درمان قفل شدن زانو

مکمل

در مقاله ای مربوط به قفل شدن زانو و علل ایجاد آن مطالبی ارائه شد.مشاهده مقاله  قفل شدن زانو چیست؟ در این مطلب در نظر داریم  توانبخشی  برای درمان قفل شدن زانو را به شما آموزش دهیم.

گرم کردن صحیح بدن قبل از تمرین یا  مسابقات از جمله عوامل بازدارنده قفل شدن زانو محسوب می شود.  انجام ورزش در زمین های مناسب و آماده و هچنین گرم کردن صحیح بدن و کشش عضلات حمایت کننده زانو  (همسترینگ،چهار سر ران) پیش از انجام تمرین و  مسابقات از جمله مواردی است که از شیوع آسیب منیسک زانوها  و در نتیجه قفل شدن زانو در ورزشکاران می کاهد.

درمان قفل شدن زانو

گر چه قفل شدن زانو ممکن است با کمی استراحت برطرف شود ، اما فکر نکنید درمان شده است . اگر قطعه ای استخوان یا غضروف آن را به وجود آورده باشد ، آسیب جدی زانو ممکن است به دنبال آن بیاید . بنابراین ، هر گونه محدودیت حرکات زانو باید توسط پزشک درمان شود . گاهی ممکن است این اشکال با عمل جراحی برطرف شود .

چنانچه مشکل قفل شدن زانو از نوع کاذب باشد، یا در مواردی همچو آسیب های خفیف زانو و یا ضعف زانو، میتوان با انجام تمرینات زیر موجب پیشگیری و توانبخشی زانو شد،نا گفته نماند این حرکات حتی بعد از عمل جراحی منیسک (مشورت با پزشک)و برای سالمندان نیز مفید می باشد.

۱-تقویت عضلات چهار سر ران و همسترینگ از عوامل بازدارنده در آسییب های منتهی به قفل شدن زانو است. انجام حرکات قدرتی مانند اسکوات که در این نوع حرکت توصیه میشود ورزشکار آسیب دیده با استفاده از وزن بدن خود این حرکت را انجام دهد.

squat1 ۲- در حالت ایستاده قرار گرفته و به طور متناوب وزن بدن را به آرامی از یک پا به پای دیگر منتقل کنید.

درمان قفل شدن زانو

۳- در حالت نشسته پا ها را دراز کرده و عضلات چهار سر ران را منقبض کنید،مدت زمان هر انقباض ۱۰ ثانیه. تکرار ۸-۱۲ بار.

webmd_photo_of_trainer_doing_quad_set۴کشش همسترینگ: روی زمین نشسته و یک پای خود را به داخل خم کنید، طوری که کف پای که خم کرده ایدبا ران پای دیگر شما را لمس کند؛کمر خود را خم کرده و به سمت پای که دراز کرده اید خم شوید به نحوی که انگشتان پا را لمس کنید، چنانچه نتوانستید انگشتان پا را لمس کنید ،تا آستانه درد(ناشی از کشش) این حرکت را ادامه دهید. انجام کشش به مدت ۲۰ ثانیه برای هر پا .برای هر پا ۳ بار تکرار کنید.

244_stretching_exercises_03

۵-کشش ساق پا: روبروی یک دیوار بایستید،دست ها را به اندازه عرض شانه باز کنید و بر روی دیوار قرار دهید .در حالی که کف هر دو پا روی زمین است ،و انگشتان پا رو به جلو، پای راست خود را خم کنید و کمی به دیوار نزدیک کنید ، سپس به سمت دیوار خم شوید ، در این حال شما باید کشش را در ناحیه ساق پا احساس کنید.این کشش را به مدت ۲۰ ثانیه انجام دهید، سپس پای دیگر.برای هر پا ۳ بار تکرار کنید

درمان قفل شدن زانو

ترجمه و تدوین:elmevarzesh.com

منابع:  www.livestrong.com

www.thewalkingsite.com

تلگرام

به اشتراک بگذارید :
loading...
loading...

مطالب مشابه

۲ نظر

 1. مسعود پرستاری گفت:

  سلام خیلی جالب بود خیلی عالی و رسا….
  مرسی از کار خوبتون…

 2. نسیم گفت:

  با سلام
  متاسفانه درمان قطعی نداره . شایدم در ایران درمان قطعی نداره .
  من پیش بهترین متخصصین ارتوپدی نظیر : دکتر شهرام قاسمی ، دکتر فریدون دواچی ، دکتر محمود اکبریان ، دکتر محمد قضاوی رفتم . سالهاست این روش رو استفاده می کنم برای درمان .
  من که نمی تونم وقتی هم میانساله یا سالخورده شدم باز هم از این درمان استفاده کنم !!!!
  واقعا چرا درمان قطعی براش وجود نداره ؟؟؟؟
  میدونید امسال من که از نوزادی دچار نرمی استخوان و بعد این عارضه شدن چه زجری می کشند ؟؟؟؟
  چرا طب پزشکی در ایران نمی تونه پیشرفت داشته باشه ؟؟
  همه که تریاردر نیستن برای درمان بتونند برن انگلیس و اسراعیل و کانادا و امریکا و ژاپن .
  یکم منصف باشید به عنوان پزشک .
  فکر کنید من فرزند خودتون هستم . اگر فرزند خودتون هم بودم برای بیماری من درمان قطعی نداشتید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نظرتان را برای ما بنویسید. اگر هم در خصوص موضوعی سوال دارید، چنانچه اطلاعات کافی در مورد آن داشته باشیم پاسخ خواهیم داد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *