عوارض قرص های چربی سوز بر بدن

تلگرام

مواد اصلی و موثر قرص های چربی سوز اغلب شامل کافئین و افدرین است. مصرف این قرص ها گاهی دارای عوراض جانبی و حتی خطر مرگ است. لذا از مصرف بی رویه و خودسرانه آن ها باید جدا” خودداری کرد. در این مطلب نظرات کارشناسان را در خصوص عوارض قرص های چربی سوز بر بدن دنبال می کنیم.

دکتر پروانه رحیمی، استاد فارماکولوژی دانشگاه علوم پزشکی ایران، درباره این قرص‌ها می‌گوید:«این گروه داروها به صورت‌های مختلفی در بدن اثر می‌کنند و همه‌شان مضر نیستند. به عنوان مثال، داروهایی هستند که موجب تجزیه نشدن چربی‌ها در روده شده و منجر به اسهال چرب می‌شوند. البته این داروها در طولانی مدت باعث دفع ویتامین‌های محلول در چربی شده و فرد را با سوء‌تغذیه روبه‌رو می‌کنند.

عوارض قرص های چربی سوز بر بدن

گروه دیگری از داروهای چربی‌سوز هم هستند که مهار‌کننده جذب چربی هستند و باعث می‌شوند چربی وارد چرخه سوخت بدن نشود. اما به ‌طور کلی داروهای چربی‌سوزی که سوخت‌ و‌ ساز بدن را بالا می‌برند چند مشکل ایجاد می‌کنند و بی‌احتیاطی و ناآگاهانه مصرف کردن آن ها می‌تواند موجب مرگ شود؛ مثلا” داروهایی که روی غده تیروئید اثر کرده سوخت و ساز را از آن طریق بالا می‌برند، در افرادی که مشکلات قلبی عروقی دارند، ممکن است موجب مرگ شوند.

از سوی دیگر، این داروها باعث از بین رفتن چربی‌های سلولی شده و به بدن آسیب می‌رسانند. همچنین بالا رفتن سوخت و ساز روی دستگاه گوارش نیز اثرگذار بوده و باعث ناراحتی‌های گوارشی می‌شود. پزشکی که برای افراد چاق( BMI بالاتر از ۳۰) این داروها را به تنهایی یا به صورت ترکیبی تجویز می‌کند، باید عملکرد داروها را توضیح دهد تا بیمار با آگاهی، مصرف چربی‌سوزها را انتخاب کند.

_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________

دکتر محمود بیگلر، معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی ایران درباره این قرص‌ها می‌گوید:«در شرایط کنونی این قرص‌ها خارج از چرخه نظارت وزارت بهداشت و درمان در بازار توزیع می‌شوند. بیشتر این قرص‌ها از کشورهای هند و پاکستان وارد ایران می‌شوند و هیچ اطمینانی به سلامت آن ها نیست و تضمینی هم برای لاغری افراد وجود ندارد.قرص‌های چربی‌سوز توزیع شده در بازار استاندارد نیستند. این قرص‌ها فقط افراد چاق را به سمت خود جذب کرده و منابع چربی را در بدن آنان آزاد می‌کنند.

قرص چربی‌سوز ونوستات تنها قرص استاندارد و تأیید شده در وزارت بهداشت و درمان است. این قرص فاقد عوارض است و برای افراد مشکلی را به وجود نخواهد آورد.

ونوستات )ارلیستات) یک مهار‌کننده برگشت‌پذیر آنزیم لیپاز است که با برقراری پیوند با این آنزیم، آن را غیرفعال می‌کند. بنابراین از هیدرولیز چربی تری‌گلیسرید به شکل قابل جذب (اسید چرب و مونوگلیسرید) جلوگیری می‌کند. این دارو از طریق خوراکی به مقدار ناچیزی جذب می‌شود و به همراه یک رژیم غذایی کنترل‌شده و کم‌کالری جهت کاهش وزن و نگهداری این وضعیت و نیز کاهش خطر برگشت چاقی به کار می‌رود.

پیشنهاد مطالعه:  قرص چربی سوز ونوستات چیست و چگونه بر بدن اثر می گذارد؟

دکتر علی کشاورز، متخصص تغذیه و استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز درباره این قرص‌ها می‌گوید: قرص‌های چربی‌سوز معمولا ” چربی بدن را می‌سوزاند. ترکیب اصلی در قرص‌هایی که اخیرا” وارد بازار شده است اورلیستات است. این قرص‌ها همراه با غذا، درصد زیادی از چربی غذا را دفع می‌کند. از آنجا که این دارو معمولا” جذب بدن نمی‌شود، جزو دسته داروهایی است که عوارض جانبی کمی دارد. چون متابولیسم آن روی اندام‌های بدن بیشتر می‌شود، اما وقتی جذب نمی‌شود، عوارض جانبی آن کمتر است. قرص‌های آنتی‌لیپاز در واقع جذب چربی را مختل ‌می‌کنند و در نتیجه جذب ویتامین‌های محلول در چربی را نیز مختل می‌نمایند.

در واقع جذب ویتامین های E و D و A و k در مصرف‌کنندگان این قرص‌ها صورت نمی‌گیرد. حال اگر قرار باشد فردی در کوتاه مدت از این قرص‌ها استفاده کند، دچار مشکل نخواهد شد، اما اگر در درازمدت مورد استفاده قرار گیرد، عوارض جانبی رخ خواهد داد. این داروها موجب کمبود ویتامین‌های محلول در چربی، افزایش خون‌ریزی ماهیانه در خانم‌ها در اثر اختلال در انعقاد خون به علت کمبود ویتامین k می‌شود. از سوی دیگر، کمبود هر یک از ویتامین‌های محلول در چربی مانند ویتامین E نیز عوارض خاص خود را دارد؛ به طور مثال، باعث جذب کمتر مواد مغذی آنتی‌اکسیدان در بدن می‌شود.

در غذاهای سرخ شده، کتلت، کوکو و فست‌فودها چربی زیادی وجود دارد. گاهی می‌توان پس از صرف غذای چرب از این قرص‌ها، مصرف کرد و صرفا” مصرف محدود این قرص‌ها توصیه می‌شود، نه مصرف مداوم و همیشگی آن ها. مصرف خودسرانه هر نوع دارویی از جمله این قرص‌ها به هیچ عنوان صحیح نیست.

این قرص ها چگونه اثر می کنند؟

قرص‌های چربی‌سوز اغلب دارای کافئین و افدرین هستند و بر اساس این دو ماده باعث افزایش مصرف کالری می‌شوند. افدرین باعث انبساط ریه‌ها می‌شود؛ ضربان قلب و فشار خون را افزایش می‌دهد؛ باعث کاهش اشتها می‌شود و مانند یک دیورتیک عمل می‌کند، یعنی باعث افزایش دفع ادرار می‌شود. البته اگر شما آسپیرین یا یک نوع داروی قلبی یا داروی ضدآسم (غیر از افدرین) را مصرف می‌کنید یا این که نسبت به کافئین حساسیت دارید، نباید از قرص‌های چربی‌سوز استفاده کنید، زیرا باعث نامنظم شدن ضربان قلب، مشکل شدن تنفس و بروز حملات دردناک می‌شوند.

کافئین نیز مثل افدرین باعث افزایش تولید گرما در بدن می‌شود و تحقیقات نشان داده است اضافه کردن آسپیرین به مواد حاوی کافیئن و افدرین، تولید این گرما را بیشتر می‌کند. هنگامی که دمای قسمت مرکزی بدن افزایش یابد، شما به طور خودکار انرژی بیشتری می‌سوزانید.

داروهای چربی‌سوز به علت کاهش سریع وزن، خیلی استفاده می‌شوند، اما بعضی افراد به این داروها خوب پاسخ نمی‌دهند. برای همین توصیه می‌شود در مصرف این‌ داروها احتیاط کنید و از مصرف بی رویه و خودسرانه آن ها اجتناب کنید و فقط تحت نظر پزشک یا متخصص تغذیه این داروها را مصرف کنید.

عوارض جانبی مصرف قرص های لاغری چیست؟

در صورتی که این داروها بیش از اندازه مصرف شوند یا مدت مصرف بیش از چند هفته شود، عوارض زیر بروز می کند:

 • افزایش ضربان قلب
 • افزایش فشار خون
 • تعرق زیاد
 • یبوست
 • کم خوابی
 • تشنگی زیاد
 • گیجی
 • پر بودن بینی
 • سردرد
 • اضطراب
 • خشکی دهان

حفظ وزن کاسته شده، چگونه ممکن است؟

اثر این داروها کوتاه مدت است. اگر فرد بخواهد پس از کاهش وزن، برای مدت طولانی ثابت بماند، باید در تمام مدت مصرف قرص، عادت غذایی اش را تغییر دهد و فعالیت ورزشی منظمی داشته باشد تا پس از قطع دارو با پرخوری به وزن اولیه بازنگردد.

داروهای ضد اشتها برای همه افراد توصیه نمی شوند. افراد مسن و کودکان نباید از این داروها استفاده کنند. در صورتی که می خواهید از داروهای لاغری استفاده کنید، حتماً پزشک را از شرایط جسمی تان مطلع سازید؛ اگر باردار یا شیرده هستید، حساسیت خاصی دارید و یا تحت درمان با داروی دیگری هستید یا در صورتی که مبتلا به دیابت، فشار خون ، بیماری قلبی ، صرع ، بیماری کلیوی، اعتیاد، تیروئید پرکار، افسردگی، سردرد میگرنی و فشار چشم هستید، حتماً پزشک را مطلع سازید.

آموزش تغذیه صحیح
در این روش، علل و عوامل چاقی بررسی و موشکافی می‌شود و ضمن این که شرح مفصلی از انواع غذاهای موجود در سفره های معمولی و مقدار کالری هر یک در اختیار فرد قرار می‌گیرد، روش محاسبه مقدار کالری مورد نیاز شخص نیز به او آموزش داده می‌شود.

(این که کدام غذاها و به چه میزانی باعث چاقی می‌شود و کدام غذا را میتوان به صورت آزاد استفاده کرد و…) همگی این آموزش ها طی یک جلسه آموزشی، مطالعه کتاب و پیگیری (با مراجعه دو هفته یک بار) در اختیار فرد قرار خواهد گرفت تا به وزن مطلوب خود برسد.این روشی است که دکتر کرمانی در پیش گرفته است و توانسته است با اجرای آن، موفقیت چشمگیری در کاهش و نگهداشتن وزن افراد به دست آورد. تنها راه صحیح و پایدار برای کاهش وزن و نگهداشتن وزن جدید این است که چاق ها بدانند روش تغذیه گذشته شان اشتباه بوده است.

باید از داروها، عمل ها، وسائل ارتعاش، گوشواره ها، کمربندها و دستگاه های برقی،سوناها، ‌لیپوساکشن و مانند آن ها دوری کنند و در فکر ایجاد راه حل و روشی مناسب در تغذیه باشند. باید در رفتارهای خوراکی، ‌سفره ها و خوراکی ها تجدید نظر کرد. باید گذاشت همان سفره هائی که فرد را چاق کرده اند، او را لاغر کنند. برای همین باید در دانستنی های تغذیه نیز تجدید نظر کرد. باید دانست که لاغر شدن به معنای گرسنگی کشیدن نیست، بلکه به معنای تنظیم غذاهاست. چاق ها باید بدانند که رسیدن به اندام مناسب و سلامتی، گنج است؛ و نابرده رنج نیزگنج میسر نمی‌شود.

و در آخر :هیچ قرص و اکسیر سحرآمیزی برای کاهش وزن وجود ندارد. برای کاهش وزن باید از روش های مختلف رژیم غذای تحت نظر پزشک استفاده کنید و بیشتر ورزش کنید.

تهیه و تدوین:  elmevarzesh.com

به اشتراک بگذارید :
loading...
loading...

مطالب مشابه

۷۲ نظر

 1. سعیددودانگه گفت:

  باتشکراطلاعات لازم ولی خیلی کافی نبوداماخیلی مفید.ممنون

 2. کیهان گفت:

  بسیار عالی بود.

 3. مرضیه اجلالی گفت:

  سلام خواااااااهش میکنم یه راه برای چاق شدن صورت بگین من ۱۲ کیلو کم کردم صورتم پیر شده انگار ۲۷ سالمه ۱۶۴ قدمه الان ۶۳ وزنمه

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، وقتی شما وزن کم کنید صورت هم لاغر می شود، امکان جلوگیری از آن نیست و بعید می دانیم روشی باشد که معجزه کند، دستورات غذایی است که شاید مؤثر باشد، مثل مصرف شیرخشک با آب دو بار در روز و استفاده از آجیل در طول روز، یعنی باید هر روز مصرف شود، آب رسانی کافی به بدن هم مؤثر است

 4. مرضیه اجلالی گفت:

  اخه من صورتم زمان وزنم ۵۴ بود صورتم مثل توپ پر بود نمیدونم چرا این طوری شده ممنون از پاسختون

 5. سیلامک گفت:

  من فقط شکمم بزرگه وگرنه اندامای دیگم مناسب،ایا این قرصا تاثیری دارد؟

 6. خلیل گفت:

  سلام من ۱۹سالمه با ۱۰۰کیلو وزن خواستم بدونم استفاده لیپو سیکس بلک موردی دارد

 7. fateme گفت:

  ,سلام خسه نباشید,من دوسم از قرص لیپو سیکس بلک ب مدت یک ماه و بدونه مشورت با پزشک استفاده کرد,در عرض یک هفته ام حدودا۶کیلو لاغر شد اما الان ده روزه لستفاده نکرده و الان سه روزه ک حالش خیلی بده,یعنی میمیره؟؟توروخدا بگیذ الان چکار کنیم اگ میشه زود ج بدید

  • رامیار نجفی گفت:

   سلام
   دوست عزیز متاسفانه در این مورد هیچ پیشنهادی نمی توانیم بدیم. لطفا به پزشک متخصص مراجعه کنید. نتیجه مصرف خود سرانه و بدون مشاور پزشک تغذیه و مربی مجرب ورزش چنین نتایجی را به دنبال دارد. با آرزوی بهبودی کامل برای دوست شما.

 8. سهیلا گفت:

  سلام در مورد قرص fatBurner که ۱۵۰ تایی هست و مشاور تغذیه برام نوشته میخواستم بپرسم ضرری داره یا خیر !؟

 9. ستايش گفت:

  سلام،ممنون از اطلاعات خوبی که دادید،یه سوال داشتم،آیا مصرف قرصال کارنیتین هم خوبه؟بین ونوستات و ال کارنتین کدوم بهتر عمل میکنه،کدوم واقعا عوارض کمتری داره،من قدم ١٧٠ و وزنم ۶٣ هست،دوست دارم ٧-٨ کیلو کاهش وزن داشته باشم،ممنون

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، توصیه ما به شما ورزش و رژیم غذایی صحیح است، ما نمی توانیم در خصوص مکمل های چربی سوزی نظری بدهیم لذا بهتر است با متخصص تغذیه مشورت کنید

 10. fatemeh گفت:

  سلام من زیر نظر پزشک و دستور داروییش قرص fatburnerرو باید مصرف کنم.بالاخره شما اطلاعاتتون در این رابطه دقیق تر و کامل تر هست.به نظرتون ضرر نداره؟

  • رامیار نجفی گفت:

   سلام. نوع مصرف و شرکت سازننده بسیار مهم است. بهتر است از شرکت های معتبر خریداری شود و قبل از مصرف حتما با پزشک مشورت کنید.

 11. ابوالفضل گفت:

  سلام دوستان من پاورکار هستم پسفردا مسابقه دارم برای حرکت لیفت میخوام امپول افدرین بزنم.دوستا چطوری بزنم .منظورم یک میل یاکمتر بزنم .قبلا قرص شو فقط برمسابقه خوردم الان نمیدونم چکارکنمخواشا کمکم کنید…jesmandishe@yahoo.com

  • رامیار نجفی گفت:

   سلام

   علم ورزش هیچ توصیه و راهکاری برای استفاده از آمپول و قرص به دوست داران ورزش و ورزشکاران ارائه نمی دهد.

 12. ارزو گفت:

  با سلام و خسته نباشید تشکر از مطالب امورندتون من تابحال هیچ اطلاعی در این مورد نداشتم طرز فکرم این بود ک تمااام قرص های لاغری خیلی ضرر دارن من ۳۰ کیلو اضافه وزن دارم میخواستم بدونم در کنار رژیم و ورزش چه نوع قرصی باعث کاهش اشتها و افزایش سوخت و ساز بدن میشود چون من خیلی بی اراده هستم. بارها رژیم گرفتم اما بخاطر لکم کردن وزن در طولانی مدت اراده ام را ازدست میدادم ….ممنون میشم کمکم کنید

  • رامیار نجفی گفت:

   سلام

   اگر قرص های لاغری بدون عوارض بودند همه افراد این همه سختی تمرینات و رژیم لاغری را متحمل نمی شدند و تنها با مصرف قرص لاغری به وزن ایده ال می رسیدند. تمرینات هوازی و قدرتی همراه با رژیم غذایی برای کاهش وزن ضروری است و پیشنهاد میکنم از قرص استفاده نکنید.

 13. جواد گفت:

  سلام قرص ونوسات را چه زمانی در روز استفاده کنم

  • رامیار نجفی گفت:

   سلام

   دوز و میزان نیاز بدن شما به قرص ونوستات مشخص می کند که در روز چه مقدار مصرف کنید. برای مصرف قرص ونوستات بهتر است با دکتر تغذیه مجرب مشورت کنید.

 14. یاس گفت:

  سلام مبیخداستم بدونم قزص متفوزمین وآتور استاتین باعث لاغری میشه؟؟ خواهشن نظر بدید

 15. زهرا گفت:

  باعرض سلام
  من فردی ۲۵ ساله ۹۸ کیلو وزن و ۱۶۰ قد دارم ایا قرص انتوم یاهمون قرص شوید باعث لاغری من میشه

 16. زهرا گفت:

  ازاینکه پاسخ دادین کمال تشکر
  من درحال رژیم گرفتن هستم ،رژیمم فاقد چربی؛شیرینی ،برنج و نون هست ایا قرص انتوم کمک به لاغری میکنه یا ضرر نداره بخاطری رژیم دارم ….درضمن سوالی دیگر که ذهنم درگیر کرده ایا با کاهش کلسترول ،تری گلیسرید هم کاهش پیدا میکنه ؟

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، در ابتدا خدمت شما عرض شود که نباید چربی را حذف کنید، شما باید از چربی حیوانی و چربی های غیر اشباع مانند روغن زیتون نیز استفاده کنید، تحقیقات جدید به این نتیجه رسیده اند که مصرف چربی در کنار کاهش مصرف کربوهیدرات و قند به کاهش وزن کمک می کند و برای سلامتی نیز ضرری ندارد اما در خصوص این نوع دارو اطلاعی نداریم فقط ذکر این نکته ضروری است که داروهای کاهش وزن به طور موقط باعث کاهش وزن می شوند

 17. زهرا گفت:

  از پاسخ شما کمال تشکر

 18. مهدی گفت:

  خانوم ۲۰ ساله که واقعا جای خواهری خانوم و زیبا بودن به علت مصرف بی رویه چربی سوز. پریروز خاکش کردیم.. سکته قلبی کرد بچه دو ساله داشت.. واقعا حیفه..

 19. اشکان گفت:

  من قرص جربی سوز هیدروکسات هاردکور استفاده میکنم.منتها زیر نظر مربی بدنسازم.روزی دوتامیخورم.یه دونه ناشتا و یه دونه قبل تمرین.می خواستم بدونم این قرص عوارض داره یا نداره؟

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام به طور دقیق اطلاع نداریم اما در یکی از منابع خارجی عوارضی برای کبد و دستگاه گوارش و همچنین نامنظم شدن ضربان قبل، تهوع، استفراغ و تشنج به عنوان عوارض جانبی قید شده بود، بهتر است خودتان هم مقداری تحقیق کنید

 20. میلاد گفت:

  من ۶ ساله بدنسازی کار میکنم به نظر من هوازی روزی ۴۰ دقیقه کار کنید بهتر از قرصهای چربی سوز جواب میده

 21. الی گفت:

  من یازده ساله فیت نس کار میکنم.اینبار میخوام کات کنم. امینو اسیدی معرفی کردن که چربی سوزی هم میکنه و انرژی دهنده هم هست.منتهی میترسم چربی صورتمم کم کنه.نمیدونم چیکار باید بکنم!

 22. علی گفت:

  سلام نظرتون راجع به قرص های cla چیه

 23. علی گفت:

  سلام.من کمی اضافه وزن داشتم ولی بخاطر استفاده زیاد چربی سوز و خودسرانه الان کمی سردرد و مشکل یبوست دارم..ولی در عرض یک ماه ۹ کیلو کم کردم…

 24. مجتبی گفت:

  سلام ببخشید .من۱۸سالمه ۱۷۵قد و۶۷وزنم.از فرم باسنم راضی نیستم چکار کنم.بنظر شما قرص چربی سوز بخورم.خسته شدم .

 25. امید گفت:

  با سلام و خسته نباشید ۱۷ سال سن دارم با ۱۸۶ سانتی متر قد و ۷۸ کیلوگرم وزن. تقریبا ۶ ماه هست که بدنسازی کار میکنم آیا مجاز به استفاده از چربی سوز زنادرین هستم یا خیر؟ ممنون

  • رامیار نجفی گفت:

   سلام. استفاده از هر نوع مکملی اختیاری هست و شما باید انتخاب کنید که مصرف کنید یا نه. اما بهتره چربی سوز بهتری انتخاب  کنید.

   • اميد گفت:

    خیلی ممنون بابت پاسخ گوییتان امکانش هست راهنماییم کنید از کدام چربی سوز استفاده کنم؟ و با توجه به قد و وزن من شما پیشنهاد استفاده از چربی سوز را میدهید ؟ سپاس

 26. رضا گفت:

  سلام
  از این کپسول های لاغری که تو تلویزیون ایران تبلیغ میکنن و میگن کاملا گیاهی هست چطوره?
  اسم قرص مهزل هست

 27. سرهنگ گفت:

  با سلام و احترام بعد از سالها متوجه شدم هیچ راه میانبری وجود نداره و فقط با اراده و پشتکار در رژیم و ورزش به طور روزانه و دایم به نتیجه ی دائمی میرسیم
  خوردن چربی سوز ها و مکمل ها ممکنه به طور مقطعی کار ساز باشه اما راه حل نیست
  مگه چند سال میشه ازشون استفاده کرد؟؟؟؟
  به قول قدیمی ها
  رهرو ان است که آهسته و پیوسته رود

 28. مادر امیر گفت:

  باسلام پسر۱۵ساله ای دارم که چند ماهیست فیتنیس و ufcکارمیکنه وزن اولیه اش۱۰۷کیلو بود و الان ۹۸.ایا از لیپو سیکس استفاده کنه مشکلی نیست؟

 29. hamidreza گفت:

  سلام .
  خسته نباشیت من میخوام ۱۰کیلو وزن کم کنم سوالم اینه لیپو۶و کلن باهم مصرف کنم عوارضی نداره وتاثیر لاغریش چجوره

 30. Banoo گفت:

  سلام من۲۱سالمه ۹۶وزنمه.میخواستم بارداربشم اما باید وزن کم کنم تو دو ماه عوارض قرص لیپو ۶تاثیری در بچم میزاره یا نه؟؟

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

       سلام، این رو باید پزشک متخصص تشخیص بده که آیا ترکیبات این دارو اثر منفی روی بارداری داره یا نه، چون در تخصص ما نیست بهتره نظر ندیم

 31. Mustafa گفت:

  سلام من رزمی کار میکنم موی تای و ام ام مه بدنم همه جاش خوبه بجز شکمم تا شکمم ششم تکه بشه اگر چه شکم هم کار میکنم تاثری نداشته میتونید راهنمای کنید لطفا

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، شما اول باید چربی روی شکم رو حذف کنید، این کار با ورزش و تغذیه انجام میشه ورزش رو که دارید پس بهتره مطالب بخش کاهش وزن که چند مورد مربوط به شکم هست رو بخونید همچنین شکم شش تکه رو سرچ کنید تا مطالب در این خصوص رو بخونید

 32. پویا گفت:

  سلام دوستان عزیز
  من ورزشکار هستم.به دلایلی ۲ سال ورزش رو ول کردم و۱۵کیلو اضافه وزن آوردم
  ولی الان دو ماهه باشگاه میرم و فقط برنج و نام رو کم میخورم
  روزی نیم ساعت تردمیل و یک ساعت وزنه
  شب هم یک ساعت دوچرخه
  در طول یک ماه بدون قرص و مکمل ۷ کیلو لاغر کردم
  با اراده و تمرین سخت همه کار شدنی است

 33. مرجان گفت:

  سلام.ایا چربی سوزی هست که بشه فردی که کم کاری تیروئید و دیابت داره استفاده کنه?

 34. سارا گفت:

  سلام،ببخشید مزاحم شدم من ۱۵ سالمه و۶۸ کیلو وزنمه رفتم دکتر برام یه رژیم غذایی نوشت با قرص ارلیستات میخواستم بدونم که اگه من این قرص رو مصرف کنم ضرری نداره که ؟ ممنون میشم آگه به سوالم پاسخ بدین

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، «اورلیستات جزو داروهای مهارکننده جذب چربی محسوب می‌شود. ماهیت این دارو عدم جذب چربی‏ها است.

   از عوارض اون به سردرد و کاهش جذب ویتامین‏های محلول در چربی (ویتامین‏های E، D، A وK)  اشاره شده

    

 35. جوجو گفت:

  من ۵ سال بدنسازی کار میکردم البته خشک(بدون دارو و مکمل)
  یکسال ول کردم ۱۴ کیلو اضافه وزن اوردم
  سه ماه تمام رژیم گرفتم هوازی هم انجام میدادم تو باشگاه ولی دریغ از یک گرم کاهش وزن یا یک سانت کاهش سایز
  بدن ک استپ کنه مجبوری از چربی سوز استفاده کنی

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، اینطور نیست دوست عزیز، شما باید بدونید علت توقف کاهش وزن شما چی بوده، چرا بعد از یک سال تمرین نکردن باید ۱۴ کیلو وزن بگیرید؟ پاسخش در خود سولات هست؛ مهمه ریشه یابی کنید مشکل چیست، درست نیست برای هر نوع اضافه وزنی یک نسخه بپیچیم

   • جوجو گفت:

    ورزش بدنسازی کلا سیستمش اینطوریه
    از هرکسی که بدنسازی کار میکنه بپرسید به همین حرف میرسید
    چون برای خشک نگه داشتن بدن خیلی از مواقع رژیم هستن بدن عادت میکنه به رژیم.کافیه یکماه رعایت نکنی اون رژیمو.
    یه حرفی هم ک هست به هر مربی میگی من دایما نمیتونم رژیم باشم میگن اگه اندام زیبا و ورزیده و بدون چربی میخوای باید سختیش رو هم بجون بخری و رژیم باشی.اما اگه یه اندام معمولی بخوای رژیم نگیر.

 36. ابراهیم گفت:

  سلام..ممنون از توجهتون….من ۳۵سالمه ۱۳کیلو اضاف وزن دارم بیشتر از همه شکمم بزرگ شده..تازه شروع کردم بدنسازی کار میکنم..همه بهم میگن چربی سوز بخورم ولی شخصا چربی سوز رو قبول ندارم..ایا فقط با ورزش و شام کم خوردن یا نخوردن زودتر به نتیجه میرسم؟ممنون

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، اینکه بخواید به روش سالم وزن کم کنید خوبه، اما نخوردن و کم خوردن روش درست کاهش وزن نیست، بهترین راهکار رژیم غذایی سالمی هست که باعث چربی سوزی بشه، مثلاً مواد غذایی که مضر هست حذف بشه و در عوض مواد غذایی مفید مصرف بشه، پیشنهاد می کنم بخش کاهش وزن مطالبش رو مطالعه کنید کمک مؤثری خواهد کرد

 37. هومن گفت:

  من ۳۰ سالمه و ۱۰۰ کیلو وزنم هست .۳۰ کیلو اضافه وزن دارم..ورزش رو دوست دارم هم کیک بوکسینگ کار کردم هم پرورش اندام.ولی مشکل اینجاس تا شروع میکنم بعدنیم ساعت حالت تهوع شدید بهم دست میده و رنگم سفید میشه. تو طناب زدن و دویدن هم همینطوره .برای همین ول کردم.چه احتمالاتی برای مشکل من وجود داره ؟ ممنون

 38. نوشین گفت:

  سلام من ۴ ساله که به قول شما سبک زندگیم رو‌ عوض کردم و همیشه رژیم غذایی سالم دارم‌ و ورزش میکنم با این وجود اگر از قرص چربی سوز استفاده کنم،بعد از قطعش به نظرتون ممکنه وزنی که کم کردم برگرده؟ ینی ممکنه بعد قطع قرص با وجود رعایت رژیم و‌ ورزش باز هم وزن کم شده برگرده یا نه.ممنون

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، قرص چربی سوز معجزه نمی کنه و اونقدر کاهش وزن ندارید باهاش، اما طبیعتاً هیچ چیز جای روش درست تغذیه و سبک زندگی رو نمی گیره، بنابراین ممکن است نتایجی که با این قرص ها کسب می کنید رو از دست بدید

نظرتان را برای ما بنویسید. اگر هم در خصوص موضوعی سوال دارید، چنانچه اطلاعات کافی در مورد آن داشته باشیم پاسخ خواهیم داد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *