کدام دستگاه ورزشی برای سوزاندن چربی بهتر است؟

کدام دستگاه ورزشی برای سوزاندن چربی بهتر است

دستگاه های ورزشی برای بالا بردن میزان کارایی و استقامت سیستم قلبی عروقی گزینه مناسبی هستند، اما اینکه کدام دستگاه تأثیر بهتری در سوزاندن چربی دارد، جای سوال است. همه این دستگاه ها برای تمرین مناسب هستند، اما اگر واقعا" قصد دارید به خوبی تمرین کنید و چربی بسوزانید ، بهتر است به تجزیه و تحلیل ما نگاهی بیاندازید. در این مطلب دستگاه ها بر اساس سوزاندن چربی و بهترین نحوه کار با آن ها برای گرفتن نتیجه مطلوب بررسی می شوند.

بهترین: دستگاه هوازی روینگ (The Rowing)

در نگاه اول به این دستگاه، نوع کار آن شاید کمی گیج کننده باشد. روینگ بهترین دستگاه هوازی قابل استفاده می باشد. در هنگام کار با آن شما عضلات تان را به کار می گیرید و به خوبی استقامت قلبی عروقی را بالا می برید. ست هایی با مقاومت متوسط با استراحت کم ما بین تمرین را امتحان کنید. با این کار بدون اینکه ضربان قبلتان پایین آید به عضلات استراحت خواهید داد.

کدام دستگاه ورزشی برای سوزاندن چربی بهتر است

تمرین مطلوب: ست های ۱۰ دقیقه ای روئینگ با مقاومت متوسط با ۲ الی ۳ دقیقه استراحت در بین ست ها.

تلگرام

عالی: اسکی فضایی (The Elliptical)

اسکی فضایی یا الیپتیکال، در مقایسه با تردمیل فشار کمتری را بر مفاصل وارد می کند، یعنی برای کسانی که درد زانو دارند، گزینه خوبی است. در هنگام کار با اسکی فضای حتما" توجه کنید که ضربان قلبتان را با قدم زدن سریع بالا نگه دارید.

کدام دستگاه ورزشی برای سوزاندن چربی بهتر است؟تمرین مطلوب: افزایش استقامت و شیب به آرامی. ست های ۹۰ ثانیه ای را با سرعت بالا انجام داده و در ادامه ۳ دقیقه با سرعت آرام تمرین کنید.

عالی: دوچرخه ثابت (The Stationary Bike)

اگر تنها یک دستگاه وجود داشته باشد که شما را تنبل کند، دوچرخه ثابت است! چرا؟ در واقع نحوه درست نشستن و انجام تمرین شاید کمی دشوار باشد، اما وقتی خیلی آرام و طولانی رکاب بزنید شما را تنبل می کند! اما اگر می خواهید بهترین نتیجه را از دوچرخه ثابت بگیرید، باید پاها و شش هایتان را حسابی به کار بگیرید، انگار که یک ماشین با سرعت بالا شما را تعقیب می کند! پیشنهاد می کنیم چند دقیقه سخت فشار بیاورید و در بین هر ست به خودتان استراحتی بدهید. اگر به صورت ایستاده پدال بزنید، عضلات بزرگ پا را  حسابی به کار می گیرد.

کدام دستگاه ورزشی برای سوزاندن چربی بهتر است؟

تمرین مطلوب: ۳ دقیقه دوچرخه سواری سریع، ۲ دقیقه آرام و به مدت ۳۰ دقیقه این برنامه را تکرار کنید. ۳۰ دقیقه ورزش با دوچرخه ثابت را نیز پیشنهاد می کنیم.

خوب: تردمیل

تردمیل یکی از پر مخاطب ترین وسایل ورزشی است که می توان گفت در بحث استفاده از وسایل ورزشی خانگی، آمار بیشتری را به خود اختصاص می دهد. اما آیا همه کسانی که روی تردمیل می دوند یا پیاده روی می کنند این کار را درست و بدون اشتباه انجام می دهند؟ تردمیل هنگامی که سرعتش بالا می رود بیشتر متحرک و روان می‌شود، اما شاید همیشه قدم زدن را بجای دویدن در آدم ترغیب می کند! اگر واقعا" قصدتان سوزاندن چربی است به جای آهسته دویدن به خودتان کمی فشار بیاورید و سرعتتان را بالا ببرید.

کدام دستگاه ورزشی برای سوزاندن چربی بهتر است؟تمرین مطلوب: ۲۰ دقیقه تمرین در ست های ترکیبی ۴ دقیقه ای ، پیاده روی آرام/ آهسته دویدن، همراه با ست های یک دقیقه ای دویدن سریع.

خوب: دستگاه پله (StairMaster)

 چه کسی از این ماشین بیزار نیست؟ این دستگاه با وجود تمام محدودیت هایش می تواند مفید باشد و نتیجه مطلوب را به شما بدهد. اگر از این دستگاه استفاده می کنید، برای یک تمرین ایده آل باید تمرین را آهسته شروع کنید و مقاومت را افزایش دهید. با این کار وقت بیشتری را برای سوزاندن چربی خواهید گذاشت.

کدام دستگاه ورزشی برای سوزاندن چربی بهتر است

اگر بتوانید خودتان را با یکنواختی حرکات کوهنوردی وفق دهید، به خاطر نحوه تمرین پا، باعث سوزاندن چربی هایتان خواهد شد.

تهیه و ترجمه: elmevarzesh.com

منبع: fitday

به اشتراک بگذارید :
 جشنواره وب ایران

مطالب مشابه

۱۴۸ نظر

 1. Tahere گفت:

  سلام ممنون از راهنمایی های خوبتون من خانمی ۳۹ ساله با قد ۱۶۵ و وزن ۸۰ و سایز ۴۰ هستم در عرض ۷ ماه ۱۵ کیلو کم کردم با کم خوردن و روزی یک تا دو ساعت ورزش پیاده روی و حلقه کمر می خواستم بدونم برای سفت کردن شکم و ران ها و فرم دادن به اونها چه دستگاه ورزشی مناسب است؟ باز هم از سایت خوبتون سپاس گزارم

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، شما باید رد روند کاهش وزن تمرینات با وزنه را نیز انجام دهید تا دچار شل شدن بدن نشوید در حال حاضر نیز باید روی تمرینات بدنسازی تمرکز کنید

 2. عاطفه گفت:

  با سلام ….شما کدام یک از این دستگاهای ورزشی رابرای منزل صلاح میدانید…

  • رامیار نجفی گفت:

   سلام

   با توجه به فضای در دسترس، سن و هدف و بیماری های مزمن در بدن متفاوت است. اما به شخصه برای منزل تردمیل را ترجیح میدهم. چون هم برای دویدن و پیاده روی و کاهش وزن مناسب است هم تمامی افراد به راحتی می توانند از آن استفاده کنند.

 3. صفورا گفت:

  سلام برای چربی سوزی ورزش زومبا بهتر است یا کلاسهای کار با دستگاه؟؟؟

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، هر کدام ویژگی خاص خود را دارند ولی در اساس هر دو هوازی هستند، تنوع و شادی در زومبا بیشتر است

 4. اصغر گفت:

  کسی که از ناحیه پا آسیب دیده و نمیتونه رو تردمیل یا دوچرخه کار کنه و در کل روی پایین تنه، پیشنهادتون برای انجام هوازی چی هست؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • رامیار نجفی گفت:

   سلام

   متاسفانه در همه تمرینات هوازی مثل پیاده روی، دویدن، جاکینگ، دوچرخه، تردمیل، اسکی فضایی، شنا و تمرینات با شدت بالا از پاها بعنوان عضو اصلی و درگیر استفاده می شود. پیشنهاد میکنم پیاده روی آرام را شروع کرده و تغذیه کم کالری را رعایت کنید. پیاده روی در آب و دورچه ثابت با فشار بسیار کم می تواند چاره کار شما باشد.

 5. فاطمه گفت:

  سلام خسته نباشین.
  دویدن روی تردمیل طی چند وقت اثر میذاره؟؟توی ۱ماه برای حداکثر کاهش وزن چه برنامه ای باید دوید؟منظورم اینه که چند بار در روز و چه مدت و چه زمانی؟(قبل غذا یا بعدش؟چه ساعتی بهتره)

  • رامیار نجفی گفت:

   سلام

   برنامه منظم و استاندارد در عرض یک ماه اثرات خود را نشان می دهد اما حداکثر کاهش وزن استاندارد در یک ماه ۴ الی ۵ کیلو است و با انجام سه الی چهار جلسه در هفته تا بدن آمادگی بدن را پیدا کند کافی است. با بالا رفتن آمادگی می توانید ۵ جلسه هم تمرین کنید. دو نوع روش تمرینی هوازی مداوم و با شدت بالای تناوبی را می توانید انتخاب کنید. یک بار در روز تمرین کافی است. ورزش با توجه به وعده غذایی قبلش باید حداقل ۱.۵ ساعت فاصله داشته باشد. بعضی غذاها باید سه ساعت صبر کرد بعد ورزش انجام شود.

 6. مریم گفت:

  سلام, ممنون از مطالب خوبتون, نظرتون در مورد پیلاتس چیه؟ برای کاهش وزن در حد ۲۰ کیلوگرم میشه از روزی نیم ساعت پیاده روی و سه روز در هفته پیلاتس استفاده کرد؟ برای سفت کردن عضلات پیلاتس تاثیری داره؟

  • رامیار نجفی گفت:

   سلام. پیلاتس ورزش مفیدی است و برای نتیجه بهتر و داشتن بدنی خوش فرم با ورزش هوازی و تمرینات با وزنه ترکیب کنید.

 7. حمید گفت:

  باسلام. برای کاهش چربی ، درصورت داشتن آرتروز زانو ، کار با کدام دستگاه مناسب تر است؟ تردمیل یا اسکی فضایی یا دوچرخه ثابت؟

 8. مهسا گفت:

  سلام برای خونه الپتیکال بهتره یا تردمیل؟
  و اینکه برای داشتن شکم صاف و تخت تو خونه چیکار میشه کرد چون واقعا باشگاه رفتن وقت میخواد.؟؟

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، هر دو مناسب هستند، بستگی به شرایط شما دارد، برای داشتن شکم صاف باید هم تغذیه خوبی داشته باشید، هم هوازی کار کنید و هم تمرینات شکم

 9. حبیب گفت:

  باسلام لطف کنیدشرکت یا سایتی را معرفی کنید که از این دستگاه های رویینگ داشته باشند

 10. mina گفت:

  سلام
  آیا دوچرخه ثابت باعث لاغری پا و باسن میشه یا برعکس؟
  چون من پایین تنه بزرگتری نسبت ب بقیه اندامم دارم و میخام ک کوچکتر شن .

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، تصور اینکه یک وسیله فققط بخشی از بدن رو لاغر کنه اشتباه هست، شما اگر در پایین تنه چربی بیشتری دارید، یا در بالاتنه تفاوتی نداره، چون در تمرینات هوازی چربی از کل بدن کم میشه، اما خب فایده دوچرخه این هست که بیشتر عضلات پا درگیر میشه و به این هم به چربی سوزی کمک می کنه و هم خوش فرم شدن

 11. حمیرا گفت:

  سلام چند مدتی باید کار بکنی که بعد ترک ورزش دوباره چاق نشی؟

  • رامیار نجفی گفت:

   سلام. ترک ورزش قواعد خاص خودش رو داره و با ترک ورزش و عدم رعایت رژیم غذایی و نکاتی از این قبیل چاقی به سراغ شما خواهد اومد و به زمان ربطی نداره. شاید زود شاید دیر.

 12. مژدهه گفت:

  سلام . من دارای پای پرانتزی و ارتروز زانو هستم و دارای اضافه وزن . بهتره از تردمیل استفاده کنم یا الپتیکال . ممنون

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، تردمیل که قطعاً با این وضعیت نباید انجام شود، اما الپتیکال بهتر است والبته با احتیاط می گویم بهتر است، چون در این خصوص پزشک بهتر می تواند نظر دهد اما گزینه مناسب شما ورزش در آب است

 13. گل آذین گفت:

  سلام
  برای کار با دستگاه ها در باشگاه چند ساعت از آخرین وعده غذایی باید گذشته باشه و اینکه تا چه مدت بعد از ورزش نباید چیزی خورد.
  ممنون

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام بستگی به نوع ماده غذایی مصرفی داره، در کل بهتره قبل از ورزش یک ساعت و نیم تغذیه انجا شده باشه و بعد از ورزش هم نهایتاً نیم ساعت بعد از اون، بعد از ورزش هر چه زودتر بهتر

 14. زهرا السادات بنی فاطمی گفت:

  با سلام و خسته نباشید من خانمی ۳۷ساله با قد ۱۶۸و وزن ۷۰ هستم برای رسیدن به وزن ایده ال و ثابت ماندن ان برای خانه چه دستگاهی و با چه مارکی راپیشنهاد میکنید که قیمت مناسبی داشته باشد ودر ضمن من در ناحیه شکم و باسن هم مقداری چاقی دارم و به چه وزنی رسم ایده ال است

  • رامیار نجفی گفت:

   سلام. ضمن آرزوی موفقیت باید عرض کنم تنوع دستگاه های هوازی آنقدر زیاده که به سختی میشه مدلی رو انتخاب کرد. اگر صرفاً هدف شما چربی سوزی و کاهش وزن است به شخصه دستگاه تردمیل رو پیشنهاد میکنم. چون تمرینات متنوعی داره و به صورت شخصی سازی برای هر فردی مناسبه چه از نظر شیب و چه از نظر سرعت و زمان. همچنین توصیه میکنم در کنار تمرین کاردیو باید تمرینات مقاومتی برای کل بدن رو انجام بدید تا بدنی خوش فرم داشته باشید. تمرینات با دستگاه هوازی باید به صورت تناوبی با شدت بالا انجام بشه. با توجه به قد وزن ۶۰ الی ۶۵  برای شما مناسبه.

 15. سیما گفت:

  سلام برای اینکه ران پا لاغر بشه دستگاه پرس پا موثره یا خیر

 16. S.G گفت:

  سلام ببخشید چ دستگاهی در بدنسازی بانوان باعث کوچک شدن باسن و سینه میشه؟ ایا تردمیل و الپتیکال مناسب هستن؟

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، کوچک شدن یعنی کاهش چربی در ورزش هم چربی سوزی موضعی وجود نداره اما تمرینات استقامتی مانند دویدن یا تردمیل می تونه به نتیجه بهتر کمک کنه

 17. سارا گفت:

  سلام ممنون از سایت بسیار خوبتون من ١۵ سالمه با وزن ۶١ و قد تقریبا ١۶۶ میخواستم یک ورزشی رو شروع کنم که چربی سوز باشه خودم بدنسازی و کار با دستگاه رو انتخاب کردم که بنظرم سریع تر به نتیجه می رسه ولی اطرافیانم همه با کار با دستگاه مخالف هستند میگن که کار با دستگاه برای افرادیه که میخوان فقط عضلات رو سفت کنن و بدرد لاغری و افراد تازه کار نمی خوره و باید یک ورزش مثه ایروبیک و زومبا رو انتخاب کنم
  ممنون میشم راهنمایی کنین

 18. محمد گفت:

  سلام
  قیمت هر یک از این دستگاه ها چند هست؟برای باشگاه می خواهم

 19. yaaldaaaa گفت:

  سلام ممنون بابت راهنمایی خیلی خوبتون من اندامم خوبه فقط ی خورده شکم دارم بنظرتون چیکارکنم؟اروبیک وبونسازی هم میرم بنظرتون میتونم شکممواب کنم؟

  • رامیار نجفی گفت:

   سلام. حتما می تونید. هیچ کاری غیر ممکن نیست. تمرینات تناوبی با شدت بالا رو انجام بدید و از یه رژیم غذایی مخصوص پیروی کنید. حتما به نتیجه خواهید رسید.

    

 20. yaaldaaaa گفت:

  میگن پلاستیک ببندیم دوربدنمون زودترچربی های شکم اب میشه درسته؟چیکارکنیم ک بیشترچربی بسوزونیم موقع ورزش؟ممنون ازراهنماییتون

 21. ffff گفت:

  سلام من حدود ۱۸ کیلو اضافه وزن دارم تیروئیدکم کار هم دارم بنظرتون تمرینات بدنسازی میتونه اثری روی کاهش وزن داشته باشه؟

 22. ناصرررر گفت:

  من هر روز با ورزش کردن ۲۰ دقیقه تردمیل وا ۲۰ دقیقه دوچرخه وا ۲۰ دقیقه اسکی فضا کار میکنم وا بعدشم سونا جکوزی باید در ماه چقد وزن کم کنم !!!!!
  وا ایا این تمرین درست هست یا نه ممنوننننننن

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، برای وزن کمر کردن خیر درست نیست، زیاد ورزش کردن به معنی کاهش وزن نیست، شما هر چقدر هم تلاش کنید تا زمانی که رژیم غذایی مناسبی نداشته باشید نتیجه خوبی نمی گیرید، میزان کاهش وزن هم با این اطلاعات قابل حدس زدن نیست، حداقل هفته ای بین ۴۰۰ گرم تا یک کیلو مناسب است

 23. س گفت:

  من میخوام وزنمو کم کنم ذ خوش هیکل بشم هر چه قدر هم حلقه تمرین میکنم نمیتونم بزنم خواهشا یه دستگاه خوب برام در خونه بگین

  • رامیار نجفی گفت:

   سلام. اگر محدودیت خاصی مدارید تردمیل و اسکی فضایی مناسبه. به شخصه تردمیل رو ترجیح میدم. از تمرینات تناوبی با شدت بالا استفاده کنید

 24. تهران گفت:

  سلام،من درحال حاضر سی ساله با قد ۱۶۸و وزن ۷۶هستم که اکثر این اضافه وزن تو ناحیه بازو و شکم و پهلو جمع شده…تردمیل یا دوچرخه کدوم بنظرتون بهتره؟
  ممنون

 25. فرشته گفت:

  سلاه
  برای کار کردن با دستگاه پرس پا،تفاوت قرار دادن پا بصورت ۷ یا ۸ زیر وزنه تاثیر متفاوتی روی عضلات داخلی یا بیرونی ران دارد یا طرز قرار گرفتن پا تاثیری ندارد؟و آیا پرس پا برای لاغری ران موثر هست؟

  • رامیار نجفی گفت:

   سلام. پرس پا بیشتر برای تقویت عضلات ران هست. اگر  در حرکت اسکوات پاها به اندازه عرض شانه یا کمتر باز باشند عضلات چهار سر بیشتر درگیر میشن. اسکوات با پاهای باز عضلات بیشتری رو درگیر میکنه. در اسکوات با پاهای باز و پنجه رو به بیرون بیشتر عضلات داخلی  ران و باسن درگیر میشن. در اسکوات با پاهای بسته یا رو به داخل عضلات خارجی ران بیشتر درگیر میشن.

 26. مجید گفت:

  ایا بدنسازی لاغر میکند.
  من رژیم غذایی دارم تروئیدکم کارم دارم که دارو میخورم ورزشم روزی ۳۰دقیقه پیاده روی میکنم خوبه به نطرتون.

  • رامیار نجفی گفت:

   سلام. بدنسازی بر اساس نوع برنامه تمرینی و تغذیه ای بر بدن تا ثیر میگذاره. هم میتونه لاغر کننده باشه هم چاق کننده. بهتره ورزش مقاومتی رو به برنامه تون اضافه کنید.

 27. مقصود گفت:

  با سلام میخواستم چربی شکم و پهلوهامو اب کنم با چه دستگاهی میتونم ب نتیچه خوبی برسم ممنون میشم راهنمایی کنید

  • رامیار نجفی گفت:

   سلام. تردمیل، دورچرخه ثابت و اسکی فضایی خوب هستن. با توجه به شرایط جسمی و سلامتی و فضا و بودجه می تونید یکی از این ها رو انتخاب کنید.

 28. لیدا گفت:

  جناب آقای نجفی با سلام بنده مونث، ۴۹ ساله با وزن ۸۴ کیلو هستم که تصمیم به کاهش وزن نسبتا سریع دارم. با توجه به اینکه امکان پیاده در فضای باز برای هر شخصی وجود دارد لطفا راهنمایی بفرمایید که برای چربی سوزی خرید الیپتیکال موثرتر واقع خواهد شد یا تردمیل. البته لازم به ذکر است که حدود سه ماهه که هر هفته سه بار در سالن بدنسازی از وسایل مختلف استفاده می کنم منتهی با توجه به حفظ رژیم با خوردن کوچکترین چیزی وزنم افزایش پیدا می کنه و هنگام بالا و پایین رفتن از پله درد نسبتا شدیدی در ناحیه زانو ها احساس می کنم. لطفا و در صورت امکان بنده رو در هر دو مورد راهنمایی بفرمایید چون به گفته های شما ایمان دارم. پاینده باشید

  • رامیار نجفی گفت:

   سلام. قبل از هر چیزی باید دلیل درد زانوی شما مشخص بشه. این درد ممکنه دلیل جدی داشته باشه که با ورزش بدتر بشه. پیش اولین قدم مشورت با یک پزشک و عکسبرداری از زانو و شروع درمان هست. اگر درد زانو به دلیل این تمرینات باشه که انجام  دادید با چند روز استراحت و پایین آوردن شدت تمرینات برطرف میشه. اما در کل برای شما الپتیکال رو پیشنهاد میکنم چون منجر به آسیب نمیشه و برای کاهش وزن خوبه. سعی کنید با برنامه تمرین کنید. حداقل سه جلسه در هفته با رعایت رژیم غذایی حتما به نتیجه می رسید. شما باید یاد بگیرید چه چیزی را چه وقت بخورید. این طوری بهتر و سریع تر به نتیجه می رسید.

 29. سيما حيدرى گفت:

  سلام وقت بخیر
  من ١۵ کیلو اضافه وزن دارم،تمرینات بدنسازى و بعد از بیست دقیقه تردمیل شروع میکنم ،ولى نگرانم که دستگاهها باعث چاقى و حجیم شدن بیشتر نشه،وزنه هایی که روى دستگاهها استفاده میکنم ٢٠-١١ کیلو هست و معمولا سه ست ٣٠ تایی هست
  جلو پا،پشت پا،پرس پا نشسته،ساق پا ایستاده،بارفیکس،زیربغل قایقى و H ٩٠ درجه،فلاى برعکس،پرس سینه،قفسه سینه ماشین ،پشت بازو سیم کش،پهلو سیم کش

 30. M گفت:

  سلام
  من خانمی هستم چربی ناحیه شکم دارم.ایا اگر سه روز در هفته بدنسازی کار کنم برای افزایش حجم و بعد از کار با دستگاه بیست دقیقه هوازی کار کنم نتیجه میگیرم؟قد ۱۵۳ و وزن ۵۲

  • رامیار نجفی گفت:

   سلام. برای چربی سوزی بهترین کار انجام تمرینات ترکیبی قدرتی و تناوبی با شدت بالا است. برای گرفتن بهترین نتیجه باید رژیم غذایی هم رعایت کنید. در کل انجام سه الی ۴ جلسه تمرین در هفته خیلی خوبه و بهتر اینه که اول بدنسازی رو انجام بدید و بعدش ۲۰ دقیقه تناوبی با شدت بالا انجام بدید.

 31. s گفت:

  سلام ایا با کار بادستگاه شش.روز در هفته بیشتر لاغر میشویم با ترکیب ایروبیک ودستگاه

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، به نظرم شما فکر می کنید هر چه بیشتر ورزش کنید یعنی لاغری بیشتری، شما ۳ جلسه در هفته ترکیبی از وزنه و هوازی رو تمرین کنید و در کنار اون تغذیه مناسبی برای کاهش وزن داشته باشید کافی است و نیازی نیست زیاد بدن رو تحت فشار بذارید

 32. دکتر اسماعیلی فیزیولوژی ورزشی گفت:

  با سلام مروری بر سوالات و پاسخ ها داشتم مشاور این سایت بسیار عالی پاسخ دوستان را دادند موفق و شاد باشید .

 33. عباسعلی گفت:

  سلام خسته نباشید
  من ۳۴ سالمه ۶۶ وزنم هست نه خیلی چاقم نه لاغر ولی در شکم و پهلو مقداری چربی دارم میخوام این چربی ها رو بر طرف کنم تا به سیکس پک برسم ولی نمیدونم به طور اصولی وصحیح هوازی و تمرین با وزنه رو اجرا کنم تا به خواستم برسم همیشه ترس از این دارم که نه یه وقت زیاد هوازی کار کنم بجای عضله سازی عضله سوزی کنم جهت یادآوری بگم من به غیر از شکم و پهلو هیچ جایی از بدنم چربی اضافه ندارم فقط یه راهکار صحیح میخوام که از شر این چربی های شکم و پهلو خلاص بشم
  سپاسگزارم

  • رامیار نجفی گفت:

   سلام پیشنهاد میکنم تمرینات اینتروال با شدت بالا همراه با تمرینات مقاومتی انجام بدید. برای رسیدن به هدف رعایت رژیم غذایی ضروریه.

 34. ... گفت:

  سلام من وزنم بالاست سنم ۱۷ ایا با ورزش بدنسازی چربی هام اب میشن یا فقط عضلاتم سفت میشن و این که چقد طول میکشه تا لاغر شم؟مرسی

  • رامیار نجفی گفت:

   سلام. برای لاغری باید تمرینات قدرتی رو همراه با تمرینات تناوبی با شدت بالا و رژیم غذایی رعایت کنید تنها با تمرینات بدنسازی به نتیجه کاملی نمیرسید برای لاغر شدن فاکتورهای مهمی دخیل هستن مثلا ژنتیک، تغذیه، میزان فعالیت روزانه و فعالیت ورزشی در هفته. نمیشه زمان مشخصی رو برای لاغری مشخص کرد اما میتونید به طور استاندارد در هفته یک کیلو کم کنید 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *