توصیه های کلی

هنگامی که از بستر برمی خیزید در کنار لبه تخت بنشینید و قبل از برخاستن از بستر مطمئن شوید که گیج یا خواب آلوده نیستید.هر روز صبحانه را حتما میل کنید چرا که عدم صرف صبحانه می تواند به بی حالی و گیجی و افزایش احتمال برخورد با اشیاء و افتادن منجر شود.چنانچه حیوانات خانگی را نگه داری می کنید به آن ها توجه داشته باشید تا در جلوی راه شما نباشند یا بر روی شما نپرند و سبب افتادن شما شوند.چنانچه به خاطر ضعف یا هر دلیل دیگری راه رفتن مطمئنی ندارید از عصا استفاده کنید.ورزش و تناسب در سالمندان.

loss-of-balance-in-elderly-elmevarzesh

توصیه های مهم برای حمام رفتن

هرگز برای ایستادن به جا صابونی یا نگه دارنده حوله تکیه ندهید چرا که در صورت سر خوردن نمی توانند وزن شما را تحمل کنند و تکیه گاه مناسبی نیستند.قبل از راه رفتن داخل حمام کف های صابون را بخوبی بشوئید تا از احتمال سر خوردن بکاهید.چنانچه مستعد به افتادن هستید از یک صندلی برای نشستن داخل حمام استفاده کنید.درب حمام را قفل نکنید چرا که در صورت رخ دادن حادثه احتمالی دیگران نمی توانند به سرعت به شما کمک کنند.
توصیه های مهم برای راه پله

هرگز اجسامی را که جلوی دید شما را می گیرند در هنگام بالا یا پائین رفتن از پله جابجا نکنید.گرفتن یک دست به نرده های کنار راه پله برای راه رفتن بسیار مهم است.روی بالا یا پائین رفتن از پله تمرکز کنید و کمتر به صداهای اطراف توجه کنید.

توصیه های مهم برای خواب

لباس های خود را در نزدیک ترین محل به تختخواب قرار دهید که به آسانی به دراز کردن دست آن ها را بتوانید بیابید.
از دمپانی غیر لغزنده ترجیحا از جنس پنبه ای یا چرمی استفاده کنید.عینک خود را در کنار رختخواب داشته باشید تا چنانچه خواستید راه بروید در دسترس شما باشد.

سایر توصیه ها

درب های کابینت را پس از استفاده ببندید.لباس هایی که کاملا اندازه شما هستند استفاده کنید و از پوشیدن لباس های تنگ یا گشاد پرهیز کنید.هرگز لباس ها یا روزنامه را روی زمین رها نکنید چرا که می تواند سبب سر خوردن شما شوند.