آمارها بیانگر مرگ سالانه میلیون ها نفر در دنیا به دلیل مصرف سیگار است و جالب است بدانید که سیگاری ها در سال ۲۰۱۴ بیش از ۵.۸ تریلیون نخ سیگار دود کرده اند. این اطلاعات بر اساس اطلس تنباکو ۲۰۱۵ که توسط انجمن سرطان آمریکا و بنیاد جهانی ریه تهیه شده، منتشر شده است. با توجه به اهمیت این موضوع و مهمتر از آن؛ آگاه سازی و اطلاع رسانی، در این مطلب علم ورزش ۱۲ تبلیغ برتر و اثر گذار در رابطه با سیگار و مبارزه با آن را انتخاب کرده است.

12 تبلیغ برتر و اثر گذار در رابطه با سیگاردخانیات بیش از حوادث رانندگی، مصرف مشروبات الکلی، آدمکشی، سو استفاده از داروها، خودکشی و آتش سوزی در جهان موجب مرگ و میر انسان ها می شود.

12 تبلیغ برتر و اثر گذار در رابطه با سیگارخودکشی با دودکردن سیگار

این کار خودکشی نام دارد، چون انتخاب خودت است.

12 تبلیغ برتر و اثر گذار در رابطه با سیگار

12 تبلیغ برتر و اثر گذار در رابطه با سیگاردندان فرد سیگاری

12 تبلیغ برتر و اثر گذار در رابطه با سیگارسیگار در دست یک نفر دیگران را نیز می کشد
شما وقتی سیگار می کشید فقط خودتان نیستید که سیگار می کشید. به خانواده تان فکر کنید.

12 تبلیغ برتر و اثر گذار در رابطه با سیگارفرزندان افراد سیگاری ۴ برابر بیشتر از فرزندان افراد غیر سیگاری در معرض ابتلا به بیماری های قلب و عروق قرار دارند.

سیگاری ها هیچ وقت برنده نیستند

12 تبلیغ برتر و اثر گذار در رابطه با سیگاربمب ساعتی سیگار
هر نفس با سیگار در نهایت آینده فرد را نابود می کند.

12 تبلیغ برتر و اثر گذار در رابطه با سیگارسیگار می کشد
حدود ۱۰۶.۰۰۰ نفر از مردم انگیس سالانه در اثر مصرف سیگار می میرند.

12 تبلیغ برتر و اثر گذار در رابطه با سیگارمرگ با گلوله و سیگار

شباهت و تفاوت گلوله با سیگار اولی مرگ سریع و دومی مرگی آهسته

12 تبلیغ برتر و اثر گذار در رابطه با سیگاردود سیگار در دراز مدت با فلج کردن مژک‌های سلول‌های جدار مجاری تنفسی، باعث افزایش استعداد فرد به بروز عفونت‌های ریوی می‌گردد. افرادی که سیگار می‌کشند، زودتر به آنفولانزا دچار می‌شوند و بیماری‌های آنان نیز دیرتر خوب می‌شود. ۹۰ درصد سرطان‌های ریه و ۷۰ درصد بیماری‌های ریوی به مصرف دخانیات مربوط می‌شود.

12 تبلیغ برتر و اثر گذار در رابطه با سیگاراحتمال سرطان ریه در زنان سیگاری، ۲۰برابر و در مردان، ۱۰برابر افراد غیرسیگاری است. این خطر بیش از آن‌ که به تعداد نخ سیگار مصرفی وابسته باشد، به مدت مصرف دخانیات مرتبط است. از هر ۱۰۰۰نفری که به علت سرطان ریه فوت می‌کنند، ۹۰۰ نفرشان سیگاری هستند.

تهیه و تدوین: elmevarzesh.com