دیدگاه های غلط در مورد ورزش و تناسب اندام

دیدگاه های غلط در مورد ورزش و تناسب اندام
تلگرام

درباره اینکه هدف شما لاغر شدن باشد یا به طور ایده آل تناسب اندام پیدا کنید و سلامتی خود را بهبود ببخشید، عقاید درست و غلطی وجود دارد. در این قسمت بر اساس نتایج به دست آمده حقایق را از خیالات جدا ساخته‌ایم و به بررسی دیدگاه های غلط در مورد ورزش و تناسب اندام می پردازیم.

باور غلط: ورزش مرا از شکم بزرگم خلاص می کند.

واقعیت: هر کسی به گونه‌ای اضافه وزن پیدا می‌کند، اما ناحیه شکمی مشکل رایج آقایان و خانم ها است. حتی اگر ورزش و دراز و نشست انجام دهید، شما کالری کافی برای از دست دادن چربی اطراف شکمتان نمی‌سوزانید و نمی‌توانید ماهیچه‌هایی را که رشد کرده‌اند ببینید. برای قامت صاف‌تر و عضلات شکمی خوشایندتر، نیاز دارید که کالری کمتری مصرف کنید و بیشتر ورزش کنید. رژیم کم چربی از پروتیین گوشت لخم و کربوهیدرات در پیش بگیرید در حالی که ترکیبی از ورزش های قلبی و استقامتی انجام می‌دهید. اما به خاطر داشته باشید که هنوز به برخی ورزش های شکمی نیاز دارید.

باور غلط: سریع ترین راه برای ساخت ماهیچه‌ها تمرین بیشتر با وزنه‌های سبک‌تر است.

واقعیت: اگر دنبال این هستید که سریع عضلانی شوید از قوانین زیر تبعیت کنید: وزنه‌های سنگین‌تر با تکرار کمتر ماهیچه‌های شما را سریع‌تر عضلانی می‌کند. اگر فقط دنبال خوش هیکلی هستید، تکرار بیشتر با وزنه سبک تر نیز همان اثر را دارد، که باعث بهبود قدرت ماهیچه‌هایتان می‌شود. (وزنه سنگین وزنه‌ای است که تنها برای هشت تکرار یا کمتر می‌توانید استفاده کنید وزنه سبک را برای ۱۲ تا ۲۰ تکرار می‌توانید استفاده کنید). بهترین برنامه بدن‌سازی شامل ترکیبی از بالا بردن قدرت و استقامت می‌شود. دلیل دیگر انجام هر دو تمرین این است که اگر همیشه از یک وزنه (سنگین یا سبک) با یک تکرار خاصی استفاده کنید بدن شما عادت می‌کند و پیشرفت کم یا حتی متوقف می‌شود.

باور غلط: مردم عادی به کلاس یوگا نمی‌روند.

واقعیت: کسالت یکی از اصلی‌ترین دلایل ترک ورزش است و هنوز اغلب مردم در مقابل رفتن به کلاس ورزش مقاومت می‌کنند.علی رغم این واقعیت که آن ها بهترین روش های فعال و تنومند بودن هستند. امتیازات آن ها تنها روانی نیست: وقتی یک ورزشی را همیشه انجام دهید، ماهیچه‌هایتان تناسب می‌یابند و شما به اوج می‌رسید. تغییر وزنه‌هایی که بلند می‌کنید ماهیچه‌هایتان را تغییر می‌دهد و آن ها را قوی‌تر می‌سازد. روابط اجتماعی نیز بسیاری از مردم را از ترک ورزش باز می‌دارد. کسانی که فکر می‌کنید یوگا تنها برای خانم‌های لاغر کشیده است، دوباره فکر کنید. حتی یک جلسه در هفته یوگا کمک می‌کند تا بدنی انعطاف‌پذیر داشته باشید، استرس را کاهش دهید و از صدمات و آسیب‌ها پیشگیری کنید. (آیا نیاز به دلیل دارید؟ بسیاری از ورزشکاران آن را انجام داده‌اند).

باور غلط:  فعالیت در پایان هفته تناسب اندام را حفظ خواهد کرد.

واقعیت: در آخر هفته فعال بودن برای کسانی که در طول هفته مشغول هستند شاید برنامه خوبی به نظر برسد که آخر هفته به باشگاه بروند، اما این فکر که بدنتان را برای چند ساعت وادار به حرکت کنید تا جبران یک هفته بدون فعالیت را بکنید، اشتباه است. این کار باعث صدمه به بدن نیز خواهد شد. اینکه بسکتبال بازی کنید یا مسافت طولانی بدوید، بیش از حد ورزش کردن آخر هفته برای جبران استراحت طول هفته هم غیر موثر و هم خطرناک است. نمی‌توانید ماهیچه‌ها، قلب، یا شش‌هایتان را بطور موثر تمرین دهید، و درد حاصل ممکن است باعث شود نتوانید روزها از رختخواب برخیزید. برای رسیدن واقعی به تناسب اندام، تداوم تمرین کلید آن است، حتی اگر 30 دقیقه فعالیت در بیشتر روزهای هفته باشد.

به اشتراک بگذارید :
loading...
loading...

مطالب مشابه

۳ نظر

 1. الهام گفت:

  سلام .من ورزش بدنسازی انجام میدم برای افزایش وزن و گینر گرفتم.خواستم بدونم در چند نوبت و چه روزهایی باید استفاده بشه؟ روزهایی که ورزش نمیکنم باید از گینر استفاده کنم؟

  • رامیار نجفی گفت:

   سلام
   مکمل گینر انواع مختلفی دارد و روش مصرف هر کدام فرق میکند. با ذکر نام مکمل می توانستم بهتر راهنمایی کنم اما به طور معمول در روزهای تمرین در دو نوبت قبل و بعد از تمرین و برای کسب نتیجه بهتر و سریعتر وعده قبل از خواب مصرف می شود اما در روزهای استراحت دو نوبت در میان وعده صبحانه و میان وعده عصرانه کافی است.

 2. الهام گفت:

  سلام.ممنون از راهنماییتون.گینر راشن بیر ۱۰۰۰۰هست .

نظرتان را برای ما بنویسید. اگر هم در خصوص موضوعی سوال دارید، چنانچه اطلاعات کافی در مورد آن داشته باشیم پاسخ خواهیم داد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *