خوردنی های که سلامت شما را تهدید می کند

تلگرام

سایت پرونسیون به تازگی فهرستی از قسمت‌های آسیب‌ رسان چند گیاه را منتشر کرده که کمتر کسی گمان می کند خوردن آن ها به بدن صدمه بزند. تهیه فهرست این چند گیاه و میوه بعد از آن صورت گرفت که گزارش‌هایی در مورد آسیب آن ها به بدن منتشر شد. به همین دلیل و با وجود تاکید صد در صدی دانشمندان نسبت به تغذیه گیاهی و طبیعی توصیه می شود از مصرف خوردنی های که شامل برگ‌ها یا هسته‌های ذکر شده در این فهرست خودداری کنید.

برگ ریواس

Rhubarb-leavesساقه ترش‌مزه و مفید ریواس خواصی جدا از برگ آن دارد و از آن در تهیه غذاهای گوناگون استفاده می‌شود. اگر‌چه می توان این ساقه را خام‌خواری کرد اما برگ‌های آن مسموم‌کننده هستند. دو ترکیب به نام اکسالیت و آنتراکوینون گلیکوسید در برگ‌های ریواس یافت شده که به بدن آسیب می‌رسانند.

برگ گوجه فرنگی

TomatoLeaves-حتما شنیده‌اید که پوست گوجه فرنگی هضم نمی شود اما خوردن آن ایرادی ندارد و می توانید گوجه فرنگی را با پوست میل کنید. با وجود این اگر کسی هوس خوردن پوست این صیفی را کرد باید بداند که دانشمندان در‌یافته‌اند ماده‌ای شیمیایی به نام گلیکوالکالید در برگ‌های گوجه فرنگی وجود دارد که مصرف آن می‌تواند باعث معده درد و بروز اختلالات عصبی شود.

دانه‌های سیب

Apple-Seedsبعضی ها بعد از خوردن سیب دانه‌های آن را هم می جوند . آمیگدالین ماده‌ای است سمی‌ که در دانه‌های سیب یافت شده و رسیدن مقادیر زیاد آن به بدن مشکل‌ساز است.

مغز هلو

Peaches-brain۸۸ میلی‌گرم سیانید! وجود این مقدار سیانید در مغز این میوه کمی‌ عجیب است. هسته ترک نخورده هلو، معده درد ایجاد می کند و خوردن هسته‌های ترک‌خورده آن هم سلامت عمومی ‌شما را تهدید می کند.

هسته گیلاس

Cherry-kernelاسید پروسیک موجود در مغز هسته گیلاس نیز به بدن آسیب می‌رساند.

سیب‌زمینی سبز شده

Green-potatoesوجود مقدار زیادی از ماده‌ای به نام سولانین دلیل سبزشدن سیب‌زمینی است. این ماده که سمی است می تواند روی سیستم مرکزی اعصاب تاثیر بگذارد. بنابراین سیب‌زمینی سبز شده را به هیچ شکلی مصرف نکنید.

به اشتراک بگذارید :
loading...
loading...

مطالب مشابه

۳ نظر

 1. ساجده گفت:

  سیب زمینی جوانه زده هم ایجاد سم میکند یا نه

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   ساقه و برگ های سیب زمینی حاوی سمی بنام سولانین است، بنابراین نباید آن را مصرف کرد، جوانه زدن سیب زمینی باعث افزایش سولانین شده و مصرف زیاد آن موجب مسمومیت می شود. پس جوانه ها و قسمت های سبز زیر پوست را کاملاً جدا کنید.

 2. علی گفت:

  عامو من عاشق دانه سیب هستم ای داد بیداد این چه خدای بدی هست که اینکارها میکنند

نظرتان را برای ما بنویسید. اگر هم در خصوص موضوعی سوال دارید، چنانچه اطلاعات کافی در مورد آن داشته باشیم پاسخ خواهیم داد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *