در مدیریت یک وب سایت فراز و نشیب های زیادی وجود دارد، گاهی اوقات اتفاقاتی پیش می آید که در ظاهر برای کاربران چیز خاصی نیست و یا شاید اصلا" متوجه آن نشوند، اما در پشت آن مشکلات ریز و درشتی پنهان هستند که اگر برای رفع آن اقدام نکنیم، باعث مشکلات جدی تری می شود. از این قبیل اتفاقات خیلی پیش می آید و ما باید همیشه منتظر آن باشیم و نهایتا" تلاش های برای جلوگیری از پیش آمدن آن انجام دهیم.

در طول ۳ سال فعالیت، ما خیلی بیشتر از برخی وب سایت ها مشکل داشتیم، چون بنای اولیه کار رو قوی شروع نکردیم، دلیل آن هم به عدم تخصص زیاد ما در حوزه وب مرتبط بود، ما قبل از شروع به کار وبلاگ نویس بودیم و دغدغه یک وبلاگ نویس هم فقط نوشتن است و بس، اما وقتی وارد دنیای بزرگ تری شدیم اوضاع خیلی فرق داشت. به مرور هر مشکل یک تجربه شد برای ما، تجربه های که بهای زیادی برای ما داشت!

روز بد علم ورزش، چه اتفاقی افتاد؟پنجشنبه چه اتفاقی افتاد؟

طبق معمول روزهای قبل مشغول امورات علم ورزش بودیم که به طور ناگهانی و بدون دخالت ما یک مشکل فنی پیش آمد که کل علم ورزش را درگیر کرد، یک مشکل جدید و جدی بود! ابتدا فقط سوال بود که چرا چنین مشکلی باید پیش بیاد، پس پیگیر اون شدیم، جواب این بود که این اتفاق خیلی نادر است و البته شانسی. در حالی که ما در تلاش برای رفع اون بودیم اما متأسفانه رفع اون امکان پذیر نبود، چیزی حدود ۱۲ ساعت درگیر رفع و یا پیدا کردن راه حل برای اون بودیم.

اگر این مشکل رفع نمی شد به مرور باید شاهد تبعات منفی اون و از دست رفتن تمام تلاش های مجموعه علم ورزش می شدیم! پیگیری ما برای رفع مشکل جوابگو نبود غیر از اینکه تنها راه حلی که به ذهنمان رسید، دست به دامن پشتیبان سرور شویم. هر چقدر هم که تا ۵ صبح برای رفع اون کار کردیم نشد و بالاخره تنها راه حل باقی مانده استفاده از بکاپ بود. خوشبختانه بکاپ یک روز قبل از پیش آمدن این مشکل موجود بود و مجبور شدیم مجددا" همان را ریستوری کنیم. ۲۴ ساعت سختی بود و خیلی طولانی گذشت. ناراحت بودیم از اینکه تعداد زیادی کامنت که همگی هم سوال از طرف کاربران بود باید از دست برود و شاید این دوستان فکر کنند ما به سوالاتشان بی توجه بوده ایم.

ما از این به بعد بیشتر دست به عصا راه می رویم!

هر چقدر هم که در بحث مسائل فنی برای یادگیری و تجربه اندوزی تلاش کنیم بازهم یک جای گیر می کنیم. البته اینکه ما می توانیم خیلی از مشکلات را خودمان رفع کنیم یک مزیت است، اما باید بیشتر دست به عصا باشیم تا در چنین مواقعی بتوانیم خیلی سریع برای رفع مشکل اقدام کنیم.

مرز بین حال خوب و حال بد، یک اتفاق ساده است، وقتی مجددا" علم ورزش بدون مشکل بالا آمد، به جرأت می توانم بگویم یکی از بهترین اتفاقات خوب برای ما بود. خوشحالیم از اینکه دوباره در کنار شما هستیم و بابت اتفاقی که ما هیچ دخالتی در اون نداشتیم، عذرخواهی می کنیم.