حرکات اصلاحی چیست؟

مکمل_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________

حرکات اصلاحی یکی از بخش های تربیت بدنی است که هدف آن پیشگیری و رفع برخی ناهنجاری های جسمانی توسط تمرین های بدنی است.به عبارت دیگر حرکات اصلاحی عبارت است از برنامه ای ورزشی و حرکتی که در آن با اجرای تمرین های خاص عملکرد و ساختمان بدن تغییر می کند و اصلاح می شود. شاید نتوان معیار ثابت و مشخصی برای وضعیت بدنی تمام افراد به صورت یکسان در نظر گرفت زیرا این موضوع در ارتباط با مکانیک بدن و تحت تأثیر عملکرد دستگاه های مختلف بدن از جمله اسکلت و عضلات است.

حرکات اصلاحی

اما آنچه اهمیت دارد این است که یک وضعیت بدنی مناسب تر خستگی کمتر و کارایی بیشتری دارد. عوامل دیگر نیز به صورت جزیی در ساختار جسمانی موثر است از جمله ن‍ژاد،سنت و عادت های مختلف و حتی حالات روحی و روانی افراد که در ملل مختلف به صورت های گوناگون دیده می شود.عواملی مانند بیماری و یا خستگی نیز وضعت کلی بدن را به طور مقطعی تحت تأثیر قرار می دهند زیرا در نتیجه ی بیماری و خستگی توان عضلات بدن کاهش می یابد و نیروی وزن بدن بر نیروی انقباضات عضلانی غلبه می کند و وضعیت قائم بدن دچار مشکل می شود.

تلگرام

به اشتراک بگذارید :
loading...
loading...

مطالب مشابه

۶ نظر

 1. بهناز احمد ابادی گفت:

  من نه سال است سگنه
  معزی کردم الان دچار اسکلولیوز شدم کچا مراجعه کنم فیزیوتراپی و کاردرمانی مدام میرم اما هنوز راضی نیستم از وضعیتم مدام ورزش میکنم لطفا راهنمایی کنید

 2. محمد مرتضی گفت:

  سلام برای درمان اسکولیوز خفیف روزی چه مقدار زمان باید حرکات انجام شود؟

 3. گلی گفت:

  لطفا درباره ی حرکات اصلاحی گردن مطلب بگذارید
  سپاس

 4. نگین گفت:

  لطفابیشتر مطلب بگذارید

نظرتان را برای ما بنویسید. اگر هم در خصوص موضوعی سوال دارید، چنانچه اطلاعات کافی در مورد آن داشته باشیم پاسخ خواهیم داد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *