درمان و جلوگیری از کمر درد با ورزش

مکمل

کمر درد یکی از شایع ترین علل مراجعه بیماران به مراکز درمانی می باشد بطوری که بعد از سرماخوردگی و ضربه های کوچک، کمر درد شایع ترین بیماری در انسان است.کمر درد نخستین علت مراجعه بیماران به متخصصین ارتوپدی و جراحی مغز و اعصاب و بطور کلی کمر درد سومین علت مراجعه بیماران به پزشک می باشد.بسیاری از افراد درد کمر را گاهی در زندگی شان تجربه کرده‌اند. اما در خیلی از موارد می توان از آن اجتناب کرد. کمر درد ممکن است ناشی از وضعیت بد نشستن، ضعف عضلانی شکم یا کمر و کشیدگی ناگهانی عضلات باشد. شما می‌توانید وضعیت خود را با پوشیدن کفش راحت، نشستن و ایستادن صحیح و انتخاب صحیح تشک خواب خود، بهبود ببخشید.

درد کمر

ورزش منظم موجب کشش عضلات شکم و پشت شده و کاهش اضافه وزن فشار را از روی مفاصل و عضلات برمی دارد. دانستن این موضوع که چگونه فعالیت‌های فیزیکی خود را به طور صحیح انجام دهیم، شامل اینکه چگونه وسایل و اجسام را بلند و حمل کنیم می‌تواند به پیشگیری از کمردرد کمک کنند از پزشک خود و یا فیزیوتراپ بخواهید به شما یاد دهد که چه ورزش‌هایی انجام دهید و هنگام انجام این کارها چه وضعیتی داشته باشید و چه رژیم غذایی مصرف کنید.

نمونه ای از تمریناتی که موجب پیشگیری از کمر درد می شود و همچنین باعث کاهش درد کمر می شود را می توانید انجام دهید.این تمرینات فقط یک پیشنهاد است، قبل از انجام آن حتما" با پزشک خود مشورت کنید

حرکت اول

درد کمر روی زمین دراز بکشید،دست ها در کنار بدن و کف پاها روی زمین،سپس با هر دو دست زانو ها را گرفته و به طرف سینه حرکت دهید.

حرکت دوم

درد کمر

روی زمین دراز بکشید،پای راست را از  زانو خم کنید و به طرف بدن حرکت دهید، سپس به موقعیت اول برگردید و حرکت را برای پای دیگر تکرار کنید.

حرکت سوم

 
درد کمر

به حالت چهار دست و پا قرار بگیرد، ابتدا قوس کمر را به طرف پایین و سپس به شکم را به طرف بالا حرکت دهید.

حرکت چهارم

درد کمربه حالت چهار دست و پا قرار بگیرید.سپس همزمان دست چپ و پای چپ را به طرف بالا حرکت دهید؛توجه کنید که باید دست، ستون فقرات و پاها در یک راستا باشند، پا را بالاتر از کمر حرکت ندهید.به موقعیت اول برگردید و حرکت را برای پای دیگر تکرار کنید.

حرکت پنجم

در این حرکت ابتدا کمر را به طرف بالا حرکت دهید، سپس به موقعیت اول برگردید و باسن را به طرف بالا حرکت دهید، نیاز نیست کاملا" بلند شود، در این وضعیت کمر باید با زمین در تماس باشد.

حرکت ششم

backpain1-elmevarzesh

روی زمین دراز بکشید، دست ها را رو به عقب و پاها را رو به جلو کشش دهید.

تلگرام

به اشتراک بگذارید :
loading...
loading...

مطالب مشابه

یک نظر

  1. رها گفت:

    تصویر آخر نمیاد!

نظرتان را برای ما بنویسید. اگر هم در خصوص موضوعی سوال دارید، چنانچه اطلاعات کافی در مورد آن داشته باشیم پاسخ خواهیم داد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *