۴ تمرین آب درمانی

تلگرام

در کشورهای پیشرفته و در علم طب ورزشی، امروزه ورزش‌های مناسبی برای بیماران مفصلی در داخل استخرهای مخصوص توانبخشی انجام می‌گیرد که منظور همان تمرینات آب درمانی است. با ورزش در آب به دلیل بی وزن بودن بدن در آب، وارد شدن آسیب بسیار کم اتفاق می افتد و شاید هم هرگز چنین پیش نیاید. مخصوصا" برای اشاخصی که دچار پوکی استخوان هستند، آب درمانی یا ورزش در آب یکی از بهترین گزینه های درمانی است.

تمرین اول

 آب درمانیراه رفتن به جلو و سپس به عقب در طول استخر،باسن و پا را رو به جلو نگه دارید.در صورت لزوم استفاده از نرده برای حفظ تعادل

تمرین دوم

 آب درمانیپشت به دیوار استخر بایستید،در این جا می خواهیم راه رفتن را از کنار انجام دهیم.یعنی اگر به طرف راست حرکت کنیم؛ هر دو دست را باز می کنیم و پای راست را از کنار حرکت می دهیم؛ سپس وقتی که پای چپ را نیز به سمت پای راست حرکت دادیم دست ها را نیز پایین می آوریم.

تمرین سوم

 آب درمانیدر حالی که به پلو در کنار دیوار استخر ایستاده اید؛ از دست نزدیک به لبه استخر به عنوان تکیه گاه استفاده کنید.سپس در حالی که پای دور از دیوار استخر(دراین تصویر پای چپ) را بدون اینکه از زانو خم  کنید، صاف و کشیده جلو آورید ، بعد هیمن پا را رو به عقب ببرید.

 

 

 

تمرین چهارم

 آب درمانیبا فاصله‌ای به اندازه طول اندام فوقانی کنار دیوار استخر ایستاده و لبه دیوار را بگیرید.به آرامی پا را ( در این تصویر پای چپ)صاف و از کنار بدن بالا بیاورید.به وضعیت اولیه یعنی خط وسط بدن بازگردید.

ترجمه: elmevarzesh.com

منبع:hughston

به اشتراک بگذارید :
loading...
loading...

مطالب مشابه

۵ نظر

 1. فرشته عدل گفت:

  ممنونم و با اجازه

 2. رنجبر گفت:

  سلام ممنونم عالی بود

 3. حبیب همدان گفت:

  اگه میشه تمرینات بیشتری بزارید.

 4. علی گفت:

  سلام.خسته نباشید. تمرینات آب درمانی برا درد عصب سیاتیک رو بذارید لطفا

نظرتان را برای ما بنویسید. اگر هم در خصوص موضوعی سوال دارید، چنانچه اطلاعات کافی در مورد آن داشته باشیم پاسخ خواهیم داد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *