تحقیقات جدید در مورد تمرینات کششی استاتیک

تحقیقات جدید در مورد تمرینات کششی استاتیک
تلگرام

تحقیقات به عمل آمده در مورد تمرینات کششی که در دانشگاه نوادا انجام شده نتایج جالبی داشته است.بر اساس این تحقیقات، انجام تمرینات کششی استاتیک برای مدت ۲۰ تا ۳۰ ثانیه باعث کاهش قدرت عضلانی تا حدود ۳۰ درصد نسبت به زمانی است که حتی کشش انجام نگیرد. علاوه بر این، بر پایه تحقیقات صورت گرفته، انجام تمرینات کششی مثلا" روی یک پا حتی باعث کاهش قدرت عضلانی پای دیگر نیز می گردد.

با این ترتیب مدیر تحقیقات موسسه طب و آسیب ورزشی در بیمارستان لینوکس هیل نیویورک می افزاید: کشش استاتیک باعث واکنش بازدارنده عصب-عضلانی شده و عضله تحت کشش به این صورت واکنش کمتری داشته و تا حدود ۳۰ دقیقه پس از کشش ضعیف باقی می ماند.

بنابراین توصیه می شود گرم کردن شامل دو بخش باشد، شل کردن عضلات و تاندون ها جهت افزایش دامنه حرکتی مفاصل و گرم کردن بدن.گرم کردن باید با افزایش درجه حرارت بدن و فشار خون آغاز شود و برای این منظور تمرینات هوازی که معمولا" همان نرم دویدن است انجام می شود که البته این موضوع برای همه ورزشکاران و مربیان شناخته شده است. اما خیلی از ورزشکاران این قسمت را با شدت فراوان انجام می دهند.
بر اساس تحقیقاتی که در سال ۲۰۰۲ روی بازیکنان والیبال در دانشگاه ها انجام شده است، بازیکنانی که پس از گرم کردن به مدت ۳۰ دقیقه روی نیمکت نشسته بودند در مقایسه با پیش از انجام تمرینات کششی، درعضلات کمر خود انعطاف پذیری کمتری پیدا کرده بودند. از سوی دیگر تمرینات هوازی شدید نیز باعث خستگی می شوند.

به همین جهت متخصصین برای گرم کردن، نرم دویدن با ۴۰ درصد حداکثر ضربان قلب و ادامه تا ۶۰ درصد را برای مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه به همراه ۵ دقیقه زمان برگشت به حالت اولیه پیشنهاد می کنند. البته دوندگان سرعت به زمان گرم کردن بیشتری نیاز دارند. محققین همچنین اعتقاد دارند که با استفاده از تمرینات گرم کردن و کشش در حال حرکت، عضلات با واکنش بازدارنده روبرو نشده و برعکس پیام محرک جهت عملکرد دریافت می کنند.

کشش های دینامیکی بیشترین تاثیر را زمانی خواهند داشت که نسبتا" مربوط به همان ورزش باشند. برای بازیکنان فوتبال، تنیس و یا بسکتبال که نیازمند حرکات سریع به جهات مختلف هستند، تمریناتی مانند تمرین "مرد عنکبوتی" توصیه می شوند. در این تمرین فرد با بر روی کف دستان و پنجه های پای خود برزمین قرار می گردید و مانند مرد عنکبوتی که روی دیوار ساختمانها حرکت می کند، روی زمین می خزد.

جالب است بدانید که بر اساس نتایج آزمایشات مختلف، صرف انجام تمرینات کششی استاتیک فقط به میزان اندکی باعث کاهش احتمال آسیب دیدگی می شود بلکه گرم کردن دینامیکی به همراه تمرینات کششی بوده که در زنان فوتبالیست باعث کاهش ۵۰ درصدی احتمال آسیب دیدگی زانو در آنان شده است.

تمرینات زیر پس از گرم کردن هوازی و بلافاصله پیش از شروع تمرین توصیه می شوند:

– راه رفتن با پای صاف: یک پای خود را بطور مستقیم و صاف بصورتی که پنجه پایتان به سمت بالا باشد، بالا بیاورید و با دست مخالف به طرف پنجه این پا خود را نزدیک کنید. با پائین آوردن یک پا، این حرکت را با پای دیگر تکرار کنید. این مراحل را ۶ یا ۷ بار تکرار کنید.

تحقیقات جدید در مورد تمرینات کششی استاتیک– تمرین عقرب: روی شکم دراز بکشید و دستان خود را به طرفین باز کنید. برای اینکه تنها پنجه شما زمین را لمس می کند پاهای خود را از زانو خم کنید. پای راست خود را از پشت به طرف دست چپ تان حرکت دهید. با توجه به اینکه این تمرین پیشرفته است، آهسته شروع کرده و تا ۱۲ بار تکرار کنید.

تحقیقات جدید در مورد تمرینات کششی استاتیک– راه رفتن روی دست: با پاهای جفت مستقیم بایستید. سپس خم شوید تا کف هر دو دست شما رو زمین قرار گیرد. با دستان خود بسمت جلو "راه بروید" تا پشتتان تقریبا صاف شود.

تحقیقات جدید در مورد تمرینات کششی استاتیکمنبع: NYTimes

به اشتراک بگذارید :
loading...
loading...

مطالب مشابه

۱۱ نظر

 1. hamid گفت:

  ممنون عالی بود

 2. محمد گفت:

  دمت گرم فقط اگه بشه منبع استفاده تونا برام بفرستید ممنون میشم

 3. zohreh gholami گفت:

  سلام ببخشید من میخواستم بدونم تمرینات بالستیک چه تمریناتی هستن؟؟ممنون

 4. كيانا گفت:

  باعرض سلام وخسته نباشی_ممنون ازمطالب علمی ورزشی که ارائه میدین_میشه لطف کنین چندنمونه ازبازیهای ایستگاهى مدارس ابتدایی را ارائه بدین_ممنون

 5. میثم گفت:

  عالی
  ۲۰۲۰۲۰۰۲۲۰۰۲۰۲۲۰۲۰۲۰۰۲۰۲۰۲۰۲۰۰

 6. mojgan گفت:

  سلام میشه لطف کنی تو همین زمینه ورشی بیشتر از نظر استاتکی تحلیل کنی و روابط استاتیکی رو کم تشریح کنی اکر نه میتونی یه سایتی لینکی چیزی معرفی کنی تو این زمینه

 7. امیرحسین حسینی گفت:

  سلام . ممنون مطالب جالبتون . خواهش میکنم اگر ممکنه برای اطلاعاتی که نشر میدید رفرنس و سورس معرفی کنید تا به نتایج دقیق تری برسیم .
  مثلا در جاهایی که گفته شده طبق تحقیقات ،طبق نتایج فلان تحقیق ،منبعی رو برای مراجع و یا دیدن نتایج اصلی اظهاراتتون معرفی کنید.
  با تشکر

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، دوست گرامی تمامی مطالب ما منبع و لینک خروجی دارند، در انتهای هر مطلب منبع ذکر شده است

نظرتان را برای ما بنویسید. اگر هم در خصوص موضوعی سوال دارید، چنانچه اطلاعات کافی در مورد آن داشته باشیم پاسخ خواهیم داد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *