مقابله با خستگی و حفظ انرژی در طول روز

تلگرام

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بعضی روزها انرژی لازم برای کار و فعالیت نداشته باشید. حتی با وجود اینکه این روز کوتاه به نظر می رسد اما بازهم کار کردن مشکل است و این روز به پایان نمی رسد! در این شرایط داشتن روحیه و بالا نگه داشتن انرژی، شاید کار سختی باشد و مشکل به نظر می رسد. اما می توانید با رعایت بعضی موارد در خودتان انگیزه ایجاد کنید و بتوانید انرژی بیشتری برای کارها داشته باشید.

مقابله با خستگی و حفظ انرژی در طول روزما در اینجا مواردی را به شما معرفی می کنیم تا بتوانید با کمک آن انرژی خود را طول روز حفظ کنید. اما در نظر داشته باشید که اگر می خواهید همیشه پر انرژی بمانید باید عادات روزانه خود را تغییر دهید و همچنین لازم است این روال به صورت منظم و مدام ادامه دهید.

آب بنوشید

کمبود آب بدن باعث عصبی شدن و کم طاقتی شما می شود، پس سعی کنید برای اینکه بدن شما هیدارته و پر انرژی بماند، در طول روز مقدار زیادی آب بنوشید. آب، سالم ترین راه برای از بین بردن مواد سمی از بدن شما و احیای آن است. در این شرایط باید سعی کنید میزان کافئین کمتری را در طول روز مصرف کنید! هر چند که کافئین موجب می شود هشیاری و انرژی شما بالا رود اما باعث تداخل در جذب فواید آب در بدن می شود. می توانید یک بطری آب را در کنار خود داشته باشید و هر چند وقت یکبار مقداری آب بنوشید.

عادات غذایی سالم داشته باشید

عادات غذایی خود را با کاهش اندازه ی وعده های غذایی اصلی و اضافه کردن میان وعده های سالم مانند آجیل، ماست بدون چربی و میوه های خشک شده، تغییر دهید. این عادت غذایی پیشنهادی، از جذب بی مورد مواد غذایی جلوگیری کرده و موجب حفظ انرژی در تمام طول روز می گردد. از مصرف  بیش از حد مواد غذایی با  قند و کربوهیدرات بالا پرهیز کنید .

استراحت کنید

می توانید در محل کار برای چند دقیقه از کار کردن دست بکشید و مقداری استراحت کنید و همزمان می توانید چند حرکت کششی را انجام دهید. نفس عمیق بکشید چون در داشتن احساس شادابی و طروات به شما کمک زیادی می کند. یادتان باشد، نشستن طولانی مدت پشت کامپیوتر باعث خواب آلودگی و سستی می شود، پس در فواصل کار به صورت دوره ای، حرکات کششی و تنفس عمیق انجام داده و کمی در اطراف قدم بزنید. البته می توانید از این استراحت کوتاه جهت گفتگو با همکاران، استفاده کنید. معاشرت و خندیدن با همکاران برای افزایش انرژی و افزایش سطح  روحیه و نگرش شما سودمند خواهد بود .

پیاده روی کنید

با گنجاندن پیاده روی سریع خارج از منزل، یک روز خوب را آغاز کنید. چون هم پمپاژ خون را در بدن افزایش داده اید هم و ذهن خود را باز می کنید. همچنین می توانید در هفته  چند روز را صرف باشگاه ورزشی کنید چون به شما کمک می کند انرژی خود را در طول روز نگه دارید و استقامت و صبر و شکیبایی شما را افزایش دهد و بدین ترتیب باعث کاهش استرس در شما می شود .

خواب را فراموش نکنید

خوابیدن به مقدار کافی، بدن و ذهن شما را احیا می کند. اما اگر فقط یک شب به مقدار کافی نخوابید می تواند یک هفته از وقت شما را درگیر کند. بنابراین، از تنظیم مدت ۷ ساعت خواب شبانه و حفظ یک برنامه ی خواب به طوری که بدن و ذهن خود را با  آن تطبیق دهید استفاده کنید .

در پایان

مطمئن شوید که ویتامین های مورد نیاز را از جمله ویتامین C و B  را به صورت مستمر در رژیم غذایی خود جای داده اید .این موارد را رعایت کنید تا همیشه سالم و پر انرژی بمانید و روزهای خوبی را برای خودتان رقم بزنید.شما چه پیشنهادی برای حفظ انرژی بدن در طول روز دارید؟ تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

 تهیه و ترجمه: Elmevarzesh.com

 منبع:wikihow

به اشتراک بگذارید :
loading...
loading...

مطالب مشابه

نظرتان را برای ما بنویسید. اگر هم در خصوص موضوعی سوال دارید، چنانچه اطلاعات کافی در مورد آن داشته باشیم پاسخ خواهیم داد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *