ارزیابی کیفیت وضعیت ستون فقرات

تلگرام

ارزیابی کیفیت وضعیت ستون فقرات

هر کسی می تواند با یک آزمایش ساده نحوه ایستادن خود را بررسی نماید. برای انجام این کار می توان کنار دیوار ایستاد و فاصله کمر تا دیوار را ارزیابی نمود. در افراد سالم باید پشت پاشنه پا، باسن و پس سر به آسانی دیوار را بدون فشار در هیچ یک از سه ناحیه دیوار را لمس کند. به شکل های زیر توجه نمایید:

ایستادن مانند افراد نظامی (خم شدن به عقب) یا خمیده مانند افراد خیلی سالخورده هردو بسیار شایع هستند. به خصوص حالت خمیده در بسیاری از خانم ها به دلیل شرم از جلب توجه برجستگی های بدن و یا ضعف عضلات ستون فقرات وجود دارد.

کمک به وضعیت بهتر ستون فقرات

تنفس عمیق و پایین انداختن شانه ها و عدم انقباض و فشار وارد کردن به لگن و زانوها در حین ایستادن کمک کننده است. اگر خطی فرضی از گوش به وسط شانه، استخوان لگن و قوزک پا ترسیم شود این خط باید کاملا راست و عمودی قرار گیرد.

شکل زیر میزان فشار وارده به ستون فقرات را در حالت نشسته، ایستاده، راه رفتن و خم شدن را نشان می دهد. همانطور که مشخص است در حالت راه رفتن کمترین و خم شدن بیشترین فشار را به ترتیب به کمر وارد می کنند. لذا باید تلاش کرد به سمت موقعیت های با فشار کمتر حرکت نمود.

r9uu0o4u

هرIbs برابر است با ۴۵۳ گرم

در مطلب زیر می توانید وضعیت ستون فقرات و اسکلت بدن را مشاهده کنید

بررسی وضعیت ستون فقرات و ارزیابی آن

به اشتراک بگذارید :
loading...
loading...

مطالب مشابه

۳ نظر

  1. شایسته رنجبر گفت:

    salam khasteh nabashid matalebeton vaghean ali hastan tasavir ham kheyli be yad ghiri matlab komak mikone .mer30

  2. اویس گفت:

    این هایی که گفته شد صرفا یک ارزیابی ساده است و علنا بدون کاربرد است. رشته ی تربیت بدنی و حرکات اصلاحی بدلیل نداشتن سررشته ای در درمان علنا تهدیدی برای سلامت جامعه است

نظرتان را برای ما بنویسید. اگر هم در خصوص موضوعی سوال دارید، چنانچه اطلاعات کافی در مورد آن داشته باشیم پاسخ خواهیم داد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *