چگونه سریع عضله بسازید ؟

چگونه سریع عضله بسازید ؟
تلگرام

با مطالعه این مقاله ۴۰ نکته و ایده جالب و کاربردی را برای اینکه سریع عضله بسازید یاد خواهید گرفت. آقای ونیس دلمونته یکی از مشاوران بسیار مشهور بدنسازی در سراسر جهان است او تاکنون به بیشتر از ۵۰۰۰ فرد کمک کرده است تا به وزن ایده‌آل خود برسند. همچنین او یکی از مشاوران و محققان تناسب اندام است که به افراد زیادی برای رشد و ساخت عضلات بیشتر کمک کرده است.

در این مقاله او تجربیات و رازهای خود را برای افزایش ۲۰ کیلو عضله در شش ماه را در اختیار شما قرار می‌دهد نکته بارز این تجربیات این است که شما بدون هیچ دارو واستروئیدی تنها با تمرینی که مجموعا” زیر یک ساعت است به این نتیجه عالی خواهید رسید. بزودی خواهید فهمید که این استراتژی‌ها چگونه به روند عضله سازی سریع را برای شما فراهم می کند.

ابتدا باید بدانید که بسته به نوع نگاهتان به بدن و ورزش که به عنوان تفریح یا کار به آن نگاه می‌کند نباید از هیچ عنصری برای پیشرفت چشم‌پوشی کنید. برای مغلوب کردن استپ عضلانی و رسیدن به حجم و تفکیک مناسب به تمام ترفندهایی که خواهیم گفت نیاز خواهید داشت. درست است که این نکات به تن هایی کارایی چندانی نخواهند داشت ولی با ترکیب آن ها می‌توانید شاهد رشد و پیشرفت عضلانی باشید که هرگز در گذشته آن را تجربه نکرده‌اید.

۱- در هفته ۳ یا ۴ جلسه تمرینی یک ساعته مناسب داشته باشید در همچنین شرایطی می‌توانید مطمئن باشید که تمریناتتان برایتان زیاد و زیانبار نیست.

۲- وزن خود را به پوند (هر پوند ۴۵۲ گرم است) محاسبه کنید و آن را در ۱۵ ضرب کنید تا بدانید میزان کالری مورد نیاز بدنتان برای افزایش وزن چقدر است.

۳- اگر از برنامه تمرینی کل بدن استفاده می کنید در هر جلسه تمرین کامل بدن فقط یک تمرین برای هر بخش بدن انجام دهید و در هر جلسه تمرینات را تغییر دهید بنابراین در هر هفته هر قسمت از بدن را با ۳ یا چهار تمرین متفاوت تحت فشار قرار داده‌اید.

۴- بعد از تمرین کربوهیدرات را ۲ برابر پروتئین و به شکل نوشیدنی مصرف کنید.

۵- هر ست را تا ناتوانی کامل انجام بدهید.

۶- یک دفترچه تمرین تهیه کنید و پیشرفت خود را با دقت دنبال کنید.

۷- در هر روز حداقل ۴ و حداکثر ۶ لیتر آب بنوشید.


پیشنهاد مطالعه: برنامه تمرینی تناسب اندام ۲۸ روزه برای کل بدن- تصویری


۸- در هر برنامه تعداد تکرارها و ست ها را تغییر دهید.

۹- حرکات را با تمرکز کامل انجام دهید تا پروتئین ها در داخل عضلات محترق شوند. حرکات را نه خیلی تند و نه خیلی کند انجام دهید.

۱۰- هدفتان را طوری تنظیم کنید که در هر ۲-۱ ماه ۴ تا ۶ پوند عضله خالص اضافه کنید. بیشتر از این ممکن است مقداری چربی اضافه شود.

۱۱- در هر روز حداقل ۵ وعده میوه و سبزی میل کنید چرا که مواد گیاهی با چربی‌های شکمی مبارزه می‌کنند.

۱۲- ۹۰درصد برنامه تمرینی خود را از حرکات ترکیبی و مادر انتخاب کنید.

۱۳- حرکات هالترودمبل را هر ۳ هفته یک بار با هم عوض کنید.

۱۴- فقط وقتی یک تمرین را تغییر دهید که در دو ردیف از تمرینات به آن برخورد کردید.

۱۵- یک مسابقه پرورش اندام یا یک شوی مدل برای خود انتخاب کرده و آن را مرتب ببینید تا انگیزه خود را حفظ کنید. از قدرت انگیزه غافل نشوید.

۱۶- یک برنامه درست و اصولی را برای ۱۲ تا ۱۶ هفته دنبال کنید و بعد از مدت ذکر شده برنامه خود را تغییر دهید.

۱۷- در هر هفته به صورت هرمی ۵ درصد به وزن ها بیافزایید تا قدرتتان اضافه شود.


پیشنهاد مطالعه: بهترین روش عضله سازی و دست یافتن به حجم عضلانی – بخش اول


۱۸- در طول روز بطور متناوب از تخم‌مرغ کامل، مرغ، گوشت بدون چربی، ماهی و شیر استفاده کنید تا بدنتان از لحاظ پروتئین با کیفیت برای ساختن عضلات تامین شود (تخم‌مرغ کامل برایتان بهتر از سفیده تنها است)

۱۹- برای خود یک حریف تمرینی داشته باشید با اینکار علاوه بر حفظ انگیزه می‌توانید چند تکرار اضافی برای رشد بیشتر انجام دهید.

۲۰- اگر خواهان عضله‌ سازی سریع هستید هیچ‌ وقت در حالت گرسنگی تمرین نکنید.

۲۱- در زمان هایی که بدنتان به کربوهیدرات بیشتری نیاز دارد مثل صبحانه، وعده قبل از تمرین و وعده بعد از تمرین روی مصرف کربو تمرکز کنید.

۲۲- حتماً در برنامه خود از حرکات اسکوات و ددلیفت استفاده کنید تا بدنتان هورمون رشد و تستسترون بیشتری آزاد کند.

۲۳- اگر در تمرین و نحوه انجام صحیح حرکات تجربه کافی ندارید برای خود یک مربی خصوصی بگیرید.

۲۴- به ازای هر ساعت تمرین وزنه در طول هفته نیم ساعت وقت برای حرکات کششی و یوگا اختصاص دهید (اگر در هفته ۴ ساعت وزنه می‌زنید در هر هفته ۲ ساعت کششی یا یوگا کار کنید)

۲۵- هر گروه از عضلات را با دامنه کامل تمرین دهید تا تحریک کافی برای رشد انجام شود. وقتی که وارد باشگاه می‌شوید یادتان باشد اینجا مکان و زمان تحریک نهایت برای رشد عضلات است.

چگونه سریع عضله بسازید ؟

۲۶- سه روز در هفته بعد از تمرین ۲۰ دقیقه تمرینات هوازی اینتروال انجام دهید تا هم از چربی‌های اضافی خلاص شوید و هم از استپ عضلانی جدا شوید.

۲۷- همیشه گروه‌های عضلانی دیر پیشرفت را در اول جلسه تمرین زیر فشار تمرین قرار دهید.

۲۸- از غذاهای تسویه شده فست فود و غذاهای کنسروی تا جایی که می‌توانید دوری کنید.

۲۹- بهتر است از شکلات بارها و مکمل‌هایی که حاوی اسپارتام و شیرین‌کننده‌های مصنوعی هستند دوری کنید تا جایی که می‌توانید از مکمل‌های با کیفیت از شرکت‌های معتبر استفاده کنید.

۳۰- در هر شب حداقل ۷ ساعت خواب بی‌وقفه داشته باشید. مطمئناً اگر بدانید که این خواب چه نقش مهمی در تعادل هورمون بدنتان دارد شگفت‌زده خواهید شد.برای مطالعه بیشتر به این مطلب مراجعه کنید.تأثیر خواب در عملکرد ورزشکاران

۳۱- با این برنامه تمرینی هرگز از تمرین‌زدگی و از دست دادن توده عضلانی خود نترسید. فکرتان را راحت نگه دارید.

۳۲- در طول روز به مقدار لازم و کافی از آجیل و کره بادام زمینی و روغن ماهی و روغن زیتون و روغن نارگیل استفاده کنید تا هم از کافی بودن اسیدهای چرب ضروری برای بدن اطمینان حاصل کنید و هم بستر مناسبی برای تولید و ترشح هورمون تستسترون و دیگر هورمون های عضله ساز فراهم آورید. یادتان باشد مصرف به اندازه چربی باعث حفظ سطوح تستوسترون بدنتان خواهد شد.

۳۴- بعد از هر ۱۲ تا ۱۶ هفته تمرین مداوم یک هفته کاملاً استراحت کنید این کار به بدنتان اجازه می‌دهد تا ریکاوری مناسبی را تجربه کند و دوباره آماده ادامه تمرینات شود.

۳۵- همیشه برای تمرین خود برنامه داشته باشید. هرگز بدون برنامه وارد باشگاه نشوید.

چگونه سریع عضله بسازم ؟

۳۶- در هر ماه یک یا دو جلسه وقت برای فیزیوتراپی و ماساژ تراپی بگذاری تا از آسیب‌دیدگی دور مانده و بدنی کاملاً نرم و ریلکس داشته باشید.

۳۷- بعد از هر جلسه تمرین سخت دوش آب سرد بگیرید. هرچند که شوک دهنده است ولی بسیار مؤثر است. چند تحقیق نشان داده است که این عمل باعث ریکاوری عضلات می‌شود.

۳۸- حداقل یک گرم پروتئین به ازاء هر نیم کیلو از عضله خشک بدنتان در روز مصرف کنید هر چند که اطلاعات ضد و نقیض زیادی در مورد مقدار پروتئین مصرفی وجود دارد اما این نتایج هستند که مشخص می‌کنند کدام گفته صحیح است و بدنسازان زیادی را می‌شناسیم که به درستی این قانون قسم می‌خورند.در خصوص میزان مصرف پروتئین اینجا کلیک کنید.

۳۹- هسته تمرینات خود را بر روی حرکات مادر و چند مفصل متمرکز کنید. حرکاتی نظیر اسکوات، ددلیفت، پرس سینه ، پلاور و شنا سوئدی برایتان بهریتن هستند.

۴۰- تمرین با حریف تمرینی بزرگتر و قدرتمند‌تر از خود باعث می‌شود که هم‌انگیزه خود را حفظ کنید و هم با او رقابت کنید تا بهتر و بهتر باشید.

تهیه و تدوین: Elmevrzesh.com

منبع:truthaboutabs

مترجم علی بخشی

به اشتراک بگذارید :
loading...
loading...

مطالب مشابه

۲۶۲ نظر

 1. ali گفت:

  ببخشید یه سوال دیگ ایا همه دارو های بدنسازی به بدن اسیب میرسونه اگه نمیرسونه معرفی کنید لطفا

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   مکمل های غذایی مثل گلوتامین، کراتین، گینر و … در صورتی که سالم باشند و استاندارد مشکلی نداره، بیشتر استروئیدها مشکل ساز هستند

 2. امید گفت:

  مرسی همشو خوندم بد نبود.
  زمان لازم برای ریکاوری یک عضله در هفته چه قدر است ؟
  یعنی اگه شنبه سرشانه زدم بعدش کی دوباره سر شانه بزنم ؟
  یه روز دوز سه روز یه هفته بعد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، ۲۴ ساعت کافیه

   • Morteza گفت:

    ۴۸ تا ۷۲ ساعت وقت لازمه برادر اگه تمرین شدیدتر هم باشه بیشتر هم لازمه …۲۴ ساعت کمه مهندس…

   • Morteza گفت:

    دلیل و منبع تو همه ی سایتای ورزشی و بدنسازی نوشته….۲۴ ساعت کمترین زمان برای ریکاوری هست و ۴۸ ساعت تا ۷۲ ساعت حداقل زمان برای ریکاوری…و بصورت تجربی من هرموقع که یک عضله رو تمرین میدم..مثلا عضله سینه…سینه ام تا دو تا سه روز درد داره و بعد از اون خوب میشه برای همین هر موقع رو عضله خاصی کار میکنم سه روز استراحت برای اون عضله درنظر گرفتم تا ریکاوری بشه..ونمیشه که هر روز رویه عضله کار کنیم

    • کیوان فیروزه ئی گفت:

     ممنون بابت توضیحات، البته که نباید هر روز روی عضله تمرین بشه منتها در صورتی که شدت تمرین بالا باشه میشه به تایم ریکاوری بالا فکر کرد، نکته ای که اینجا مد نظر هست، تعداد جلسات تمرین و تعداد جلسه ای هست که عضله تمرین داده می شود، در مقالات جدید به این اشاره شده که تمرین دادن عضله دو بار در هفته بیشترین نتیجه رو داره، بنابراین این تایم ریکاوری نهایتاً ۴۸ ساعت خواهد بود. هر چند که شدت تمرین در تایم ریکاوری بسیار مهم است

 3. محمد گفت:

  سلام و با عرض خسته نباشید .من در ۲ ماه البته که ۱ ماه تمرین مفید رو اصلا نداشتم ۱ کیلو و نیم عضله اضاف کردم. بعد ورزش سینه مرغ با سیب زمینی میخورم . بنظرتون خوبه؟ . بعد ببخشید من خود ارضایی رو انجام میدم مشکلی نداره ؟

 4. ali گفت:

  سلام ببخشید چجوری باید محاسبه کنم که قدم با وزنم تناسب داره ممنون ببخشید مزاحم میشم

 5. ali گفت:

  بدنسازی تو سن رشد ضرری نداره

 6. mahdi km گفت:

  عرض سلام و خسته نباشید دارم خدمت سایت علم ورزش ببخشید یک سوال در رابطه با قسمتی از این مقاله دارم در بین نکاتی که گفته شده یک نکته وجود دارد که توجه منو جلب کرده هر سه هفته یک بار دمبل و هالتر باهم جابه جا کنیم این یعنی چی ؟منظورش اینکه مثلا اگر تمرین سینه دارم نوشتم پرس سینه هالتر حرکت بعدی دمبل بالاسینه بعد سه هفته دمبل بالاسینه رو اول بزنم پرس سینه رو دوم ایا منظور عوض کردن اینه؟یا مثلااگر زده باشم پرس سینه هالتر بعد سه هفته همین حرکت با دمبل باید بزنم لطفا در صورت امکان این موضوع برای من روشن کنید ممنون میشم اگر جواب منو بدید با تشکر

  • علم ورزش گفت:

   سلام، نکته ی این مطلب این است که برای چالش بیشتر عضلات بعد از ۳ هفته تمریناتی که با هالتر بوده را با دمبل انجام دهید و بالعکس

 7. وحيد گفت:

  سلام تشکر از متن های خوبتون
  وین استرول بنظر شما چطوره؟

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، وحید عزیز در خصوص استروئیدهای آنابولیک نظری نداریم، در واقع بهتره بگم نظرم منفی هست چون عوارض دارند

 8. مریم گفت:

  سلام . ممنون از اطلاعات مناسبی ک در اختیارمون گذاشتین . در طول تمرین چ مکمل هایی رو بهتره استفاده کنیم البته برا خانم ها؟ممنون میشم راهنمایی کنین

 9. صدرا گفت:

  چگونه عضله را نگه داریم و نگذاریم افت کند و بزرگتر هم نشود

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، بستگی داره چه میزان حجم عضله ای داشته باشید که بخواید نگه دارید، در هر صورت عدم افزایش شدت تمرین یکی از روش های تثبیت وضعیت است

 10. Morteza گفت:

  ۲۰کیلو عضله در شش ماه میدونین یعنی چی؟؟یعنی یه فرد لاقر اندام و استخونی مثل بنده که وزنم ۶۰کیلو هست..در شش ماه تبدیل به بیت الله عباس پور بشم …چرابیت الله؟؟چون اون حدودا وزنش ۸۰ کیلو بود!!!درحالی که سالهای سال برای بدنش زحمت کشیده بود و هزینه بسیاری کرده بود…این جمله غلطه اصلا امکان نداره ۲۰ کیلو عضله در شش ماه ساخت!!! اگر ۲۰ کیلو وزنتون بره بالا دلیل نمیشه همش عضله هست! ادم زور بزنه در سال شاید یکی دوکیلو عضله بسازه…خود ارنولد در سالد اول تمرینش ۵ کیلو وزنش رفت بالا…که معلوم نیس چقدرش عضله و چقدرش چربی بوده..

 11. شادی گفت:

  سلام آقای فیروزه‌ئی لطفا یک مطلب درباره‌ی وضعیت ورزش و تقویت عضله و اصلا پیشگیری از کم شدن حجم عضله کسانی که ریتالین مصرف می کنند بنویسید
  چون من از پزشکان شنیدم که این دارو متابولیسم بدن را تغییر میده و از عضله برای سوخت استفاده می‌کنه

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، چند مطلب رو در موردش خوندم چیزی در مورد کاهش عضله نگفته بود و به کاهش وزن اشاره داشته، اینکه متابولیسم تغییر کنه و به طرف عضله بره به این سادگی ها نیست، ولی خب اگر اینطور هم باشه، رعایت مصرف پروتئین در وعده های غذایی و انجام تمرینات مقاومتی در هر شکلی، می تونه مفید باشه

 12. ؟ گفت:

  .سلام
  من بوکس کار میکنم اون طوری که گفتن بدنسازی ر وی عکس العمل تاثیر داره که ورزشکار کند میشه میخواستم در باره چگونگی تمرین با وزنه برای یه رزمی کارو بدونم

  • علم ورزش گفت:

   سلام، بدنسازی که گفتن باعث کند شدن میشه یعنی شما پرورش اندام کار کنی، وگرنه تمرین بدنسازی مخصوص بوکس خیلی هم مفید می تونه باشه و این کار مربی هست

 13. مرتضی گفت:

  سلام،من ۱۷ سالمه و تازه میخوام وارد رشته بدنسازی بشم یعنی بصورت جدی ادامه بدم…و۲نوع مکمل(گلوتامین،کراتین)هم دارم اینارو چطور استفاده کنم(منظورم اینه که،از روز اول که وارد بدنسازی میشم اینارو هم استفاده کنم یا چند روز یا چند ماه تمرین داشته باشم بعدش به مرور استفاده کنم؟)ممنون میشم پاشخ بدید

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، مرتضی جان، شما از روز اول بخواید مصرف کنید تغییر چندانی نمی کنید، چون در ابتدا نیاز هست بدن با تمرین شکل بگیره، عضلات رشد کنند سپس با مصرف مکمل های بخواید رشد بیشتری بهشون بدید

نظرتان را برای ما بنویسید. اگر هم در خصوص موضوعی سوال دارید، چنانچه اطلاعات کافی در مورد آن داشته باشیم پاسخ خواهیم داد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *