اگر شما هم جزو کسانی هستید که ساعت‌ها وقت خود را در باشگاه صرف انواع تمرینات برای داشتن شکم شش تکه می‌کنید اما هنوز نتیجه نگرفته‌اید، امکان دارد درگیر باورهای غلط نیز باشید! مجله علم ورزش در این مطلب شما را با چند باور غلط در مورد داشتن شکم شش تکه آشنا خواهد کرد.

۱- به ژنتیک نقش دارد!

میزان فیبر یا تارهای عضلات به ژنتیک بستگی دارد اما صاف بودن شکم یا داشتن شکم شش تکه به ژنتیک ربطی ندارد.

۲- به چربی سوز نیاز دارم

شاید استفاده از برخی از چربی سوزها در کنار ورزش و رژیم غذایی بتواند به کاهش چربی شکمی کمک کند اما نه به این معنی که به داشتن شکم شش تکه نیز کمک می‌کند! هر کسی می‌تواند بدون مصرف چربی سوز شکم شش تکه داشته باشد.

شکم شش تکه ای که شما می‌خواهید، درون یک محلول معجزه آسا در بازار محبوس نیست، بلکه نیاز به یک رژیم غذایی مناسب و فعالیت بدنی دارد، باید غذای سالم بخورید و البته صبور نیز باشید.

۳- برای داشتن شکم شش تکه فقط دراز و نشست انجام دهید

متأسفانه نمی‌توانید به راحتی و فقط با حرکت دراز و نشست لایه چربی که روی عضلات شکم است و اجازه نمی‌دهد عضلات شش تکه شکم را ببینید، از بین ببرید. این تمرینات فقط در فرم گرفتن و قوی شدن عضلات شکم مؤثرند.

پیشنهاد مطالعه: چرا دراز و نشست باعث کاهش چربی شکم و کاهش وزن نمی‌شود؟

۴- باید هر روز حرکات شکم انجام دهید

بدون شک برای داشتن شکم شش تکه و تراشیده نیاز به انجام حرکات شکم دارید، اما هر روز انجام دادن آن نقشی در رسیدن به هدف‌تان ندارد چرا که عضلات شکم نیز مانند دیگر عضلات به استراحت نیاز دارند. بنابراین بهتر است بر اساس برنامه و به طور متناوب عضلات بالایی و پایین شکم خود را پرورش دهید و زیاد آن‌ها را خسته نکنید.

۵- اصلاً کربوهیدرات نخورید

کربوهیدرات نقش مهمی در افزایش چربی بدن دارد، اگر شما در مصرف آن زیاده روی کنید و آگاه نباشید کدام کربوهیدرات را نباید مصرف کنید.

کربوهیدرات‌ها یکی از منابع اصلی سوخت بدن محسوب می‌شوند، خصوصاً در هنگام فعالیت ورزشی. بنابراین عدم مصرف کربوهیدرات صحیح نیست، بلکه انتخاب صحیح و آگاهانه آن بسیار مهم است.

پیشنهاد مطالعه: ۱۷ نوع از بهترین منابع کربوهیدرات برای داشتن شکم بدون چربی

۶- بعضی افراد؛ مادرزاد شکم شش تکه دارند!

واقعیت این است که همانطور که ژنتیک نقشی در داشتن شکم شش تکه ندارد، هیچ کس هم به طور مادرزاد شکم شش تکه ندارد و تا به حال دیده نشده کسی با شکم شش تکه متولد شود! چنین شکم زیبایی مانند اثری هنری است که باید آن را خلق کنید. تنها راه رسیدن به آن با سخت کوشی، تغذیه مناسب و تمرین زیاد حاصل می‌شود و هیچ راه بهتری برای رسیدن به آن وجود ندارد.

۷- باید ساعت‌ها تمرین هوازی انجام دهید

نیازی نیست برای کات کردن بدن و یا داشتن شکم شش تکه هر روز تمرین هوازی انجام دهید! می‌توانید ۳ جلسه در هفته را به این تمرینات اختصاص دهید. یا اینکه از روش تمرینی که زمان کمتری نیاز دارد ولی با شدت بالا انجام می‌شود را انتخاب کنید. منظور تمرینات اینتروال است. این روش راه حل خوبی برای سریع‌تر کردن روند کاهش چربی بدنی است.

با 8 باور غلط در مورد داشتن شکم شش تکه آشنا شوید

پیشنهاد مطالعه: ۷ نکته برای از بین بردن چربی شکم و داشتن عضلات شش تکه

۸- میانبرهایی برای داشتن شکم شش تکه وجود دارد

واقعیت این است که میانبری وجود ندارد! تغذیه مناسب، تمرینات منظم و با برنامه، سخت کوشی و صبور بودن راه حل شما است، نه داروهای که با وعده معجزه تبلیغ می‌شوند.

باید سالم غذا بخورید و از مواد غذایی فراوری شده دوری کنید. با رعایت تعادل مصرف بین پروتئین، کربوهیدرات و چربی‌های سالم از غذاهای کامل استفاده کنید، برنامه ی ورزشی شما باید شامل ورزش‌های هوازی و تمرینات مربوط به شکم باشد و در پایان، صبر داشته باشید زیرا خلق یک شاهکار به زمان نیاز دارد.

نظر شما

شما چه نظری دارید؟ کدام گزینه را قبول دارید و کدام را نه؟ به نظر شما چه موارد دیگری جزو باورهای غلط در داشتن شکم شش تکه محسوب می‌شود؟

ترجمه و تعدیل: elmevarzesh.com

منبع: muscleandstrength