امروز تولد مجله علم ورزش است، روزی که با هدف انتشار دانش ورزش و سلامت «علم ورزش» در دنیای وب فارسی متولد شد و اکنون ۴ سال از این آغاز می‌گذرد. خوشحالیم از اینکه با تمام کمبودهای که در این مسیر ۴ ساله با آن مواجه بوده ایم، توانسته‌ایم رضایت شما کاربران عزیز را جلب کنیم و این یعنی کلیت هدفی که علم ورزش از آغاز تا کنون به دنبال آن بود است.

۴ سال گذشت! در طول این ۴ سال سخت تلاش کردیم، تجربه کسب نمودیم و با چالش‌های فراوانی مواجه شدیم تا بتوانیم لیاقت میزبانی شما عزیزان را داشته باشیم. به گواه کاربران و همراهان گرامی ما، امروز مجله علم ورزش توانسته است یکی از وب‌ سایت‌های محبوب حوزه‌ی علوم ورزشی، سلامت و تناسب اندام شود و ما بعد از یاری خداوند، مدیون شما کاربران و یاران همیشگی هستیم.

مروری بر آنچه گذشت

در این ۴ سال تلاش ما بر این بوده تا نه تنها شما را با دانش ورزش آشنا کنیم، بلکه با ارائه روش‌های مختلف در حوزه‌های تحت پوشش علم ورزش شما را در رسیدن به هدفتان یاری کنیم. در ادامه با ما همراه باشید تا مروری بر ۴ سالی که گذشت داشته باشیم.

قالب (theme) علم ورزش در طول این ۴ سال، سه بار به طور رسمی تغییر یافته است و هر سال بخش جدیدی به حوزه فعالیت ما افزوده شده است. ماهانامه علم ورزش نیز یکی دیگر از اقدامات تیم علم ورزش بود که متأسفانه طی دو ماه اخیر به دلیل پاره ای مشکلات نتوانستم در زمان تعیین شده ماهنامه را منتشر کنیم، به دلیل این تأخیر از شما کاربران گرامی عذر خواهی می کنیم.

در سال دوم فعالیت انجمن مشاوره راه اندازی شد که متأسفانه آنچنان که انتظار می رفت در آن برهه زمانی نتوانست به هدف خود برسد و همین موجب غیر فعال شدن انجمن شد، اما امسال در حال بررسی انجمن دیگری هستیم که اگر به مرحله اجرا برسد خواهید توانست به صورت پرسش و پاسخ در آن فعالیت داشته باشید.

علم ورزش به عنوان یکی از پر مخاطب‌ترین مجله‌های اینترنتی حوزه ورزش در ایران در حال حاضر روزانه میزبان بیش از ۸۰۰۰ بازدید کننده است، یعنی رشد دو برابری نسبت به سال گذشته، شاید در مقابل بازدید برخی وب سایت‌ها، آمار کمی به نظر برسد، اما نکته مهم فعالیت سالم و بازدیدکننده حقیقی است. نظرات و سوالات ارسال شده نیز از طریق بخش دیدگاه‌ها، رشدی چند برابری داشته، به نحوی که تا سال گذشته ۴۴۰۰ مورد اما در طول ۴ سال و تا این لحظه میزبان ۱۳۸۰۰ سوال و نظر از طریق مخاطبین بوده‌ایم.

رسیدن به چنین جایگاهی و همچنین دست یابی به جایگاهی به مراتب بالاتر بدون حمایت شما کاربران عزیز هرگز میسر نمی‌شود. به همین خاطر برای جلب رضایت شما کاربران عزیز همیشه سعی کرده‌ایم در تلاش باشیم و دانش خود را افزایش دهیم، سطح مقالات خود را بهبود بخشیده و بخش‌های جدید و متنوع را اضافه کنیم تا شما عزیزان را در کنار خود حفظ کنیم.

بی‌شک کیفیت مقالات و نحوه ارائه درست آن‌ها، یکی از مهم‌ترین اهداف ما بوده است که قضاوت و نظرات شما مطمئن‌ترین شیوه برای سنجش پیشرفت علم ورزش در این زمینه خواهد بود. افزایش تعداد نویسندگان و تعداد مطالب ارسالی در ماه نیز از دیگر اقداماتی است که در مجله علم ورزش رُخ داده است و بدون شک در سال پیش‌رو مجدداً رشد خواهد داشت. البته شما همراهان گرامی می توانید موضوعات پیشنهادی خود را از طریق بخش ارسال درخواست برای ما ارسال کنید تا پس از بررسی موضوع مورد نظر شما نیز منتشر گردد.

کانال تلگرام علم ورزش

این روزها شبکه های اجتماعی نقش بسیار پُر رنگی در فضای مجازی دارند، مجله علم ورزش نیز تا کنون توانسته در بیشتر این فضاها اعم از اپلیکیشن ها و شکبه های اجتماعی حضوری فعال داشته باشد، شما عزیزان می توانید کانال علم ورزش در تلگرام را به آدرس telegram.me/elmevarzesh دنبال کنید تا از مطالب آموزنده و آخرین مطالب ارسالی مطلع گردید. جهت عضویت در این کانال لازم است از آخرین ورژن اپلیکیشن تلگرام استفاده کنید.

کانال تلگرام علم ورزشآنچه بیان شد به اندازه‌ی کافی مایه‌ی فخر و مباهات و مراتب قدردانی ما از همراهی شما خوبان را فراهم آورد؛ امیدواریم در این ۴ سال توانسته باشیم موجبات رضایت شما عزیزان را فراهم و در خدمت رسانی به جامعه ورزشی کشور اقدامی در خور شأن انجام داده باشیم.

با این توضیحات لازم است سال ‌روز تولد مجله علم ورزش را به تمامی کاربران و تیم تحریره علم ورزش تبریک بگوییم و صمیمانه از تمام دوستانی که در این مسیر ما را یاری نموده‌اند، چه با نظرات سازنده و چه با اشتراک گذاری مطالب علم ورزش که باعث شده دوستان جدیدی به جمع همراهان ما اضافه شوند، قدردانی کنیم.

در انتها از شما دوستان همیشگی علم ورزش خواستاریم تا نظرات، پیشنهادات و انتقادات ارزشمند خود را در رابطه با کیفیت مقالات با ما در میان بگذارید. برایتان از خداوند تندرستی و سلامت را خواستاریم. همیشه شاد باشید و شاد بمانید.