۱۰ کار متفاوتی که افراد سالم و آماده هر روز انجام می دهند

10 کار متفاوتی که افراد سالم و آماده هر روز انجام می دهند
تلگرام

پس از یک بررسی، ۱۰ عادت متفاوت افراد آماده و سالم که مرتب ورزش می کنند را توانستیم تشخیص دهیم. شما را دعوت می کنیم تا این ۱۰ عادت را با دقت بخوانید تا بتوانید تفاوت های جزئی در سبک زندگی خودتان و افراد آماده را پیدا کنید.

مردم آماده و سالم اعتقاد دارند حرکت اجباری است

این افراد درک می کنند که تحرک برای طراوت و قدرت بسیار حیاتی است. حتما" شما هم می دانید تمرین می تواند سخت باشد، پس اگر در دو راهی انجام دادن یا ترک کردن آن قرار دارید، شاید آن را ترک کنید! همیشه مطمئن باشد که یک تمرین کوتاه مدت طاقت فرسا می تواند در دراز مدت شما را از ورزش دور کند. این را هم به یاد داشته باشید که حرکت دادن خودتان به صورت مداوم چقدر اهمیت دارد. مهم نیست چقدر سرتان شلوغ است، همیشه راهی برای انجام یک تمرین یا حرکت سریع وجود دارد.

افراد آماده و سالم تمریناتشان را برنامه ریزی می کنند

این افراد هیچ چیزی را به شانس واگذار نمی کنند. آن ها تمرین شان را مانند هر قرار ملاقات مهم دیگری برنامه ریزی می کنند. اگر یکی را از دست بدهند، زمانی را به جبران آن اختصاص می دهند. زندگی غیر قابل پیش بینی است، اما برنامه تمرینی شما نباید این گونه باشد. برنامه ریزی برای دنبال کردن روند روتین تمرینات یک موضوع بسیار کلیدی است. زمانی که احساس می کنید این دیگر بخشی از زندگی روتین شما شده، ورزش کردن برای شما آسان تر می شود. آن موقع حتی بدون فکر کردن انجامش می دهید.

افراد آماده و سالم ثبات دارند

این افراد به نظم افتخار می کنند. آن ها به دراز مدت نگاه می کنند و درک می کنند که نتایج یک شبه حاصل نمی شوند. با این وجود یک تعهد و ثبات طولانی مدت را از خودشان نشان می دهند. ثبات یعنی همین حالا باید سخت کار کرد حتی اگر پاداشش در افقی دورتر باشد. کسانی که ارزش و قدرت آمادگی جسمانی را درک می کنند، این خصوصیت را دارند.

افراد آماده و سالم دمدمی مزاج نیستند

افراد دمدمی مزاج هیچ وقت یک تمرین جدید را کامل انجام نمی دهند و از این که چرا نتیجه ای هم نمی گیرند، تعجب می کنند. تمرین کنندگان واقعی آمادگی جسمانی یک تمرین جدید را تا آخر انجام می دهند، حتی اگر در شروع کار خیلی در آن ماهر نباشند. غرور را کنار بگذارید و خودتان را وقف یادگیری یک متد جدید کنید. هر وقت به فلات عملکرد رسیدید، روتین خود را عوض کنید. ( در علم تمرین فلات به نقطه ای گفته می شود که ورزشکار دیگر پیشرفتی در مهارت یا تمرین نشان نمی دهد.)

افراد آماده و سالم با طلوع خورشید از خواب بیدار می شوند

این افراد صبح ورزش می کنند. این باعث می شود تا همان ابتدا فکرشان از مسائل حاشیه ای آزاد شود تا بتوانند روی کار های دیگر تمرکز کنند. با این شفافیت آن ها می توانند کار های روزمره را با موتور کالری سوزشان انجام دهند. بیدار شدن با طلوع آفتاب شما را به تولد یک روز جدید وصل می کند. این گونه می توانید فرصت های جدید را با انرژی و شوق کشف کنید.

افراد آماده و سالم نیازی به لاف زدن ندارند

این افراد به دنبال مقام و جایزه نیستند. آن ها در مورد این که چقدر وزن از دست داده اند یا چه وزنه ای می توانند بلند کنند پیش دیگران فریاد نمی زنند. آن ها دیگران را برای مانند خودشان شدن، نصیحت نمی کنند. سلامتی کامل، پوستی شاداب، یک فیزیک بدنی زیبا و لذتی بی وقفه از زندگی پاداش هایی هستند که آن ها برایشان سخت کار می کنند.

افراد آماده و سالم با ذهن خود ورزش می کنند

ارتباط بین بدن و ذهن هنگام تمرین واقعا" قوی است. مانند یک ورزشکار المپیک، آن ها حرکات شان را آنالیز می کنند و سعی می کنند در هر تکرار، هر استارت، هر وزنه، پیشرفت کنند. هیچ چیز دلبخواهی نیست. بدن های نیرومندی در باشگاه هستند که شما را تحت تاثیر قرار می دهند؟ آن ها آن گونه به نظر می رسند چون بیش از عضله، از ذهن خودشان تمرین می کنند.

افراد آماده و سالم عاشق غذا هستند

این افراد هیچ وقت رژیم نمی گیرند. آن ها غذاهای فرآوری نشده، طبیعی و غلات کامل را به عنوان تغذیه مناسب می خورند، نه تفریح. آن ها از غذایی که به بدنشان آسیب می رساند دوری می کنند. آن ها از ورزش، نه غذا، برای کم کردن استرس و عبور از سختی های احساسی استفاده می کنند. مردم سالم در لذت غذا خوردن احترام پیدا می کنند. آن ها درک می کنند که غذا یک هدیه با ارزش برای بدن و روح آن هاست.

افراد آماده و سالم می خوابند

کمبود خواب سوخت و ساز و توانایی شما برای فکر کردن را ویران می کند. افراد سالم با ورزش، استرسی که در شب باعث بیدار ماندن ما می شود را از خود دور می کنند. اگر روز سختی را تجربه کرده باشند، به خودشان توجه می کنند، یک دوش می گیرند یا به یوگا می روند تا استرس را از خود دور کنند. آن ها درک می کنند که خواب و استراحت به اندازه حرکت و ورزش مهم است. بنابراین از استراتژی های مؤثری برای خواب های عمیق تر استفاده می کنند.

افراد آماده و سالم به خودشان می رسند

این افراد ممکن است در یک مهمانی بیش از اندازه بنوشند یا غذا بخورند. زندگی بدون این تجربیات دیگر جالب نیست. اما به جای استفاده از غذا به عنوان پاداش، افراد سالم با تجربیات به خودشان جایزه می دهند. یک ماساژ ۹۰ دقیقه ای یا مسافرت آخر هفته برای تشکر از خودتان برای تمام تمرینات سختی که انجام داده اید، چطور است؟ دفعه بعد که به یک هدف رسیدید، به خودتان چنین جایزه ای بدهید. با تجربیات جدید سیستم پاداش خودتان را بهبود ببخشید و یک زندگی سرشار از قدرت، سلامتی و اعتماد به نفس را تجربه کنید.

تهیه و ترجمه: elmevarzesh.com

مبنع: mindbodygreen

به اشتراک بگذارید :
loading...
loading...

مطالب مشابه

۱۲ نظر

 1. abbas گفت:

  عالی بود . بسیار ممنونم.

 2. محسن گفت:

  با سلام خدمت شما و عرض خسته نباشد و تشکر بابت سایت خوبتون .
  بنده ۳۰ سال سن دارم و ۹۷ کیلو وزن داشتم که در حدود ۴۰ روزه که میرم باشگاه هم با وزنه کار میکنم و هم با دستگاه های هوازی . حدود ۸ کیلو هم وزن کم کردم . ولی باتوجه به بزرگی ران و باسن بنده خیلی در این نواحی کاهش وزن نداشتم . ممنون میشم برای کوچک کردن این نواحی به بنده کمک کنید . تشکر .

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، ممنون دوست گرامی، تمرینات رو ادامه بدید نتیجه می گیرید، تمرین خاصی برای لاغری موضوعی وجود ندارد

 3. elinaz گفت:

  سلام به شما خیلی ممنون ازسایت عالیتون..من وزن عادیم همیشه۵۶بوده ومتوسط نه چاق ونه لاغر ولی موقع زایمان خیلی اضافه وزن پیداکردم وبه۸۰کیلو رسیدم الان بازم بعداززایمان وزنموبه۶۵رسوندم ولی خیلی زشت شدم وقسمت ران وپهلو وخصوصا شکمم خیلی چربی زده.لطفا بگین چطورمیتونم درعرض چندماه وزنموکم کنم؟قدم۱۵۷هستش.ورزشای مخصوص این قسمتاروهم بگین ممنون

  • رامیار نجفی گفت:

   سلام

   این افزایش وزن و کاهش وزن ناشی از زایمان طبیعیه اما مشکل اساسی بد فرم شدن بدن بعد از زایمان هستش. بر طرف کردن چربی های اضافی و شلی پوست ناشی از زایمان نیازمند یک برنامه منظم ورزش، تغذیه صحیح و کذر زمان هست. اگر انتظار این رو داشته باشید که در زمان کمی به نتیجه برسید ممکنه شما رو از ادامه کار دلسرد بکنه. وزن شما نسبت به قدتون مناسبه. نیازی به کاهش وزن ندارید فقط با تمرینات هوازی در باشگاه بدنسازی و انجام تمرینات با وزنه از شلی پوست و چربی های اضافی میتونید خلاص بشید. از مطالب زیر میتونید استفاده کنید.

   http://www.elmevarzesh.com/exercises-to-tighten-your-body-after-weight-loss/

   http://www.elmevarzesh.com/fitness-after-pregnancy/

   موفق باشید.

 4. reza hematzadeh گفت:

  با سلام وعرض خسته نباشید
  ممنونم از مطالب خوب ومفیدتون، خدا قوت

 5. reza hematzadeh گفت:

  من یه سوال داشتم خدمتتون،اونم اینکه بعد از ورزش با وزنه بدنم وعضلاتم حسابی درد میگیرند،چه کنیم که به این درد دچار نشیم،یعنی اگر نرمش خاصی هست بگین که ما استفاده کنیم،اگر حرکات پیشنهادیتون بصورت عکس متحرک(*gif) باشه،ممنون میشم،قبلا از همکاری شما صمیمانه متشکرم.

 6. reza hematzadeh گفت:

  سلام مرسی ممنونم از توجه شما
  موفق وموید باشید در پناه حق.

 7. سيداميرحسيني گفت:

  ممنون

 8. وکالت گفت:

  باسلام
  مطلب خوبی بود ممنون از زحمات شما

 9. مریم مرادی گفت:

  ممنون ازمطالب فوق العاده مفیدتون.سپاس

نظرتان را برای ما بنویسید. اگر هم در خصوص موضوعی سوال دارید، چنانچه اطلاعات کافی در مورد آن داشته باشیم پاسخ خواهیم داد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *