد و پیشرفت عضلانی باشید که هرگز در گذشته آن را تجربه نکرده‌اید.

 

۱- در هفته ۳ یا ۴ جلسه تمرینی یک ساعته مناسب داشته باشید در همچنین شرایطی می‌توانید مطمئن باشید که تمریناتتان برایتان زیاد و زیانبار نیست.

۲- وزن خود را به پوند (هر پوند ۴۵۲ گرم است) محاسبه کنید و آن را در ۱۵ ضرب کنید تا بدانید میزان کالری مورد نیاز بدنتان برای افزایش وزن چقدر است.

۳- اگر از برنامه تمرینی کل بدن استفاده می کنید در هر جلسه تمرین کامل بدن فقط یک تمرین برای هر بخش بدن انجام دهید و در هر جلسه تمرینات را تغییر دهید بنابراین در هر هفته هر قسمت از بدن را با ۳ یا چهار تمرین متفاوت تحت فشار قرار داده‌اید.

۴- بعد از تمرین کربوهیدرات را ۲ برابر پروتئین و به شکل نوشیدنی مصرف کنید.

۵- هر ست را تا ناتوانی کامل انجام بدهید.

۶- یک دفترچه تمرین تهیه کنید و پیشرفت خود را با دقت دنبال کنید.

۷- در هر روز حداقل ۴ و حداکثر ۶ لیتر آب بنوشید.

۸- در هر برنامه تعداد تکرارها و ست ها را تغییر دهید.

۹- حرکات را با تمرکز کامل انجام دهید تا پروتئین ها در داخل عضلات محترق شوند. حرکات را نه خیلی تند و نه خیلی کند انجام دهید.

۱۰- هدفتان را طوری تنظیم کنید که در هر ۲-۱ ماه ۴ تا ۶ پوند عضله خالص اضافه کنید. بیشتر از این ممکن است مقداری چربی اضافه شود.

۱۱- در هر روز حداقل ۵ وعده میوه و سبزی میل کنید چرا که مواد گیاهی با چربی‌های شکمی مبارزه می‌کنند.

۱۲- ۹۰درصد برنامه تمرینی خود را از حرکات ترکیبی و مادر انتخاب کنید.

۱۳- حرکات هالترودمبل را هر ۳ هفته یک بار با هم عوض کنید.

۱۴- فقط وقتی یک تمرین را تغییر دهید که در دو ردیف از تمرینات به آن برخورد کردید.

۱۵- یک مسابقه پرورش اندام یا یک شوی مدل برای خود انتخاب کرده و آن را مرتب ببینید تا انگیزه خود را حفظ کنید. از قدرت انگیزه غافل نشوید.

۱۶- یک برنامه درست و اصولی را برای ۱۲ تا ۱۶ هفته دنبال کنید و بعد از مدت ذکر شده برنامه خود را تغییر دهید.

۱۷- در هر هفته به صورت هرمی ۵ درصد به وزن ها بیافزایید تا قدرتتان اضافه شود.

۱۸- در طول روز بطور متناوب از تخم‌مرغ کامل، مرغ، گوشت بدون چربی، ماهی و شیر استفاده کنید تا بدنتان از لحاظ پروتئین با کیفیت برای ساختن عضلات تامین شود (تخم‌مرغ کامل برایتان بهتر از سفیده تنها است)

۱۹- برای خود یک حریف تمرینی داشته باشید با اینکار علاوه بر حفظ انگیزه می‌توانید چند تکرار اضافی برای رشد بیشتر انجام دهید.

۲۰- اگر خواهان عضله‌ سازی سریع هستید هیچ‌ وقت در حالت گرسنگی تمرین نکنید.

۲۱- در زمان هایی که بدنتان به کربوهیدرات بیشتری نیاز دارد مثل صبحانه، وعده قبل از تمرین و وعده بعد از تمرین روی مصرف کربو تمرکز کنید.

۲۲- حتماً در برنامه خود از حرکات اسکوات و ددلیفت استفاده کنید تا بدنتان هورمون رشد و تستسترون بیشتری آزاد کند.

۲۳- اگر در تمرین و نحوه انجام صحیح حرکات تجربه کافی ندارید برای خود یک مربی خصوصی بگیرید.

۲۴- به ازای هر ساعت تمرین وزنه در طول هفته نیم ساعت وقت برای حرکات کششی و یوگا اختصاص دهید (اگر در هفته ۴ ساعت وزنه می‌زنید در هر هفته ۲ ساعت کششی یا یوگا کار کنید)

۲۵- هر گروه از عضلات را با دامنه کامل تمرین دهید تا تحریک کافی برای رشد انجام شود. وقتی که وارد باشگاه می‌شوید یادتان باشد اینجا مکان و زمان تحریک ن هایت برای رشد عضلات است.

۲۶- سه روز در هفته بعد از تمرین ۲۰ دقیقه تمرینات هوازی اینتروال انجام دهید تا هم از چربی‌های اضافی خلاص شوید و هم از استپ عضلانی جدا شوید.

۲۷- همیشه گروه‌های عضلانی دیر پیشرفت را در اول جلسه تمرین زیر فشار تمرین قرار دهید.

۲۸- از غذاهای تسویه شده فست فود و غذاهای کنسروی تا جایی که می‌توانید دوری کنید.

۲۹- بهتر است از شکلات بارها و مکمل‌هایی که حاوی اسپارتام و شیرین‌کننده‌های مصنوعی هستند دوری کنید تا جایی که می‌توانید از مکمل‌های با کیفیت از شرکت‌های معتبر استفاده کنید.

۳۰- در هر شب حداقل ۷ ساعت خواب بی‌وقفه داشته باشید. مطمئناً اگر بدانید که این خواب چه نقش مهمی در تعادل هورمون بدنتان دارد شگفت‌زده خواهید شد.برای مطالعه بیشتر به این مطلب مراجعه کنید.تأثیر خواب در عملکرد ورزشکاران

۳۱- با این برنامه تمرینی هرگز از تمرین‌زدگی و از دست دادن توده عضلانی خود نترسید. فکرتان را راحت نگه دارید.

۳۲- در طول روز به مقدار لازم و کافی از آجیل و کره بادام زمینی و روغن ماهی و روغن زیتون و روغن نارگیل استفاده کنید تا هم از کافی بودن اسیدهای چرب ضروری برای بدن اطمینان حاصل کنید و هم بستر مناسبی برای تولید و ترشح هورمون تستسترون و دیگر هورمون های عضله ساز فراهم آورید. یادتان باشد مصرف به اندازه چربی باعث حفظ سطوح تستسترون بدنتان خواهد شد.

۳۴- بعد از هر ۱۲ تا ۱۶ هفته تمرین مداوم یک هفته کاملاً استراحت کنید این کار به بدنتان اجازه می‌دهد تا ریکاوری مناسبی را تجربه کند و دوباره آماده ادامه تمرینات شود.

۳۵- همیشه برای تمرین خود برنامه داشته باشید. هرگز بدون برنامه وارد باشگاه نشوید.

۳۶- قبل از شروع هر جلسه تمرین ۱۰ تا ۱۵ دقیقه حرکات کششی انجام دهید.

۳۷- در هر ماه یک یا دو جلسه وقت برای فیزیوتراپی و ماساژ تراپی بگذاری تا از آسیب‌دیدگی دور مانده و بدنی کاملاً نرم و ریلکس داشته باشید.

۳۸- بعد از هر جلسه تمرین سخت دوش آب سرد بگیرید. هرچند که شوک دهنده است ولی بسیار مؤثر است. چند تحقیق نشان داده است که این عمل باعث ریکاوری عضلات می‌شود.

۳۹- حداقل یک گرم پروتئین به ازاء هر نیم کیلو از عضله خشک بدنتان در روز مصرف کنید هر چند که اطلاعات ضد و نقیض زیادی در مورد مقدار پروتئین مصرفی وجود دارد اما این نتایج هستند که مشخص می‌کنند کدام گفته صحیح است و بدنسازان زیادی را می‌شناسیم که به درستی این قانون قسم می‌خورند.در خصوص میزان مصرف پروتئین اینجا کلیک کنید.

۴۰- هسته تمرینات خود را بر روی حرکات مادر و چند مفصل متمرکز کنید. حرکاتی نظیر اسکوات، ددلیفت، پرس سینه ، پلاور و شنا سوئدی برایتان بهریتن هستند.

۴۱- تمرین با حریف تمرینی بزرگتر و قدرتمند‌تر از خود باعث می‌شود که هم‌انگیزه خود را حفظ کنید و هم با او رقابت کنید تا بهتر و بهتر باشید.

تهیه و تدوین: Elmevrzesh.com

منبع:truthaboutabs

مترجم علی بخشی

به اشتراک بگذارید :
 جشنواره وب ایران

مطالب مشابه

۲۱۱ نظر

 1. حمیدرضا گفت:

  سلام خداقوت،من ۲۰سالمه،قدم ۱۹۰،وزنم ۹۲ هستش،قبلا که ورزش نمیکردم ۱۲۰ کیلو شدم یه ۳۰ کیلویی کم کردم و شدم ۹۰ کیلو بعدبخاطر اینکه خیلی پوستم شل شده بود و عصلاتم تحلیل رفته بود ،بخاطر همین بدنسازی رفتم و دو تا مکمل پروتئین تووینلب داروخانه ای خریدم ولی تاثیر آنچنانی نداشت بعدش اپتی من خریدم و حالا روزی دو تا میخورم راستی بعد اینکه وزنم پایین اومد سینه هام همون جور بزرگ مونده و چربیش آب نشده حالا چیکارکنم؟؟ چه نوع مکملی مصرف کنم،؟؟تمرینات اینتروال تاثیری در کوچیک شدن سینه هام داره؟؟؟ لطفا راهنماییم کنید.

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، ما مشاوره در خصوص مصرف مکمل نمیدیم، اما در بعضی موارد اگر پروسه کاهش وزن به درستی انجام بشه و به وزن طبیعی برسید و همچنان چربی سینه وجود داشته باشه نیاز به جراحی داره، البته شما سعی کنید بدنسازی رو با برنامه کاهش وزن ادامه بدید، شما هر تغذیه یا تمرینی هم برای کاهش چربی انجام بدید هیچ وقت تمرینی وجود نداره که روی آب کردن چربی یک بخش از بدن تأثیر بذاره

 2. مصطفی گفت:

  من ۱۲.۵ سالمه و دارم ۳ ماهی بدن سازی میرم مربی من میگه برا تو خوبه می تونی به اسیا برسی از نظر خودم بهتر شدم به نظر شما برم یا نه قد ۱۵۸

 3. مهدی گفت:

  سلام من ۱۵سال دارم قدم ۱۷۵هست و وزنم۶۴نه لاغرم و نه چاغ و قدرت بدنی ام به طور مادر زاد خیلی از هم سنام بالا تره و علاقه زیادی دارم که بدنم بزرگو تنومند باشه چکار کنم

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام؛ زیر نظر مربی تمرینات بدنساری رو باید شروع کنید، دستورالعمل خاصی نداره که فقط با اون به هدف برسید

 4. mohamad گفت:

  سلام من ۶ ماهه بدنسازی کار میکنم قدم۱۷۴ و وزنم ۶۰ کیلو هست من هر وقت با وزنه کار میکنم هیچوقت عرق نمیکنم خیلی کم بعضی موقعه ها ایا من دارم اشتباه میزنم ؟ چیکار کنم بیشتر عرق کنم؟

  • رامیار نجفی گفت:

   سلام. قبل از هر چیزی بدونید عرق کردن نشانه خوب تمرین کردن نیست و عرق نکردن نشانه بد تمرین کردن نیست. بستگی به هدف و نوع برنامه تمرینی شما ممکنه اصلا نیازی به عرق کردن نداشته باشید.

 5. مريم گفت:

  من قدم صدو پنجاه است باید وزنم چقدر باشه الان دارم زیره نطر مربی کار میکنم برای عضله سازی

 6. داود گفت:

  سلام.۳۵سالمه.قد۱۷۵.وزن۸۶.سه ساله بدنسازی کار میکنم.طبق برنامه ولی اونقدر عضلاتم رشد نکرده.خیلی دوست داشتم قدبلندوهیکلی باشم.باور کنید شب وروز غصه میخورم.چرا من نباید جای قهرمانهای ملی باشم؟

  • رامیار نجفی گفت:

   سلام. خواستن توانستن است. با غصه خوردن هیچی درست نمیشه. باید علت این عدم پیشرفت رو پیدا کنید. تغذیه، تمرینات بد و نامنظم، به جای غصه به فکر چاره باشید و برنامه تمرین و تغذیه جدیدی رو در پیش بگیرید.

 7. امیر گفت:

  سلام من ۱۶ سالمه وزنم ۵۰ و قدم ۱۶۸ به نظرتون بدنسازی خوبه برام؟اگه از مکمل استفاده کنم خوبه؟

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، بدنسازی مشکلی نداره، اما مکمل مگر اینکه تغذیه خوبی نداشته باشید یا بخواید حرفه ای تمرین کنید، در غیر این صورت با تغذیه صحیح نیازی به مکمل ندارید

 8. منصور گفت:

  من ۱ ماه میشه کار میکنم سنم ۱۴ و وزنم ۵۸ است بدنم خوب است یعنی اعضلات داره اگر پروتین استفاده کنم و بعد از چند سال کلپ را رها کنم بعد بدنم را از دست نمیدهم ویا بدنم خرتب نمیشه.

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، اگر منظورتون این هست که بدنسازی کار کنید و بعد رها کنید، بله نتایج بعد از مدتی از بین میره

 9. خادم گفت:

  سلام.
  هر مربی یه چیزی میگه و ادعای مربی دیگه رو رد میکنه. شما بهم بگید که کدامیک برای عضله ساختن موثرتره؟
  مصرف کراتین و گلوتامین؟ یا مصرف Whey؟
  راستی اصولا چه کسانی باید پروتئین وی مصرف کنند؟

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، هر ۳ مکمل برای عضله سازی مفید هست، منتها بستگی به شرایط فیزیکی ورزشکار داره که چی نیاز داشته باشه، هر کسی به پروتئین نیاز داره و ورزشکار بیشتر از اشخاص عادی، کسی که هدفش فقط تناسب اندام هست و در صورتی که میزان نیاز بدن به پروتئین رو از طریق تغذیه تأمین کنه  نیازی به مکمل نداره، منتها کسی که رشد عضلانی بیشتری می خواد و یا هدف فقط تناسب اندام نیست، طبیعتاً با تغذیه نمی تونه به اون چیزی که می خواد برسه، بنابراین به مصرف مکمل نیاز پیدا می کنه

 10. Morteza گفت:

  سلام من الا دو ماهه کار میکنم از چه مکملی استفاده کنم تا عضله بسازم ممنوننن

 11. محمد گفت:

  سلام شماره ۵ این مقاله نوشته هر ست را تا ناتوانی انجام بدید در صورتی دوریان یتس فقط ۱ ست ناتوانی انجام میده و به غیر از این اکثرا من تحقیق کردم میگن ۱ ست اخر که اوج هرم یا سنگین ترین وزنه اخری هست تا ناتوانی نه همه ست ها اما این مقاله برعکس گفته دالبته قدیمی ها زمان ارنولد همش تا ناتوانی تمرین میرکدن ولی یکسری ها میگن این کار خوب نیست حالا با ساز کی حرف گوش کنیم بنده هر ۲ را امتحان کردم از نر علم الان کدوم درست تره ؟

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام هر دو درست هست، منتها برای هر فردی در هر برنامه ای باید مربی مشخص کند وضعیت تکرار به چه صورت باشد

 12. سیدحسین موسوی گفت:

  سلام من ۱۹ سالمه و ۵۵ وزنمه خیلی لاغرم ون هم ۱۵ روز میرم بدنسازی میخوام زود وزنم بالا بیارم و عضله داشته باشم هیکلم ی جوریه برنامه میخوام یا بگین چکار کنم خیلی ممنون با تشکر !

  • رامیار نجفی گفت:

   سلام. اولاً زیاد عجله نکنید. حداقل ۵ یا ۶ ماهی تمرین کنید تا بدن تون اماده بشه و شرایط پذیرش مکمل رو داشته باشه. بعداً باید از مکمل های سالم و استاندارد استفاده کنید.

 13. مهسا گفت:

  سلام . من ۲۸ سالمه . قدم ۲۸ و وزنم ۸۷ بود با رژیم زیر نظر متخصص وزنم به ۷۰ رسید ولی تناسب اندام ندارم و همینطور بدنم سفتی خودشو از دست داده و شکمم کوچیک نمیشه . من الان باید چکار کنمممممممم؟
  خیلی نگرانم لطفا راهنماییم کنین

  • رامیار نجفی گفت:

   سلام. باید یک برنامه ترکیبی کاردیو و بدنسازی و رژیم غذایی تخصصی بگیرید نت بنومید هم فرم بدن تون رو بهتر کنید و هم از شر چربی های اضافی خلاص بشید. اگر در منزل تمرین می کنید از کتابچه علم ورزش استفاده کنید اگر به باشگاه ورزشی میرید می تونید از مربی مجرب و متخصص تغذیه برنامه تهیه کنید.

   http://www.elmevarzesh.com/fitness-and-weight-loss-book/

 14. aref گفت:

  سلام ، خسته نباشید من ٢١ سالمه قدم ١.٧٣ و وزنم ۵٣ احساس میکنم کمبود وزن دارم البته من خیلی لاغرم ، تقریبا ۴ ماه رفتم باشگاه ولی هیچ تغییری نکردم لطفا راهنماییم کنید

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، باشگاه رفتن به تنهایی کمکی به شما نمی کنه، در افزایش وزن نکته مهم تغذیه هست، وقتی تغذیه و ورزش در کنار هم باشن افزایش وزن بهتری خواهید داشت

 15. حميد گفت:

  سلام من ١٩سالمه قدم ١٨٧وزنم ١٠٨ میخواستم بدونم چقدم لازمه کاهش وزن داشته باشم تا به تناسب اندام برسم ؟

 16. نادر گفت:

  سلام خسته نباشید من ۲۴ سال سن دارم ۱۷۵ قددارم و۷۰ کیلو وزن هنوزم به نظر خودم لاغرهستم ولی بدنم کلا عضله هست باید چیکار کنم بدنی بهتر داشته باشم ولی مشکل دیگه ایم دارم پاهام پرانتزی هست آیا شما میتوانید به من کمک کنید که اندام خوبی داشته باشم

  • رامیار نجفی گفت:

   سلام. تمرین و تغذیه درست شما رو به هدف میرسونه. در مورد پای پرانتزی در این سن با تمرینات خیلی کم میشه میشه تاثیر مثبت روش گذاشت ولی با انجام حرکات اصلاحی از پیشرفتش جلوگیری می کنید.

 17. Alireza گفت:

  سلام من ۱۶ سالمه ۴ ماه هست میرم بدنسازی ۷ کیلو با برنامه غذایی وزن اضاف کردم بنظر شما هنوز هم با برنامه غذایی افزایش وزن میدم یا نیاز به مکمل هست.

 18. اشکان گفت:

  سلام ببخشید من پونزده سالمه تابستون به مدت دو ماه واقعا اصولی با برنامه درست و تغذیه نرمال بدنسازی رفتم و خیلی خوب دم کردم و عضلات من تا حدی رشد کردن موقع مدرسه دیگه نتونستم برم تو خونه فقط بارفیکس و شنا رفتم ولی بازم اونم بعد دو ماه دیگه نتونستم ادامه بدم دو سه ماه بدون ورزش موندم بدنم افت بدی کرده. هر چند هنوز کات ها رو داشتم.الان این یکی دو ماهه که دوباره میرم اما مثل قبل تاثیری نداره روم یا اگه دم میکنم سریع میخوابه تعداد و حتی وزنه ها رو بردم بالا ولی تاثیر خاصی نداشت.البته خط و خطوت روی بدنم هست فرم و شکل بدنم رو دارم

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، عجله نکنید دوست عزیز برای همه مبتدی ها در اوایل حجم خوبی رو شاهد هستند ولی به مرور کاهش پیدا می کنه تا کم کم عضله رشد کنه، صبور باشید و در کنار تمرین تغذیه و خواب رو هم رعایت کنید

 19. مجتبی گفت:

  من ۱۶سالمه و ۳۹کیلو دارم و یک دنبل خریدم و در خانه تمرین میکنم و بارفیکسم دارم. من اغلانی بودنو خیلی دوس دارم از شما میخوام ک چند تا حرکت بگید تا درخونه کارکنم و هم از ناحیه بازو و هم از ناحیه شکم قوی بشم چیکار کنم؟

 20. ابوالفضل گفت:

  سلام
  یه آی دی اینیستاگرام یا تلگرام میدین راحت تر بشه ارتباط بر قرار کرد باهاتون.
  مرسی

 21. علم ورزش گفت:

  سلام خسته نباشید وافعا سایت عالی دارین ممنون. من یه سوال مهم داشتم این که تعریف افزایش وزن چیست ؟ یعنی اینکه وارد شدن کالری بیشتر از حد مورد نیاز بدن درسته ؟ یا نه و این که حدودا چقدر طول میکشه که افزایش وزن مشاهده شود ممنون میشم جوابم روبدید.

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، افزایش وزن میشه هم چربی باشه هم عضله، اگر فقط پر خوری کنید و ورزشی نباشه همه ش میشه چربی ولی اگر ورزشی مثل بدنسازی هم باشه هم وزن می گیرید و هم تناسب اندام دارید برای وزن گرفتن هم نمیشه زمان تعیین کرد،

 22. Zohre گفت:

  سلام خسته نباشید من ۱۹ سالمه قدم ۱۷۰ و وزنم ۶۳
  پایین تنه من کمی بزرگتر از بالاتنمه و ازین موضوع کمی ناراحتم ماهیچه های ران و پاهام شل هستش و کمی پرانتزیه پاهام ایا من میتونم با سفت کردن ماهیچه های پام این پرانتزی بودنشو تا حدودی پوشش بدم؟باید چیکار کنم؟ممنون میشم کمکم کنید

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، پا پرانتزی باید با حرکات اصلاحی درمان بشه اینا نقشی ندارن، شما بهتره برای مشکل زانو پرانتزی باید به متخصص حرکات اصلاحی یا ارتوپد مراجعه کنید

 23. محمد گفت:

  سلام من ۱۵ سالمه قدم ۱۷۵ و وزنم ۶۰ چیکار کنم که بدنم مثل هم سنی هایم سیکس بک شه

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، مشخصه که باید رژیم غذایی خوبی داشته باشید و بدنسازی کار کنید جزئیات رو هم می تونید مطالعه کنید یا از مربی سوال کنید

 24. علی گفت:

  ۱۵ساله .قدم ۱۸۱.وزنم۷۴کیلو هستش .من خیلی لاغر هستم بخواطر استخون هام یکم سنگینم می‌خوام زود چاق بشم و عضله بیارم به نظر شما باید چیکار کنم؟

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، اولاً توصیه می کنم دنبال این نباشید زود به نتیجه برسید چرا که هر چیزی زمان خاص خودش رو داره، دوماً تمرینات بدنسازی رو روع کنید و سعی کنید تغذیه خوبی داشته باشید به مرور نتیجه می گیرید

 25. محمد گفت:

  سلام من ورزش می کنم حدود ۴ماه هست تغیری زیادی ندیدم چه ورزشی به کنم که بدنم قوی بشه تمرینات سخت لتفا بهم بگین

 26. Hosein گفت:

  من ۱۶ سالمه و قدم ۱۷۵وزنم ۷۴ وزن ایده الم چنده؟؟؟

 27. شريعت گفت:

  سلام.ممنون میشم اگر حتما جواب بدین.من در هقته دو روز تمرینات نسبتا سنگین پا و باسن (هر جلسه یک ساعت و نیم کامل بدون در نظر گرفتن تایم هوازی)دارم اما اون رشدی که انتظار دارم و دریافت نمیکنم.احتمال داره بخاطر کارکردن نسبتا” فشرده عضله سازی استپ کرده باشه؟دلیلیش چیه؟تغذیم هم خوبه

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، این همه حرکت از نظر من جز آسیب چیز دیگه ای نداره، واقعاً نیاز نیست این همه حرکت انجام بدید، در واقع یک ساعت و نیم تمرین عضلات پایین تنه فقط استقامت اونا رو بالا می بره نه حجم عضلات، بهتره برنامه تمرینی رو تغییر بدید

 28. شريعت گفت:

  دوست محترم محض اطلاع بنده خانم هستم.حرکاتم هم در این دو روز ۶۰ تا لانچ هرپا، ۶۰ تا اسکات پا ب عقب،۶۴ تا پایک با توپ ۶۰، تا اسکات اسمیت ایستاده،۶۰ تا باسن سیمکش، ۶۰تا باسن سیم کش ۹۰ درجه ، ۳۰ تا اسکات اسمیت خوابیده ۳۲ تا جلو پا ۳۲ تا پشت پا ،۳۲ تا داخل ران ۳۲ تا خارج ران.بین هر ست هم ۲.۵ دقیقه متوسط استراحت.خواهشششششششش میکنم راهنمایی کنین چون مربی خانم خوب تو شهرمون نیست

 29. عماد گفت:

  سلام خسته نباشید من وزنم ۸۶ قدم ۱۸۵ و ۱۷ سالمه میرم باشگاه وزن ایده الم چنده

 30. ابوالفضل گفت:

  سلام من ۱۶سال دارم قدم ۱۷۵ هست ووزنم ۶۸ اگر بخواهم شکم شش تیکه و سینه ای خوش فرم داشته باشم باید چه حرکتی رو در بدنسازی پیشتهاد میدهید.

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، دوست عزیز یک نکته رو خدمت شما عرض کنم، رسیدن به شکم ۶ تکه و سینه های خوش فرم اگر قرار بود با چند حرکت مشخص و از قبل تعیین شده هر کسی بهش برسه واقعاً نیازی به این هم علم و برنامه و … نبود، شما تا تغذیه تون خوب نباشه، خواب منظم نداشته باشید، ریکاوری رو رعایت نکنید و مواردی از این قبیل، هر چقدر هم تمرین کنید نتیجه خوبی نمی گیرید، حالا فرض بر اینکه بهترین حرکات رو انجام بدید. پس بهتره برای تراشیدن بدن همه فاکتورها رو در کنار برنامه تمرینی درست رعایت کنید تا نتیجه بگیرید

نظرتان را برای ما بنویسید. اگر هم سوالی دارید چنانچه اطلاعات کافی در مورد آن داشته باشیم پاسخ خواهیم داد

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *