با ۸ باور غلط در مورد داشتن شکم شش تکه آشنا شوید

با 8 باور غلط در مورد داشتن شکم شش تکه آشنا شوید
مکمل

اگر شما هم جزو کسانی هستید که ساعت‌ها وقت خود را در باشگاه صرف انواع تمرینات برای داشتن شکم شش تکه می‌کنید اما هنوز نتیجه نگرفته‌اید، امکان دارد درگیر باورهای غلط نیز باشید! مجله علم ورزش در این مطلب شما را با چند باور غلط در مورد داشتن شکم شش تکه آشنا خواهد کرد.

۱- به ژنتیک نقش دارد!

میزان فیبر یا تارهای عضلات به ژنتیک بستگی دارد اما صاف بودن شکم یا داشتن شکم شش تکه به ژنتیک ربطی ندارد.

۲- به چربی سوز نیاز دارم

شاید استفاده از برخی از چربی سوزها در کنار ورزش و رژیم غذایی بتواند به کاهش چربی شکمی کمک کند اما نه به این معنی که به داشتن شکم شش تکه نیز کمک می‌کند! هر کسی می‌تواند بدون مصرف چربی سوز شکم شش تکه داشته باشد.

شکم شش تکه ای که شما می‌خواهید، درون یک محلول معجزه آسا در بازار محبوس نیست، بلکه نیاز به یک رژیم غذایی مناسب و فعالیت بدنی دارد، باید غذای سالم بخورید و البته صبور نیز باشید.

۳- برای داشتن شکم شش تکه فقط دراز و نشست انجام دهید

متأسفانه نمی‌توانید به راحتی و فقط با حرکت دراز و نشست لایه چربی که روی عضلات شکم است و اجازه نمی‌دهد عضلات شش تکه شکم را ببینید، از بین ببرید. این تمرینات فقط در فرم گرفتن و قوی شدن عضلات شکم مؤثرند.

پیشنهاد مطالعه: چرا دراز و نشست باعث کاهش چربی شکم و کاهش وزن نمی‌شود؟

۴- باید هر روز حرکات شکم انجام دهید

بدون شک برای داشتن شکم شش تکه و تراشیده نیاز به انجام حرکات شکم دارید، اما هر روز انجام دادن آن نقشی در رسیدن به هدف‌تان ندارد چرا که عضلات شکم نیز مانند دیگر عضلات به استراحت نیاز دارند. بنابراین بهتر است بر اساس برنامه و به طور متناوب عضلات بالایی و پایین شکم خود را پرورش دهید و زیاد آن‌ها را خسته نکنید.

۵- اصلاً کربوهیدرات نخورید

کربوهیدرات نقش مهمی در افزایش چربی بدن دارد، اگر شما در مصرف آن زیاده روی کنید و آگاه نباشید کدام کربوهیدرات را نباید مصرف کنید.

کربوهیدرات‌ها یکی از منابع اصلی سوخت بدن محسوب می‌شوند، خصوصاً در هنگام فعالیت ورزشی. بنابراین عدم مصرف کربوهیدرات صحیح نیست، بلکه انتخاب صحیح و آگاهانه آن بسیار مهم است.

پیشنهاد مطالعه: ۱۷ نوع از بهترین منابع کربوهیدرات برای داشتن شکم بدون چربی

۶- بعضی افراد؛ مادرزاد شکم شش تکه دارند!

واقعیت این است که همانطور که ژنتیک نقشی در داشتن شکم شش تکه ندارد، هیچ کس هم به طور مادرزاد شکم شش تکه ندارد و تا به حال دیده نشده کسی با شکم شش تکه متولد شود! چنین شکم زیبایی مانند اثری هنری است که باید آن را خلق کنید. تنها راه رسیدن به آن با سخت کوشی، تغذیه مناسب و تمرین زیاد حاصل می‌شود و هیچ راه بهتری برای رسیدن به آن وجود ندارد.

۷- باید ساعت‌ها تمرین هوازی انجام دهید

نیازی نیست برای کات کردن بدن و یا داشتن شکم شش تکه هر روز تمرین هوازی انجام دهید! می‌توانید ۳ جلسه در هفته را به این تمرینات اختصاص دهید. یا اینکه از روش تمرینی که زمان کمتری نیاز دارد ولی با شدت بالا انجام می‌شود را انتخاب کنید. منظور تمرینات اینتروال است. این روش راه حل خوبی برای سریع‌تر کردن روند کاهش چربی بدنی است.

با 8 باور غلط در مورد داشتن شکم شش تکه آشنا شوید

پیشنهاد مطالعه: ۷ نکته برای از بین بردن چربی شکم و داشتن عضلات شش تکه

۸- میانبرهایی برای داشتن شکم شش تکه وجود دارد

واقعیت این است که میانبری وجود ندارد! تغذیه مناسب، تمرینات منظم و با برنامه، سخت کوشی و صبور بودن راه حل شما است، نه داروهای که با وعده معجزه تبلیغ می‌شوند.

باید سالم غذا بخورید و از مواد غذایی فراوری شده دوری کنید. با رعایت تعادل مصرف بین پروتئین، کربوهیدرات و چربی‌های سالم از غذاهای کامل استفاده کنید، برنامه ی ورزشی شما باید شامل ورزش‌های هوازی و تمرینات مربوط به شکم باشد و در پایان، صبر داشته باشید زیرا خلق یک شاهکار به زمان نیاز دارد.

نظر شما

شما چه نظری دارید؟ کدام گزینه را قبول دارید و کدام را نه؟ به نظر شما چه موارد دیگری جزو باورهای غلط در داشتن شکم شش تکه محسوب می‌شود؟

ترجمه و تعدیل: elmevarzesh.com

منبع: muscleandstrength

تلگرام

به اشتراک بگذارید :
loading...
loading...

مطالب مشابه

۱۰ نظر

 1. نیما گفت:

  سلام ، اول باید بگم سایت خیلی خوبی دارید.
  یه انتقاد : توجه بیش از حد به ظاهر بدن و تاثیر ورزش در زیبایی و حتی ترکیب بدن درست نیست ، میدانم که انگیزه خیلی ها برای ورزش همین موضوع زیبایی اندام است و مشتری ولی نعمت است ولی آیا مربیان باید به شاگردان به چشم مشتری بنگرند ، من به خاطر این طرز فکر تقریبا مربیگری و کنار گذاشتم ولی … تمرین تقویت عضلات شکم لازم و مفید ولی نه برای خوشگلی تمرین هوازی مفید ولی برای سلامت و قلب و عروق و … توجه بیش از حد به ظاهر بدن شاید سلامت جسمی و روانی را مختل کند . به نظر من در بعضی مشاغل مثل پزشکی و معلمی و… نباید دید تجاری داشت
  ژنتیک خیلی مهمه ، محیط هم خیلی مهمه , ورزش کردن باید سبک زندگی باشه مثل غذا خوردن و نفس کشیدن.

 2. معین گفت:

  سلام بهترین سایت ورزشی هستید که تا حالا دیدم
  من برنامه های ورزشی طناب زدن و در سایت شما دیدم
  من نمیتونم دو دقیقه یکسره طناب بزنم اما حدود سی ثانیه با سرعت زیاد طناب میزنم و ضربان قلبم به صد و شصت یا حتی صد و هفتاد هم میرسه و حدود یک تا دو دقیقه استراحت میکنم و دوباره ادامه میدم
  سوال اول تاثیر این تمرین برای چربی سوزی در چه حدیه زیاد یا کم
  و سوال دوم ، وقتی کسی به درستی طناب میزنه فشار طناب زدن فقط رو مچ دستش احساس میشه یا رو بازو هم فشار احساس میشه (فکر میکنم وقتی سرعت طناب زدنم زیاد میشه اشتباه طناب میزم البته طناب زدن و صحیح شروع میکنم ) و اینکه به مچ دستم فوقوالعاده فشار میاد و حتی درد میگیره نمیدونم این نشونه ی خوبیه یا نه . میخوام بدونم درست طناب میزنم ؟

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، روش شما اشتباه نیست و خیلی هم خوبه، منتها به مرور سعی کنید زمان اجرا بیشتر و زمان استراحت کمتر بشه همچنین استراحت فعال داشته باشید مثلاً شنا سوئدی، حرکات شکم و … انجام بدید. در خصوص سوال دوم شما. فشار به مچ و دست به سنگین بودن طناب بستگی داره اما اگر سرعتی طناب بزنید و طناب هم سبک باشه کل عضلات بدن رو درگیر می کنه، تفاوت در این حد هست که مسافت ۱۰۰ متر رو با تمام سرعت بدوید یا آهسته. تجربه کنید:)

   • معین گفت:

    در ورزش طناب زدن (پرش جفت ساده) پاشنه پا هم به همراه سینه پا باید به زمین برخورد کنه یا مرحله فرود و پرش بدون اینکه پاشنه به زمین برخود کنه فقط با سینه پا انجام کنه؟

    • کیوان فیروزه ئی گفت:

     سلام؛ نه، چه فرود و چه پرش باید با سینه پا باشه، پیش میاد گاهی وقتا پاشنه هم زمین لمس می کنه، که اگر در حد لمس کردن باشه مانعی نداره ولی فقط روی سینه پرش و فرود باشه

   • معین گفت:

    سوال اول به نطر شما کدام طناب بهتره طناب های سبک یا سنگین؟
    سوال دوم منظور شما از طناب سبک طناب های کابلی هستند ؟

    • کیوان فیروزه ئی گفت:

     طناب های سنگین بیشتر جنبه استقامتی دارند نه یک فعالیت هوازی، منظور از سبک یا سنگین بودن طناب هم، وزن طناب هست

     • معین گفت:

      برای چربی سوزی و کم کردن وزن باید از طناب سبک استفاده کنم یا سنگین؟

      • کیوان فیروزه ئی گفت:

       چون شما می خواید یک فعالیت هوازی انجام بدید طبیعتاً باید طنابی رو انتخاب کنید که بتونید تکرار بالا باهاش انجام بدید و زود خسته نشوید

 3. نو عروس گفت:

  سلام ممنونم از اطلاعات خوب و مفیدتون
  موفق باشید

نظرتان را برای ما بنویسید. اگر هم در خصوص موضوعی سوال دارید، چنانچه اطلاعات کافی در مورد آن داشته باشیم پاسخ خواهیم داد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *