روش درمان کشیدگی عضله چگونه است؟

تلگرام

بیشتر اوقات فشار بی مورد زیادی در فعالیت روزانه از بلند کردن ناگهانی وزن سنگین در ورزش گرفته یا حتی یک ضربه ساده به توپ، به عضلات وارد می شود. این فشار می تواند منجر به کشیدگی عضله شود. کشیدگی عضله را می توان یکی از آسیب های شایع ورزشی دانست مانند کشیدگی کشاله ران که می توان گفت اکثر ورزشکاران این نوع آسیب را تجربه کرده اند. کشیدگی یا کشیده شدن عضله به آسیبی گفته می شود که به عضله یا تاندون های ( تاندون: اتصال بین عضله با استخوان) چسبیده به آن وارد می شود.

 پیشگیری و درمان کشیدگی عضلهآسیب دیدگی عضله در کشیدگی می تواند به یک فشار ساده به عضله خلاصه شود و در موارد شدید می تواند به پارگی (قسمتی یا همه) بافت عضله و تاندون های چسبیده به آن ختم شود. پارگی عضله هم باعث آسیب دیدگی رگ های خونی کوچک (مویرگ) می شود، که این امر منجر به خونریزی (کبودی) و درد (ایجاد شده بر اثر سوزش عصب های موجود در محل آسیب دیده) می شود.

علائم کشیدگی عضله

 • ورم عضو آسیب دیده
 • کبودی یا سرخی یا زخم های باز بر اثر جراحت
 • وجود درد هنگام استراحت
 • درد داشتن هنگام استفاده از عضله ای خاص یا مفصلی که به آن عضله آسیب دیده مربوط است
 • ضعف عضله یا تاندون ها

ناتوانی در استفاده از عضله بطور کامل

چه موقع باید بدنبال مراقبت پزشکی رفت؟

_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________

اگر جراحت عضله ای مهمی دارید (یا اگر درمان های خانگی در ۲۴ ساعت درد را تسکین نداد) به پزشک مراجعه کنید. همچنین اگر هنگام آسیب صدای شکستگی را شنیدید، نتوانستید قدم بزنید یا ورم، درد، تب یا زخم باز قابل توجهی داشتید باید حتما” به پزشک مراجعه کنید.

متأسفانه بارها مشاهده شده است ورزشکاران در صورت بروز چنین آسیب های یا به طور کامل آن را نادیده می گیرند یا اینکه باز به فعالیت ورزشی ادامه می دهند و درمان را پس از آن شروع می کنند. در صورت بروز چنین آسیب های سریعا” تمرینات را قطع کنید و استراحت کنید، چنانچه درد پس از ۲۴ ساعت با وجود اقدامات اولیه از بین نرفت، به پزشک مراجعه کنید.

درمان خانگی برای کشیدگی عضله

میزان ورم و خونریزی داخلی عضله که منجر به کبودی بخش آسیب دیده می شود را می توانید با استفاده از  کیسه های یخ کاهش دهید و روند درمان را از همان ابتدای آسیب شروع کنید. همچنین می توانید عضله آسیب دیده  را در وضعیت کشیده قرار دهید. دقت کنید استفاده از گرما بعد از سرما درمانی بسته به شدت آسیب از ۲۴ تا ۷۲ ساعت بعد آن باید شروع گردد.

چه در استفاده از یخ و چه در مرحله گرما درمانی نباید یخ یا وسیله گرم را مستقیما” روی پوست قرار دهید. همیشه از یک وسیله پوششی مثل حوله، بین یخ یا حرارت و پوست استفاده کنید.

از قرص های ضد التهاب و  بدون عوارض  مثل آسپرین و ایبوپروفن برای کاهش درد می توان استفاده کرد. اما اگر سابقه بیماری کلیه، خونریزی معده یا روده را دارید، همچنین اگر از قرص های رقیق کننده خون مثل کومادین استفاده می کنید، بدون مشورت با دکتر از قرص های ضد التهاب استفاده نکنید. در چنین مواردی استفاده از استامینوفن ایمن تر است. ( درد را کاهش می دهد اما التهاب را پایین نمی آورد.)

استفاده از روش PRICE

درمان را می توان با کلمه اختصاری PRICE به خاطر سپرد. بدین ترتیب پشتیبانی(protection ) ، استرحت (rest)،یخ (lce) ، فشار ( بانداژ (compression) ( و بالا نگه داشتن عضو آسیب دیده elevation)).

از عضله در برابر جراحات بیشتر محافظت کنید. یعنی عضو آسیب دیده را ثابت کنید تا در حین جابجایی یا حرکت، آسیب بدتر نشود. به عضله آسیب دیده استراحت دهید. از فعالیت هایی که باعث کشیدگی می شود و سایر فعالیت های درد ناک بپرهیزید. برای کاهش درد و تورم در عضله ای که دچار کشیدگی شده از یخ استفاده کنید (در هر ساعت ۲۰ دقیقه هنگام بیداری). یخ وسیله ضد التهاب وتسکین دهنده بسیار مؤثری است. استفاده از  بانداژهای کشی هم از عضله محافظت می کند و هم موجب کاهش ورم می شود.(محکم نبندید)

ناحیه آسیب دیده را برای کاهش ورم بالا نگهدارید. برای مثال اگر عضله ران دچار کشیدگی شده است، در حالیکه نشسته اید پا را بلند نگه دارید. فعالیت هایی که درد عضله را افزایش می دهند یا کار با قسمتی که آسیب دیده است حتی در صورتی که درد به طور قابل توجهی بهبود یافته باشد توصیه نمی شود.

درمان پزشکی

درمان پزشکی به درمان خانگی شباهت دارد. پزشک می  تواند مقدار جراحت عضله و تاندون را مشخص می کند و در صورت نیاز عصای زیر بغل یا آتل را برای مداوا توصیه می کند. همچنین اگر محدود کردن فعالیت، کار نکردن، ورزش های توانبخشی یا درمان های فیزیکی برای بهبودی مورد نیاز باشد آن ها را تعیین می کند.

اقدامات بعدی برای پیشگیری از کشیدگی عضله

با حرکات کششی روزانه از آسیب جلوگیری کنید. بعد از ورزش حرکات کششی انجام دهید. قبل از انجام حرکات ورزشی بدن را به خوبی گرم کنید.

در پایان

در  بسیاری از موارد با درمان درست کشیدگی عضله بهبود می یابد. موارد پیچیده تر باید توسط  پزشک معالجه شوند. 

تهیه و ترجمه: elmevarzesh.com

منبع: webmd

به اشتراک بگذارید :
loading...
loading...

مطالب مشابه

۱۳۹ نظر

 1. علی شیری گفت:

  سلام سه روزه میرم باشگاه کلان تمرینات بازوی دست کار میکنم الان دستام کامل صاف نمیشه و ورم کرده بازوهام دلیل چیست?

  • رامیار نجفی گفت:

   سلام. چرا در این سه روز فقط بازو کار کردید؟! این کار اشتباهه. امیدوارم عضلات و بافت نرم این ناحیه دچار آسیب نشده باشن. استراحت کنید و باشگاه رو بیخیال بشید. اگر گرفتگی عضلات ناشی از تمرین باشه که با گرما درمانی و آب درمانی و استراحت از بین میره اما اگر آسیب باشه باید روند استراحت و درمان رو بیشتر انجام بدید.

 2. mahak گفت:

  سلام کشیدگی عضله دوسر ران دارم حرکات ورزشی که دکتر داده انجان دادم ولی خوب نشدم و لیزرم انجام دادم و تاثیر ندلشته

 3. سینا گفت:

  سلام خسته نباشد
  دیروز تو تمرین عضله پام کش اومد و الانم درد داره
  از شانس پس فردا فینال تکواندو دارم لطفا بگید چی کار کنم باید حتنا تو مسابقه شرکت کنم

 4. حامد گفت:

  با سلام
  من تقریبا جمعه هفته گذشته تو بازی فوتبال درد کشاله پا رو احساس کردم و بعد از فوتبال برگشتم خونه و این درد کمی بیشتر بود
  تا انروز ورزش خاصی نکردم و بیشتر استراحت کردم
  امروز دقت کردم روی پوستم کمی سبز رنگی یا نزدیک کبودی دیدم
  ایا به نظر شما باید به دکتر مراجعه کنم یا چیز خاصی نیست و با نرمش مشکل حل خواهد شد
  درضمن درد کشاله هم کم کم بهبود پیدا کرده

 5. رضا گفت:

  سلام و تبریک سال نو.یک هفته پیش تو باشگاه پرس سینه زدم،ست اخر کم اوردم و نتونستم سمت راست هالتر رو بالا ببرم و با زحمت زیاد و کمک از دست چپ بالابرد،ابتدا پشت شانه راست درد داشتم ولی بعد جلو شانه راست درد دارم لطفا راهنماییم کنید.داغونم

  • رامیار نجفی گفت:

   سلام. باید اون لحظه سرما درمانی انجام میدادید. استراحت کنید ورزش رو فعلاً تعطیل کنیدگرما درمانی، آب درمانی رو انجام بدید. میتونید از چسب کنزیو و پماد های موضعی هم استفاده کنید.

 6. سامان گفت:

  سلام.چند روز پیش تو باشگاه قبل از شروع تمرینم موقع گرم کردن بارفیکس رفتم و کتف راستم موقع کشش درد بدی گرفت و از فردای اون روز دست راستمو نمیتونم بیارم بالا احساس ضعف تو قسمت دوسر بازو دارم سرما و گرما درمانی هم کردم دوروزم استراحت کردم هر روز بدتر میشه لطفا راهنمایی کنید

 7. علی گفت:

  سلام من تکواندو کار می کنم .عضله ی پشت ران پام کش اومد.۱۴ سالمه.اولش گفتم خوب میشه به تمرین ادامه دادم خوب نشد چی کار کنم؟

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، توصیه های که در این مطلب شده رو رعایت کنید، می تونید نکاتی هم که در کامنت ها مطرح شده رو مطالعه کنید براتون مفید هست

 8. دنیز گفت:

  با سلام.من بعد از تمرین درد شدیدی در عضلات پشت ساق پام احساس کردم.عجیب اینه که اصلا تمرین سنگینی انجام ندادم و خوب هم گرم کرده بودم.الان دقیقا نمیدونم چش شده اثری از کبودی نیست ولی درد به قدری شدیده که به سختی را میرم حدود دو روزه این درد شروع شده .ماساژ و خیلی از کارا رو امتحان کردم ولی جواب نمیده.سالهاست تمرین میکنم و درد نمیتونه از ضعف عضلاتم باشه.در حالت عادی همه چیز خوبه ولی وقتی پامو میزارم زمین یا منقبضش میکنم دردش شروع میشه. دقیقا نمیدونم کشیدگی هستش یا گرفتگی.چه کار کنم؟

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، علائمی که گفته شده رو بررسی کنید ببینید با کشیدگی مرتبط هست یا نه، اگر اینطور نباشه احتمال گرفتگی وجود داره. توصیه می کنم به پزشک هم مراجعه کنید و خود درمانی نکنید

 9. reza گفت:

  سلام بسیارسپاس من خیلی وقت است که سایت علم ورزش را دونبال میکنم وهمیشه مقاله های بسیارخوبی ازسایت شما می بینم و میخوانم وخیلی تشکراز زحمتهای شما دررابطه با علم ورزش.حدود۴هفته است که برام پام مشکلی بوجودامده میخواستم ببینم نظرشمادراین موردچیست؟مدت چهارهفته است که عضله گاستروکنیموس پشت ساق پام پاره شده،تازه دیروزرفتم پیش دکتربعداز۱ماه انتظارکه برای دکترکشیدم، اول فکرکرده بودم که التهاب است که نبود،درطی این مدت وقتی باشگاه میرفتم فقط نمی توانستم بدوم ولی حرکات پا را میتوانستم بدون هیچ دردی انجام بدم،حالا دکتربه من گفته فقط۶هفته استراحت بدون هیچ فشاری روی پاه،میخواستم نظرشمارا بدونم دراین رابطه بدونم که ایا میتوانم دراین ۶هفته حرکات پاه را دربدنسازی انجام بدم یانه البته جدا از حرکت پشت پاه چون اون حرکت کمی درداور است برای من ولی دیگرحرکات را بدون هیچ دردی انجام میدم؛خیلی برام مهم است که بتوانم حرکات پاه را انجام بدم رشته ورزش من فوتبال است.متاسفانه من دسترسی زیادی به دکتر ویا یک مربی بدنسازفارسی زبان را ندارم که ازنزدیک با انها حرف بزنم چون خارج ازکشورهستم.باتشکرفراوان ازسایت علم ورزش همیشه موفق باشید.

 10. امیرحسین گفت:

  باسلام وخسته نباشید،درفوتبال عضله همستیرینگم کش اومد به دکتر مراجعه کردم وبه فیزیوتراپی رفتم وبعداز۱۰جلسه فیزیوتراپی دردم خیلی کم شده والان دکتر تمرین هایی برای قوی شدن عضله دادن که گفتن باید به مدت دوهفته این تمرینات راانجام دهم واصلا تمرین نکنم فقط تمرین هایی برای قوی شدن عضله که گفتن وبه دلیل کمبود وقت واینکه درد کمتر شده میتوانم باانجام کنزیوتیپ شروع به تمرین حداقل نرم دوی کنم?

 11. شاهین گفت:

  سلام..من بعد از بازی فوتسال به خونه رفتم بخوابم تا صبح به راستم نتونستم بچرخم کلا پای راستم از زیر شکمم تا ران درد میکرد حتی بیضه راستمم درد میکرد دو جلسه بازی کردم بعد اون ۲ ماه استراحت کردم درست نشد فقط امپول شل وننده عضله زدم یکم درست شد ولی این دفعه فقط پام از ناحیه ران درد داره اونم موقعی که حرکت کشیشی یا بازی میکنم پ..اینم بگم یهو که پام باز میشه ناخوداگاه صدای شکستی مانند میاد که درد میکنه ولی هیچ کبودی نیست..ممنون میشم راهنماییم کنین من بدون فوتسال نمیتونم زندگی کنم

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، شاهین عزیز شما این همه درد داشتید و دارید گذشته از اینکه با اشتباه محض به بازی هم ادامه دادید و بعد استراحت کردید در این مدت بهتر بود به پزشک مراجعه می کردید تا با MRI گرفتن یا بررسی فیزیکی مشخص بشه مشکل شما چی هست، پزشک برای این مواقع هست دیگه، مطالبی هم که منتشر می کنیم جنبه آموزشی داره،  من بازم میگم بهتره به پزشک مراجعه کنید وتا زمانی که درد کامل از بین نرفته ورزش نکنید سلامتی شما مهمتر از فوتسال هست

 12. rezaof گفت:

  سلام ببخشید من سه ماه یکی از تاندونای دستم دچار گرفتگیه (تاندونی که بخش پایینی دسته) رو حرکت جلو بازو هالتر به مشکل اساسی خوردم نمیتونم درست انجامش بدم اینم بگم که در حالت عادی دردی نداره ولی رو هالتر دردش شروع میشه
  کرم فلفل قرمز میتونه مفید باشه؟

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، تاندون دچار گرفتگی نمیشه دوست عزیز، امکان داره آسیب دیگه ای وارد شده باشه و چون تداوم پیدا کرده و همچنین زیر فشار هم درد شدت پیدا می کنه بهتره به پزشک مراجعه کنید احتمال آسیب دیدگی وجود داره

 13. علي باور گفت:

  سلام خسته نباشید. من بالا سینه داشتم میزدم داخل باشگا موقع گذاشتن سمت چپ هالتر ول شد افتاد. رو بازو چپم از اون موقع تاحابحال درد میکنه امارای رفتم گفت ماهیچه سمت چپ شانت پار شد سینه چپم انگشتام بازوم سرشانم تیر میکشه فکر کردم قلبم رفتم اکو گفت سالمه رفتم نوار عضله دست گفت عصب دستت سالمه گفت تاندوناته نمیدونم چکار کنم خیلی درد میکنه راهنمای کنید اقا لطفا

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، دوست عزیز اگر پارگی هست باید بررسی کنید نیاز به جراحی دارد یا خیر، اگر نیاز به جراحی نبود یک مدت وضعیت دست رو ثابت کنید و بعد از اون با فیزیوتراپ مشورت کنید، اگر هم آسیب تاندون باشه بازم نیاز به استراحت و عدم فشار دارید در این مورد هم فیزیوتراپی به روند درمان کمک می کنه، برای درد هم، طبیعی هست منتها می تونید از پزشک بخواید داروهای کاهش التهاب و آرام بخش براتون تجویز کنه

 14. محمد گفت:

  سلام من یه هفته پیش یه مسابقه تو چمن داشتم بدون گرم کردن بازی کردم ودچار کشیدگی شدم ولی تمرین رو تعطیل نکردم تا امروز حالا پام درد کمی داره نظر شما چیه

 15. Matin گفت:

  سلام، من بدون اینکه بدنم رو گرم کنم والیبال بازی کردم و هنگام زدن اسپک عضله دلتوعیدم کش رفت فک کنم با اینکه درد میکرد بازی رو ادامه دادم و الان بعد از گذشت دو هفته هنوز خوب نشده و هرچقدر ک گرم میکنم نمیتونم. بازی کنم چاره چیست؟

 16. ستاره گفت:

  سلام خسته نباشید من الان ۴ هفتس که باشگاه بدنسازی و پیلاتس میرفتم ۶ روز تو هفته میرم ، ولی اخر هفته پیش به دلیل درد و لرزش تو بازوها و مچ دستام و دستام استراحت کردم و امپول relaxation و پماد و اینا هم زدم ولی الان یه هفتس که اثری نداشته ممنون میشم که راهنمایی کنید؟

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، بهتره با پزشک مطرح کنید، فقط این نکته رو خدمت شما عرض کنم هیچ نیازی نیست ۶ جلسه در هفته تمرین کنید، مگر اینکه هیچ کار دیگه ای غیر از ورزش نداشته باشید و فوق العاده به تغذیه و استراحت توجه داشته باشید وگرنه باعث  آسیب دیدگی میشه

 17. سوسن گفت:

  سلام
  من یه مدت طولانی ورزش خیلی سنگین کردم به طوری که به خودم اسب رسبندم و رژیم بد ام گرفتم .
  حالا تمام انرژی بندم تموم شده .ورزش ام نمیتونم انجام بدم .یه قسمت های عضله ها ام یخ میزنه اذیت میکنم
  میشه لطفا منو رهنمایی کنید

 18. محمد گفت:

  سلام برای بهبود کشیدگی کشاله ران چه پیشنهادی دارید
  الان دو ماهه که خوب نشده دکتر هم رفتم گفت یک ماه استراحت کن خوب میشه ولی اتفاق آنچنانی نیفتاد مرسی

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، اگر مطلب رو مطالعه کرده باشید، مراحل درمان توضیح داده شده است، این نکته رو دقت کنید استراحت لازم هست اما گزینه اصلی برای درمان نیست، بنابراین در شرایط فعلی با توجه به فاصله ایجاد شده تنها پیشنهاد من این است که به فیزیوتراپ مراجعه کنید، البته فیزیوتراپ مجرب

 19. حبیب گفت:

  با سلام وعرض ادب و احترام ،پارسال در اثر کشیدگی دو سر بازو دچار پارگی شدم که توی ام ار ای نشون داده شد دکتر ارتوپد گفت میتونی جراحی بکنی میتونی هم باهش بسازی ویکسری مسکن و تقویتی بهم داد و اونارو خورم خوب شدم منم از جراحی ترسیدم نرفتم وبازو نزدیک یکساله که حالت ملوان زبلی به خودتش گرفته الانم میخواستم تمرینات بدنسازی رو از سر بگیرم ولی عضله ام را که منقبضش میکنم یه کم درد میاد میترسم برم باشگاه و عضله ام خیلی بد فرم هستش باید چیکار کنم… ببخشید پارگی بر اثر بلند کردن یه وسیله سنگین و دستهام صاف بودن واحساس کردم از توی شانه هام تیر کشید و به بازوم رسید. که اینجوری شد؟لطفا راهنمایی کنید؟با تشکر

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، طبیعی هست که براتون مشکل ساز باشه، راه حلی ندارید جز اینکه عمل کنید، وگرنه همیشه این مشکل رو دارید،
   پارگی ناشی از وارد شدن فشار زیاد هست در حالی که اون فشار کنترل نشه

 20. سارا گفت:

  سلام و وقت بخیر ببخشید من یک جلسه دو روز پیش رفتم ورزش trx بعد عضله بازوم نزدیک ارنج دستم سفت و بسیار ملتهب شد و درد دارم کلا دو دستم از ارنج خم مونده باید چه کار کنم قسمت ران پام هم درد میکنه نمیتونم بشینم یا پا شم شما متخصصید میشه لطفا راهنماییم کنید کشیدگی عضله است؟ تاندونه ؟نمیدونم گرم میکنم درد میگیره سردم که میکنم سفت تر میشه

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، اگر شما تمرینات رو درست انجام داده باشید، این درد طبیعی هتس و ناشی از فشار به عضله، اما اگر اینطور نباشه احتمال کوفتگی یا فشار به عضله وجو داره، توصیه بنده این هست تا ۲۴ ساعت از روش کمپرس سرد استفاده کنید، سپس بعد از طی ۲۴ ساعت، کمپرس گرم استفاده کنید، چنانچه درد تا یک هفته تداوم داشت به پزشک مراجعه کنید

 21. javad گفت:

  با عرض سلام.من بعد از باشگاه اونم بعد از مدت ها که رفته بودم احساس تورم تو بازو هام رو حس کردم…ولی خیلی زیاد نبود و فکر کردم تورمه طبیعیه اخه قبلا هم باشگاه میرفتم کوفتگی و رو داشتم اما ن توی بازو …خلاصه فرداش هم رفتم باشگاه و شبش دردش بیشتر شد به نظرتون چکار کنم؟?

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، روش های درمان کوفتگی رو انجام بدید، اگر طی دو روز آینده بهبودی حاصل نشد به پزشک مراجعه کنید، البته اگر تورم همراه با کبودی است زودتر به پزشک مراجعه کنید

 22. مسعود گفت:

  سلام من فوتبال در چمن طبیعی بازی می کنم و یه روز به تمرین دیر رسیدم و خودم،خودم رو گرم کردم و بعد تمرین شوت زنی کردیم بعد از سه چهار تا شوت دیدم که عضله ی رون پام (حدود ١۵ سانتی متر پایین تَر از لگن یفید رون)یه قسمت کوچکش درد گرفت فکر نمیکردم جدی باشه و تا دو هفته بعد با آسیب دیدگی بازی کردم.بعد یه هفته رفتیم مسافرت و وقتی برگشتم به تمرین دوباره وضعم بد تَر شد راهنمایی کنید چه کار کنم؟

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، دوست عزیز تنها راهنمایی بنده این هست که یک بار دیگه این مطلب رو مطالعه کنید، در شرایط فعلی غیر از گزینه یخ درمانی تمامی موارد باید انجام شود و حتماً به پزشک مراجعه کنید، در ضمن تا زمانی که درد به طور کامل از بین نرفته ورزش نکنید، وقتی هم خواستید ورزش رو شروع کنید به مرور این کار رو انجام بدید نه با شوت کردن

 23. آرمین گفت:

  سلام..خسته نباشید من دوماه هس که یه باشگاه میروم و همین که دو ماه شد آرنج دست هایم یعنی از بازو تا ساعد همه رگ هام درد میکند مخصوصا قسمت آرنج هردو دستم که وقتی وزنه میزنم خیلی درد دارد ودست راستم را نمیتوانم صاف نگه دارم وبیش از آن که دستم را میکشم که صاف شود درد خیلی شدیدی بین آرنج ایجاد میشود یعنی کلا دست راستم در وسط میماند نه میتوانم خیلی صافش کنم ونه میتوانم خیلی راحت جمعش کنم…برای همین حدود یه هفته نرفتم باشگاه تا خوب شود وتا یک هفته روزی یکبار شب ها ویکس میزدم و ماساژ میدادم اما هنوز به طور کامل خوب نشده است .هنوز نمیتوانم برم باشگاه مثل قبل راحت از وزنه ها استفاده کنم …لطفا راهنماییم کنید خیلی ممنونم.

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، دوست عزیز اگر ما یک خراش روی پوست مون بیافته، خیلی واضح می تونیم راجع بهش تصمیم بگیریم، ولی وقتی درد شما از بازو تا ساعد هست و مفصل آرنج شما درد داره به نحوی که حرکت اون محدود شده، این دیگه نیاز به بررسی حضوری توسط پزشک متخصص ارتوپد داره. برای ما مشخص نیست که الان آسیب شما چی هست؟ آیا مفصل هست؟ عضله هست؟ رباط یا تاندون؟ و….

 24. مهدی گفت:

  سلام.
  من خرداد۹۵ وسط بازی فوتسال یه ضربه ی داخل پا زدم به توپ و درد خیلی خیلی خیلی شدیدی تو قسمت داخل ران پای راستم حس کردم .اومدم خونه و دوش اب گرم گرفتم و فرداش دیگ درد نداشتم.بعد چند روز متوجه شدم داخل ران پای راستم ،وقتی که پامو به سمت چپ میبرم یا،میچسبونم به پای چپم و فشار میدم متورم میشه ،خیلی هم سفت میشه،اندازه یه توپ بیلیارد.بعدش پامو که صاف نگه میدارم بدون هیچ فشاری بازم متورمه.الان داخل ران پام یه خورده بالاتر از زانوم انگار خالیه و قسمت بالاش بیش حدر متورم.انگار عضله پاره شده اومده بالا جمع شده.ولی درد نداره.موقعی درد میکنه ک چیز سنگین بلند میکنم.یا با پام چیزی رو هول میدم.یا میدوأم…همون خرداد ماه رفتم دکتر .قرص ،امپول.پماد…فیزیوتراپی.اینارو نوشت .ولی هیچ فرقی نکرد.بعد دکتر گفت برو خودش خوب میشه.الان یک سال بیشتر گذشته و فرقی نکرده.به نظر شما باید چیکار کنم که این تورم و دردای ناگهانی دست از سرم بردارن.خسته شدم.بدتر که دیگ بازی هم نمیتونم کنم.ممنون میشم راهنماییم کنید…

 25. مهدی گفت:

  دکتر گفت عضله ای هست که پارو به چپ و راست میبره.و از لگن به ران پا وصل شده…خیلی بده .مخصوصا این ورم…نمیدونم خون مردگیه یا پیچ خورده …ولی ام ار ای پارگی زده بود…اخه انقدر متورم شده که وقتی تحریکش میکنی اندازه کف دست از زیر پوست میزنه بیرون…خیلی بده.بخاطر این افرسدگی گرفتم…دکترم که هیچی…اصلا نگاه نمیکنه….لطفا اگ چیزی در مورد میدونین بگین..ممنون

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، دوست عزیز کاملاً مشخصه که پارگی هست! تعجب می کنم اون پزشک چطور گفته برو خودش خوب میشه! تنها راه حل عمل جراحی هست، البته تا جایی که من اطلاع داشته باشم

 26. مهاجر گفت:

  سلام ببخشید من پارسال حدود ۲ هفته ای بود که بدنسازی رو شروع کرده بودم و تجربه نداشتم حرکت جلو بازو رو با یک وزنه خیلی سنگین انجام دادم حرکت جلو بازو رو چند بار بسیار به سختی انجام دادم و یک دفعه حین حرکت، زیر ساعد دست چپم(پشت دستم در ناحیه ای چند سانت بالاتر از آرنج حوالی زند زبرین) دو نقطه زیر پوستم هر کدام به اندازه نصف یک نخود بالا اومد و از اون موقع این دو نقطه به صورت خیلی کوچک و به همان شکل باقی مانده و اصلا چه در زندگی معمولی و چه حین بدنسازی اذیتم نمی کند فقط وقتی حرکت جلو بازو را با وزنه ای سنگین انجام می دهم درد می گیرد البته می توانم حرکت را انجام دهم و دو نقطه اندازه شان دو برابر می شود و پس از ورزش کمی بعد دوباره کوچک می شوند خواستم بدانم با وجود آن که از آن آسیب یکسال گذشته چرا این دو نقطه حین جلو بازو درد می گیرد و بالا می آید و باید چه کار کنم.ممنون

 27. فرهاد گفت:

  سلام.من ۱۴ سالمه،۵۵ کیلو.از میله های بارفیکس آویزان شدم و پهلو سمت راستم گرفته،گرم کردم و ماساژ دادم ولی دردش خوب نشده،لطفا کمکم کنید

 28. server گفت:

  سلام،من ۳۳ سالمه و مشکل دیسک کمر دارم و پاهام همیشه رگ شکیده میشه درد میکنه،به خصوص زمانی که از حمام خارج میشم پام خیلی خیلی درد میگیره،لطفا راهنمایی کنید.

 29. ابی گفت:

  سلام.یک هفته پیش در حین بازیه فوتبال،شوت زدم.عضله جلوییه رانم درد گرفت.در حدی که رو زمین خوابیدم.همونجوری ادامه دادم.در طی بازی دو سه بار اینجوری شد.درد کمی داشتم.بعد یه هفته دوباره بازی کردم.ولی دردام کمتر بود و شوت هم زیاد نزدم.آخر بازی نمیتونستم پامو بلند کنم.
  خونه رسیدم دیدم ماهیچه م باد کرده در حالتی که اصلا انگشت توی پوست نمی نشست.درد شدید دارم اصلا نمیتونم پامو تکون بدم‌.بالای زانومم باد کرده ولی خیلی نرمه.سیاه نشده و بجز باد کردگیه بالای زانوم ،خون مردگی احساس نمیکنم.

  به نظر شما پارگی رخ داده؟

  ممنون از سایت خوب شما و ممنون بابت پاسخگوییتون.

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، پارگی همراه با خورن مردگی هست، اما امکان کشیدگی شدید وجود داره، توصیه می کنم تمرین رو قطع کنید، از کمپرس سرد به مدت ۴۸ ساعت استفاده کنید و حتماً به پزشک متخصص مراجعه کنید، دقت کنید، پزشک متخصص و کار بلد

 30. سعید گفت:

  سلام بابای من ۲۶روز پیش عمل شکستگی لگن استابولوم انجام داده ۱۶روز وزنه به پاش وصل بوده الان بعد از بیشتر از ۲۰روز از عملش پادرد شدید از زانو تا مچ پا امانش نمیده به چند دکتر ارتوپدی مراجعه کردیم تشخیص نمیدن چشه لطفا راهنمایی کنین چکار کنم ممنون

 31. دانا گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشی خدمت شما بزگوار
  من امروز در فوتبال بر اثر اصابت پای یکی از دوستانم به ماهیچه ی پشت ساقم آسیب دیده و تقریبا دردی را احساس میکنم و کمی هم ورم کرده ، چکار باید کرد ممنونم از راهنمایی گرمتان

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، استفاده از روش PRICE که در مطلب توضیح داده شده توصیه می شود، در صورتی که وضعیت تداوم داشت به پزشک مراجعه کنید

 32. احمد گفت:

  سلام.من چند وقتی بدون گرم کردن حرکات کششی بیشتر برای پاها انجام میدادم. به منظور بالا رفتن انعطاف بدن. اما حالا درد مزمن و خفیف پشت ران هام دارم که ١ماهی هم هست خوب نشده. درمانش چی میتونه باشه؟

 33. یوسف گفت:

  سلام یک هفته پیش فوتبال بازی کردم و پام کشیده شد و درد گرفت فردای اون روز خواستم بازی کنم اما پام دوباره درد گرفت یک هفته استراحت کردم اصلا هیچ دردی نداشتم اما امروز وقتی دوباره بازی کردم و دو تا شوت زدم دوباره از همون ناحیه احساس درد کردم و دیگه بازی نکردم محل درد تو این هفته به اندازه یک کف دست کبود شده بود اما کبودیش رفته اما درد همچنان ادامه داره ( محل درد انتهای ران هست ) لطفا کسی میدونه این درد جدید هست بگه که به دکتر مراجعه کنم ممنون از سایت خوبتون

نظرتان را برای ما بنویسید. اگر هم در خصوص موضوعی سوال دارید، چنانچه اطلاعات کافی در مورد آن داشته باشیم پاسخ خواهیم داد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *