شیوه جدید نمایش تبلیغات در مسابقات ورزشی با کمک تکنولوژی جدید

تلگرام

هفته گذشته از سری مسابقات جام حذفی اسپانیا فصل ۲۰۱۵-۲۰۱۴ مخاطبین این مسابقه در ایران، با صحنه جالبی مواجه شدند. در این بازی تبلیغی از پارس آنلاین پخش شد که بسیاری را به تعجب واداشت. یعنی پارس آنلاین در لالیگا تبلیغ داده؟ عده‌ای گمان کردند در کنار زمین بازی تبلیغ پارس‌آنلاین به نمایش درآمده و عده‌ای دیگر حدس زدند که صدا و سیما تصاویر بازی را طوری دست‌کاری کرده که به نظر برسد تبلیغات پارس‌آنلاین در کنار زمین بازی به نمایش درآمده است. اما به نظر می‌رسد به نمایش درآمدن تبلیغات این شرکت در کنار زمین بازی دو تیم مادریدی در لالیگای اسپانیا، به سادگی، حاصل یک تکنولوژی جدیدِ دیجیتالی بوده است!

نمایش تبلیغات ورزشی با کمک تکنولوژی جدیددر این روش، تصاویر مربوط به پخش مستقیم رویدادهای زنده، به خصوص رویدادهای ورزشی، دست‌کاری می‌شوند. کاربرد این تکنولوژی هم این است که در هر منطقه‌ای، تبلیغات متناسب با آن منطقه در این تصاویر به نمایش درآید. این تکنولوژی جدید به نام digital replacement technology اخیرا" توسط چند شرکت معدود تبلیغاتی با همکاری شبکه‌های ماهواره‌ای انجام می‌شود که توسط آن می‌توان تبلیغات کنار زمین را کاملا" هدفمند  برای مناطق مختلف تغییر داد. به این ترتیب بینندگان در هر نقطه از جهان تبلیغی را می‌بینند که آگهی‌دهندگان محلی سفارش داده‌اند. نکته جالب اینکه هزینه این تبلیغات برای شرکت تبلیغ دهنده به مراتب از هزینه تبلیغ در صدا و سیما پایین تر است.

در سایت یک شرکتی که از این تکنولوژی استفاده می کند  گفته شده : ما یکی از چند آژانس بین‌المللی هستیم که از تکنولوژی جایگزین تبلیغات Digital replacement technology  استفاده می‌کنیم. بارسلونا یا رئال مادرید فرقی نمی کند در هر کشوری که باشید ما می‌توانید تبلیغ متفاوتی را ( کنار زمین ) به بینندگان نشان دهیم.

در این روش از فناوری‌های اتوماتیک مختلفی در پردازش تصویر استفاده می‌شود. فناوری‌هایی مانند فناروی تشخیص خودکار محدوده‌ی زمین بازی، فناوری تشخیص خودکار برش‌های تصویر، فناوری تشخیص سطح زمین بازی و غیره. مخابره کنندگان تصاویر تلویزیونی می‌توانند با استفاده از این فناوری، تبلیغات کنار میدان مسابقه‌ی فوتبال را متناسب با خواست تبلیغات دهندگان محلی تغییر بدهند.

نمایش تبلیغات ورزشی با کمک تکنولوژی جدیدلینک : DBRlive تکنولوژی جایگزین تبلیغات کنار زمین فوتبال

آیا شبکه‌های تلویزیونی و مخابره کننده‌های تصاویر زنده، حق چنین دخل و تصرفی را دارند؟

در واقع باید بگوییم به نظر می‌رسد پاسخ این سوال مثبت است. تبلیغات کنار زمین در بازی‌های فوتبال، متعلق به باشگاه میزبان است و تبلیغات تصاویر تلویزیونی، متعلق به شبکه‌ای است که این تصاویر را پخش می‌کند. بنابراین شبکه‌های تلویزیونی و مخابره‌کنندگان تصاویر زنده‌ی بازی‌های فوتبال، می‌توانند با خیال راحت تصاویر را به نفع مشتریان خودشان تغییر بدهند. از آن‌ جا که تعداد بیننده‌های تلویزیونی یک بازی فوتبال بسیار بسیار بیش‌تر از تماشاگران حاضر در استادیوم بازی است، انتظار می‌رود در آینده این نوع تبلیغات طرف‌داران و مشتریان زیادی پیدا کند.

می توانید در این ویدئو عملکرد این تبلیغات را مشاهده کنید

به اشتراک بگذارید :
loading...
loading...

مطالب مشابه

۴ نظر

 1. کیهان گفت:

  تکنولوژی جالبی در نوع خودش…خیلی مفی,کاربردی و درآمدزا واسه صداوسیما

 2. مهناز گفت:

  مزه های بدون مرز …
  مزمز نیست ! این فناوری جدید است ! :)
  عالیست .

 3. مسعود گفت:

  عالی بود، حرف نداشت
  با اجازه کپی کردم تو سایتمون

نظرتان را برای ما بنویسید. اگر هم در خصوص موضوعی سوال دارید، چنانچه اطلاعات کافی در مورد آن داشته باشیم پاسخ خواهیم داد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *