علت توقف کاهش وزن چیست و چرا هر کاری می کنید لاغر نمی شوید؟

تلگرام

با اراده زیاد به خودتان قول می دهید که چند کیلو وزن اضافه را کم کنید. با رژیم و ورزش کارتان را شروع می کند. در هفته های اول همه چیز به خوبی پیش می رود و بابت این موفقیت به خودتان تبریک می گویید. اما بعد از مدتی وقتی خودتان را وزن می کنید، متوجه می شوید که وزن تان ثابت مانده است!

چرا کاهش وزن متوقف می شود و هر کاری می کنید لاغر نمی شوید؟از خودتان سوال می کنید که هم رژیم دارم و هم ورزش می کنم پس چرا دیگر وزنم کم نمی شود؟ قبل از اینکه نا امیدتر شوید باید بدانید که کم شدن سرعت کاهش وزن و یا رسیدن به ایست وزنی در مسیر کاهش وزن طبیعی ست. علم ورزش در این مطلب شما را راهنمایی می کند.

شما فقط کالری مصرفی را کنترل می کنید

در طی هفته‌های اول کاهش وزن، سرعت کم شدن وزن به طور معمول بالاست. چون زمانی که کالری دریافتی از غذاها محدود می شوند و ورزش می کنید، بدن انرژی مورد نیاز خود را از منابع ذخیره‌ای برداشت می کند. بعد از مدتی بدن به دلیل کاهش کالری دریافتی در برابر کاهش وزن مقاومت می کند و متابولیسم بدن کاهش پیدا می کند. دقت کنید در کاهش وزن اصل قضیه کاهش کالری دریافتی نیست بلکه چه مواد غذایی  و در چه وقتی مصرف کنید اهمیت بیشتری دارد

شدت ورزش را نادیده می گیرید

_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________

اگر مرحله قبل را رعایت کنید ولی از میزان شدت تحرک غافل شوید، بازهم روند کاهش وزن متوقف می شود. به عنوان مثال شما روزانه ۳۰ دقیقه پیاده روی می کنید، اما میزان شدت این فعالیت آنقدر نیست که انرژی زیادی بسوزاند و باعث چربی سوزی شود.بهترین توصیه برای شما این است که به جای تمرینات هوازی ۴ جلسه در هفته ۲۰ دقیقه تمرین اینتروال انجام دهید.

تمرینات اینتروال شدت بالای دارند و باعث می شود بدن انرژی بیشتری مصرف کند. البته می توانید از گزینه دوم یعنی ترکیب تمرینات هوازی و بدنسازی استفاده کنید. در تمرین هوازی با شدت متوسط به بالا و در مدت زمان حداقل ۳۰ دقیقه ای (بیشتر از این توصیه می شود) بدن انرژی بیشتری می سوزاند، در کنار آن شما تمرینات با وزنه نیز انجام می دهد که باعث افزایش متابولیسم بدن می شود.

چرا کاهش وزن متوقف می شود و هر کاری می کنید لاغر نمی شوید؟چون ورزش های قدرتی توده عضلانی بدن را افزایش داده و بدن را وادار می کند که چربی بیشتری بسوزاند، علت آن هم این است که بافت عضله انرژی بیشتری نسبت به بافت چربی می سوزاند. پس هر قدر که توده عضلانی بدن بیشتر باشد، انرژی بیشتری هم سوزانده می شود. اگر در نظر دارید این برنامه را اجرا کنید، ابتدا تمرین با وزنه را انجام دهید، سپس سراغ تمرین هوازی بروید.

کمبود خواب دارید

کمبود خواب ممکن است مانع کاهش وزن شما شود. نداشتن خواب کافی متابولیسم شما را کند می کند و هورمون گرسنگی لپتین و گرلین را تحت تأثیر قرار می دهد. لپتین به مغز دستور می دهد، خوردن را متوقف کند در حالی که گرلین عامل تحریک حس گرسنگی است. تحقیقات نشان می دهد خواب ناکافی با سطح پایین لپتین و سطح بالای گرلین و در نتیجه اضافه کردن وزن مرتبط است.

مطلب مرتبط: چرا کم خوابی باعث چاقی می شود؟

با مشکلات هورمونی دست و پنجه نرم می کنید

مشکلات هورمونی مانند کم کاری تیروئید، سندرم تخمدان پلی کیستیک و مقاومت به انسولین می تواند، باعث افزایش وزن و مقاومت بدن در برابر کاهش وزن شود. با پزشک صحبت کنید و آزمایشات لازم را انجام دهید، اگر یکی از این مشکلات را داشتید، رژیم غذایی تحت نظر متخصص می تواند به شما کمک کند.

زندگی فعالی ندارید

اگر موارد بالا را رعایت کنید ولی مدت زمان نشستن و دراز کشیدن طولانی باشد، بازهم فاجعه توقف کاهش وزن سراغتان می آید. نشستن پای سریال های ترکیه ای، چک کردن دائم فیس بوک بین ما و اجدادمان فاصله ی زیادی ایجاد کرده است! فکر می کنیم خیلی سرمان شلوغ است و نمی توانیم فعال باشیم. اما مشکل اصلی اینجاست که ما به بی تحرکی عادت کردیم.

چرا کاهش وزن متوقف می شود و هر کاری می کنید لاغر نمی شوید؟پس بهتر است، ساعات نشستن و دراز کشیدن خود را به ساعات ایستادن، راه رفتن و فعالیت بدنی بیشتر تبدیل کنید. جایی که می توانید بنشینید، بایستید، جایی که امکان ایستادن دارید، راه بروید، اگر هم می توانید راه بروید، بدوید! از ماشین کمتر و  به جای آسانسور از پله‌ها استفاده کنید یا موقع صحبت با تلفن بایستید و یا راه بروید و…

استرس دارید

مطالعات نشان می دهد، زنانی که دچار استرس طولانی مدت هستند، سالانه چیزی حدود ۶ کیلوگرم چاق تر می شوند. استرس باعث می شود که سطح هورمون کورتیزول در بدن بالا برود. این هورمون سطح هورمون سروتونین در بدن را کاهش داده و میل شما را به شیرینی بیشتر می کند. پس طبیعی است که وقتی رژیم دارید اما نتوانسته اید استرس تان را کنترل کنید، روند کاهش وزن تان هم متوقف شود.

مطلب مرتبط: چگونه استرس باعث افزایش وزن می شود؟

به پروتئین بیشتر توجه کنید

مصرف پروتئین به دلیل دیر هضم بودن می تواند باعث جلوگیری از گرسنگی شود و میل خوردن به غذا را کم کند. معمولا" توصیه می شود در وعده صبحانه حتما" مواد غذایی حاوی پروتئین میل کنید تا گرسنگی دیرتر سراغ شما بیاید، اما نتایج تحقیقات به نکته جالبی در این خصوص اشاره کرده است.

مواد غذایی حاوی پروتئین هورمون گرلین که از معده ترشح  و موجب تحریک اشتها می شود را سرکوب می کند. در واقع غذاهای پر چرب سطح گرلین را افزایش می دهد اما پروتئین باعث کاهش آن می شود.

 • مواردی که در این مطلب مطرح شد، نکاتی بودند که بیشترین تأثیر را بر خروج از توقف کاهش وزن دارند. اما در پایان نکات دیگری را برای شما مطرح می کنیم.

بعد از ورزش گرسنگی ممنوع

حتما" شما هم شنیده اید کسانی که می خواهند لاغر شوند، بعد از تمرین هیچ غذایی غیر از آب مصرف نکنند! این روش می تواند باعث کاهش وزن شود، اما ریکاوری بدن را مختل می کند، احساس خستگی و کمبود انرژی را نیز بیشتر می کند و از طرف دیگر احتمال تحلیل بافت عضلات بدن زیاد است. پس بهتر است بعد از تمرین مقداری مواد غذایی حاوی پروتئین مصرف کنید، مثلا" حداقل یک لیوان شیر کم چرب یا یک موز کوچک هم مقداری پروتئین بدن را برای ریکاوری تأمین می کند و هم به بازسازی ذخایر گلیکوژن کمک می کند، پس خودتان را در قحطی قرار ندهید.

کاهش وزن آهسته عوارض کمتری دارد

مراجعین زیادی داریم که می خواهند در مثلا" دو ماه ۲۰ کیلو وزن کم کنند. بله این امکان وجود دارد، اما از حداقل عوارض آن که می توان به افتادگی پوست، ریزش موی سر و بازگشت سریع این مقدار وزن پس از ترک رژیم و فعالیت ورزشی اشاره کرد، اطلاعی ندارند.

استاندارد کاهش وزن ۴۵۰ تا ۹۰۰ گرم در هفته است، یعنی هدف شما باید نهایتا" کم کردن ۱ کیلو در هر هفته باشد تا بدن زمان برای تنظیم خود داشته باشد.

تهیه و تدوین: اختصاصی elmevarzesh.com

به اشتراک بگذارید :
loading...
loading...

مطالب مشابه

۱۲۴ نظر

 1. سرور گفت:

  سلام من قدم ۱۶۹ هست و وزنمم ۶۵ بود؛ استخون بندیمم تقریبا متوسط رو به درشته؛ هیکلم مشکل خاصی نداره فقط دوس دارم سایز پایین تنم یه مقدار کمتر بشه؛ از وزنی که دارم خیلی بدم میاد آخه ۳.۴ سال پیش وزنمو به ۵۵ کیلو رسونده بودم و خیلی راضی بودم؛ سه هفتس رژیم میگیرم البته نه رژیمی که دکتر نوشته باشه؛ فقط کمتر میخورم و کالریامو تنظیم میکنم مثلا هفته ی اول تو روز بین ۸۰۰ تا ۹۰۰ کالری استفاده میکردم و هفته دوم کمترش کردم و الان فقط بعضی روزا به ۷۰۰ کالری میرسه انرژی روزانه ای که مصرف میکنم؛ تحرک متوسطم دارم چون وقت نمیکنم نمیتونم زیاد ورزش کنم در حد روزی ۲۰ دقیقه حلقه یا ۱۵ دقیقه دوچرخه ثابت و بعضی وقتا پیاده روی از دانشگاه تا خونه؛ دو هفته اول ۲.۵ کیلو کم کردم و شدم ۶۲ ولی الان بعد یه هفته اومدم وزن کردم دیدم کم که نشدم هیچی تازه وزنم شده ۶۴! نمیدونم دلیلش چیه خیلی ناراحت شدم شاید بخاطر کم آبیه آخه من خیلی کم تشنم میشه در حالت عادی روزی ۲ لیوان آبم نمیخورم. میشه کمکم کنید؟ ممنون ازتون

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، علتش واضح هست، تصور بر این هست که هر چی کالری دریافتی رو کم کنیم یعنی کاهش وزن بیشتر در حالی که این غلط هست، شما باید دقت کنید چی مصرف می کنید و چه چیزی نباید مصرف کنید نه اینکه کالری رو کاهش بدید، کاهش کالری باعث میشه بدن در مقابل کاهش وزن و مصرف کالری مقاومت کنه، بهتره خودسرانه سراغ رژیم گرفتن نرید، ما در کتابی که منتشر کردیم این موارد رو کامل توضیح دادیم و گفتیم باید چیکار کنید اگر مایل بودید از لینک زیر مشاهده کنید

   http://www.elmevarzesh.com/fitness-and-weight-loss-book/

 2. ناصر اسدی گفت:

  سلام من حدود ۱ماه و نیم هست که ورزش سخت و رژیم سخت ۱۰۰۰ کالری یا ۱۲۰۰ کالری در روزو پیش گرفتم و خودمو وزن هم نمیکنم ولی هیچگونه تغییری هم در خودم ندیدم حتی خیلی کم

  • رامیار نجفی گفت:

   سلام. منظورتون از ورزش سخت چیه؟ سخت بودن به معنای اثر بخش وبدن نیست. رژیم غذایی و ورزش باید درست و استاندارد باشه.

 3. فاطمه گفت:

  سلام
  من سه ماه هست از برنامه کالری پیروی میکنم و ماهی ۵ کیلو کم کردم. الان که به وزن ۹۱ تا ۹۲ رسیدم وزنم پایین نمیاد. ۱: چه ورزشی پیشنهاد میکنید با توجه به اینکه من چهار ماه قبل از شروع رژیم بدن سازی میکردم و لاغر نشدم. ؟۲ : آیا کالری مصرفی ام رو هم پایین بیارم ( کالری دریافتی من در حال حاضر برای کم کردن یک کیلوگرم در هفته است)؟؟ بسیاااار ممنونم از توجهتون

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، برنامه کالری تا یه حدی جواب میده وقتی به مرور کالری مصرفی پایین بیاد بدن نسبت به کاهش وزن مقاومت می کنه، در کل روش زیاد موفقی نیست، شما هر ورزشی که دوست دارید رو انجام بدید ورزش به کاهش وزن و تناسب اندام کمک می کنه اما نکته مهم در کاهش وزن نوع تغذیه هست چی بخورید مهمتر از این هست که چقدر بخورید بخش کاهش وزن رو بررسی کنید

 4. سعید گفت:

  سلام
  من از ۲۲ شهریور شروع ب رژیم گرفتن کردم تا الان ۲۷ کیلو کم کردم رژیمم فقط سینه مرغ میخورم چند روز یبار ۶ قاشق برنج ک موهام نریزه اما از حدود ی ماه و نیم خیلی سخت وزن کم میکنم ب قولی قفل شده قبلا هر ۱۰ روز یبار ۴ کلیو کم میکردم اما.الان ۱ کلیو اونم ب زور از چند نفر پرسیدم گفتن باس ب بدنت شوک وارد کنی مثلاچند روز رژیمت بزاری کنار . ممنکن میشم راهنماییم کنید

  • رامیار نجفی گفت:

   سلام. اولاً رژیم رو بدون ورزش انجام ندید چون به بدن تون آسیب میرسه و در نهایت بدن بد فرمی خواهید داشت. در مورد شوک درست گفتن. باید شوکی به بدن تون وارد کنید. یا با تغییر رژیم غذایی یا با ورزش یا برای مدتی کوتاه رژیم عادی بگیرید مثلاً یک هفته و دوباره رژیم کاهش وزن خودتون رو از سر بگیرید.

 5. Hamila گفت:

  با سلام و احترام
  سالهاست بدنسازی میکنم
  اضافه وزن ندارم
  از کلیت اندام رضایت دارم
  اما تمایل به کم کردن حدود ۶ کیلو وزن دارم که متاسفانه هر چقدر بیشتر تلاش میکنم کمتر نتیجه میگیرم طیِ سه ماه گذشته حتی ١٠٠ گرم کم نکردم
  حتی هوازی ناشتا رو هم امتحان کردم
  ۴۵ ساله و ١۶١ قد و ۵٨ وزن
  هر روز ۴۵ دقیقه ورزش با وزنه و ٣٠ دقیقه در انتها هوازی و هفته ای دو روز به روش اینتروال
  رژیم غذایی رو هم تا حدودی رعایت میکنم
  ممنون میشم اگر پیشنهادی دارین بشنوم

  • رامیار نجفی گفت:

   سلام. شاید بدن شما به فلات رسیده که ننمی تونید وزن کم کنید. بهترین کار وارد کردن یک شوک به بدن تون هست. می تونید با رژیم غذایی، تغییر برنامه تمرینی بدنسازی و یا تغییر تمرینات اینتروال این کار رو انجام بدید. 

 6. رویا گفت:

  سلام.من ۶۵ کیلو وزنمه و قدم ۱۵۵ …متاسفانه همه ی عمرم هم با باشگاه ها و ورزش هوازی و قدرتی با دستگاه و انواع رژیم ها گذشت اما دریغ از یه گرم کم کردن یا حتی یه ثانت کم کردن سایز اصلا اهل خوردن شیرینیها و فست فودها و نوشیدنی های صنعتی و …هم نیستم و نبودم.آزمایش تیروئید و …هم دادم و مشکل ندارم ….الان سه ماهه باز دارم میرم باشگاه بازم هیچ تغییری دیگه دارم افسرده میشم نمیدونم چیکار کنم تا وزنم بیفته رو سوخت و سازفقط با ورزش ثابت موندم حداقل کاری که برام کرده اینه که این سه ماه دیگه اضاف نکردم و به همین دلیلم ادامه میدم که وضعم بدتر نشه

  • رامیار نجفی گفت:

   سلام. پیشنهاد میکنم از ورزش اینتروال با شدت بالا استفاده کنید یا تمرینات تاباتا. حداقل سه جلسه در هفته از این تمرینات استفاده کنید. برای رژیم غذایی از کتابچه علم ورزش به آدرس زیر استفاده کنید. این کتابچه شامل تمرینات اینتروال قدرتی و رژیم غذایی ویژه کاهش وزن هست.

   http://www.elmevarzesh.com/fitness-and-weight-loss-book/

 7. Negin گفت:

  سلام من تو شیش ماه یازده کیلو کم کردم و پنج کیلو دیگ دارم ولی بدنم ایست کرده و پایین نمیاد من تو هفته چهارروز بدنسازی میرم از ۸۰۰-۹۰۰کالری بیشتر نمیخورم شما میشه راهنماییم کنید که چیکار کنم وزنم کم شه؟

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، مشکل همیجاست که فکر می کنید با کم کردن کالری مشکل حل میشه و کاهش وزن پیدا می کنید، اما این تا حدی درست جواب میده، توصیه می کنیم از متخصص تغذیه کمک بگیرید و توجه کنید کالری کمتر برابر با تداوم کاهش وزن نیست

 8. النا گفت:

  سلام من ی ماه دو هفتس رژیم خاام خوری گرفتم ۸۵بودم شدم ۸۰ قدم ۱۷۰ حالا هر کاری میکنم و زنم ی کی روم پایین نمیاد چای سبز تخم شربیتم می‌خورم ولی باز هیچ تغیری نکردم ورزش هم انجام میدم روزی ۱۰دقیه چیکار کنم بنطرتون وقتی چاق میشم لاغر شدنم با کراملکاتبینه تورخدا ر اهنماییم کنین شوهرم اجازه نمیده باشگاه برم ۱۹سالمه

 9. sasa گفت:

  سلام و خسته نباشید من قدم ١۶٨ و وزنم ۶٩ کیلو هست الان ٢٠ روز هست که روزانه یک ساعت و نیم باشگاه میرم و ورزش هوازی و وزنه میزنم رژیم هم گرفتم اما وزنم در حد ۵٠٠گرم کم شده ، بالاتنه ام لاغر هست و پایین تنم استخوان بندیش درشته و یکم چاق ، نمیدونم باید چطوری لاغر بشم

  • رامیار نجفی گفت:

   سلام. برای کاهش وزن حتماً رژیم غذایی رو با تمرینات اینتروال با شدت بالا و تمرینات قدرتی انجام بدید حتماً نتیجه می گیرید.

 10. تارا گفت:

  سلام.من نه مربی خوب میشناسم نه دکتر که رزیم غذایی متناسب با بیماریهایی ک دارم بده.و پیش هر دکتری رفتم یمش جرندیات رو کاغذ نوشتو گفت بروانجام بده بعد یه هفته دیگه کم نشد وزنم.و بشدت برنامه غدایی ناسالم خالی بود فقط ماستو نونو تخم مرغ اب پزو .کتلت والا.مربی بدنسازی ک بتونه ی برنامه بهم بده ک درحین وزن کم کردنم عضلهام نسوزه و شل نشه بدنم و داغون نشم ماشالا نداریم.حداقل مربی زن نداریم اینجا بدرد بخوره.من چیکار کنم ؟؟؟میشه راهنماییم کنید من یه نتبجه خوب بگیرم

  • رامیار نجفی گفت:

   سلام. اول اینکه منظور شما از بیماری ها چیه؟ اگر واقعاً مشکلی وجود داره باید قبل از شروع هر گونه رژیم و ورزش مجوز پزشک معالج رو بگیرید. دوم برای کاهش وزن یک برنامه غذایی استاندارد و تخصصی همراه با برنامه ورزشی ترکیبی لازم هست که ضمن کاهش وزن فیزیک و فرم بدن درست بشه و از شلی و بدفرم شدن بدن جلوگیری کنه. فعلاً تا اطلاع ثانوی بخش مشاوره علم ورزش تعطیله اما میتونید از کتابچه علم ورزش که به طور تخصصی برای همین منظور طراحی شده استفاده کنید.

   http://www.elmevarzesh.com/fitness-and-weight-loss-book/

 11. سارا گفت:

  سلام وقتتون به خیر.
  من قدم ۱۷۰ و وزنم ۶۰ هست. هر روز به خاطر رشته ی تحصیلیم ورزش میکنم و خودمم رزمی کارم رژیم غذایی متعادلی دارم توی خوردن یا نخوردن افراط نمیکنم ولی دوس دارم ۵ کیلو کم کنم که متاسفانه کم نمیشه ورزشمو بیشتر کردم و کالری دریافتیمو کم البته بعضی وقتا رژیمو تغییر میدم که بدنم در برابر کاهش وزن مقاومت نکنه با این حال احساس میکنم تغییری توی وزنم رخ نداده

  • رامیار نجفی گفت:

   سلام. از تمرینات ترکیبی اینتروال و قدرتی استفاده کنید. کم خوردن دلیل نمیشه شما وزن کم کنید. باید بدونید چه چیزی رو چه وقت بخورید. نسبت کالری ورودی و خروجی خیلی مهمه.

 12. مهناز گفت:

  سلام
  من قدم ۱۶۶ وزنم ۶۵
  سه ماه هست که هر روز ورزش میکنم روزی نیم ساعت حلقه و روزی نیم ساعت رقص
  از ۷۵ کیلو شدم ۶۵ ولی الان ایست کردم
  برنج نمیخورم و غذای چرب هم نمیخورم
  وزنم پایین نمیاد چی کارکنم؟

  • رامیار نجفی گفت:

   سلام. برنچ و چربی نخوردن دلیل برای کاهش وزن نمیشه. باید ورزش تون رو عوض کنید. با برنامه بهتری ورزش کنید و تغذیه درستی انتخاب کنید.

 13. احمد گفت:

  سلام
  اگه هفته اى ٢یا٣ کیلو کم کنم مشکلى برام پیش مى یاد؟؟؟

 14. Shaghayegh گفت:

  سلام
  من قدم ۱۶۴ و وزنم ۵۲
  روزانه فقط ۴۰۰ کالری مصرف میکنم و نیم ساعت ورزش
  وزنم از ۵۴ شد ۵۲ ولی نمیدونم چرا دیگه کم نمیکنم

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، دوست گرامی، وزن شما الان کمتر از حد نرمال هم هست لزومی نداره وزن کم کنید، اما به یک نکته دقت کنید، کاهش کالری مصرفی همیشه به معنی کاهش وزن نیست، به لینک  زیر مراجعه کنید

   http://www.elmevarzesh.com/5-ways-restricting-calories-can-be-harmful/

   • Shaghayegh گفت:

    منظور از اینکه کاهش کالری به معنی کاهش وزن نیست چیه پس باید چیکار کنم که حد اقل وزنم بشه ۴۸

    • کیوان فیروزه ئی گفت:

     منظور اینه که کاهش کالری همیشه راه درست کاهش وزن نیست، از نظر ما هم شما نیازی به کاهش وزن ندارید، اگر هم بخواید وزن کم کنید درست غذا خوردن مهمه اینکه چی بخورید و چی نه، نه اینکه کالری کمتری به بدن برسونید در لینک کامنت قبل هم توضیحات این نظر مطرح شده

 15. احمد گفت:

  سلام
  هرچى بیشتر عرق کنم تو روند چربى سوزى تاثیر داره؟؟؟

 16. مینا گفت:

  سلام ، من الان حدود ۱۲ روز است که رژیم گرفتم غذام رو یک چهارم کردم روزی نیم ساعت تردمیل می رم ، برنج اصلا نخوردم توی این مدت ، ول حتی صد گرم هم از وزنم کم نشده ، آخه معمولا در هفته های اول وزن سریع میاد پایین . توقع داشتم لااقل یک کیلو کم شده باشم . اضافه و زنم هم بیست کیلو هست .

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، در شروع هر رژیم چه درست باشه چه غلط بله مقداری کاهش وزن باید باشه اما به نظرم شما بهتره با یک متخصص مشورت کنید یا راه درست کاهش وزن رو دنبال کنید، اساساً کاهش کالری دریافتی و افزایش کالری مصرفی همیشه راه حل مناسبی برای کاهش وزن نیست

 17. فاطمه گفت:

  سلام خسته نباشید
  من ۲۵کیلو اﺽاف وزن دارم بخاطرکمردرد باید وزنم کم بشه اما رژیم گرفتم پیاده روی میکنم حلقه میزنم ورزش های دیگه هم انجام میدم اما هیچ تاثیری نداشته البته بخاطر اینکه تو منطقه گرم و شرجی هستم و بچه کوچیک دارم نمیتونم بیرون برم همه ورزشارو تو خونه انجام میدم حالا بشدت ناامیدم افسرده شدم لطفا کمکم کنید ممنونم

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، وضعیت شما باید خیلی دقیق بررسی بشه چون ما هیچ اطلاعی از وضعیت بدنی و تغذیه ای شما نداریم، اما تنها توصیه ای که میتونم براتون داشته باشم این هست که سعی کنید تغذیه درستی رو برای کاهش وزن انتخاب کنید، در بخش کاهش وزن مطالب زیادی داریم می تونه کمک تون کنه

 18. فاطمه گفت:

  سلام ممنون بابت راهنمایی که کردین من دوهفته پیش چکاب کامل دادم گفتم شاید بخاطر تیرویید باشه که وزنم کم نمیشه اما هیچ مشکلی نداشتم حالا نمیدونم دلیلیش چیه میخاستم بپرسم میتونم از قرص ال کارنتین استفاده کنم ؟خیلی کمردردم شدیده دیسک کمر هم ندارم درواقع بعداززایمان اینجوری شدم که دکتر هم گفت بخاطر اﺽاف وزن زیاده خب من چکار کنم وعده هایی غذایی رو کم کردم ورزش هم میکنم اما باز فایده نداره روزی نیم ساعت هم حلقه میزنم
  بنظر شما پیاده روی تو خونه بی فایده است چون همون جور که گفتم من بندر زندگی میکنم هوا هم بشدت گرم و شرجی هست و من ی مشکلی که دارم به محﺽ اینکه عصبی میشم فقط سراغ غذا میرم بعدش پشیمون میشم که دیگه فایده ای نداره تو مطالب گفته بودین سوپ پیاز برای کاهش وزن خوبه کلا درطول روز چه مقدار میشه سوپ استفاده کرد؟
  ببخشید پرحرفی کردم
  و ممنونم.

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   خواهش می کنم. ببینید اساساً کاهش حجم وعده غذایی درست نیست، چون نوع مواد غذایی مصرفی مهم هست، مثلاً: مصرف کربوهیدرات های ساده یا زود هضم در کاهش وزن باید قطع بشه به جاش باید کربوهیدرات پیچیده مصرف کرد اون هم محدود، مصرف پروتئین در هر وعده لازم هست، حتی مصرف میوه باید محدود بشه و نکات زیاد دیگه ای به این خاطر گفتم مطالب بخش کاهش وزن رو مطالعه کنید چون در مطالب نکات زیادی رو توضیح دادیم. قرص ال کارنیتین در کنار تغذیه درست شاید بتونه مفید باشه ولی در این شرایط بعید می دونم به تنهایی نتیجه داشته باشه. دقت کنید ورزش رکن اصلی کاهش وزن نیست، بلکه ورزش به عنوان مکمل در کنار تغذیه کاهش چربی می تونه به روند کاهش وزن کمک کنه. در خصوص مشکل عصبی بودن، شما دچار پر خوری عصبی هستید، بنابراین کنترل استرس و مدیریت اعصاب خیلی برای شما مهمه، چون خود استرس باعث افزایش چربی میشه، اون سوپ پیاز هم باز میگم، به تنهایی مفید نیست، ببینید در کاهش وزن باید همه چی درست پیش بره، چه سبک زندگی و چه وضعیت تغذیه و حتی ورزش، مثلاً بعضی ها معتقدند که مصرف لیمو و آب ولرم به صورت ناشتا برای کاهش چربی خوبه، این درسته، منتها در رژیم کاهش چربی نه اینکه صرفاً این ترکیب مصرف بشه و انتظار کاهش وزن داشته باشیم. در بخش تناسب اندام هم تمرین برای منزل داریم، اگر خواستید از اون ها استفاده کنید اگر هم نه، می تونید به لینک زیر برید و در صورتی که موافق بودید کتاب کاهش وزن رو تهیه کنید
   http://www.elmevarzesh.com/fitness-and-weight-loss-book/

 19. سامی گفت:

  سلام من تصمیم به کاهش وزن و سایز دارم تا دوهفته پیش که باشگاه میرفتم تا حدودی تغییرات دیدم ولی الان که قطع شده باز شدم مثل قبل از باشگاه.وزنمم استپ کرده لطفا یه راه حل قطعی بهم بدید.

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، دوست عزیز، کاهش وزن ۸۰ درصد به تغذیه ربط داره، شما باشگاه برید تغییر مقطعی دارید، ولی وقتی تغذیه درست نباشه نتیجه ای هم نداره، توصیه می کنم مطالب بخش کاهش وزن رو مطالعه کنید

 20. شريعت گفت:

  سلام.ممنون میشم حتما جواب بدین.من هفت ماه بدنسازی کار میکنم.چند ماه اول کاهش وزنم عالی بود.تا اینکه استپ خورد.از ماه قبل با یک مربی سرشناس تو اینستاگرام اشنا شدم و از ایشون برنامه گرفتم.رژیمی ک ایشون دادن خیلی متفاوت بود با اون چیزی ک من قبلا میخودم.بیشتر فیبر و پروتئین داشت با قند بسیار پایین و تمرینات هوازی صبح و اخر تمرین.الان هجده روز میگذره.چن روزش رو تقلب هم کردم.ولی برام عجیبه که حتی نیم سانت کم نکردم.با اینکه فکر میکردم خیلی کم کنم آخه زمین تا آسمون با غذاهای گذشتم فرق میکرد.مثلا کربوهیدات ساده خیلی خیلی کم دارم.مشکلات تیروئید و اینا هم ندارم.به نظرتون برنامه مربی مشکل داره یا مشکل دیگه ایه.بخاطر این مساله از نظر روحی خیلی بهم ریختم.چون کارمند هم هستم و به سختی این رژیم و هوازی صبح و تحمل کدم.انتظار داشتم حداقل یک سانت هم ک شده تغییر کنم.مخصصااااا شکمم.چون بیشتر چربی شکمی دارم.راهنمایم کنین خواهش میکنم

  • علم ورزش گفت:

   سلام، ببیند ما نه اطلاعی از وضعیت بدنی و جسمانی شما داریم و نه نوع رژیم بنابراین نمی تونیم پیشنهاد یا نظری داشته باشیم، شما بهتره علت رو از خود مربی سوال کنید و بررسی کنید دلیلی که عنوان میشه برای این مشکل واقعاً وجود داره یا نه

 21. مانا گفت:

  سلام من قدم ۱۶۵ هست وزنم ۷۲ یه هفته اصلا مواد مضر نمی خوذم فقط سبزیجات و فیله مرغ مواد قندی و نشاسته هم بسیار کم روزی یک ساعت پیاده روی می کنم اما در عرض یک هفته صد گرمم کم نکردم بع شدت ناراحتم پ تا امید

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، اگر نمی خواید از متخصص کمک بگیرید، پیشنهاد می کنم مطالبی که در بخش کاهش وزن منتشر کرده ایم را مطالعه کنید

 22. بختياري گفت:

  سلام وقتتون بخیر .من وزنم ۵۴ است و قدم ١۵٢.من بدنسازی هم میرفتم ولی چون نتیجه نگرفتم دیگه نمیرم واصلانم وزن و سایز کم نمیکنم.من چاق نیستم ولی زیر شکم دارم الان تقریبا ٣هفته است که حلقه میزنم روزی حدودا ١ساعت دوتا نیم ساعت بدون اینکه بیافته.ولی جالبه که بازم تغییر سایز ندارم و دور شکم تغییری نکرده.محبت میکنید راهنماییم کنید.البته رژیمم نمیگیرم ولی پرخورم نیستم.من مشکلم زیر شکم و کمی رانم هستش.

  • علم ورزش گفت:

   سلام، اگر جایی شنیده اید که حلقه زدن به تنهایی باعث کاهش چربی شکمی می شود دروغ است! چربی شکمی به تغذیه، سبک زندگی، استرس، تعادل هورمون ها و…. ربط داره، در خوشبینانه ترین حالت به تغذیه ربطش بدیم لازمه رعایت کنید در بخش کاهش وزن مطالب زیادی در این خصوص داریم

 23. میثم گفت:

  سلام من ۱۲۹ کیلو بودم در عرض یک ماه و ۹روز توانستم ۲۳ کیلو کم کنم و به وزن ۱۰۶ رسیدم ولی الان ده روزه یگرم هم کم نمیکنم با اینکه همون رژیم و همون ورزش رو دارم انجام میدم میشه دلیلشو بگین لطفا

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   میثم عزیز سلام، دلایلی که بدون بررسی وضعیت فرد بشه گفت همین مواردی هست که در مطلب نوشته شده، برای عبور از فلات کاهش وزن، شما نیاز به تغییر برنامه دارید

نظرتان را برای ما بنویسید. اگر هم در خصوص موضوعی سوال دارید، چنانچه اطلاعات کافی در مورد آن داشته باشیم پاسخ خواهیم داد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *