هفته ملی آموزش همگانی تغذیه

تلگرام

با توجه به نیاز جامعه به آگاهی و اطلاع از سبک زندگی سالم و تغذیه سالم، هفته ملی بسیج آموزش همگانی تغذیه از ۱۴ تا ۲۰دی با شعار «سلامت با کاهش مصرف نمک و روغن» آغاز شد.

اهداف هفته ملی آموزش همگانی تغذیه

افزایش آگاهی‌های تغذیه‌ای سیاست گذاران و مسئولان مرتبط با سلامت تغذیه‌ای، افزایش آگاهی‌های تغذیه‌ای و عملکرد افراد جامعه در مورد اصول تغذیه صحیح از اهداف برنامه‌های هفته بسیج آموزش همگانی تغذیه است.همچنین اجرای برنامه بسیج آموزش همگانی در قالب برنامه ارتقای فرهنگ و سواد تغذیه ای جامعه با محور پیشگیری و کنترل اضافه وزن و چاقی و اصلاح الگوی غذایی که نقش اساسی در کاهش بیماری های غیر واگیر و بهبود شیوه زندگی دارد.

هفته ملی آموزش همگانی تغذیه

سلامتی با مصرف صحیح نمک و روغن شعار این هفته می باشد و روزهای هفته ملی بسیج آموزش همگانی تغذیه که از تاریخ ۱۴ دی ماه لغایت ۲۰ دی ماه نامگذاری شده است به شرح ذیر است:

روز اول : کاهش مصرف نمک و روغن در غذاهای فرآوری شده

روز دوم : تغذیه و پیشگیری از فشارخون

روز سوم : ذائقه سازی در کودکان برای شکل گیری عادات غذایی صحیح

روز چهارم: دانش آموزان سالم،میان وعده های سالم

روز پنجم : انتخاب و مصرف صحیح روغن

روز ششم : انتخاب و مصرف صحیح نمک

روز هفتم : سلامت و تغذیه در خارج از منزل

لازم به ذکر است در سراسر کشور جشنواره ها و همایش های با اهداف ذکر شده در مدارس، پایگاه های سلامت و بهداشت، مراکز بهداشتی و درمانی و همچنین ارائه خدمات مشاوره و تغذیه رایگان همراه با نصب پوستر در مکان های عمومی و آموزشی انجام خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :
loading...
loading...

مطالب مشابه

نظرتان را برای ما بنویسید. اگر هم در خصوص موضوعی سوال دارید، چنانچه اطلاعات کافی در مورد آن داشته باشیم پاسخ خواهیم داد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *