چگونه سریع عضله بسازید ؟

۴۱ نکته برای ساخت ۴۱ پوند عضله در شش ماه، ونیز دلمونته نویسنده کتاب عضله‌سازی بدون مزخرفات

 ثبت نام دوره کاهش وزن

با مطالعه این مقاله ۴۱ نکته و ایده جالب و کاربردی را برای اینکه سریع عضله بسازید یاد خواهید گرفت. آقای ونیس دلمونته یکی از مشاوران بسیار مشهور بدنسازی در سراسر جهان است او تاکنون به بیشتر از ۵۰۰۰ فرد کمک کرده است تا به وزن ایده‌آل خود برسند. همچنین او یکی از مشاوران و محققان تناسب اندام است که به افراد زیادی برای رشد و ساخت عضلات بیشتر کمک کرده است.

در این مقاله او تجربیات و رازهای خود را برای افزایش ۲۰ کیلو عضله در شش ماه را در اختیار شما قرار می‌دهد نکته بارز این تجربیات این است که شما بدون هیچ دارو واستروئیدی تنها با تمرینی که مجموعا" زیر یک ساعت است به این نتیجه عالی خواهید رسید. بزودی خواهید فهمید که این استراتژی‌ها چگونه به روند عضله سازی سریع را برای شما فراهم می کند.

چگونه سریع عضله بسازم ؟

تلگرام

ابتدا باید بدانید که بسته به نوع نگاهتان به بدن و ورزش که به عنوان تفریح یا کار به آن نگاه می‌کند نباید از هیچ عنصری برای پیشرفت چشم‌پوشی کنید. برای مغلوب کردن استپ عضلانی و رسیدن به حجم و تفکیک مناسب به تمام ترفندهایی که خواهیم گفت نیاز خواهید داشت. درست است که این نکات به تن هایی کارایی چندانی نخواهند داشت ولی با ترکیب آن ها می‌توانید شاهد رشد و پیشرفت عضلانی باشید که هرگز در گذشته آن را تجربه نکرده‌اید.

 

۱- در هفته ۳ یا ۴ جلسه تمرینی یک ساعته مناسب داشته باشید در همچنین شرایطی می‌توانید مطمئن باشید که تمریناتتان برایتان زیاد و زیانبار نیست.

۲- وزن خود را به پوند (هر پوند ۴۵۲ گرم است) محاسبه کنید و آن را در ۱۵ ضرب کنید تا بدانید میزان کالری مورد نیاز بدنتان برای افزایش وزن چقدر است.

۳- اگر از برنامه تمرینی کل بدن استفاده می کنید در هر جلسه تمرین کامل بدن فقط یک تمرین برای هر بخش بدن انجام دهید و در هر جلسه تمرینات را تغییر دهید بنابراین در هر هفته هر قسمت از بدن را با ۳ یا چهار تمرین متفاوت تحت فشار قرار داده‌اید.

۴- بعد از تمرین کربوهیدرات را ۲ برابر پروتئین و به شکل نوشیدنی مصرف کنید.

۵- هر ست را تا ناتوانی کامل انجام بدهید.

۶- یک دفترچه تمرین تهیه کنید و پیشرفت خود را با دقت دنبال کنید.

۷- در هر روز حداقل ۴ و حداکثر ۶ لیتر آب بنوشید.

۸- در هر برنامه تعداد تکرارها و ست ها را تغییر دهید.

۹- حرکات را با تمرکز کامل انجام دهید تا پروتئین ها در داخل عضلات محترق شوند. حرکات را نه خیلی تند و نه خیلی کند انجام دهید.

۱۰- هدفتان را طوری تنظیم کنید که در هر ۲-۱ ماه ۴ تا ۶ پوند عضله خالص اضافه کنید. بیشتر از این ممکن است مقداری چربی اضافه شود.

۱۱- در هر روز حداقل ۵ وعده میوه و سبزی میل کنید چرا که مواد گیاهی با چربی‌های شکمی مبارزه می‌کنند.

۱۲- ۹۰درصد برنامه تمرینی خود را از حرکات ترکیبی و مادر انتخاب کنید.

۱۳- حرکات هالترودمبل را هر ۳ هفته یک بار با هم عوض کنید.

۱۴- فقط وقتی یک تمرین را تغییر دهید که در دو ردیف از تمرینات به آن برخورد کردید.

۱۵- یک مسابقه پرورش اندام یا یک شوی مدل برای خود انتخاب کرده و آن را مرتب ببینید تا انگیزه خود را حفظ کنید. از قدرت انگیزه غافل نشوید.

۱۶- یک برنامه درست و اصولی را برای ۱۲ تا ۱۶ هفته دنبال کنید و بعد از مدت ذکر شده برنامه خود را تغییر دهید.

۱۷- در هر هفته به صورت هرمی ۵ درصد به وزن ها بیافزایید تا قدرتتان اضافه شود.

۱۸- در طول روز بطور متناوب از تخم‌مرغ کامل، مرغ، گوشت بدون چربی، ماهی و شیر استفاده کنید تا بدنتان از لحاظ پروتئین با کیفیت برای ساختن عضلات تامین شود (تخم‌مرغ کامل برایتان بهتر از سفیده تنها است)

۱۹- برای خود یک حریف تمرینی داشته باشید با اینکار علاوه بر حفظ انگیزه می‌توانید چند تکرار اضافی برای رشد بیشتر انجام دهید.

۲۰- اگر خواهان عضله‌ سازی سریع هستید هیچ‌ وقت در حالت گرسنگی تمرین نکنید.

۲۱- در زمان هایی که بدنتان به کربوهیدرات بیشتری نیاز دارد مثل صبحانه، وعده قبل از تمرین و وعده بعد از تمرین روی مصرف کربو تمرکز کنید.

۲۲- حتماً در برنامه خود از حرکات اسکوات و ددلیفت استفاده کنید تا بدنتان هورمون رشد و تستسترون بیشتری آزاد کند.

۲۳- اگر در تمرین و نحوه انجام صحیح حرکات تجربه کافی ندارید برای خود یک مربی خصوصی بگیرید.

۲۴- به ازای هر ساعت تمرین وزنه در طول هفته نیم ساعت وقت برای حرکات کششی و یوگا اختصاص دهید (اگر در هفته ۴ ساعت وزنه می‌زنید در هر هفته ۲ ساعت کششی یا یوگا کار کنید)

۲۵- هر گروه از عضلات را با دامنه کامل تمرین دهید تا تحریک کافی برای رشد انجام شود. وقتی که وارد باشگاه می‌شوید یادتان باشد اینجا مکان و زمان تحریک ن هایت برای رشد عضلات است.

۲۶- سه روز در هفته بعد از تمرین ۲۰ دقیقه تمرینات هوازی اینتروال انجام دهید تا هم از چربی‌های اضافی خلاص شوید و هم از استپ عضلانی جدا شوید.

۲۷- همیشه گروه‌های عضلانی دیر پیشرفت را در اول جلسه تمرین زیر فشار تمرین قرار دهید.

۲۸- از غذاهای تسویه شده فست فود و غذاهای کنسروی تا جایی که می‌توانید دوری کنید.

۲۹- بهتر است از شکلات بارها و مکمل‌هایی که حاوی اسپارتام و شیرین‌کننده‌های مصنوعی هستند دوری کنید تا جایی که می‌توانید از مکمل‌های با کیفیت از شرکت‌های معتبر استفاده کنید.

۳۰- در هر شب حداقل ۷ ساعت خواب بی‌وقفه داشته باشید. مطمئناً اگر بدانید که این خواب چه نقش مهمی در تعادل هورمون بدنتان دارد شگفت‌زده خواهید شد.برای مطالعه بیشتر به این مطلب مراجعه کنید.تأثیر خواب در عملکرد ورزشکاران

۳۱- با این برنامه تمرینی هرگز از تمرین‌زدگی و از دست دادن توده عضلانی خود نترسید. فکرتان را راحت نگه دارید.

۳۲- در طول روز به مقدار لازم و کافی از آجیل و کره بادام زمینی و روغن ماهی و روغن زیتون و روغن نارگیل استفاده کنید تا هم از کافی بودن اسیدهای چرب ضروری برای بدن اطمینان حاصل کنید و هم بستر مناسبی برای تولید و ترشح هورمون تستسترون و دیگر هورمون های عضله ساز فراهم آورید. یادتان باشد مصرف به اندازه چربی باعث حفظ سطوح تستسترون بدنتان خواهد شد.

۳۴- بعد از هر ۱۲ تا ۱۶ هفته تمرین مداوم یک هفته کاملاً استراحت کنید این کار به بدنتان اجازه می‌دهد تا ریکاوری مناسبی را تجربه کند و دوباره آماده ادامه تمرینات شود.

۳۵- همیشه برای تمرین خود برنامه داشته باشید. هرگز بدون برنامه وارد باشگاه نشوید.

۳۶- قبل از شروع هر جلسه تمرین ۱۰ تا ۱۵ دقیقه حرکات کششی انجام دهید.

۳۷- در هر ماه یک یا دو جلسه وقت برای فیزیوتراپی و ماساژ تراپی بگذاری تا از آسیب‌دیدگی دور مانده و بدنی کاملاً نرم و ریلکس داشته باشید.

۳۸- بعد از هر جلسه تمرین سخت دوش آب سرد بگیرید. هرچند که شوک دهنده است ولی بسیار مؤثر است. چند تحقیق نشان داده است که این عمل باعث ریکاوری عضلات می‌شود.

۳۹- حداقل یک گرم پروتئین به ازاء هر نیم کیلو از عضله خشک بدنتان در روز مصرف کنید هر چند که اطلاعات ضد و نقیض زیادی در مورد مقدار پروتئین مصرفی وجود دارد اما این نتایج هستند که مشخص می‌کنند کدام گفته صحیح است و بدنسازان زیادی را می‌شناسیم که به درستی این قانون قسم می‌خورند.در خصوص میزان مصرف پروتئین اینجا کلیک کنید.

۴۰- هسته تمرینات خود را بر روی حرکات مادر و چند مفصل متمرکز کنید. حرکاتی نظیر اسکوات، ددلیفت، پرس سینه ، پلاور و شنا سوئدی برایتان بهریتن هستند.

۴۱- تمرین با حریف تمرینی بزرگتر و قدرتمند‌تر از خود باعث می‌شود که هم‌انگیزه خود را حفظ کنید و هم با او رقابت کنید تا بهتر و بهتر باشید.

تهیه و تدوین: Elmevrzesh.com

منبع:truthaboutabs

مترجم علی بخشی

به اشتراک بگذارید :
اینستاگرام

مطالب مشابه

۱۴۰ نظر

 1. هادی می‌گه:

  با سلام لطفا بفرمایید منظور از ورزشهایی هوازی چیه و چه مدت باشه و آیا همه ورزشهای هوازی یکجا و یا جدا انجام بشه و کدو مش بهترینه و به تنهایی کافیه؟؟ ممنون از راهنماییتون

  • رامیار نجفی می‌گه:

   سلام

   ورزش هوازی شامل تمرینات با شدت کم و متوسط یعنی از ۵۵ الی ۷۵ درصد و بیشتر از ۵ دقیقه می باشد. اگر به صورت پیاده روی، دویدن، دوچرخه سواری، طناب زدن و غیره انجام شود به صورت یکنواخت و بدون تناوب انجام می شود. برای نتیجه بهتر در مورد کاهش وزن، چربی سوزی تمرینات تناوبی با شدت بالا نتیجه بهتر و سریعتری به ورزشکار خواهند داد. برای ورزشکاران و بدنسازان چون این قضیه مطرح است که تمرینات هوازی ممکن است باعث تحلیل عضلانی شود این ورزشکاران از تمرینات HIIT استفاده کنند بهتر است.

 2. feri می‌گه:

  من برای اینکه وزنم بیشترشه میرم بدنسازی چ مدت طول میکشه??

  • کیوان فیروزه ئی می‌گه:

   سلام، افزایش وزن رابطه مستقیمی با تغذیه دارد، حتی بدنسازی هم تمرین کنید تغذیه خوبی نداشته باشید وزن افزایش پیدا نمی کنه حتی کاهش هم خواهد داشت، زمان درستی و دقیقی هم نمیشه تعیین کرد چون فاکتورهای بدنی، تغذیه، استراحت، خواب و .. در افزایش وزن نقش دارند

 3. نگارین می‌گه:

  ممنون از سایت خوبتون .عضلات بدن من بسیار شل و ضعیف هستن وبعداز زایمان ب کتف درد شدید دچار شدم و دیسک گردن ک با فیزیوتراپی بهترشد.قبلا پیلاتس رفتم ولی الان میخام عضلاتمو سفت و قوی کنم نمیدونم باید چکارکنم و چ ورزشی انجام بدهم اگه ممکنه راهنمایی کنید .سن من۳۳ سال قد۱۶۵ و وزن ۶۳ کیلو هست.

  • رامیار نجفی می‌گه:

   سلام. بهتون پیشنهاد میکنم اول trx و دوم بدنسازی و فیتنس البته در باشگاه ورزشی و زیر نظر مربی رو امتحان کنید..

 4. علی می‌گه:

  سلام ۱۵ سالمه ۵۵ کیلو و قدم ۱۷۲ هستش من ۱ ماه میشه به بدن سازی میرم بدنم یه کمی فرق کرد ولی یه سوال داشتم چند ماه برم بدنم ماهیچه ای مثل بدن کریس رونالدو میشه

  • کیوان فیروزه ئی می‌گه:

   سلام علی عزیز، رسیدن به هدف ارتباط دقیقی به زمان ندارد، شاید یک سال شاید هم دوسال اما نکته مهم، تمرینات منظم و برنامه درست به همراه تغذیه و نکات مهمی مانند ریکاوری و خواب منظم و.. است

 5. سعید می‌گه:

  سلام اگه بدن نسبتا عظلانی داشته باشی بعد یک مدتی ورزش نکنی عضلات از بین میرود یا نه..

 6. امیرحسین می‌گه:

  سلام من۱۵سال سن دارم لاغرم قد کوتاه قد۱۶۴ وزن۴۷مربی ام گفته هرجلسه باید یه برنامه تمرینی جدید بزنی
  ایا این درسته؟

  • کیوان فیروزه ئی می‌گه:

   سلام، کاش شما ازشون سوال می کردید که علت این نظر توصیه چی هست، چون هر جلسه نباید برنامه تغییر کنه

 7. میثم می‌گه:

  باسلام خسته نباشی حیدری هستم ۲۴ سالمه ۱۷۶سانت قدمه ۶ماهه بدنسازی کارمیکنم ولی هنوز اندام دلخواه خودم رو پیدا نکردم برنامه حجم کارمیکنم اگه امکانش هست راهنمایی کنید ممنون

  • کیوان فیروزه ئی می‌گه:

   سلام، دوست عزیز رسیدن به اندام دلخواه زمان می خواهد و نباید انتظار داشته باشید در ۶ ماه به این هدف برسید، گذشته از این خواب خوب، تغذیه مناسب، ریکاوری بدن، برنامه تمرینی مناسب و اجرای درست آن در این هدف نقش دارند

 8. ناشناس می‌گه:

  سلام بر همگی، من خودم بدنسازی ۸ساله کار می کنم، توصیه ام به آ قا امیر حسین که ۱۵سالش هست اینه که حالا بدنسازی نره، تا رشد قدی خودش را بکند، به نظرم بدنسازی در سنین زیر ۱۸ سال جلوی رشد رو می گیره. آ قا امیر حسین نرو بدنسازی تا حدود ۱۵ سانتی متر دیگه رشد قدی کنی. خداحافظ.

 9. حمید می‌گه:

  سلام، برادر میدونم تکراری هست، اما کامنت قبلی منو واسه امیرحسین بذارید، گناه داره، سنش کم هست، نمی دونه، بدنسازی واسه فرد ۱۵ سال به خدا خیلی بده، از لحاظ این که باعث میشه رشد نکنه، میدونم نظر قبلی خودم ربطی به بدنسازی نداره، اما به خاطر رضای خدا کامنت قبلی منو بذارید تا امیرحسین حالا نره بدنسازی، تا یه ۱۵ سانتی برشد کنه، به خاطر خدا اون نظر منو بذارید تا بفهمه اون پسر، اون پسر سن کمی داره فردا بزرگ بشه و قدش همون ۱۶۴ سانت باشه خیلی اذیت میشه،

  • کیوان فیروزه ئی می‌گه:

   سلام، چرا قسم میدی دوست عزیز! کامنت شما رو همون موقع تأیید کردیم، اما یه موردی رو هم خدمت شما عرض کنیم، هیچ تضمینی نیست ۱۵ سانت دیگه رشد کنه، که شما اینقدر با اطمینان گفتی رشد می کنه، گذشته از این ما در یک مطلب کامل توضیح دادیم بدنسازی اگر درست انجام بشه و اصول اون رعایت بشه هیچ لطمه ای به رشد قد وارد نمی کنه، این رو دقت کنید اگر دویدن هم درست انجام نشه می تونه به رشد قد لطمه بزنه

 10. فرزاد می‌گه:

  سلام ..من ۱۸ سال دارم ۱۸۰ قد
  ۵ ماه بدنسازی کار کردم و خیلی به نظر خودم و اطرافیان پیشرفت داشتم و از ۶۲ کیلو به ۶۹ کیلو رسیدم ..تغذیمم خوب بود اما الان ۴ ماهه کار نمیکنم اصلا حس میکنم لاغر شدم و عضلات سینم کم ولی عضلات بازو رو خیلی از دست دادم ..الان دوباره شروع کردم و این بار میخوام جدی تر دنبال کنم ..میخام بدونم از همون برنامه تمرینی ک آخرین بار استفاده میکردم استفاده کنم؟ راهنماییم کنین .. ممنون

  • رامیار نجفی می‌گه:

   سلام. خیر. باید یک برنامه جدید متناسب با بدن فعلی تون انتخاب کنید و با این برنامه جدید تمرین کنید. تمرینات تناوبی با شدت بالا رو هم برای چربی سوزی انجام بدید.

 11. حمید می‌گه:

  سلام، بسیارممنون از اطلاعاتی که همه میدید، یه سوال داشتم اینکه برنامه تغذیه باید متناسب با زمان باشه یعنی میگم مثلا صبح باید یه تایم خاص فلان مواد غذایی رو مصرف کنی؟ هشت ساله کار میکنم وزنم ۷۰ کیلو ه
  ست. دلم میخواد یه ۱۵ کیلو ماهیچه خالص داشته باشم. قدم ۱۸۱، لطفا راهنمایی بفرمایید؟ ممنون

  • کیوان فیروزه ئی می‌گه:

   سلام، بله تقریباً به این صورت است یا مثلاً صبحانه چه مصرف شود قبل و بعد تمرین چطور این ها مواردی هستند اگر سراغ دستورات کلی هستید در بخش تغذیه ورزشی و بخش تناسب اندام مطالبی در این خصوص منتشر کردیم اما اگر بخواید تخصصی برنامه داشته باشید باید از یک متخصص تغذیه راهنمایی بخواید. البته شما یک بار آزمایش هم بدهید شاید مشکلی دارید مثلاً اگر تیروئید شما پر کار باشد وزن گرفتن سخت است

 12. امیرحسین می‌گه:

  سلام ببخشید من گیج شدم همه سایت ها میگن بدنسازی جلوی رشد قد نمیگیره ولی اطرافیانم و یکی از کاربران قسم میخورد میگفت نرو بدنسازی قدت رشد نمیکنه من به بدنسازی خیلی علاقه دارم البته نه برای مسابقات و فلان فقط میخوام ظاهرم خوب باشه ولی الان با این کامنت ها دلسرد شدم به نظر شما چیکار کنم لطفا جواب بدید

 13. ابوالفضل می‌گه:

  سلام. من دوره ی حجم برداشتم و مکمل مصرف میکنم خو هفته چهار جلسه با تیم تمرین بدنی و امادگی جسمانی کار میکنم و سه روز هم وزنه میزنم .میخاستم ببینم آیا وزن و حجم بدنم بعد از اتمام دوره بالا میاد یا تعداد جلسه هوازیم زیاده ؟؟؟؟
  ی سوال دیگه هم درباره ی مخلوط جیسینگ داشتم که ایا عوارض داره ؟؟

  • کیوان فیروزه ئی می‌گه:

   سلام، اگر به منظور حجم تمرین می کنید باید تعداد جلسات هوازی کمتر باشد، در خصوص جیسینگ اطلاعات کاملی نداریم

 14. امیرحسین می‌گه:

  سلامی دوباره من رفتم تست فوتبال دادم قبول شدم الان۳روز در هفته میرم فوتبال ایا میتونم در باشگاه بدنسازی نیز بدنسازی فوتبالی تمرین کنم عملکرد منفی روم نداره اگه میتونم چند روز در هفته

 15. فهیمه می‌گه:

  با عرض سلام .من ۵۱ کیلو وزنمه .نصبت به قدم ۲کیلو اضافه وزن دارم . وکمی چربی شکم .ورزش هوازی زومبا میرم .سوال ام اینه میخوام هم چربی بسوزونم هم عضله های بدنم نسوزه از بین نره .بعد از ظهر باشگاه میرم مربی ام میگه دو ساعت بعد از ورزش میتونید تغزیه کنید شما جه پیشنهادی دارید .ممنون میشم جواب منو بدید

  • کیوان فیروزه ئی می‌گه:

   سلام، این یک اشتباه محض هست، هم برای کاهش وزن و هم برای عضله سازی، دقت کنید بدن شما بعد از ورزش نباید از دریافت مواد غذایی خصوصاً پروتئین محروم شود، این نوع توصیه ها تاریخ مصرفشان گذشته است

 16. Reza khalilzadeh می‌گه:

  سلام. با تشکر از اطلاعات سودمندی که دادید من خودم تو خونه ورزش میکنم و دمبل میزنم و برنامه خاصی ندارم ولی مرتب ورزش میکنم و حرکات کششی رو انجام میدم و به تغذیه هم توجه میکنم به نظر شما این نوع ورزش کردن واسه من ضرر داره

 17. ساغر می‌گه:

  سلام من ۲۹ سالمه قدم ۱۶۸ و وزنم ۵۳ هست چاقی موضعی ندارم ولی عضلاتم خیلی شله، به طور میانگین چند ماه باید برای سفت شدن عضلات بدنسازی کار کنم؟ و اینکه نیازی به اضافه کردن وزن دارم یا نه؟ممنون از سایت خوبتون

  • رامیار نجفی می‌گه:

   سلام. اگر با وزنه تمرین کنید سه ماه برای فرم دهی عضلات کافیه. فقط فرم دهی نه حجم و قدرت. اگر با وزن بدن تمرین کنید زمان بیشتری نیاز دارید. وزن مناسب شما ۶۰ الی ۶۵ کیلو هست.

 18. حیدر مرادی می‌گه:

  سلام
  برنامه بدنسازی برای یک فوتبالیست با هدف افزایش قدرت و تیکه ای کردن تمام بدن هست یا نه…بعد همچین برنامه ای برای فوتبالیست و بقیه فرق داره؟

  • رامیار نجفی می‌گه:

   سلام. هر رشته ورزشی بدنسازی خاص خودش رو داره. هر چند در کلیات یکی هستن اما در جزئیات قطعاً در بین رشته ها تفاوت وجود داره.

 19. حسام می‌گه:

  سلام ، من ۸۶ کیلو وزنمه و ۱۷۴ قدم هست ، میخوام بدنسازی رو شروع کنم به نظرتون چه مدت زمان میبره تا به یه بدن ایده ال برسم با عضلات مناسب ؟

  • رامیار نجفی می‌گه:

   سلام. اضافه وزن دارید و باید از تمرینات ترکیبی تناوبی با شدت بالا و قدرتی و رژیم غذایی استفاده کنید. حداقل شش ماه وقت میبره تا بدن با کاهش وزن و عضله سازی بدن فرم اصلی رو بگیره و حداقل یک سال وقت میبره تا به بدن عضلانی برسید. رسیدن به بدنی ایده ال زمان طولانی نیاز داره. این زمان ها تقریبی هست. ورزش با یا بدون مکمل فرق میکنه. نوع برنامه تمرینی، رژیم غذایی و نوع و فیزیک بدن هم در زمان رسیدن به هدف دخیل هست.

 20. مصطفی می‌گه:

  سلام من یه پسر۱۳ساله هستم میخوام قوی شم من توروستامیشنم اینحاباشگاه نداره میخواستم ببینم واسه من خوبه عضلاتمو قوی کنم لطفاجواب خوب بدید

  • رامیار نجفی می‌گه:

   سلام. بدنسازی و کسب حجم و قدرت به هدف شما بستگی داره اما پیشنهاد میکنم شما در این سن نیازی به حجم و قدرت زیاد عضلات ندارید. بهتره یک رشته ورزشی رو انتخاب کنید و هم یک رشته ورزشی رو به صورت حرفه ای یاد بگیرید و هم از ورزش کردن لذت ببرید.

 21. reza می‌گه:

  سلام با تشکر از سایت وتوصیه های خوبتون..من نوزده سالمه۷۴کیلو وزن دارم ودوهفته اس که دارم تو خونه هرشب بین یکونیم تا دوساعت بادمبل بیست تاحرکت روانجام میدم که اکثرا پرس سینه و کول ایستاده رو تمرین میکنم و هدفم چربی سوزی و داشتن بدنی شش تکه وایده ال هست…چه توصیه ای واسه من دارید؟؟؟ممنون

  • رامیار نجفی می‌گه:

   سلام. کارتون کاملاً اشتباهه. اول سعی کنید شب تمرین نکنید. دوم باید کل بدن رو درگیر کنید نه فقط سینه و کول. سوم از تمرینات هوازی یا تاوبی با شدت بالا هم استفاده کنید. چهارم تغذیه و رعایت کنید. پنجم انجام ۲۰ حرکت در هر جلسه خیلی زیاده ششم باید یک برنامه تمرینی دقیق ومنظم داشته باشید.

 22. Parsa می‌گه:

  سلام ممنون از سایت خوبتون
  من یک ۸۲ کیلو وزن داشتم و سر ۴ کیلو اضافه وزن رژیم گرفتم .رژیم سبکی بودش و روزی پانصد کالری کمتر از انرژی مورد نیاز بدنم بود که از دکتر گرفتم
  در هین دوران هم بدنسلزی رو شروع کردم حدود یک ماه گذشت اما وزنم تغییر نکرد
  بنظر شما عضلع سازی طبیعی و بدون مکمل تا حدی هست که باعث بشه وزنم تغییر نکنه؟؟

  • کیوان فیروزه ئی می‌گه:

   سلام، بستگی داره، گاهی وقتا بدن چربی از دست میده و عضله سازی می کنه تشخیص اون با خودتون هست بهر حال شما بدن خودتون رو می بینید، اگر تغییر سایز داشتید و وزن ثابت هست یعنی عضله سازی و کاهش چربی

 23. Amir می‌گه:

  سلام من از لحاظ بدنی زیاد گنده نیستم برعکس خیلیم لاغرم ۱۷ سالمه اطرافیان میگن باید چاق تر شی میخواستم بدونم الان بهترین مکملی ک بتونم از این لاغری دارم ک تو بازار وجود داره چیه و بهم معرفی کنید مرسی خودم نظرم آرژنینه میتونید کمکم کنید؟؟؟

 24. حسام می‌گه:

  سلام ببخشید من چند وقت هست که بدنسازی رو شروع کردم ولی دستام خیلی ضعیف هستند ، حتی با هالتر بیشتر از ۱۰ کیلو هم نمیتونم بزنم ،یعنی تو ست های متوالی کم میارم ،نمیتونم وزنه اضافه کنم ، لطفا راهنماییم کنید که باید چکار کنم ؟ سوال بعد اینکه چه حرکاتی در آب کردن چربی های شکمی تاثیر زیادی دارند ؟

  • رامیار نجفی می‌گه:

   سلام. تمرینات قدرتی رو با وزنه های کم شروع کنید و به تدریج مقدار وزنه ها رو اضافه کنید. برای تقویت مچ و دست تمریناتی در سایت علم ورزش هست. برای چربی سوزی هم رعایت رژیم لاغری همراه با تمرینات تناوبی با شدت بالا انجام بدید.

 25. محمدرضا می‌گه:

  سلام خسته نباشید
  من ۱۷ سالمه ۸۹ کیلو وزنمه قدمم ۱۸۶ تقریبا دوماهه بدنسازی میرم سه روز پیش از یه مربی بدنسازی ک تو فضای مجازی باهاش آشنا برنامه تمرینی گرفتم تو این برنامه روز اول فقط سینه دوم فقط زیربغل سوم جلو بازو پشت بازو چهارم فقط سرشانه پنجم فقط پا قبل ازینکه این برنامرو بگیرم مربی خودم بهم برنامه دوروزه داده بود یک روز بالا تنه یک روز پایین تنه همین….
  خواستم بدونم این برنامه جدیدی ک گرفتم ب دردم میخوره یا همون برنامه دو روزرو بزنم؟؟

  • رامیار نجفی می‌گه:

   سلام. این برنامه تک عضله ای برای افراد حرفه ای خوبه. افراد مبتدی بهتره از برنامه دو جلسه ترکیبی استفاده کنن. برنامه ای که مربی خودتون بهتون داده یه روز کامل بالاتنه یه روز کامل پایین تنه اونم اشتباهه. شما در یک جلسه نمی تونید و نباید تمام بالاتنه رو تمرین کنید. پیشنهاد میکنم در یک جلسه پا و سرشانه و زیر بغل و در جلسه بعدی سینه و جلو بازو و پشت بازو تمرین کنید. یا سرشانه و جلو بازو و پشت بازو با هم و پا و سینه و زیر بغل با هم.

 26. nima می‌گه:

  سلام .. با تشکر از شما
  چند سوال داشتم من ۱۵ سالمه و میخوام بدونم اصلا مکمل چه تاثیری روی بدن داره فواید و ضرر هاش چیه؟
  و آیا میشه بدون مکمل به اون هیکل ایده آل رسید ؟
  خیلی ممنون

  • رامیار نجفی می‌گه:

   سلام. لطفا مطالبی که در مورد مکمل ها در علم ورزش منتشر شده رو با دقت مطالعه بفرمایید. رسیدن به اوج عملکرد در رشته بدنسازی نیاز به مکمل داره.

 27. شبنم می‌گه:

  سلام ۲۸ سالمه قدم ۱۶۴ وزنم ۶۲ کیلو دو هفته است میرم باشگاه یه ساعت ایروبیک کار میکنم یه ساعت بدنسازی دور شکمم یه کم اضافه دارم میخوام اضافه ها بره بدنمم قوی تر شه مربیم تو هفته ۴ جلسه برام بدنسازی نوشتهیه جلسه پا یکی بالا تنه یکی کامل شکم آخریم داخل و خارج ران میخواستم ازتون بپرسم این برنامه مناسبه و آیا من ایروبیک و ادامه بدم یا فقط بدنسازی کار کنم

  • رامیار نجفی می‌گه:

   سلام. انجام ورزش ایروبیک و بدنسازی با هم خیلی خوبه و نتیجه ش داشتن بدنی خوش فرم و امادگی جسمانی بالاست. اما برنامه بدنسازی تون کمی مورد داره. بهتره برنامه دو جلسه ای انتخاب کنید که در هر جلسه گروهی از عضلات رو تمرین کنید مثلا در یک جلسه شانه و پا و زیر بغل و در جلسه دیگر سینه و بازو. قسمت های دیگه بدن مثل شکم و ساعد به صورت تناوبی در هر جلسه یا یک جلسه در میان باید تمرین داده بشن. حتما رژیم غذایی درستی باید داشته باشید

 28. علی می‌گه:

  سلام بهترین دارو واس اینکه زود بیام بالا چیه ؟

 29. ليلا می‌گه:

  سلام.من ٨ کیلو اضافه وزن دارم و همش هم تو قسمت رون و باسنه.باشگاه میرم و هم هوازی کار میکنم و هم کار با دستگاه و وزنه.ماساژور رفع سلولیت هم استفاده میکنم.امت خانومایی رو میبینم که خیلی طولانی با دستگاه و وزنه کار میکنن ولی بدنشون هیچ تغییری نمیکنه.راستش منم ناامید میشم با دیدن اونا.اولین سوالم اینه که من بعد از چند ماه ورزش منظم هفته ای ٣ جلسه از شر سلولیتام راحت میشم و دوم اینکه دلیل تغییر نکردن بدن خانوما چیه؟

  • رامیار نجفی می‌گه:

   سلام. به این خاطر نتیجه گرفته نمیشه که باید هم تمرین و هم رژیم غذایی استاندارد و درست باشه. شما اگر این دو مورد رو رعایت کنید حتی در عرض یک ماه نتیجه رو مشاهده می کنید. حتی تا سه ماه کامل از بین میره. پیشنهاد میکنم اول رژیم غذایی تون رو اصلاح کنید سپس تمرینات درستی انتخاب کنید. صرف ورزش کردن کافی نیست باید همه چی صحیح و استاندارد باشه.

 30. ali می‌گه:

  سلام خسته نباشید و خیلی ممنون از مطالب و سایت خوبتون من ۱۷ سالمه ۱۸۰ قد ۶۶ کیلو وزن بدنم خشکه من ۱ سال و ۲ ماهی میشه بدنسازی کار میکنم بدونه هیچ مصرفی (مکمل و..) وقتی وارد باشگاه شدم ۵۲ کیلو بودم تقریبا ۱۴ کیلو افزایش وزن داشتم اما مشکل من اینکه از ۲ ماه پیش تا حالا همون ۶۶ کیلو ام یعنی بدنم stop زده دیگه رشد نمیکنه لطفا پیشنهاد مصرف (مکمل ) ندید چون خیلی ها گفتن عرض کردم خدمتتون استراحتم دادم به بدنم یه ۱ هفته ای ولی بازم نشد بدنم نسبطا خوبه فقط سینه هام ضعیفه که خداروشکر با کمک مطالب خوب شما و سایت های دیگه که حدود ۱ ساله از مطالب استفاده میکنم و همیشه ادرس سایتتون تو مرورگرم هست روزی ۱ بار سر میزنم تا مطالب جدید بخونم سینه هام داره خوب میشه ازتون خواهش میکنم راهی بدید وزنم مثل قدیم رشد کنه ۷۰ به بالا شم چون قدمم بلنده لاغر به نظر میرسم خیلی ممنون منتظر جوابتونم

  • رامیار نجفی می‌گه:

   سلام. نیاز به شوک دارید. حالا این شوک میتونه با رژیم غذایی باشه یا با مکمل. برنامه تمرینی حجمی باید داشته باشید. رژیم غذایی افزایش وزن بگیرید و بدن تون رو با کالری پر کنید البته حتما باید ورزش کنید که بد فرم نشید یا با یک مکمل ویژه این شوک وارد بشه.

 31. محمد می‌گه:

  سلام من یک ماهه ک از مکمل استفاده میکنم وزن اولیه ام ۹۹و الان ۹۵ کاهش سایزم داشتم.ولی عضله سازی زیادی نداشتم پروتین گلویتامین امینو بی سی ای ای مکمل هایی است ک استفاده میکنم در کنارش رژیم غذاییم رعایت میکنم قدمم ۱۸۴ بنظرتون وزن مناسبم چنده و الان در حال چربی سوزی هستم

  • رامیار نجفی می‌گه:

   وزن مناسب شما ۸۰ الی ۸۵کیلو هست. تعجب میکنم با این همه مکمل عضله سازی نداشتید. برنامه تمرینی رو اصلاح کنید و مقاومت و شدت تمرینات رو بالا ببرید. همزمان تمرینات تناوبی با شدت بالا هم انجام دهید.

 32. محمد می‌گه:

  مربیم گفته ک چون بدنت بیشتر اب و چربیه عضله سازی یخورده سخته ایا حرفشو تایید میکنین؟

  • رامیار نجفی می‌گه:

   سلام. در کل عضله سازی در بعضی افراد آسون و در بعضی افراد سخته. این امر به دلیل ژنتیک و نوع فیزیک بدن هست. اما دلیل نمیشه کسی که بدن چربی داشته باشه نتونه عضله سازی کنه یا اینکه سخت عضله سازی کنه. من در کل با این حرف موافق نیستم. برای اثبات این حرف نیاز به ازمایش و منبع معتبر هست.

 33. ليلا می‌گه:

  میتونم از خودتون برنامه ی غذایی بگیرم هم برای رفع سلولیت و هم عضله سازی؟

 34. سارا می‌گه:

  سلام، من دو ماهه پیلاتس کار میکنم. بدنم شله و میخوام سفت بشه و هم افزایش وزن از طریق افزایش عضله داشته باشم. لطفا نظر بدین که پیلاتس میتونه خوب باشه برام؟ و دیگه چه ورزشی کار کنم؟ لطفا درباره تغذیه قبل و بعد از ورزش هم بگین. ممنون.
  ۲۵ سالمه. قد ۱۶۴ وزن ۵۴ کیلو.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *