درمان درد گردن و تقویت عضلات گردن

تلگرام

تمرینات زیر به منظور درمان آسیب و تقویت عضلات گردن برای آن دسته از ورزشکاران که از ناحیه گردن آسیب دیده اند همچنین برای شخصی که دچار ناراحتی و درد گردن است و حتی برای شما که می خواهید عضلات گردنتان را تقویت کنید مفید می باشد

درمان درد گردن و تقویت عضلات گردنتمرین اول:چرخش گردن

روی یک صندلی بنشینید.سر را صاف و مستقیم نگه دارید.سپس سر را به طرف راست بچرخانید و به موقعیت اول برگردید و سر را به طرف چپ بچرخانید.این تمرین را ۱۰ بار در روز برای هر طرف انجام دهید.

تمرین دوم: کج کردن گردن

روی صندلی بنشینید، سر را صاف نگه دارید، سپس به طرف چپ حرکت دهید و به موقعیت اول برگردید.این حرکت را ۱۰ بار در روز و برای هر طرف تکرار کنید.

تمرین سوم:خم کردن گردن

سر را صاف نگه دارید، سپس گردن را به طرف پایین خم کنید تا جای که چانه به قفسه سینه برسد، این وضعیت را ۵ ثاینه نگه دارید و ۱۰ بار تکرار کنید.

تمرین چهارم:حرکت گردن به سمت عقب

روی صندلی بنشینید، بدن صاف و بدون خمیدگی باشد، سپس سر را تا جای عقب ببرید تا چانه شما به سقف اشاره کند.این حرکت را ۱۰ بار در روز تکرار کنید.

تمرین پنجم:فشار و مقاومت

انگشتان خود را زیر چانه قرار دهید، سپس گردن را به طرف پایین حرکت دهید و با انگشتان مقاومت ایجاد کنید تا گردن خم نشود.این حرکت را ۵ ثانیه نگه دارید و ۵ بار تکرار کنید.

تمرین ششم: کشش

صاف بایستید و دست ها را از پشت قلاب کنید، سپس شانه راست را پایین حرکت دهید و گردن به طرف چپ خم کنید.در عضلات جانبی گردن احساس کشش می کنید، این وضعیت را به مدت ۱۵ تا ۳۰ ثانیه نگه دارید و ۳ بار تکرار کنید، حرکت را برای طرف دیگر نیز انجام دهید.

تمرین هفتم:انقباض ایزومتریک

صاف بایستید و در حالی که سر و گردن را صاف نگه داشته اید و نگاه رو به جلو است، کف دست را روی پیشانی بگذارید و به سر فشار وارد کنید اما با عضلات گردن مقاومت ایجاد کنید تا سر به عقب نرود.در این وضعیت ۵ ثانیه بمانید.این حرکت را در ۳ ست و با ۵ تکرار انجام دهید.

ترجمه:elmevarzesh.com

منبع:summitmedicalgroup

به اشتراک بگذارید :
loading...
loading...

مطالب مشابه

یک نظر

نظرتان را برای ما بنویسید. اگر هم در خصوص موضوعی سوال دارید، چنانچه اطلاعات کافی در مورد آن داشته باشیم پاسخ خواهیم داد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *