تاثیر ورزش در رشد شخصیت کودکان

تلگرام

ورزش هم احساس رضایت در فرد را گسترش می دهد و هم فرصتی برای برخورد با موانع و مشکلات و یافتن شیوه ای مناسب برای حل آن هاست.ورزش در سنین کودکی تاثیر بسیار مثبتی در رشد عاطفی و روانی کودکان و نوجوانان دارد که مهم ترین آن رشد شخصیت است.شکی در این نیست که ورزش برای سلامتی مفید است اما ورزش در سنین کودکی تاثیر بسیار مثبتی در رشد عاطفی و روانی کودکان و نوجوانان دارد.

 شخصیت

انسان مجموعه ای از ویژگی های جسمانی و روحی و روانی است و این دو مجموعه از هم قابل تفکیک نیست و جسم و روان تاثیرات متقابلی بر روی یکدیگر دارند این استاد روان شناس کسب مهارت و پیشرفت در ورزش را برای بچه ها مهم دانست و گفت: این امر به آن ها اجازه و جرات درگیر شدن در مسایل را می دهد ورزش هم احساس رضایت در فرد را گسترش می دهد و هم فرصتی برای برخورد با موانع و مشکلات و یافتن شیوه ای مناسب برای حل آن هاست. ورزشکار دارای روحیه مقاوم چاره اندیش و با تحمل است و تلاش برای بدست آوردن موفقیت در قالب های تازه ورزشی باعث می شود فرد از استعدادهای نهفته خود آگاه شود امید او به موفقیت در ورزش و به طور کلی در زندگی افزایش یابد.

دکتر مختاری

به اشتراک بگذارید :
loading...
loading...

مطالب مشابه

نظرتان را برای ما بنویسید. اگر هم در خصوص موضوعی سوال دارید، چنانچه اطلاعات کافی در مورد آن داشته باشیم پاسخ خواهیم داد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *