حرکات یوگا برای دوران قاعدگی

تلگرام

بسیاری از خانم ها  همزمان با چرخه قاعدگی شان در  هر ماه  درد را نیز تجربه می کنند .درد های مانند گرفتگی های عضلانی، PMS، درد پشت، خستگی، سر درد و دیگر علائم ناخوشایند پدیدار می شود. حرکات یوگا برای دوران قاعدگی یک پیشنهاد عالی است چرا که به رفع بسیاری از این علائم ناخوشایند کمک می کند.تعدادی از حرکات یوگا که در زیر آمده است را برای به دست آوردن آرامش امتحان کنید.

۱-حرکت  Bound Angel

حرکات یوگا برای دوران قاعدگیاین حرکت به تقویت جریان قاعدگی به سمت پایین و به سمت خارج بدن کمک می کند. این حرکت سطح پایین لگن خاصره را باز می کند و می تواند به کاهش درد ایجاد شده توسط قاعدگی از طریق افزایش جریان خون در این قسمت کمک می کند.

۲-حرکت بچه ها  Balasana 

حرکات یوگا برای دوران قاعدگیاین حرکت، حرکتی پر از آرامش است که به کاهش درد ناشی از گرفتگی های عضلانی کمک می کند. در این حرکت آرام بگیرید تا گرفتگی عضلات کم شود یا به طور کامل از بین برود.

۳-حرکت تعظیم   Dhanurasana

حرکات یوگا برای دوران قاعدگیاین حرکت در سطح پایین شکم فشار آورده و باعث ایجاد کشش می شود. و به رفع گرفتگی عضلات رحمی کمک می کند. شما حتی می توانید در این حرکت به آرامی به سمت جلو و عقب نوسان داشته باشید.

 ۴-حرکت کبری Bhujangasana

حرکات یوگا برای دوران قاعدگیاین حرکت باعث افزایش جریان خون در ناحیه لگن خاصره می شود و همچنین به تنظیم دوره قاعدگی و به توقف درد کمر کمک می کند.

۵-خم شدن به سمت جلو   Paschimottanasana

حرکات یوگا برای دوران قاعدگیگفته شده این حرکت به تنظیم خونریزی های داخل رحم از طریق تحریک تخمدان ها و رحم کمک می کند. این حرکت به بهبود علائم ناراحت کننده کمک می کند.

۶-حرکت آزاد سازی باد    Pavanamuktasana

حرکات یوگا برای دوران قاعدگیاین حرکت بر روی شکم فشار وارد کرده و به هم فشرده شدن و آزاد شدن عضلات، کاهش گرفتگی عضلات کمک می کند. همچنین به آزاد سازی گازهای اضافی که ممکن است در دوران قاعدگی زنان بوجود آید کمک می کند.

۷-حرکت گربه/گاو  Marjaryasana/Bitilasana

حرکات یوگا برای دوران قاعدگیاین حرکت ترکیبی با هم انجام می شود تا به شل شدن نخاع کمک کند و حرکت شکم به کاهش گرفتگی عضلات کمک می کند.

۸-حرکت جسد Savasana

حرکات یوگا برای دوران قاعدگیاین حرکت بایستی در آخر تمرینات انجام شود تا به طور کامل آرام شوید. اجازه دهید تا بدن و ذهنتان به آرامش و با بهبودی دوباره وارد شود.زمانی را دراین حرکت برای خودتان صرف کنید.

ترجمه: elmevarzesh.com

منبع: melfina.hubpages.com

به اشتراک بگذارید :
loading...
loading...

مطالب مشابه

۵ نظر

 1. فرزانه گفت:

  salam,mamnun az matalebe mofidetun..mikhastam dar morede anjame damo baz dam heyne varzesh soal konam…masalan baraye harekate gorbe gav farghi nemikone tuu harekate aval damo anjam bedim ya dovom??

 2. ع گفت:

  سلام
  لطفا عکس زنان لخت را نشان ندهید

 3. Mohammad Yousuf گفت:

  I would like Yoga

 4. بهاره گفت:

  میشع برای سندرم تمدان پلی کیستسک که این روزها به صورت وحشتناک زیاد شده هم مطلب بگذارید

نظرتان را برای ما بنویسید. اگر هم در خصوص موضوعی سوال دارید، چنانچه اطلاعات کافی در مورد آن داشته باشیم پاسخ خواهیم داد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *