با تمرینات ورزش صورت چند سال جوان تر شوید

تلگرام

ورزش روش بسیار مناسبی برای تقویت عضلات، کاهش وزن اضافی و کنترل افتادگی پوست به علت افزایش سن می باشد. یک رژیم غذایی مناسب، مصرف آب کافی و ورزش مداوم روزانه می توانند شما را به مراتب چند سال جوان تر از آنچه که هستید نشان دهند! تمرینات ورزش صورت شیوه ای طبیعی برای جوان سازی چهره با استحکام بخشیدن به عضلات و کاهش چین و چروک ها می باشند. در صورت حدود ۵۰ عضله وجود دارد و ورزش دادن آن ها منجر به کشش چشم و از بین رفتن تنش در عضلات گردن و صورت می گردد. با انجام مرتب ورزش صورت، پوست و عضلات صورت در عرض چند هفته شروع به تغییراتی می کند که باعث تعجب شما خواهد شد.

با تمرینات ورزش صورت چند سال جوان تر شویددر محیط خانه فضایی را انتخاب کنید که در آنجا احساس راحتی می کنید. روی یک صندلی صاف بنشینید و مطمئن شوید که شیوه نشستن شما صحیح است. قبل از شروع تمرینات ورزش صورت عضلات صورت و گردن را کش دهید. تمامی این حرکات در حالی که عیق  نفس می کشید باید به آهستگی صورت گیرد.

با تمرینات ورزش صورت چند سال جوان تر شویدسر را چند بار به سمت جلو و عقب حرکت دهید. به آرامی چانه را از روی شانه سمت راست به طرف شانه سمت چپ حرکت دهید. به مدت ۵ ثانیه در هر طرف مکث کنید. این حرکت را دو بار تکرار کنید. سر را به سمت راست خم کنید انگار که سرتان را روی شانه به حالت استراحت قرار داده اید، حدود ۱۰ ثانیه در این حالت بمانید. حرکت را برای سمت چپ نیز انجام دهید و سپس به وضعیت طبیعی گردن باز گردید تا تمرینات ورزش صورت را آغاز کنید.

با تمرینات ورزش صورت چند سال جوان تر شویددر حالی که وضعیت سر ثابت و رو به جلو است به سمت راست نگاه کنید، حدود ۵ ثانیه در این وضعیت بمانید سپس چشمان تان را به سمت چپ حرکت داده و بازهم ۵ ثانیه در این حالت بمانید. در ادامه ۵ ثانیه به سمت بالا و ۵ ثانیه به سمت پایین نگاه کنید. به مدت ۵ ثانیه نیز به حالت مورب نگاه کنید. هر تمرین را ۲ تا ۱۰ بار تکرار کنید. این تمرینات ورزشی چشم می تواند از افتادگی پلک ها جلوگیری کند و همچنین به چشمان شما طراوتی دوباره می بخشد. اگر برای مدتی طولانی مشغول کار پشت کامپیوتر یا تماشای تلویزیون هستید. می توانید این تمرین را با چشمان بسته نیز انجام دهید.

زبان را از دهان بیرون بیاورید و تا جای ممکن به جلو بکشید.  این وضعیت را به مدت یک دقیقه نگه دارید.

با تمرینات ورزش صورت چند سال جوان تر شویدابروها را بالا بیاورید و به مدت ۵ ثانیه نگه دارید. چشمان تان را تا آنجا که ممکن است باز کنید و دهان را به حالت اخم کردن حالت دهید. این کار را ۵ بار تکرار کنید.

با تمرینات ورزش صورت چند سال جوان تر شویدچشم هایتان را کاملا" باز کنید، انگار که چهره شما متعجب است. سعی کنید ابروهایتان را بالا نیاورید. این کار را ۵ مرتبه تکرار کنید.

با تمرینات ورزش صورت چند سال جوان تر شویدبه سقف نگاه کنید و دهان تان را به حالت بوسیدن جمع کنید. این حرکت را ۵ بار به مدت ۵ ثانیه تکرار کنید. در ادامه در حالی که به سقف نگاه می کنید زبان را از دهان خارج کنید. این کار به شما امکان کشش وتقویت عضلات گردن را می دهد.

با تمرینات ورزش صورت چند سال جوان تر شویدتمرین تنفس عمیق را انجام دهید.با هر بار بازدم هوا، لب هایتان را جمع کنید و هوا را به بیرون بدمید. این حرکت را به مدت ۳۰ ثانیه تا یک دقیقه انجام دهید.

با تمرینات ورزش صورت چند سال جوان تر شویدسه انگشت را روی استخوان گونه قرار دهید و به آهستگی به سمت پایین فشار دهید در این حین لبخند بزنید تا عضلات گونه تا آنجا که امکان دارد بالا بیاید. برای هر طرف این حرکت را ۳ بار تکرار کنید و به مدت ۵ ثانیه نگه دارید.

با تمرینات ورزش صورت چند سال جوان تر شویددهان تان را باز کنید و با لب هایتان حرف O کوچک را درست کنید سپس لب ها را باز کنید تا O بزرگ تری بسازید. هر حالت را ۱۰ بار تکرار کنید.

تهیه و ترجمه:elmevarzesh.com

منبع:wikihow

به اشتراک بگذارید :
loading...
loading...

مطالب مشابه

۱۵ نظر

 1. سلام جالب بود البته برای خانم ها………………

 2. ماری زری گفت:

  بسیار جالب بود

 3. حميده گفت:

  سپاسگزارم

 4. هانا کردستانی گفت:

  سلام ووقت بخیر«بسیار عالی بود» ممنون آقای دکتر
  هروقت که جلوی نور خورشید قرار می گیریم(حتی چند دقیقه هم که باشه)صورتم عین گوجه سرخ میشه و اصلا پوست صورتم مشخص نیست دلیلش چی میتونه باشه و درمان هم چی هست؟؟؟
  ممنون میشم که جواب رو به ایمیلم ارسال کنید.

 5. سحر گفت:

  مطالب سایتتون عالی هستن .

 6. مهدی گفت:

  ممنون از مطالب عالی سایتتون…
  ببخشید برای من که پسر ۲۰ ساله هستم هم میتونم از این حرکات استفاده کنم..؟

 7. محمد گفت:

  این حرکاتو هروز باید انجام بدیم؟

 8. عسل قطبی گفت:

  نکات اموزشی شما بسیار جالب و عملی هستند.قدردان و سپاسگزارم.

 9. مقدم گفت:

  سلام بسیار عالی سپاسگزارم

 10. علی گفت:

  ببخشید اگر یوگا ی صورت روزانه بیش از یک ساعت باشه اشکال داره آیا انجام زیاد صدمه میزنه من یک برنامه یوگا اماده کردم که ۱۷۰ حرکت دارم میخوانم نصفش کنم و روزانه ۸۵حرکت برم اشکال نداره

نظرتان را برای ما بنویسید. اگر هم در خصوص موضوعی سوال دارید، چنانچه اطلاعات کافی در مورد آن داشته باشیم پاسخ خواهیم داد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *