فواید طناب زنی و معایب آن برای خانم ها

اگر از رفتن به سالن ورزشی، دویدن، یا تجهیزات ورزش خانگی خسته شده ‌اید، طناب زدن ورزش کم هزینه ای است که می توان آن را در یک فضای کوچک اجرا کرد. در طناب زدن دستگاه گردش خون و تنفس از راه فعالیت هوازی تقویت می­ شود و  آمادگی لازم را به دست می­ آورد. کسی که فعالیت خود را بر طناب زدن استوار کند، عضلات بزرگ و مهم بدن را درگیر می­ کند و این خود عملی اساسی در جهت تقویت عضلات و قدرت بخشیدن به عضلات بدن است.

 طناب زنی

هنگام طناب زدن، ضربان قلب افزایش می­ یابد به گونه­ ای که می ­توان ضربان را به ۱۶۰ تا ۱۸۰ ضربه در دقیقه رساند. میزان اکسیژن مصرفی نیز ۶۰ تا ۸۰ درصد حداکثر اکسیژن مصرفی و  یا بیشتر مشاهده شده است. ۱۰ دقیقه طناب زدن به همان اندازه در بهبودی آمادگی جسمانی مؤثر است که ۳۰ دقیقه انجام فعالیتی به نام جاگینگ (دوی آرام). میزان پیشرفت آمادگی جسمانی مربوط به تمرین، رابطه مستقیمی با شدت تمرین دارد.

طناب زدن برای کسانی وزن بالا یا نرمی و پوکی استخوان و یا مشکلات زانو دارند مضر هست.

تلگرام

بپرید و انرژی بسوزانید

طناب زنی  یک راه بسیار عالی برای سوزاندن چربی های اضافه بدن و لاغر شدن است.البته لازم به ذکر است که بهترین راه لاغری محدود کردن مواد غذایی دریافتی بوده و ورزش تنها به‌ عنوان مکمل در کنار رژیم غذایی توصیه می ‌شود. طبق برآورد موسسات ملی سلامت آمریکا، هر ساعت طناب زدن با شدت متوسط، حدود ۵۷۰ کیلوکالری انرژی می سوزاند.

جالب است بدانید که هر دقیقه طناب ‌بازی در یک فرد به‌ طور متوسط باعث مصرف حدود ۹ تا ۱۲ کیلوکالری انرژی می ‌شود.این انرژی معادل انرژی مصرفی در ورزش دو با سرعت حدود ۱۰ کیلومتر در ساعت است که سرعت بالایی به حساب می‌ آید.این ورزش باعث افزایش ظرفیت قلبی تنفسی شده و به دلیل فشاری که بر استخوان‌ های اندام تحتانی وارد می ‌کند، خاصیت ضد پوکی استخوان دارد و موجب تقویت عضلات و تاندون‌ ها می‌ شود.

مطلب مرتبط: برنامه طناب زدن برای لاغری و کاهش وزن

آیا طناب زدن برای بانوان مضر است ؟

طناب زنی برای بانوانی که اهل ورزش نیستند و بدنی شل دارند می تواند موجب افتادگی رحم شود، بنابراین برای این افراد طناب زدن را در حد بسیار اندک و در کنار ورزش های دیگر توصیه می نماییم.اما بهر حال نباید زیاد از انجام تمرینات بدنی هراس داشت.

 طناب زنی

آیا این درست است که ورزش طناب زدن باعث افتادگی رحم در خانم‌ها می‌شود؟

از نقطه نظر علمی این ورزش به طور معمول مشکل خاصی را برای افراد ایجاد نمی‌کند. به طور کلی در چنین ورزش‌هایی تفاوت‌ چندانی بین زنان و مردان وجود ندارد. تنها به صورت بسیار نادر بیماری‌هایی ممکن است در دستگاه تناسلی خانم‌ها (مثل رحم و ضمائم لگنی) وجود داشته باشند که باعث شل شدن و عدم پایداری این بخش‌ها می‌شوند و در این موارد ممکن است انجام چنین ورزش‌هایی باعث تشدید بیماری‌ فرد شوند.

این بیماری‌ها بسیار نادر هستند و در صورت وجود آن ها، توصیه‌های کافی توسط پزشک معالج داده خواهد شد. در غیر این صورت ممانعت دیگری برای انجام این ورزش‌ها وجود ندارد. در ضمن توجه داشته باشید که در صورت بالا بودن سن، بیماری‌های قلبی و یا بیماری‌های خاص دیگر باید حتما" در این موارد هم احتیاطات لازم و خاص صورت بگیرد که البته هیچ ربطی به این ورزش خاص ندارد و در مورد تمام ورزش‌ها مشترک است.

درضمن، تصور این که طناب زدن باعث شل شدن اندام هایی مانند سینه می شود درست نیست اما پوشیدن تاپ های چسبان می تواند تأثیرات احتمالی تروماهای وارده را در خانم ها کمتر کند.بسیاری از افرادی که دچار مشکلات طبی ناشی از بی تحرکی هستند، می توانند ناراحتی خود را به کمک طناب زدن درمان یا از بروز آن پیشگیری کنند.طناب زدن برای افراد سالم ضرری ندارد اما توصیه می شود کسانی که مشکل ارتوپدی اندام تحتانی دارند، خانم های باردار و دارندگان پروتزهای پزشکی مختلف که امکان جابه جایی شان وجود دارد، بدون مشورت پزشک معالج شان طناب بازی نکنند.

مطلب مرتبط: آیا طناب زدن موجب افزایش قد می شود؟

وسایل مورد نیاز برای طناب زدن

طناب زدن درست است که یک ورزش کم هزینه است اما رعایت ایمنی در آن الزامی است.شما به یک جفت کفش مناسب و یک طناب که اندازه خودتان باشد نیاز دارید.

جنس طناب مناسب

اولین کاری که باید بکنید، انتخاب یک طناب پرش است که برای شما راحت باشد. طناب ممکن است، جنس های مختلفی مانند پلاستیک، نایلون یا الیاف پشمی داشته باشد.طناب های پلاستیکی سریع تر هستند و ورزشکاران حرفه ای مانند بوکسورها از آن ها استفاده می کنند ولی برای شما جنس طناب تفاوت زیادی در عملکردتان ایجاد نمی کند. پس مطابق سلیقه تان طناب خود را انتخاب کنید ولی دو مورد را حتما" در خرید باید رعایت کنید و آن طول طناب و سایز طناب است.

 طناب زنی

طول طناب

برای این که بفهمید طول طناب مناسب شما چه قدر است، هر دو پای خود در کنار هم قرار دهید و وسط طناب بگذارید، سپس دسته های طناب را بالا بیاورید، اگر طول طناب برای شما مناسب باشد، باید تا وسط قفسه سینه تان بالا بیاید و در صورت بلندتر بودن یا کوتاه تر بودن، هنگام طناب زدن با مشکل مواجه خواهید شد.

کفش مناسب برای طناب زدن

و اما به جز خود طناب باید به نکات دیگری نیز توجه کنید؛ باید یک جفت کفش ورزشی مناسب داشته باشید به طوری که کفی مناسبی به خصوص در قسمت پنجه های پا داشته باشند. کفش های بسکتبال و تنیس برای طناب زدن خوبند ولی کفش های دویدن ممکن است به پاهای شما فشار بیاورند. معمولا"  کفش ‌های cross-training که دارای کفی انعطاف ‌پذیر هستند برای این منظور مناسب‌ هستند.

 طناب زنی

کجا طناب بزنید

بر روی سنگ و موزاییک طناب نزنید، چون که به پاها و مفاصل شما فشار زیادی وارد می کنند. یک تشک ورزشی، زمین چوبی و حتی یک فرش، سطوح مناسبی برای طناب زدن هستند.

در طناب زنی نکات زیر را رعایت کنید

 •   دسته ‌های انتهای طناب را به آرامی اما محکم در دست بگیرید.
 •  آرنج‌ های ‌تان را نزدیک بدن‌ تان نگه دارید و شانه ‌های‌ تان را شل کنید.
 •   اندکی زانو‌های‌ تان را خم کنید‌ و از مچ‌ های‌ تان برای تاب دادن طناب در قوسی ملایم در بالای  سرتان استفاده کنید.
 •   سر و پشت ‌تان را هنگام پریدن مستقیم نگه دارید. پشت‌ تان را به جلو خم نکنید.
 •   طناب را با حرکت مچ های خود بچرخانید و نه با حرکت بازوهای تان.
 •   سر و گردن خود را مستقیم و رو به جلو نگه دارید و سعی کنید چشم های تان به یک نقطه در مقابل تان متمرکز شود.
 •   با بینی نفس بکشید نه با دهان.
 •   بیش از اندازه بالا نپرید،‌ چرا که ممکن است بر روی زانوها و قوزک ‌های پاهای ‌تان فشار بیاید.
 •  به خاطر داشته باشید که طناب زدن می تواند به سرعت ضربان قلب تان را بالا ببرد، قبل از وارد کردن طناب زدن به برنامه ورزشی خود، با پزشک تان مشورت کنید.

برنامه تحریکی

شاید در ابتدا طناب زدن مداوم به مدت ۱۰ دقیقه برای شما هم سخت و هم خسته کننده باشد. برای تنوع می توانید در فواصل طناب زدن، حرکات شنا و یا بارفیکس را انجام دهید.

برای نمونه یک برنامه در این جا آورده می شود:

 • ۳ دقیقه طناب بزنید.
 •  یک دقیقه استراحت کنید و سپس هرچند تا که می توانید بارفیکس بزنید.
 •  ۳ دقیقه دیگر طناب بزنید.
 •  یک دقیقه دیگر استراحت کنید و سپس هر چند تا که می توانید حرکت شنا انجام دهید.
 • و در آخر ۳ دقیقه دیگر طناب بزنید.

تهیه و تدوین : کیوان فیروزه ئی – مربی طناب زنی

به اشتراک بگذارید :
FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLine
اینستاگرام

مطالب مشابه

۱۹۹ نظر

 1. عسل می‌گه:

  سلام.من تازه طناب زنی رو شروع کردم.مدام نمیتونم طناب بزنم.میخوام بدونم اگه در طول روز ۳بار ۱۰۰تا ۱۰۰تا طناب بزنم با فواصل طولانی اون نتیجه رو داره یا اینکه باید مدام طناب بزنی.و اینکه گفتید طناب بزنیم بعدش ورزشهای مقاومتی من هیچ علاقه ای ندارم.

  • کیوان فیروزه ئی می‌گه:

   سلام، طبیعتاً انجام در تعداد بالا و زمان استراحت کم نتیجه بهتری دارد، ولی شما می توانید به مرور تعداد را افزایش دهید تا توان بدنی تان افزایش پیدا کند

 2. مژگان می‌گه:

  سلام …..ممنون از اینکه سوالات قبلی منو جواب دادین …………… چه ورزشی باعث میشه تا طی یک دوره ۵-۶ ماه حدود ۱۰-۱۲ کیلو کم کنم.. قرار بود من کلاس بدنسازی برم اما دوستانم به من گفتن بدنسازی که رفتن افزایش وزن به همراه چربی های موضعی دور شکمشون بیشتر شده ای این درسته………………با سپاس فراوان از شما دوست عزیز

  • رامیار نجفی می‌گه:

   ترکیب تمرینات هوازی و مقاومتی همراه با رژیم غذایی برای کاهش وزن الزامی است. دوستان شما به یک نکته اشراف نداشتن و آن هم این است که ورزش باعث افزایش اشتها و پر خوری می شود. افرادی که در صدد کاهش وزن هستند باید بتوانند با رژیم غذایی مناسب اشتها را کنترل کرده و مواد مغذی و کالری مورد نیاز بدن را فراهم کنند. افرادی که بدون برنامه تمرینی و رژیم غذایی ورزش می کنند در اکثر مواقع نتیجه معکوس می گیرند.

 3. رزیتا می‌گه:

  با سلام بنده ۲۹ ساله امه و دارای فشار خون بالا ۱۴ روی ۹ می باشم ، آیا طناب زدن باعث افزایش فشار خون می شود ؟ وزنم ۹۰ کیلو هست . با تشکر.

 4. باران می‌گه:

  سلام.ممنون از مطالب خوبتون
  من رزمی کاربودم و آسیب دیدم ک باعث شدacl (رباط صلیبی)پام پاره بشه و عمل کنم ودوساله ک تقریبا هیچ ورزشی نداشتم میخواستم دوباره شروع کنم از چ ورزشی شروع کنم ک کمترین فشار ب زانوم بیاد؟وآیا طناب زدن۱۵۰توی یک دقیقه برای زانوم مشکل ایجاد میکنه؟؟ممنون ازتون

  • کیوان فیروزه ئی می‌گه:

   سلام، شما باید از اول شروع کنید، پیاده روی آهسته، حرکات کششی بعد پیاده روی سریع و دویدن آهسته و به مرور وارد فعالیت ورزشی شوید تا هم بدن سازگاری پیدا کند و هم عضلات تقویت شوند تا فشار بر زانو وارد نشود

 5. وفا می‌گه:

  ممنون از مطالب عالیتان. من در حال وزن کم کردن و رژیم غذایی کنترل کالری هستم. متاسفانه بدلیل اینکه دو فرزند کوچیک دارم امکان باشگاه رفتن ندارم. آیا در کنار رژیمم طناب زدن فایده داره. و چه مقدار باید طناب بزنم?ممنونم

  • رامیار نجفی می‌گه:

   سلام

   رژیم غذایی ضروری است اما کافی نیست. سعی کنید حداقل ۲۰ الی ۳۰ دقیقه در روز تمرین کنید. اگر زمان کافی ندارید می توانید دو ۱۵ دقیقه ای صبح و بعداظهر تمرین کنید. یک ۱۵ دقیقه به طناب و هوازی و یک ۱۵ دقیقه به تمرینات بدنسازی و مقاومتی اختصاص بدهید. تمرینات شکم، شنای سوئدی، پلانک، پل و … را می توانید انجام دهید.

 6. لادن می‌گه:

  باسلام و ممنون از مطالب خوبتون من دختری ۲۶ساله و دانشجوی ارشد تربیت بدنی فیلا به خوبی وزن کم کردم الان حرص ملع زیادی به غذا و مخصوصا شیرینیجات دترم در صورتی که قبلا این احساس و اصلا نداشتم والان متاسفانه ۱۶کیلو چاق شدم برا کنترل ای حس باید چیکار کنم لطفاراحنماییم کنید ممنون

  • رامیار نجفی می‌گه:

   سلام

   در وهله اول باید بگم انتظار بیشتری از دانشجویان تربیت بدنی داریم و شما باید الگو، راهنما و مشاور افراد دیگر باشید. یکی از راهکارها استفاده از نوشابه های رژیمی بدون قند و شیرینی های خانگی که با شکر رژیمی درست شده باشند و شکلات های بدون قند می باشد. برای کنترل وزن قبل از وعده های اصلی دسر میوه استفاده کنید و سعی کنید روزانه حداقل ۲۰ دقیقه ورزش انجام دهید.

 7. مریم می‌گه:

  با سلام و ممنون از سایت بسیار خوبتون.من وقتی طناب می زنم بعد از آن به مدت چند روز زیر شکمم ورم می کند و درد دارم علتش چی می تونه باشه؟من ورزشکار هستم اما دلیل این رو نمیدونم چیه.ممنون میشم اگه پاسختونو به ایمیلم بفرستید.با تشکر

 8. نسترن می‌گه:

  سلام .میخواستم بدونم آیا طناب زدن برای خانمی که پریوده مشکلی ایجاد میکنه.ممنون از لطفتون.

 9. آرزو می‌گه:

  باسلام ممنون از مطالب خوبتون من متاهل هستم و با وجود دو فرزندنمیتونم برم بیرون یا باشگاه . ایا ورزش های شکمی وطناب زدن کمکی برای لاغر شدن میکند لطفا بگویید که روزی چند دقیقه کافیست برای نتیجه زودتر وبهتر

  • کیوان فیروزه ئی می‌گه:

   سلام، ورزش کم کمی به کاهش چربی نمی کند اما طناب زدن چون یک ورزش هوازی است مؤثر می باشد، در سایت برنامه طناب زنی برای کاهش وزن داریم در بخش کاهش وزن

 10. آرزو می‌گه:

  قدم۱۷۳وزنم۷۸ سنمم ۲۴شکم و پهلو وکمی هم باسن دارم لطفا راهناییم کنید که چه ورزشهایی و روزی چند دقیقه و با خوردن چه چیزهایی نتیجه بهتری میگیرم 

  • کیوان فیروزه ئی می‌گه:

   سلام لطفاً بخش تناسب اندام را بررسی کنید در این خصوص مطالب زیادی داریم به طور کلی شما باید هم تمرینات هوازی انجام دهید و هم تمرینات بدنسازی

 11. مریم می‌گه:

  با سلام
  ضمن تشکر از جنابعالی،من ۴۷ سال دارم تقریبا مدتی است پیلاتس کار میکنم خوب هست ولی چون فقط دو روز در هفته کلاس میرم ظاهرا اثر خاصی ندارد لطفا راهنمایی کنید برای اینکه بازوهای سفتی داشته باشم و برای فرم دهی باسن چه کاری باید انجام بدهم ایا به کلاس بدن سازی مراجعه کنم البته مچ دستهام و گردنم هم زود در اثر فشار درد میگیره در واقع رماتیسم کنترل شده دارم.

  • رامیار نجفی می‌گه:

   سلام

   پیلاتس ورزش مناسبی برای تناسب اندام است اما برای کسب نتیجه بهتر و سریعتر بدنسازی در باشگاه ورزشی زیر نظر مربی بهتر است. برای رماتیسم دست و گردن می توانید از مچ بند و گردنبند های طبی هنگام تمرین استفاده کنید و تمریناتی انتخاب کنید که فشار کمتری بر این نواحی وارد شود.برای فرم دهی باسن از تمرینات اسکوات، لانج، پل و ضربات پا به پشت در وضعیت های ایستاده، خوابیده و چهار دست و پا استفاده کنید. برای بازو از مطالب زیر استفاده کنید.

   http://www.elmevarzesh.com/triceps-strengthening-exercises/

   http://www.elmevarzesh.com/4-easy-arm-and-shoulder-exercises/

 12. hosna می‌گه:

  سلام ,من تقریبا هر روز روزی ۱۰ دقیقه طناب میزنم ودر کنارش ورزشای دیگه هم انجام میدم اما وقتی طناب میزنم در ناحیه تحتانی احساس درد خفیفی دارم ,میخاستم ببینم عایا این میتونه مربوط به افتادگی رحم باشه ؟۲۱سالمه لطفا جواب بدین ممنون.

  • رامیار نجفی می‌گه:

   سلام

   صرفا با چند دقیقه طناب زدن و درد نمی توان نظر قطعی داد. تشخیص افتادگی رحم نیاز به عکسبرداری و نظر پزشک متخصص دارد.

 13. فاطمه می‌گه:

  سلام.من ۲۴ سالمه.۶ سال پیش کمردرد گرفتم و پادرد که با ام آر آی و آزمایش تراکم استخوان مشخص شد ۲۴ درصد پوکی استخوان دارم و کمرم رو گفتن که آرتروز شدید داره و دیسک اما زانوهام رو چیزی نگفتن.یعنی نمیدونم آرتروز داره یا نه؟خدا رو شکر الان درد یا مشکل خاصی ندارم فقط وقتی به کمرم فشار بیاد یا عصبی بشم چند روز درد داره بعد خوب میشه.یکی از زانوهامم مدتی مرتب چیک چیک میکنه.دکتر گفت که مایع بین مفصلیش کم شدهو آرتروز نیست وقتی قرص سلدرین میخورم خوب میشه.میخواستم ببینم من میتونم طناب بزنم یا برام مشکل به وجود میاد؟و اینکه آیا پوکی استخوان ممکنه خوب بشه یا درصدش کم و زیاد بشه؟ممنون و عذرخواهی برای طولانی شدنش

  • کیوان فیروزه ئی می‌گه:

   سلام، محدودیت های ورزشی را باید پزشک برایتان تعیین کند چون در تخصص ما نیست، اما فعالیت های ورزشی که در آن وزن بدن  بر عضلات وارد شود می تواند باعث افزایش چگالی استخوان ها شود، ما توصیه نمی کنیم طناب بزنید، بهترین توصیه پیاده روی و شنا کردن است، یعنی هر دو در هفته لحاظ شود

 14. هانیه می‌گه:

  سلام من مدت یک هفته است طناب زدن رو شروع کردم ولی در قسمت روی ساق پا احساس درد می کنم می خواستم بدونم که طبیعی هست یا نه ؟؟؟

  • کیوان فیروزه ئی می‌گه:

   سلام، اگر پرش را درست انجام می دهید، اضافه وزن ندارید، روی سطح صاف و مناسب و با کفش مناسب طناب می زنید و این مشکل را دارید، طبیعی است

  • فاطمه می‌گه:

   سلام هانیه خانم این درد ساق پا طبیعیه باید از کم شروع بشه تا درد کمتر باشه بعد یه مدت خودش آروم میشه

 15. سپاهان می‌گه:

  سلام میخواستم بدونم با روزی ده دقیقه طناب زدن میتونم وزنم را ثابت نگه دارم؟نمیخوام چاق بشم اضافه وزنم ندارم

  • کیوان فیروزه ئی می‌گه:

   سلام، شما باید بین مقداری کالری دریافتی از رژیم غذایی و مقدار کالری که با فعالیت بدنی در طول روز مصرف می کنید تعادل ایجاد کنید تا وزن ثابت بماند، ورزش بخشی از آن است

 16. ورزشکاری از لرستان می‌گه:

  آقا کیوان متشکرم از مطلب خوبتون. زنده باشین.

 17. عاطفه می‌گه:

  سلام.
  ممنونم ازتون.من چند وقتی هست در پشت ساق پا(تاندونیت آشیل) احساس درد میکنم ولی به دکتر مراجعه نکردم خاستم بدونم طناب زدن باعث تجدید درد در پاهام میشه؟و آیا برای کاهش وزن علاوه بر رژیم کنترل کالری دریافتی طناب زدن رو بهم پیشنهاد میکنید؟

  • کیوان فیروزه ئی می‌گه:

   سلام، در صورتی که درد دارید باید نسبت به اطلاع از علت درد و درمان آن اقدام کنید، در این شرایط فعالیت بدنی توصیه نمی شود، علاوه بر رژیم غذایی هر فعالیت بدنی که باعث شود شما تحرک داشته باشید را پیشنهاد می کنیم

 18. فاطمه می‌گه:

  با عرض سلام ببخشید من ۲۷ ساله هستم و دچار زانو درد موضعی می خواستم ببینم که طناب زدن برای زانو های من مشکلی ایجاد نمی کنهد ایا؟؟!!

  • کیوان فیروزه ئی می‌گه:

   سلام، باید دید علت درد زانو چیست، بهتر است با پزشک مشورت کنید چون ما توصیه نمی کنیم در چنین شریطی طناب بزنید

 19. سوده می‌گه:

  سلام..برای کسی که حدود ۲ ماه و نیم پیش جراحی سزارین داشته آیا طناب زدن مساله ای ایجاد نمیکنه؟
  و سوال دوم اینکه آیا طناب زدن به صورت تعویض پاها و یا جفت پا تفاوتی در سوختن کالری ندارد؟
  و اینکه در طناب زدن صحیح آیا باید روی پنجه ی پاها فرود بیایم یا چی

  • کیوان فیروزه ئی می‌گه:

   سلام برای سوال اول از پزشک راهنمایی بخواهید، در خصوص سوال دوم هر چقدر نوع حرکت سخت تر باشد کالری سوزی هم بیشتر خواهد بود، فرود روی سینه پا باشد

 20. ثمین می‌گه:

  سلام.۲۵ سالمه.مهرهl1 ب l2و l4ب l5وl5ب s1دیسک شدید دارم.نرمی کشکک زانو هم دارم.باید وزن کم کنم.میتونم طناب بزنم؟

 21. مارال می‌گه:

  سلام من یک ماه پیش زایمان طبیعی داشتم طناب زدن برام مشکلی ایجاد نمیکنه؟

  • کیوان فیروزه ئی می‌گه:

   سلام، در چنین مواردی متأسفانه نمی توانیم اظهار نظر کنیم، بهتر است با پزشک در میان بگذارید

 22. یلدا می‌گه:

  سلام خسته نباشید،۶۰ کیلو وزن دارم و میخوام لاغر بشم چون نسبت به قدم اضافه وزن دارم میشه با طناب زدن وزن کم کنم و اگه از شلوارک لاغری استفاده کنم تاثیری داره به نظرتون

  • کیوان فیروزه ئی می‌گه:

   سلام، بله شما با هر فعالیت ورزشی و رعایت رژیم غذایی سالم می توانید به وزن دلخواه برسید، در خصوص نحوه عملکرد شلوارک لاغری اطلاعی نداریم

 23. فاطمه می‌گه:

  سلام خسته نباشید میگن طناب زدن برای خانوما بد و افتادگی رحم میاره درسته؟ممنون

 24. زهرا می‌گه:

  سلام آیا طناب زدن باعثه بازو زدن و ران زدن برای افراد لاغر میشود؟؟

 25. سلامت89888 می‌گه:

  سلام طناب زدن برای کسانی که دونده هستند ومسابقات شرکت کنند مفید هست یانه

 26. حامد می‌گه:

  سلام.من ۳ماهه که مرتب روزی یه ساعت طناب میزنم
  حدود ۳هزار تا میشه.اولش روزی ۱۰۰تا بودش.ولی با اینکه مراقب تغذیمم هستم ولی فقط ۲کیلو کاهش وزن داشتم.ممنون میشم برا کاهش وزن بیشتر راهنماییم کنید.باید بگم که از ورزش شنا هم قافل نبودم تقریبا در هفته یه جلسه .با تشکر

  • رامیار نجفی می‌گه:

   سلام

   برای جلوگیری از آسیب و عارضه بیش تمرینی بهتر است تمرینات را به صورت تناوبی و با ترکیب تمرینات تناوبی با شدت بالا انجام دهید تا نتیجه بهتر و سریعتری کسب کنید.

 27. حامد می‌گه:

  یادم رفت بگم که الان وزنم۷۷کیلو وقدم۱۶۴هستش

 28. شبنم می‌گه:

  سلام وخسته نباشید.من ۲۷سالمه قدم۱۶۵ و وزنم ۸۲ است رژیم سخته پروتینی میگیرم چند روره که طناب زدن را شروع کردم روزی ۵بار با فاصله دور هر ست ۱۰۰تتا۱۲۰ پرش میخواستم ببینم اینطوری باعث کاهش وزنم میشه

  • کیوان فیروزه ئی می‌گه:

   سلام، انجام فعالیت های پراکنده برای کالری سوزی مناسب است اما اگر بخواهید بدن وارد فاز چربی سوزی شود باید در یک تایم مشخص به مدت حداقل ۲۰ تا ۳۰ دقیقه طناب زدن را اجرا کنید، البته با زمان استراحت هم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *