درمان آسیب دیدگی شانه

درمان آسیب دیدگی شانه

برای توانبخشی آسیب دیدگی شانه می توانید از حرکت های ساده استفاده کنید. سرشانه دارای عضلاتی است که به راحتی آسیب می بینند. ورزش هایی که دارای حرکت بیش از اندازه سر هستند، باعث پارگی این عضلات می شوند.این نکته را فراموش نکنید که ورزش هر نوع آسیبی، یک طور خاص است. لذا قبل از انجام هر ورزشی، باید با فیزیوتراپیست مشورت کنید. ورزش های ایزومتریک برای توانبخشی عضلات و تقویت آن ها در پارگی عضلات سرشانه استفاده می شوند. ورزش ایزومتریک ورزشی است که، عضله را حرکت می دهد، بدون آن که مفصل حرکتی کند. در این نوع ورزش ها، طول عضله تغییری نمی کند، ولی بر فیبرهای عضلانی اثر می گذارد؛ مانند فشار وارد کردن به دیوار.

چند نمونه ورزش ایزومتریک برای بازتوانی کتف

۱- چرخش سرشانه (قسمت خارجی)

بازتوانی کتف پس از آسیب

موازی دیوار بایستید. آرنج دست تان دارای زاویه ۹۰ درجه باشد. قسمت بیرونی ساعد روی دیوار باشد. به مدت ۵ ثانیه، به دیوار فشار وارد آورید (بدون آنکه شانه حرکت کند) و سپس رها کنید. ۱۰ بار تکرار کنید.

تلگرام

۲- چرخش شانه (قسمت داخلی)

بازتوانی کتف پس از آسیببچرخید. این بار، قسمت داخلی ساعد خود را روی دیوار قرار دهید و حرکت بالا را تکرار کنید.

۳- کشش شانه

بازتوانی کتف پس از آسیبپشت به دیوار بایستید. دست صاف رو به پایین باشد. آرنج نباید خم شود. بازوی خود را به سمت دیوار فشار بیاورید. ۵ ثانیه استراحت کرده و دوباره این حرکت را ادامه دهید. ۱۰ بار تکرار کنید.

۴- نزدیکی شانه

بازتوانی کتف پس از آسیبمطابق تصویر با آرنج خود به یک بالش کوچک فشار بیاورید. ۵ ثانیه در این حالت بمانید. این کار را ۱۰ بار تکرار کنید. روزی سه جلسه این ورزش را انجام دهید.

۵- دوری شانه

بازتوانی کتف پس از آسیبمطابق تصویر با آرنج خود به پشت صندلی فشار بیاورید. ۵ ثانیه در این حالت بمانید. ۱۰ بار تکرار کنید. روزی سه جلسه این ورزش را انجام دهید.

به اشتراک بگذارید :
 جشنواره وب ایران

مطالب مشابه

۲ نظر

 1. کاربر گفت:

  سلام.
  چون یار کمکی نداشتم، لذا در هنگام حرکت بالا سینه با هالتر که انصافا با وزنه سنگین هم زدم، درد نه چندان شدیدی را در قسمت شانه ی چپم احساس کردم که بعد از ۳ هفته هنوز آن درد را دارم. دکتر هم گفته مشکل در رفتگی نداری.
  حال که بخاطر حرکت سنگین بالاسینه با هالتر چنین موردی پیدا کردم، بنظر شما مشکل چیه و راه حلش چیه؟ دلم برای بدنسازی تنگ شده.
  سپاس

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، امکان آسیب به عضله یا تاندون وجود دارد، با بررسی فیزیکی هم قابل تشخیص نیست چون بعد از ۳ هفته هنوز در تداوم دارد یا به فیزیوتراپ مراجعه کنید یا MRIبگیرید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *