ترک عادت های بد فرزندان

تلگرام

بسیاری از بچه ها به جای دوچرخه سواری در زمین بازی و یا فوتبال در حیاط خانه ، به تماشای تلویزیون می پردازند ، بازی های ویدئویی انجام می دهند و ساعت ها از طریق اینترنت خود را سرگرم می کنند. اما هیچ وقت ترک کردن عادت های بد برای بچه ها دیر نیست. از نکات ساده زیر استفاده کنید و به فرزندانتان انگیزه بلندمدت برای انجام فعالیت هایشان بدهید تا با آن وسیله بدن هایشان را تقویت کنند.

عادت های بد

از یک مثال مناسب استفاده کنید :اگر تمایل دارید که بچه های فعالی داشته باشید باید فعال باشید.به جای استفاده از آسانسور از پله ها استفاده کنید.ماشین خود را در فاصله دورتری پارک کنید.از فعالیت فیزیکی به عنوان فرصتی برای سالم نگه داشتن بدن ، صحبت کنید و هیچ وقت آن را به عنوان یک تنبیه و یا اوقات فراغت در نظر نگیرید. دکتر ادوارد لاسکوسکی ، کارشناس پزشکی ورزشی و احیای قلبی و دستیار پزشکی مرکز پزشکی ورزشی مایوکلینیک می گوید : شکل زندگی پر از فعالیت والدین به عنوان انگیزه ای قوی برای یک بچه محسوب می گردد.پس با انجام فعالیت ورزشی خود را به عنوان یک الگوی مناسب به بچه هایتان معرفی کنید.

زمان مشاهده تلویزیون را محدود کنید

یک روش بسیار مؤثر برای افزایش سطح فعالیت ، محدود کردن تعداد ساعات تماشای تلویزیون یا سایر وسایل در بچه ها است.شامل تماشای برنامه های تلویزیونی ، بازی های ویدئویی و زمان کار با کامپیوتر.آن را به کمتر از دو ساعت در روز کاهش دهید.برای اینکه این کار را ساده تر کنید ، هیچ گاه در اتاق بچه هایتان تلویزیون قرار ندهید و کامپیوتر را به طور خانوادگی استفاده کنید. همچنین دیگر فعالیت های ثابت و بی تحرک را همچون چت کردن به وسیله کامپیوتر و یا با تلفن صحبت کردن را محدود کنید.

اگر بچه های شما بازیهای ویدئویی انجام می دهند ، سعی کنید انواعی از این بازی ها را انتخاب کنید که دارای تحرک بیشتری می باشند.اینگونه بازی های پر فعالیت همچون ( دو و نرمش و ایروبیک ) و بازی هایی که از حرکات فیزیکی بازیکنان برای کنترل وقایع بازی استفاده می کنند، قدرت مصرف کالری در بچه ها را تقویت می کنند.در بررسی انجام شده در مایوکلینیک ، بچه هایی که بازی های پر جنب و جوش انجام داده ،میزان مصرف انرژی در آن ها دو برابر گردید.

یک برنامه روزانه تدوین کنید

هر روز را برای فعالیت فیزیکی در نظر بگیرید. به همراه بچه های خود زود از خواب بیدار شوید و پس از خوردن نهار هم با آن ها به پیاده روی بروید.آرام آرام برنامه های بیشتری را به برنامه روزانه خود اضافه کنید تا اینکه کاملاً به انجام آنها به طور روزانه عادت کنید.اجازه بدهید بچه هایتان نوع فعالیت را مشخص کنند.

برای بسیاری از بچه ها انجام ورزش های سازمان یافته راه مناسبی برای تناسب اندام است. اما ورزش های تیمی یا کلاس های ( تمرین گروهی ) ، تنها حالت های گزینش نمی باشند.اگر بچه هایتان از نظر هنری مستعد هستند ، با هم پیاده روی کنید و برگ ها و سنگ هایی را که آن ها می توانند در دانشکده مورد استفاده قرار دهند ،جمع آوری کنید.اگر بچه ها دوست دارند که کوهنوردی کنند ، به سمت نزدیک ترین ورزشگاه جنگلی یا طبیعت حرکت کنند. اگر بچه هایتان دوست دارند که مطالعه کنند، به نزدیک ترین کتابخانه موجود جابجا شوید و یا به سادگی موسیقی مورد علاقه فرزندتان را پخش کنید و در اتاق نشیمن به همراه او به جنب و جوش بپردازید.

دکتر لاسکیوسکی محقق مایوکلینیک می گوید : هر کدام از بچه ها خصوصیات خاص خود را دارند.همه ما نقاط قوت و خصوصیات خاصی را داریم که علائق ما را تحت تاثیر قرار می دهند . نکته کلیدی این است که شما به چیزهایی پی ببرید که بچه هایتان واقعاً به آن ها علاقه دارند.

منبع:سایت پژوهشی ورزشی ایران

به اشتراک بگذارید :
loading...
loading...

مطالب مشابه

نظرتان را برای ما بنویسید. اگر هم در خصوص موضوعی سوال دارید، چنانچه اطلاعات کافی در مورد آن داشته باشیم پاسخ خواهیم داد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *