سال نو می‌شود، زمین نفسی دوباره می‌کشد، شکوفه‌ها لبخند می‌زنند و در این رویش سبز زندگی جریان می‌یابد. فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران و یگانه یادگار جمشید جم بر شما همراهان پاک پندار، راست گفتار و نیک کردار پیشاپیش خجسته باد.

دوستان عزیز مجله علم ورزش نیز وارد پنجمین بهار خود می‌شود و یک سال دیگر افتخار آن را پیدا کردیم تا در خدمت‌تان باشیم. به رسم هر سال در واپسین روز سال و یک قدم مانده به سال نو، گزارشی از عملکرد مجله علم ورزش را طی یک سالی که سپری شده خدمت شما همراهان عزیز ارائه می‌دادیم. اما امسال با اندکی تغییر در آخرین مطلب منتشر شده در سال ۹۴ خدمت شما هستیم. در ادامه با ما همراه شوید.

با انرژی هستیم و اما…

هیچ شکی در این نیست که تیم علم ورزش با اندک پتانسیلی که در اختیار دارد تمام تلاش خود را کرده است تا بتواند با تولید محتوای با کیفیت میزبان خوبی برای شما باشد و به دانش شما در حوزه سلامت و ورزش اضافه کند. اما در این میان ما نیز گاهی خسته می‌شویم!

تعجب نکنید! واقعیت را برای شما می‌گوییم. هیچ وقت در امورات مجله علم ورزش کوتاهی نمی‌کنیم اما در بعضی موارد آنقدر مشغله‌ها زیاد می‌شود که باید انتظار آن را هم داشته باشیم یک جای کار لنگ بزند. مثلاً کاهش فعالیت ما در شبکه های اجتماعی که خیلی مورد انتقاد واقع شده است و ما این را قبول داریم.

از ما خورده نگیرید ولی منتقد باشید

همیشه منتظر انتقادهای سازنده شما هستیم، انتقادی که باعث افزایش کیفیت کار ما و رشد مجله علم ورزش شود.. اما اگر صرفاً رسالت ما تولید محتوا بود و اینقدر سخت‌گیرانه یک یک فعالیت‌های این وب سایت را رصد نمی‌کردیم، می‌توانستیم با تولید محتوای بیشتر از هر لحاظ موجب پیشرفت این وب سایت شویم. اما حجم انبوهی از سوالات که روزانه از راه‌های مختلف مطرح می‌شود و حساسیت و سخت‌گیری ما در پاسخ به آن‌ها گاهی باعث شده که نتوانیم به موقع پاسخگوی شما عزیزان باشیم.

از طرف دیگر اگر بخواهیم به موقع به همه پاسخ دهیم، طبیعتاً کیفیت پاسخ نیز پایین می آید. خیلی از دوستان از ما گلایه دارند چرا دیر به کامنت آن‌ها پاسخ دادیم یا چرا ایمیل‌شان بی جواب مانده، اغراق نیست اگر بگوییم گاهی آنقدر حجم سوال و ایمیل بالا می‌رود که حتی فرصت بررسی آن هم پیش نمی‌آید.

باعث خوشحالی و افتخار ماست که مورد اعتماد شما هستیم اما در اینجا از همه عزیزانی که به نوعی ما در حق‌شان کوتاهی کرده‌ایم عذر خواهی می‌کنیم. جهت اطلاع شما بر اساس آماری که تا این لحظه ثبت شده است، یعنی ساعت ۸ مورخ ۲۹ اسفند ماه، حدود ۱۰۰۳۲ کامنت در سال ۹۴ توسط کاربران علم ورزش ارسال شده است.

ما عالم به هر علمی نیستیم

علم ورزش جای نیست که فقط به کاربرانش بیاموزد بلکه ما نیز برای بهبود کیفیت مطالب سعی می‌کنیم مطالعه کنیم و حتی از مطالب جدیدی که برای‌تان منتشر می‌کنیم نیز یاد می‌گیریم. بنابراین اجتناب ناپذیر است اگر جواب سوالی را ندانیم یا به سوالی جواب درستی نداده‌ باشیم.

بیشتر وقت‌ها از ما انتقاد می‌شود چرا به جای پاسخ به سوال، ما را به پزشک یا متخصص تغذیه راهنمایی می‌کنید، دوستان عزیز، سروران گرامی، همانطور که اهالی ورزش به اشخاصی که تخصصی در حوزه ورزش ندارند اجازه عرض اندام نمی‌دهند، ما نیز این حق را نداریم در کار و تخصص دیگران دخالت کنیم. بیاید یادبگیریم که هر کاری را به عهده متخصص آن بسپاریم.

ما فاجعه هستیم!

تا آنجا که در توانمان بوده باشد، همانطور که عرض شد سعی می‌کنیم مطالب را از منابع معتبر و یا منابع پژوهشی و کتابخانه‌ای معتبر برای شما تهیه کنیم. ما این را یک وظیفه می‌دانیم چرا که در برابر هر مطلبی که منتشر می‌کنیم، مسئولیت داریم.

چندماه پیش مهمان کامنتی بودیم اما که یک سوء تفاهم باعث شد، این مهمان در فضای مجازی با انتشار پادکست ما را فاجعه خطاب کند. درست مطرح نشدن سوال و پیرو آن عدم دریافت پاسخی که مد نظر ایشان بود موجب شد تا این دوست عزیز ما را بی اعتبار بداند.

خم به ابرو نمی‌آوریم چون "همه چیز را همگان دانند"، اما اگر ما از نظر این بزرگوار فاجعه هستیم برای‌مان جای سوال است چرا چند مطلب از این مجله را بدون درج منبع کپی کرد و در وبلاگش منتشر نمود! هیچ وقت مدعی این نیستیم در همه علوم مرتبط با ورزش، سلامت و تغذیه دانش آن را داریم، اما فکر نمی‌کنیم آنقدر بی اعتبار هم باشیم که ما را فاجعه بدانند.  

همیشه در کنارتان هستیم

تا آنجا که در توان‌مان باشد و خداوند یاری کند، با انرژی زیاد و شوق بسیار علاقه‌مندیم تا بیشتر در کنارتان باشیم و با تلاش مضاعف سعی در جلب رضایت شما عزیزان داشته باشیم. اگر مشکلات پیش بینی نشده باعث تأخیر در برنامه‌های که مد نظر داریم نشود، مانند اتفاقی که اواسط مهر ماه پیش آمد که مورد لطف برخی قرار گرفتیم و مجله علم ورزش فیلتر شد!  امسال خبرهای خوبی برا‌ی‌تان خواهیم داشت.

در پایان

ضمن عرض معذرت بابت بیان برخی مسائل، مجدداً سال نو را به شما تبریک می گوییم و سخاوت، سیانت، سربلندی، سروری، سرافرازی و سلامتی که بهترین هفت سین زندگی است را توامان با عاقبت بخیری برای شما و خانواده محترمتان از خداوند منان آرزومندیم. ممنونیم از اینکه در کنار ما هستید. سال خوبی را برای‌تان آرزومندیم.

تقویم سال ۹۵ رو هم اگر ندارید، ما اینجا براتون گذاشتیم، دانلود کنید تا هر وقت نیاز شد ازش استفاده کنید. دانلود