ارتباط درد مچ دست با رایانه

تلگرام

 استفاده از ماوس تقریبا به بخشی جدا نشدنی و معمول در کار با کامپیوتر تبدیل شده است. در بسیاری از موارد باعث بروز مشکلاتی در مچ دست می شود . توجه به نکات زیر در کاهش مشکلات بوجود آمده در اثر بکارگیری بیش از حد ماوس موثر می باشند:

Wrist-Pain-1-elmevarzesh۱- استفاده از ماوس نوری:

استفاده از ماوس های قدیمی که با گوی کار می کنند را فراموش کنید. ماوس های نوری از حساسیت بیشتری برخورداند و به همین دلیل کار با آن ها به نسبت ماوس های قدیمی نیاز به فشار کمتر دست و حرکت کمتر مچ دارد. با کمی تنظیم و انتخاب یک ماوس اپیتک میتوانید حرکت مچ دست خود را کمتر و مدت بیشتری از ماوس بدون احساس خستگی استفاده کنید.

 2- ماوس پد طبی:

ماوس پد های طبی دارای یک بالشتک در پایین پد هستند که مچ دست بر روی آن قرار می گیرد.مهمترین عامل درد مچ در کار با ماوس حالت شکسته و زاویه مچ دست است.که در بلند مدت حتی می تواند باعث دردهای مزمن و ماندگار در مچ دست شود اما در ماوس پدهای طبی مچ دست در وضعیت بهتری قرار می گرد و تقریبا" ساعد و کف حالت افقی و بدون شکستی دارند که این مسئله در سلامتی مفاصل و خستگی کمتر مچ دست نقش مهمی دارد.ماوس پدهای طبی قیمت بالایی ندارند و در بازار ایران نیز می توانید مدل های خوبی از اینگونه پدها تهیه کنید.

۳- ورزش:

در مورد بسیاری از ما کار با ماوس و کیبورد و یا احتمالا نوشتن تنها کارهایی هستند که با مچ دست خویش در طول روز انجام می دهیم. این در دراز مدت باعث ضعیف شدن مچ دست میشود به طوری که کمی فشار بیشتر می تواند باعث درد مچ دست شود. لذا انجام ورزش های ذکر شده در بالا بسیار موثر می باشد.

 4- اسکرول:

تا کنون فکر کرده اید که چه مدت از زمانی را که با ماوس کار می کنید صرف اسکرول صفحات می کنید؟ به خصوص اگر اهل کار با اینترنت و گردش در وب باشید قطعا" مدتی را صرف اسکرول صفحات وب سایت ها می کنید.اسکرول با حرکت ماوس باعث تغییر زاویه مچ دست و یا حرکت دست می شود.استفاده از ماوس هایی که دکمه اسکرول را وسط کلیدهایشان دارند می توانند نیاز به حرکت دست و مچ را کاهش دهند و طبیعی است که کاری که تنها با حرکت یک انگشت انجام می شود را با مچ دست و یا ساعد انجام نمی دهند.

در نهایت و چنانکه از مطالب بالا مشخص است کمی دقت در انتخاب و خرید ماوس و ماوس پد میتواند سلامتی بیشتر و خستگی کمتری را برای شما به ارمغان بیاورد و البته نباید فراموش کنیم که مچ دستهای ما فقط برای کار با ماوس و کیبورد نیست و برای اینکار نیز ساخته نشده است پس باید سعی کرد به تناسب با نرمش های خاص آن ها را در وضعیت مناسبی نگه داریم

نکات زیر را نیز حتما" رعایت کنید

 Computer-Wrist-Pain

به اشتراک بگذارید :
loading...
loading...

مطالب مشابه

یک نظر

  1. مهتاب گفت:

    سلام ممنونم از مطالب خوب سایت و کانال تلگرامتون. من دقیقا همین مشکل رو دارم که ناحیه پشت کمر و تاندون‌ها دست راست م هم درگیر کرده. ام آر آی گرفتم مشکل گردن ندارم. همین ضعیف شدن عضله ها باعث درد شدید مچ دست و کتفم شده. اگه ممکنه تمرینات بیشتری برای تقویت این عضله ها بگذارید. سپاس.

نظرتان را برای ما بنویسید. اگر هم در خصوص موضوعی سوال دارید، چنانچه اطلاعات کافی در مورد آن داشته باشیم پاسخ خواهیم داد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *