با ۶ نکته مشترک بهترین ورزش ها آشنا شوید

با 6 نکته مشترک بهترین ورزش ها آشنا شوید
تلگرام

اگر بخواهیم خیلی ساده به ورزش نگاه کنیم و آن را انجام دهیم، یعنی یک فعالیت ورزشی در حد حفظ سلامتی، خواهید دید که فواید زیادی برای شما خواهد داشت، اما قطعا" خیلی ها صرفا" این دیدگاه را نسبت به ورزش ندارند و دیدگاهی وسیع تر دارند.

اگر بخواهیم به طور کلی راجب به مقوله ویژگی های مثبت فعالیت های ورزشی بنویسیم، خیلی طولانی خواهد شد، اما کارشناسان ۶ ویژگی مشترک برای فعالیت های ورزشی در نظر گرفته اند. بهترین ورزش ها ۶ ویژگی مشترک دارند که در ادامه می خوانید.

یک هدف خاص

ریک ریکی، استاد ارشد آکادمی ملی پزشکی ورزشی در شهر نیویورک می گوید : همه ی تمرینات بزرگ هدفی خاص دارند. اینکه هدف از ورزش سوزاندن کالری بیشتری است یا افزایش قدرت و یا اینکه با اعتماد به نفس شلوار جین بپوشید و لاغر و خوش اندام به نظر برسید، در همه ی موارد فوق، باید برنامه ای که انتخاب می کنید، بتواند کاملا" واضح دلیل پرداختن شما به این تمرینات را توضیح دهد.

اغلب مردم بدون هدف به سالن ورزش می روند، بدون اینکه تصویری از خود از آنچه که می خواهند داشته باشند و یا چرا آنجا هستند؟ بهترین تمرینات باید کمک کنند تا هدف شما را از ورزش تعریف کند  و سپس شما را با ارائه یک طرح برای رسیدن به آن آماده نماید.

آمادگی حرکت

شما می دانید که گرم کردن بدن برای عضلات بسیار مهم است. اما بسیاری از مردم این را درک نمی کنند که یک سری از حرکات خاص برای آماده سازی بدن طراحی شده که  انجام آن برای این ورزش خاص بسیار مهم است. صنعت ورزش عملیات و محدودیت های خاصی را برای گرم کردن بدن قرار داده است که به آمادگی حرکتی معروف می باشد.

این آمادگی حرکتی خاص بدن را برای تمرین ها، ورزش و یا  فعالیت ها آماده می کند و می تواند شامل: هوازی، انعطاف پذیری در عملکرد، فعالیت ریشه ای، تعادل و تمریناتی خاص آن رشته باشد. این نوع روند گرم کردن به بدن شما کمک می کند تا عملکرد بهتری داشته باشید و ریسک کمتری درهنگام  ورزش شما را تهدید کند. تمرینات و حرکات خاصی را در نظر بگیرید تا شما را کاملا" آماده کند . ۵ دقیقه راه رفتن روی ترید میل به حساب نمی آید. 

یک عنصر سرگرم کننده

برنامه های ورزشی و تمرینات باید لذت بخش باشد و یا به سادگی انجام داده شود، آن ها باید سرگرم کننده باشند! چرا که گاهی تمرینات خیلی هم جالب و لذت بخش نیست. در هر حال اگر برنامه شما در محیط اطراف شما فعالیتی است که شما از آن لذت می برید، پس شانس بیشتری دارید تا این را به یک عادت ورزشی موفقیت آمیز برای خود تبدیل کنید.

چالش تمام بدن

این مهم است که تمریناتی را انجام دهید که روی تمام قسمت های بدن به طور مساوی کار می کند. بسیاری از زنان بیشتر وقت خود را صرف تمرینات قسمت جلویی یا پایین تنه ی خود می کنند و قسمت های دیگر را فراموش می کنند. وقت گذاشتن زیاد روی بعضی از تمرینات مانند تمرینات شکمی و عدم تمرینات کافی در قسمت های دیگر بدن می تواند سبب مشکلاتی شود.تمرکز زیاد در یک قسمت از بدن (که مشکلات منطقه ای نامیده می شود ) و کنار گذاشتن بقیه ی قسمت ها سبب ضعیف شدن، مصدوم شدن و حتی کمر درد می گردد.

آموزش تعادل و ثبات

بهترین برنامه ها شامل تعادل و ثبات در تمرین می باشد. پرورش بدن که به پیشرفت توانایی بدن شما و به اجرای فعالیت های روزانه ی شما  کمک می کند. این پرورش ها تمرینات شما را وسعت می دهد و باعث پیشگیری از آسیب می شود که از نشانه های یک برنامه عالی است. به عنوان مثال: تمرینات تعادلی مانند تعادل روی یک پا به حفظ تعادل در مفصل لگن کمک می کند.

 تمرینی را انتخاب کنید که از انواع مختلفی از حرکات ورزشی در آن استفاده شده است و حرکت های زیادی در آن بکار می رود. یک تمرین ورزشی که با بهره گیری انواع مختلف تمرینات بدن شما را با سطح ورزش هماهنگ می کند.

ترکیبی از رژیم غذایی ( یا تأکید بر نوع سالم آن ) و ورزش

مهم نیست که روال تمرین شما چقدر شگفت انگیز است، شما نمی توانید بدن تان را تغییر دهید، مگر اینکه رژیم غذایی سالم خودتان را هم شروع کنید. اگر چه موفقیت در همه تمرین ها شامل بخش تغذیه نمی شود، اما باید حداقل اذعان کرد که گنجاندن یک رژیم غذایی سالم علاوه بر ورزش منظم، کلیدی است برای مشاهده نتایج  قابل قبول.

هشتاد درصد از یک برنامه تمرینی موفق بر اساس رژیم غذایی سالم است. اگرحتی به مدت  یک ساعت در روز ورزش کنید اما هنوز هم ۲۳ ساعت دیگر از روز باقی مانده تا موادغذایی بیشتری را به عنوان  سوخت به بدن تان برسانید. رژیم غذایی یک برنامه خوب را می سازد.

تهیه و ترجمه: elmevarzesh.com

منبع: shape

به اشتراک بگذارید :
loading...
loading...

مطالب مشابه

۷ نظر

 1. سعیده میرداودی گفت:

  سلام دوستان عزیز
  با خواندن متن بالا یک سوال برای من پیش آمده.حدود پنج ماه هست که به طور مرتب و ده تا یازده جلسه در ماه ورزش پیلاتس انجام میدم.قبل از این ورزش هم ورزشهای دیگر رو انجام دادم.اماحدود یک ماه هست که متوجه شدم تعادل بدنم از چند ماه قبل کمتر شده.و دلیلش رو نمی دونم.ورزش پیلاتسی که انجام میدم در سطح پیش رفته هست.و تقریبا هر جلسه سنگینی تمرین رو حس میکنم.اما لذت بخشه و تنها ناراحتی که دارم کوفتگی روز بعد از هست.ممنون میشم راهنمایی بفرمایید که علت کم شدن تعادل بدنم بخصوص در حالت فرشته یا همون حالت تی کاملا مشهوده.
  ممنون و موفق باشبد

  • رامیار نجفی گفت:

   سلام

   بدن در حال خستگی و واماندگی بعد از تمرین معمولاً دچار کاهش بارزی در فعالیت های خود از جمله فعالیت های عصبی عضلانی میشه. تعادل هم یک نوع فعالیت عصبی عضلانی که نیازمند کارایی کامل بدن است. شما فرمودید کوفتگی بدن رو حس می کنید. این یعنی فشار تمرین زیاده و تمرین روز بعد رو وقتی انجام میدید که هنوز بدن ریکاوری کامل نشده و خستگی جلسه قبل رو رفع نکرده. احتمال این بی تعادلی شاید خستگی بدن، کاهش مواد معدنی و آب باشه. بهتر است استراحت بین جلسات تمرینی رو بیشتر کنید و برای مدتی کمی فشار تمرین رو پایین بیارید..

 2. رضا گفت:

  سلام، خسته نباشید
  من انتظار داشتم سایت به این قوی زودتر خودجوش بره سر بحث ورزش در رمضان، قرار نیست تو رمضان بی ورزش بمونیم که من به شخصه موندم چه جوری میشه ۴ صبح تا ٨:٢٠ هیچی نخورد و تو فاصله افطار تا سحر ورزش قدرتی کرد
  وقت افطار چی بخوریم که هضم شه و به تمرین برسیم؟! یه جوری که باشگاه تعطیل نکرده باشه هنوز!

 3. سعیده میرداودی گفت:

  ممنون از پاسخ شما.کمبود چه مواد معدنی مبتونه خستگی رو تجدید کنه.در حال حاضر هفته ای دو بار قرص ویتامین نیچر مید کامپلیت مصرف میکنم.و هفتهای چهار تا پنج قرص کلسیم دی منیزیم.آیا اینها کافی هستم.و بهترین زمان ایتفاده از قرصهای مکمل چه زمانی است ؟ قبل از ورزش و یا بعد از ورزش؟
  متشکرم و موفق باشید.

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، در خصوص خستگی به کمبود آهن اشاره شده که کمبود آن موجب خستگی می شود، اما در خصوص ویتامین های که مصرف می کنید ما اطلاعی از آن نداریم و بهتر است با تجویز پزشک مصرف شود، اما در خصوص کلیسم دی معمولا” توصیه می شود مصرف کنند، اما بازهم می گم مقدار و تجویز اون باید توسط پزشک باشه، در خصوص سوال بعدی لینک زیر را مطالعه کنید

   http://www.elmevarzesh.com/importance-of-vitamins-and-best-time-to-take/

 4. سعیده میرداودی گفت:

  ممنونم

نظرتان را برای ما بنویسید. اگر هم در خصوص موضوعی سوال دارید، چنانچه اطلاعات کافی در مورد آن داشته باشیم پاسخ خواهیم داد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *