یکی از مسائلی که در تمام دختران و خانم ها اهمیت دارد و موجب نگرانی آن ها می شود، اندازه ی سینه ها است. همانقدر که بزرگ کردن سایز سینه برای برخی از خانم ها دغدغه ای شده است، دختران و زنانی هم که دارای سینه های بزرگ هستند و از دردسرها و مشکلات آن خبر دارند، به دنبال روش هایی برای کوچک کردن سینه می گردند.

سوالاتی از قبیل :

آیا کوچک کردن سینه با ورزش ممکن است؟ آیا استفاده از نوع سوتین خاصی به کوچک شدن سینه کمک می کند؟ آیا کاهش وزن و رژیم غذایی تأثیری در کاهش سایز سینه دارد؟ در خصوص کوچک کردن سینه با ورزش، علم ورزش بررسی در منابع داخلی و خارج داشته که شما را از آن آگاه می کند.

اگر بخواهیم برخی از مهمترین مشکلات داشتن سینه های بزرگ را بیان کنیم، باید به موارد زیر اشاره کنیم :

  • درد شانه و دوش
  • درد ناحیه گردن و گرفتن زیاد عضلات گردنی
  • سر درد
  • درد در ناحیه لگن و پاها
  • قوز و مشکلات مربوط به کمر

علاوه بر موارد بالا که بیشتر عوارض جسمانی حاصل از بزرگ بودن بیش از حد سینه هاست، سایر مشکلات شامل عدم تناسب لباس و مشکلاتی از این قبیل را هم می شود در نظر گرفت. حال که با بعضی از مشکلات و معضلات داشتن پستان های بزرگ آشنا شدید بهتر است بدانید که تنها راه کوچک کردن آن ها جراحی نیست، روش های دیگری هم وجود داره که در منزل می توانید انجام دهید.

آناتومی بافت سینه خانم‌ها

در ابتدا لازم است به این مهم پرداخته شود که بافت سینه خانم ها از چربی تشکیل شده است و در زیر این بافت چربی، عضلات سینه قرار دارند. خود سینه نیز حاوی غددی است برای تولید شیر و تغذیه نوزاد در دوران شیردهی. سینه خانم ها توسط رباط های خاصی در جایگاه خود قرار گرفته اند با کهولت و افزایش سن این رباط ها کارایی خود را از دست داده و موجب آویزان شدن سینه ها می شوند.باید بدانید که عوامل ژنتیکی نیز در کوچکی یا بزرگی سایز سینه بسیار دخیل هستند، در این موارد نمی توان آنچنان تأثیری بر کوچک کردن یا بزرگ کردن سینه گذاشت.


پیشنهاد مطالعه: بهترین روش بزرگ کردن سینه با ورزش و ماساژ


کوچک کردن سینه با ورزش

بهترین و مؤثر ترین راه برای کوچک کردن سینه انجام ورزش های است که به کاهش چربی کمک می‌کند. مانند تمرینات اینتروال و یا هوازی و حتی تمرینات بدنسازی که با عضله سازی به کاهش چربی بدن کمک می‌کند. چرا که این تمرینات موجب چربی سوز و به تبع آن کاهش چربی در بدن می شود.

اما لازم است بدانید این تمرینات موجب کاهش چربی در کل بدن می شود، یعنی نباید انتظار داشت که این تمرینات فقط روی چربی سینه تأثیر داشته باشند. تمریناتی ورزشی مانند: دویدن، دوچرخه سواری، شنا، آیروبیک، طناب زدن و پیاده روی سریع از جمله تمرینات هوازی هستند.

طبق توصیه دانشگاه طب ورزشی آمریکا این تمرینات باید ۵ روز در هفته و به مدت ۶۰ تا ۹۰ دقیقه انجام شوند، که البته حد معمول آن برای خانم های که سابقه ورزشی و آمادگی بدنی بالای ندارند از ۳۰ تا ۶۰ دقیقه می باشد.کاهش ۴ تا ۶ کیلو وزن می تواند بر روی کاهش سایز سینه تأثیر گذار باشد. توصیه می شود تنها به تمریناتی که به آن اشاره شده است اکتفا نکنید؛ انجام حرکات ورزشی که موجب درگیر شدن عضلات بالاتنه می شود نیز بر روند کاهش وزن و کوچک شدن سینه تأثیر گذار خواهد بود.

سال‌هاست که خانم ها قرص‌های ضدبارداری را نه تنها برای اجتناب از باردار شدن بلکه برای داشتن قاعدگی‌های منظم و همچنین برای بزرگ کردن سینه‌ها، مصرف می‌کنند. بر کسی پوشیده نیست که این قرص‌ها به راحتی و به سرعت سینه‌ها را درشت‌تر می‌کنند، زیرا حاوی استروژن‌هایی هستند که به تحریک کردن رشد سینه کمک می‌کنند.

نقش تغذیه در کوچک کردن سینه

همانطور که گفته شده بافت پستان از چربی است بنابراین کاهش چربی بدن در کاهش چربی سینه نیز نقش دارد. با این وصف نوع تغذیه شما بسیار در این مورد مهم است. چرا که میزان خوردن و اینکه شما چه می خورد بر کاهش و یا افزایش سایز سینه تأثیر دارد. اگر شما فقط به تمرینات ورزشی اکتفا کنید و از رژیم غذایی غافل شوید، نتیجه ای در بر نخواهد داشت. از رژیم های غذایی که موجب افزایش  وزن می شوند دوری کنید. در رژیم غذایی روزانه خود مصرف مواد غذایی حاوی قند و نشاسته کمتر استفاده کنید و سعی کنید رژیم شما پروتئین بیشتری داشته باشد.

جراحی کوچک کردن سینه

بهتر است قبل از اینکه به جراحی کوچک کردن سینه فکر کنید یا اینکه با یک جراح پلاستیک مشورت کنید با یک ماما مشورت کنید. ممکن است فاکتورهای دیگری باشند که باعث سایز بزرگ سینه شما شده اند، شاید بعضی از فاکتورهای سلامتی وجود داشته باشند که جراحی را برای شما خطرناک کند و ممکن است روش های راحت تر و کم خطرتری برای کاهش اندازه سینه شما وجود داشته باشد.

اگر جوان هستید، جراحی فکر خوبی نیست. به خودتان فرصت بدهید: ممکن است تا چند سال دیگر نظر شما در مورد بدنتان تغییر کند. بعلاوه جراحی نباید فقط برای زیبایی یا اینکه لباس هایی که دوست دارید سایز شما بشوند استفاده شود. جراحی سینه خطرناک است و لباسی که می پوشید نباید مهمتر از زندگانی شما باشد.

لازم به ذکر است که باید از سوتین های استفاده کنید که باعث آویزان شدن سینه نشود. مانند سوتین اسفنجی. همچنین نباید از سوتین های استفاده کنید که سینه ها را تحت فشار قرار دهد چرا که موجب آسیب رساندن به سینه می شود. سوتین ورزشی گزینه مناسبی است که از آویزان شدن پستان جلوگیری می کند.

تهیه و تدوین: elmevarzesh.com