این ۵ غذا جلوی طول عمر ایرانی ها را می گیرد !

سلامت برای ما همه چیز نیست اما بدون آن برای ما همه چیز هیچ است. سلامت بزرگ ترین نعمتی است که خداوند متعال به ما عنایت کرده اما چون سلامت را به صورت رایگان در اختیار ما قرار داده و ما برای چیزهای رایگان ارزش قائل نمی شویم قدر سلامت را هم نمی دانیم. اگر میلیاردها تومان پول برای بدن مان پرداخت می کردیم امکان نداشت اجازه بدهیم این بدن بیمار شود اما چون سلامت رایگان در اختیار ما قرار داده شده برای حفظ آن نمی کوشیم.

ما باید به طور قطع به عمر ۱۲۰سال برسیم! و تنها راه آن حفاظت از سلامت بدن است. در ایران تغذیه غلط اعمال می شود زیرا ما به عادت های سنتی چسبیده ایم. با این ۵ غذای سنتی ایرانی به ۱۲۰ سال نمی رسیم؛ دیزی، چلوکباب، خورش قورمه سبزی، خورش قیمه ، آخری هم که نمی دانم تازه باب شده یا نه کباب لقمه است.حتما" شما هم از شنیدن آن تعجب کردید! ۵ غذای خیلی خوشمزه، مگر می شود آن را حذف کرد؟ اما سلامت بدن چیز دیگری را به ما می گوید.

5 غذای سنتی که باعث کاهش عمر می شود

در ایران متاسفانه نیاز بدن را نمی دانیم فقط شکم را پر می کنیم.اگر بدانیم بدن مان به چه منابع تغذیه ای نیاز دارد و آن را برای سلول های بدن تهیه کنیم، تمام سلول ها از شما ممنون می شوند. ما غذای سلول ها را در اختیار آن ها قرار نمی دهیم؛ خوب غذا می خوریم اما به صورت اشتباه. باید بیشتر از میوه ها و سبزی ها استفاده کنیم و از گوشت فاصله بگیریم. گوشت در تغذیه جهانی روز به روز بیشتر محکوم می شود و تمام دنیا به گیاه خواری برگشته است.

۳ عاملی که عمر را کوتاه می کند

اثبات شده چاقی، بی خوابی و ناامیدی ۳ عاملی هستند که عمر را کوتاه می کنند.یک توصیه به شما داشته باشم.اگر می خواهید ۱۲۰ سال عمر کنید و سالم بمانید، یک ماه در سال را روزه بگیرید یا حداقل یک ماه کمتر شکم و معده را درگیر غذا کنید و ۱۱ ماه دیگر از سال را شب ها روزه بگیرید، اگر هم مقدور نبود پس سعی کنید غذای خیلی سبکی میل کنید تا تاثیر آن را در سلامت ببینید. کلا" سعی کنید از ساعت ۶ عصر به غذای سنگین نخورید.

سوء تغذیه و تغذیه غلط به همراه هورمون ها ما را چاق می کنند نه غذا خوردن.نوشابه ها با خاصیت شیرینی که دارند باعث ریزش شدید انسولین به داخل خون می شوند.قند نوشابه در همان دقایق اولیه در خون از بین می رود و این انسولین است که داخل خون می ماند و باعث چاقی می شود بدن افراد چاق پر از هورمون انسولین است.برای اطلاع بیشتر از عوارض نوشابه حتما" اینفوگرافی عوارض نوشابه را بخوانید.

انسولین به ویژه شب ها که پانکراس باید استراحت کند با آن بازی می کند در حالی که بدن خواب است. سیستم گوارشی و پانکراس شب ها همراه بدن می خوابد اما این ما هستیم که شب ها پانکراس را از خواب بیدار می کنیم و آن را وامی داریم انسولین بسازد.وعده غذایی سنگین برای شام باعث می شود قلب با فشار بیشتری خون را پمپاژ کند و اعضایی که در طول شب باید استراحت کنند مجبور به کار هستند.بیایید مثل سایر کشورهای دنیا عصرانه بخوریم و از مصرف غذاهای سنگین برای شام اجتناب کنیم و با مصرف یک وعده غذایی سبک، سلامت بدن مان را حفظ کنیم.

مجله زندگی ایده آل