لطفا” از علم ورزش انتقاد کنید!

تلگرام

حدود دو سال از فعالیت و رویکرد جدید مجله علم ورزش می گذرد. در این مدت ما با برنامه ریزی که داشتیم سعی کردیم در مسیر تحقق اهداف علم ورزش گام برداریم و خوشبختانه با تلاش جمعی تیم علم ورزش توانسته ایم به این اهداف برسیم. یکی از مهمترین مسائلی که همیشه مد نظر ما بوده، رضایت کاربران و جلب اعتماد آن ها بوده است، بر همین اساس همیشه به کیفیت فعالیت تا کمیت اهمیت داده ایم. روند رو به رشد علم ورزش به اینجا ختم نمی شود و ما هر ماه با آنالیز وضعیت علم ورزش و نوع رفتار مخاطبین سعی در رشد و اعتلایی بیش از پیش داریم.

تغییرات جدیدی که طی چند ماه گذشته انجام شد، بیشتر با دید کاربر پسند بودن و سهولت استفاده از علم ورزش صورت گرفته است، قالب کاربر پسند و بهینه، محتوا علمی و معتبر، پاسخگویی به سوالات کاربران، بهینه بودن قالب برای کاربران موبایل یا تبلت، افزایش سرعت بارگذاری قالب، تهیه اپلیکیشن اندروید برای سهولت در دسترسی به مطالب و مواردی از این قبیل گوشه ای از اقدامات تیم علم ورزش بوده است که خوشبختانه بازخورد مناسبی هم داشت. نمونه بارز آن موفقیت علم ورزش در راه یابی به جمع ۵ وب سایت برتر گروه ورزش، بهداشت و سلامت در جشنواره وب ایران بود. اما در طی دو ماه گذشته طبق بررسی های که داشتیم، به مواردی رسیدیم که در ادامه می خوانید.

لطفا" از علم ورزش انتقاد کنید!

فعالیت ما؟ یا کم لطفی شما؟

یکی از مواردی که همیشه باعث خوشحالی و قوت قلب تیم علم ورزش بوده حضور فعال مخاطبین و کاربران در مطالب بود. با انتشار هر مطلب گذشته از اینکه سوالاتی توسط همراهان علم ورزش مطرح می شد، همیشه مهمان نظرات کاربران بودیم اما در این دو ماه گذشته چنین وضعیتی به شدت افت داشته و به نوعی باعث نگرانی ما شده است. آیا نوع فعالیت و مطالبی که ما منتشر می کنیم، مناسب نیست، رضایت شما را جلب نمی کند، یا اینکه مخاطبین همیشگی ما، با ما همراه نیستند یا اینکه اهمیتی به این موضوع نمی دهید؟

لطفا" از علم ورزش انتقاد کنید!

وقتی که حمایت خیلی کم رنگ بود!

قبل از اینکه خبر انتخاب مجله علم ورزش به عنوان کاندید وب سایت برتر جشنواره وب ایران را منتشر کنیم، اطلاعیه ای منتشر شد که مخاطبین ما در رأی گیری مردمی برای انتخاب سایت برتر شرکت کنند. اما متأسفانه بر خلاف انتظار ما، استقبال از خود اطلاعیه به حدی کم بود که واقعا" برای ما جای سوال بود که چرا؟ بیش از ۲ هزار مشترک خبرنامه، بیش از ۸ هزار دنبال کننده در شبکه های اجتماعی و به طور میانگین ۵ هزار بازدید روزانه آمار چشمگیری است برای یک وب سایت، اما حتی یک دهم این آمار نه از این اطلاعیه استقبال کردند و نه در رأی گیری شرکت کردند!

کاندید شدیم؛ چقدر مهم بود؟

وقتی که خبر کاندید شدن علم ورزش را نیز منتشر کردیم، حداقل این انتظار را از مخاطبین علم ورزش داشتیم که از این موفقیت وب سایت خودشان خوشحال شوند و در شادی این موفقیت با ما همراه شوند، اما بازم هم متأسفانه برخلاف انتظار ما، چنین اتفاقی رُخ نداد. در حالی که چند ماه پیش وقتی که از روز بد علم ورزش نوشتیم، تعداد زیادی از مخاطبین این مطلب را خواندند؛ نظرات و حمایت هایشان به نحوی بود که از وجود چنین همراهانی نه تنها بر خود می بالیم بلکه این ذهنیت در تفکرات ما شکل گرفت که برای این دوستان بیشتر وقت بگذاریم.

لطفا" از علم ورزش انتقاد کنید!

انتظار ما

برای برخی از مخاطبین همیشه جای سوال بوده وب سایتی که هیچ گونه نفع یا درآمدی برای گردانندگان آن ندارد، چرا اینقدر به سوالات کاربران، کیفیت مطالب و فعالیت خود اهمیت می دهند یا چرا این همه هزینه می کنند؟ جواب آن ساده است، این هدف ما بوده که به جامعه ورزش و وب فارسی خدمت کنیم و اعتماد و رضایت کاربران را در اولویت قرار دهیم. اما در کنار این خدمات حداقل انتظار تیم علم ورزش حمایت مخاطبین در مواقع مورد نیاز بوده است.

حتی در شکبه های اجتماعی یک لایک یا اشتراک گذاری مطلب، توسط یک مخاطب برای ما کافی بوده است. اما متأسفانه این حداقل انتظار ما برآورده نشد و این حس به ما دست داد که گویا هدف کاربران فقط استفاده از محتوا و مطالب است و اهمیتی به علم ورزش نمی دهند! در حالی که تیم علم ورزش همیشه سعی کرده ارتباط خوب و مناسبی با مخاطبین خود برقرار کند و همه سرمایه خود را مخاطبینش می داند.

کلام آخر

با توجه به توضیحاتی که ارائه دادیم، این انتظار می رود هر گونه انتقادی که از علم ورزش دارید را با ما در میان بگذارید، شاید واقعا" ضعف در فعالیت ما است که حضور شما مانند سابق پُر شور نیست. مجله علم ورزش یک مجله کاربر محور است و در همین راستا فضای انتقاد را برای کاربران خود فراهم کرده است. بدون شک انتقادات و پیشنهادات شما باعث خدمت رسانی بهتر ما می شود.

به اشتراک بگذارید :
loading...
loading...

مطالب مشابه

۵۸ نظر

 1. بهار گفت:

  با عرض سلام ، از ابتدای فعالیت این سایت خوب با شما همراه بودم و همواره سعی کردم تا آنجا که در توانم هست بعنوان مخاطب سایت خوب شمارا حمایت کنم ، از اینکه بازدید ها افت داشته و یا رای دهندگان کم شده بودند دلسرد نشوید ، اینروزها اکثریت مخاطبان ، فقط مطالب را خوانده و عبور می کنند . وب سایت خوبی دارید ، جای انتقاد را خالی گذاشته اید ، کمتر سایتی هست که مرتب به روز شده و بلافاصله پاسخ نظرات را بدهند ، امیدوار و با قوت ادامه دهید !
  ما همیشه طرفدار سایت خوب شما هستیم و می مانیم .

 2. جاویدی گفت:

  با سلام وخسته نباشید به تمامی دست اندرکاران مجله علم ورزش، بنده هرروز حداقل یکبار از سایتتون بازدید می کنم مطالب بسیار خوبی دارید.حتی با ذکر منبع در سایت هیئت دو و میدانی استان آذربایجان غربی هم از مطالبتون استفاده می کنم.پیشنهادمی کنم:
  اولاً به دو و میدانی بیشتر بپردازید.
  دوم اینکه در استفاده از تصاویر ورزشی بانوان حداقل های پوشش عرف جامعه را رعایت کنید.
  سوم اینکه فیلم هایی از آموزش ورزش مادر(دو و میدانی ) در سایت بزارید تا دو و میدانی کاران بتوانند از آنها استفاده کنند.
  باتشکر مجدد

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام جناب جاویدی، در خصوص موارد پیشنهاد شده بررسی می کنیم، منتها نکته ای در خصوص تصاویر بانوان را لازم به ذکر می دانم، متأسفانه ما همیشه سر این موضوع مشکل داشته ایم، بیشتر کاربران مایل به مطالب آموزش تصویری تمرینات هستند و به ندرت رفرنسی پیدا می شود که از عکس خانم استفاده نکرده باشد، ما هم وافعا” مجبوریم، حتی در بعضی موارد برای تصویر یک مطلب بازهم مشکل داریم، یعنی برای بعضی مطالب این یکی از مشکل ترین کارها است که تصویر مناسب پیدا کنیم

 3. lyle گفت:

  من به شخصه چه طور میتونم ایراد بگیرم وقتی حتی از روی بی توجهی خودم چندین بار به شکل مختلف سوال می پرسم و شما با حوصله دقیق ترین و بهترین جوابو به من میدید از نظر من انقدر معتمد و کامل هستید و دقیق که بیشتر از این چی میتونم بخوام جز اینکه بگم خسته نباشید و ارزوی سلامتی و موفقیت برای شما داشته باشم

 4. آرش گفت:

  کارتون حرف نداره، به جرأت می تونم بگم که یکی از بهترین وب سایتهای فارسی فعال در زمینه ورزش و تندرستی هستید.
  نمی شه گفت که بدون ایراده ولی نقاط قوت وب سایتتون اونقدر زیاده که کاملا سنگینی می کنه روی اندک نقاط ضعف.

 5. دوست گفت:

  با سلام
  قدردان زحمات شما هستیم و به عنوان کسی که هر روز از سایت و گوگل پلاس و … شما بازدید دارم و از منابع شما خیلی زیاد استفاده کرده ام کمال تشکر و امتنان را دارم .
  رویه شما درست است و چون عیبی در کار نیست مخاطبان انتقادی ندارند .

  شاد و موفق باشید.

 6. فریده عادلی گفت:

  قبل از هر چیزی از شما و همکارانتون تشکر می کنم چون واقعا مطالبتون مفید هستش و هر وقت من می خوام توی یه بحث ورزشی شرکت کنم دائم از این جمله استفاده می کنم که توی علم این مطلب رو خوندم توی علم ورزش اون مطلب رو خوندم .
  می خواستم یه نظری هم راجع به اینکه یکسری کارها احتیاج به مترجم داره بدم و اینکه این هزینه غیر قابل پرداخت هست بدم و اینکه شما در هر زمینه ایی می تونید از توانایی های طرفدارانتون هم استفاده کنید من مطمئن هستم که تمام دوستان استقبال خواهند کرد. با تشکر

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، ممنون خانم عادلی، ممنون میشم لطف کنید توضیح دهید در چه زمینه ای می توانیم از توانایی های طرفداران استفاده کنیم تا هزینه ها قابل پرداخت باشد

   • یک کارآفرین گفت:

    لطفا به پاسخ بنده مراجعه فرمایید و اگر صلاح دانستید (و یا صادق بودید) آن را منتشر کنید.

    یک نکته: عدم امکان بازخورد مستقیم چندان خوشایند نیست.
    چرا همیشه باید کسی بیاید و تشخیص دهد که آیا نظر من باید منتشر شود یا خیر؟

    آیا این روش با سبک … سی و هفت سال اخیر یکسان نیست؟

 7. saeed گفت:

  سلام.ممنون از سایت خوب وقشنگتون واقعا عالیه.یکمم درمورد مکمل ها وبگید.باتشکر

 8. mrtz گفت:

  ah ah ah in che saite mozakhrafie ke shoma darid
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  alaki masalan man montaghedam va saitetun bade

 9. نقاط قوت سایت :اطلاعتون موقع آپ کردن هستش و اینکه توهرزمینه ای و توهرسطحی مخاطب جذب میکنین و اینکه مطالبتون مفید و باارزشه.درزمینه پاسخ دادن هم خیلی عالی هستین دیدم بادقت نظرات وسوالاتو بررسی میکنین٬کمتر سایتی دیدم اینطوری مخاطب محور باشه و این نحوه عملکرد شما قابل تحسینه .مورد بعدی اینکه انتقاد پذیر هستین٬مطالب تنوع خوبی داشته و قابل قبوله توهفت ماهی که دنبال کردم.یکی دیگه از حسن مطالب ارسالی ارجاع دادن به مطالب مرتب بااون مبحث هس:)))))
  نقاط ضعف:جدیدا منظم نیستین و یک روز درمیون آپ نمیکنین٬بنظرم گاهی مطالب ساده درعین ساده بودن برای برخی مهم و قابل اهمیته اگه اینم مدنظرتون باشه خوبه٫تصاویر ورزشی و متنوع و نشاط اور خیلی کم استفاده میشه و من دقت کردم وقتی تصویر پرنشاط بوده اون مطلب بیشتر به دل نشسته و رضایت بخش بوده:)))اینا نظر شخصیم هستش.یه مورد دیگه هم هس وقتی خیلی مطلب سنگین میشه منی که خیلی اطالاعات ورزشی بالایی ندارم و سه ساله ورزشکارم اگه توی پرانتز یا پانویس توضیح خیلی مختصر بدین راجع به کلمه ها اصطلاحات خیلی خوبه.متشکر به امید موفقیت های روز افزونتون.خسته نباشین

 10. علی گفت:

  با سلام و خسته نباشید اعنتقادی ندارم فقط میخوام بگم سایتتون فوق العادس و من از همه ی سایتایی هست اینجارو ترجی میدم به فعالیتتون ادامه بدید و موفق باشید

 11. یک کارآفرین گفت:

  سلام و خسته نباشید.
  مطمئن نیستم نظر من منتشر بشه. اما به هر شکل مینویسم:
  وب سایت شما خوب است. همین ! مانند صدها هزار وب سایت خوب دیگه در سراسر دنیا و به زبانهای مختلف

  اما مشکل کجاست؟
  مشکل از نظر من سطح توقع شماست و احساس منتی که در لابلای صحبتهای شما جاریست. کدام منت؟
  “برای برخی از مخاطبین همیشه جای سوال بوده وب سایتی که هیچ گونه نفع یا درآمدی برای گردانندگان آن ندارد، چرا اینقدر به سوالات کاربران، کیفیت مطالب و فعالیت خود اهمیت می دهند یا چرا این همه هزینه می کنند؟ جواب آن ساده است، این هدف ما بوده که به جامعه ورزش و وب فارسی خدمت کنیم و اعتماد و رضایت کاربران را در اولویت قرار دهیم.”

  در سال ۲۰۱۵ این نوشته قدری دور از انصاف و خودستایانه است. صدها هزار وب سایت خوب و مطرح در دنیا خدمات رایگان میدهند چون همه (و حتی شما) میدانیم که در دنیای امروز “ویزیت” (بازدید از یک سایت) یعنی پتانسیل ثروت.

  پس لطفا بجای آنکه بگویید بدون نفع یا درآمد با مخاطب خود صادق باشید
  و بگویید که از کنار وبسایت روشهای غیر مستقیمی برای کسب درآمد وجود دارد (هرچند در حال حاضر به آن هدف نرسیده باشید)

  بدیهی ست نحوه ی کسب درآمدها غیرمستقیم شده است و روشهای مستقیم هرگز پاسخگوی درازمدت نخواهند بود. همانطور که مضحک است اگر فیسبوک بخواهد از شما حق عضویت درخواست کند.

  آیا میخواهید تست کنید؟
  همین الان برای خواندن مطالب سایت یک حق عضویت ناچیز در نظر بگیرید. مثلا هزار تومان در سال
  آیا فکر میکنید بیش از بیست نفر عضو خواهید داشت؟

  پس لطفا منطقی باشید و بدون توقع و منت و احساس خود برتر بینی، راه درستی را که در پیش گرفته اید ادامه دهید
  در درازمدت موفق خواهید شد…

  ارادتمند

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، از اظهار نظر شما سپاس گذاریم. با بخشی از نظرات شما موافق هستیم اما نه کامل، هر وب سایتی یک سری ویژگی منحصر به فرد دارد. در حوزه کاری ما کمتری وب سایتی مشاهده شده و یا تا کنون ما با آن آشنا نشده ایم که سعی کند به همه سوالات کاربران با دقت و تا آنجا که دانش آن را دارند پاسخ دهد. اینجا بحث منت نیست همکار گرامی، بلکه سطح انتظار از کاربران است. در خصوص نقل قولی که اشاره فرموده اید، این مورد بارها از زبان خود کاربران ما بیان شده نه گردانندگان علم ورزش. پتانسیل و سرمایه هر وب سایتی کاربران و بازدید آن است، ما از کاربری که برای مطالعه یک مطلب وارد سایت می شود انتظاری نداریم، بلکه منظور کاربرانی است که مدت ها در کنار ما بوده اند. وقتی که فضای انتقاد را باز گذاشته ایم صرفا” جهت بازخورد و شناسایی مشکلات از زبان کاربران است. در هر صورت ما به این معتقدیم که هر وب سایتی انتظاراتی از مخاطبین خود دارد

 12. بهناز احمد ابادی گفت:

  سلام شما عالی بودید تنبلی و کم کاری ما را ببخشید ممنون ا ز لطف شما متشکرم

 13. emad گفت:

  همه چی عالیه .ادامه لطفا

 14. هادی قنبریان گفت:

  سلام
  چیزی که میگم انتقاد نیست و بیشتر جنبه درخواست داره..
  چیزی که من سالهاست دنبالشم و خیلی کم راجع به اون در اینترنت فارسی ربان مشاهده کردم مقوله بدنسازی برای سایر رشته های غیر از بدنسازی از قبیل والیبال، تکواندو و … است.
  تنها چیزی که هست تمرینات پلایومتریک است و بس…
  به نظرم اگر بتونید توضیحاتی راجع به بدن سازی سایر رشته ها بدین خیلی کاربردیه

نظرتان را برای ما بنویسید. اگر هم در خصوص موضوعی سوال دارید، چنانچه اطلاعات کافی در مورد آن داشته باشیم پاسخ خواهیم داد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *