در گذشته تنوع در ساخت و تولید کفش‌ کتانی یا ورزشی بسیار کم بود، اما امروزه به لطف تکنولوژی و دانش بشر، شاهد تولید انواع کفش‌های ورزشی برای انواع فعالیت ورزشی با ویژگی‌های خاص هستیم. کفش‌های که سلامت قلب دوم را تضمین می‌کند.

اما به تازگی تحولی جدید در تولید کفش کتانی باعث شگفتی شده است! اگر جزو افرادی هستید که برای ست کردن لباس‌ با کفش‌های‌تان چندین جفت کفش در رنگ و طرح‌های مختلف دارید، خبر خوبی در راه است و شاید در آینده نه چندان دور دیگر لازم نباشد برای خرید کفش‌های گوناگون، پول زیادی هزینه کنید.

دیوید کوئلهو کتانی‌هایی تولید نموده که ShiftWear نام دارند. این کفش‌ها در دو طرف خود صفحه نمایش‌هایی از جنس کاغذ الکترونیکی دارند که با استفاده از اپلیکیشن موبایل می‌توانند طرح و رنگ‌های مورد نظر کاربر را روی بدنه کتانی نمایش دهند! اگر دوست دارید خیلی خاص باشید، باید بدانید این نمایشگر حتی قابلیت نمایش انیمیشن نیز دارد. یعنی وقتی راه می‌روید، تصاویر متحرک روی کتانی شما نمایش داده می‌شوند. پس هر وقت لازم داشتید با کمک یک اپلیکیشن موبایل، می‌توانید ظاهر کفش را تغییر دهید.

کفش کتانی که می توانید رنگ و طرح آن را تغییر دهیدکوئلهو برای تولید ShiftWear نیازمند سرمایه مالی است و اگر بودجه مورد نیازش تأمین شود، خیلی زود می‌تواند آن‌ها را به تولید انبوه برساند. لازم به ذکر است این کفش‌ها در سه مدل ساق کوتاه، نیمه بلند و بلند ارائه خواهند شد. به گفته تولید کننده این محصول، این کتانی‌ها را می‌توانید حتی در ماشین لباسشویی بشویید.

کاغذهای الکترونیکی آن برای نمایش تصاویر ایستا به هیچ نوع انرژی خاصی نیاز ندارند چرا که انرژی لازم برای روشن نگه داشتن این کاغذهای الکترونیک، از انرژی حاصل از راه رفتن تأمین می‌شود. یعنی استفاده از فناوری «شارژ به وسیله راه رفتن» که اگر اجرایی شود شما را برای همیشه از استفاده از باتری و شارژ آن راحت خواهند نمود.

البته باید گفت کوئلهو در مورد تولید کتانی‌های ShiftWear خیلی بلند پروازانه فکر می‌کند: او در حال حاضر فقط ۲۵ هزار دلار سرمایه دارد و این در حالیست که برای تولید این کتانی به دست کم ۲۵۰ هزار دلار سرمایه نیاز است!

در ویدئو زیر توضیحات بیشتر را مشاهده کنید.

منبع: engadget