حرکات اصلاحی چیست؟

حرکات اصلاحی یکی از بخش های تربیت بدنی است که هدف آن پیشگیری و رفع برخی ناهنجاری های جسمانی توسط تمرین های بدنی است.به عبارت دیگر حرکات اصلاحی عبارت است از برنامه ای ورزشی و حرکتی که در آن با اجرای تمرین های خاص عملکرد و ساختمان بدن تغییر می کند و اصلاح می شود. شاید نتوان معیار ثابت و مشخصی برای وضعیت بدنی تمام افراد به صورت یکسان در نظر گرفت زیرا این موضوع در ارتباط با مکانیک بدن و تحت تأثیر عملکرد دستگاه های مختلف بدن از جمله اسکلت و عضلات است.

حرکات اصلاحی

اما آنچه اهمیت دارد این است که یک وضعیت بدنی مناسب تر خستگی کمتر و کارایی بیشتری دارد. عوامل دیگر نیز به صورت جزیی در ساختار جسمانی موثر است از جمله ن‍ژاد،سنت و عادت های مختلف و حتی حالات روحی و روانی افراد که در ملل مختلف به صورت های گوناگون دیده می شود.عواملی مانند بیماری و یا خستگی نیز وضعت کلی بدن را به طور مقطعی تحت تأثیر قرار می دهند زیرا در نتیجه ی بیماری و خستگی توان عضلات بدن کاهش می یابد و نیروی وزن بدن بر نیروی انقباضات عضلانی غلبه می کند و وضعیت قائم بدن دچار مشکل می شود.

به اشتراک بگذارید :
 جشنواره وب ایران

مطالب مشابه

۵ نظر

 1. بهناز احمد ابادی گفت:

  من نه سال است سگنه
  معزی کردم الان دچار اسکلولیوز شدم کچا مراجعه کنم فیزیوتراپی و کاردرمانی مدام میرم اما هنوز راضی نیستم از وضعیتم مدام ورزش میکنم لطفا راهنمایی کنید

 2. محمد مرتضی گفت:

  سلام برای درمان اسکولیوز خفیف روزی چه مقدار زمان باید حرکات انجام شود؟

 3. گلی گفت:

  لطفا درباره ی حرکات اصلاحی گردن مطلب بگذارید
  سپاس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *