یک تی شرت؟ هدبند؟… نه! یک ردیاب فیتنس جدید. ابزاری که قابل پوشیدن هستند، انواع اطلاعات فردی را جمع آوری می کنند و بخشی از مراقبت‌های شخصی هستند که همیشه و همه جا لازم است. مجله علم ورزش تکنولوژی پیشرفته و همیشه حاضر تجهیزات پوشیدنی فیتنس را معرفی می‌کند. اگر علاقه‌مند به تی شرت‌ها و جوراب‌هایی هستید که عرق‌تان را جذب می‌کند، این ابزار را هم دوست خواهید داشت. این پوشیدنی‌ها، متحول شده‌اند و یک ردیاب فیتنس هستند.

جوراب سنسوریا که قابل شستشو هم می‌باشد

با تجهیزات پوشیدنی شگفت انگیز فیتنس آشنا شویدسنسورها، اطلاعات را به قوزک پا منتقل کرده و فوراً این اطلاعات به اپلیکیشن گوشی هوشمندتان فرستاده می‌شود. یعنی می‌توانید همان لحظه سرعت، مسافت و ریتم گام‌های تان را تغییر دهید. این جوراب‌ها حتی بر اساس قدم‌های تان تعیین می‌کنند که چطور وزن خود را روی پاهای‌تان توزیع می‌نمایید. جوراب‌های سنسوریا با تکنولوژی بالایی که دارند نشان می‌دهند که آیا نحوه دویدن‌تان ممکن است منجر به آسیب شود یا نه. سپس اپلیکیشن مورد نظر برای بهبود شرایط تان مربی گری می‌کند.

تی شرت هکسواسکین (The Hexoskin ) و تی شرت او ام سیگنال (OMsignal)

با تجهیزات پوشیدنی شگفت انگیز فیتنس آشنا شویداین تی شرت‌ها نیز پر از سنسور هستند. انتظار نداشته باشید اطلاعات مربوط به ضربان قلب را که دیگر قدیمی شده ارائه دهند! این تی شرت‌ها علاوه بر مانیتور کردن ضربان قلب، آمار تنفس و استرس‌تان را هم دارد! ضمناً مجهز به سنسورهای حرکتی است که قدم ها، ریتم قدم‌ها و وضعیت خواب‌تان را هم پیگیری می‌نماید.

تی شرت هکسو اسکین به خصوص برای ورزشکارانی خوب است که می‌خواهند اطلاعات‌شان را به مربی انتقال داده و سرعت و عملکردشان را ارتقا دهند. تی شرت او ام سیگنال هم می‌تواند اطلاعات مربوط به استرس را درمیان افرادی که با هم در ارتباط هستند به اشتراک بگذارد.

هدبند ملون (The Melon headband)

با تجهیزات پوشیدنی شگفت انگیز فیتنس آشنا شویداین هدبند هوشمند هم یک ابزار ذهن خوان است. بلوتوث، با استفاده از امواج  اﻟﻜﺘﺮوآﻧﺴﻔﺎﻟﻮﮔﺮام، این هدبند را به اپلیکیشن موبایل ارتباط می‌دهد؛ یعنی راهی برای اندازه گیری فعالیت‌های الکتریکی مغز شما، تا بدانید تمرکز و دقت تان چقدر است. اگر از شرایط مناسب خارج شوید، این ابزار به شما می‌گوید که چه باید بکنید تا به حالت قبل برگردید. می‌توانید از این هدبند هنگام دویدن، مطالعه، غذا خوردن و یا گوش دادن به حرف‌های همسرتان استفاده کنید!

هدفون هوشمند آی ریور

با تجهیزات پوشیدنی شگفت انگیز فیتنس آشنا شویددیگر هدفون تنها برای گوش دادن نیست. نسل جدید هدفون‌هایی در راه است که اطلاعات مربوط به سلامت را هنگام گوش دادن به موزیک موردعلاقه تان جمع آوری می‌کند یا در گوش دادن به کتاب صوتی‌تان به شما کمک می‌کند. هدفون آی ریور( iRiver) از تکنولوژی Valencell PowerTekاستفاده کرده و میزان ضربان قلب، سطح سلامت هوازی، سرعت، مسافت و کالری سوخت شده را اندازه گیری می‌کند و سپس این اطلاعات را توسط بلوتوث به گوشی هوشمند شما ارسال می‌نماید.

اسپایر (Spire)

با تجهیزات پوشیدنی شگفت انگیز فیتنس آشنا شویدوسیله‌ای را تصور کنید که به شما می‌گوید چه زمانی نیاز به تمرکز دارید یا کی باید کمی استراحت کنید تا از استرس تان کم شود. اسپایر ابزاری است که با گیره‌هایی که دارد می‌توانید آن را به لباس تان بچسبانید، این وسیله اطلاعات مربوط به الگوهای تنفس‌تان را به گوشی هوشمندتان ارسال می‌نماید. سپس اپلیکیشن اسپایر، پیام هشدار فرستاده و به شما تمرین‌هایی جهت تنفس پیشنهاد می‌دهد که از استرس‌تان کم کنید. اسپایر با هدف کمک به بیماران مبتلا به سرطان، افسردگی، اضطراب، مشکلات قلبی، فشارخون بالا یا چاقی ساخته شده است.

سوپرترازو (Super Scale)

فکر می‌کنید ترازوی شما فقط وزن‌تان را نشان می‌دهد؟ دیگر اینطور نیست. کمپانی‌‌های EatSmart، Escali، FitBit و Withings ترازوهایی می‌سازند که چربی بدن‌تان را نیز محاسبه می‌کند. این ترازوها با فرستادن پالس‌های الکتریکی بی ضرر به بدن شما، چربی بدن‌تان و بافت بدون چربی‌تان را محاسبه می‌کنند. بعضی از ابزارها حتی اطلاعات را به اکانت شما در وب سایت‌شان می‌فرستند، جایی که می‌توانید وزن و وضعیت چربی سوزی و پیشرفت‌تان را پیگیری نمایید.

دستبند هوشمند ضربان قلب

با تجهیزات پوشیدنی شگفت انگیز فیتنس آشنا شویدآیا از بستن کمربند مانیتور ضربان قلب خسته شده اید؟ اشکالی ندارد! تجهیزات جدید پوشیدنی وجود دارند که نشانگر ضربان قلب دارند. دستبند آمیگو (Amiigo Bracelet)، ساعت بیسیس یک (Basis B1 watch) و مچ بند ویتینگ پالس (Withings Pulse) می‌توانند شدت تمرینات ورزشی شما را پیگیری کرده و به شما بگویند که شدت تمرین تان زیاد است یا کم.

تهیه و ترجمه: elmevarzesh.com

منبع: webmd