رپورتاژ: کدام قسمت هواپیما برای نشستن مناسب تر است؟

کدام قسمت هواپیما برای نشستن مناسب تر است؟
تلگرام

در برخی مواقع برای ما پیش می آید که در مورد سفر با هواپیما دچار شک و تردید می شویم و سایر وسائل نقلیه را به هواپیما ترجیح می دهیم. این احساس شک و تردید تنها به هزینه زیادی که گاهی ممکن است برای بلیط هواپیما پرداخت کنیم محدود نمی شود؛ بلکه برای بسیاری از ما لرزش ها و تکان های هواپیما در موقع پرواز بسیار آزار دهنده و ترسناک است. در ایده آل ترین حالت ممکن، این تکان ها می تواند موجب لک شدن لباس هایمان با چای و قهوه شود و نه یک سانحه هوایی!

به نظر شما می توان از این تکان ها در هواپیما جلوگیری کرد یا حداقل آن ها را کمتر احساس کرد؟ یعنی با انتخاب یک صندلی در یک بخش خاصی از هواپیما پرواز ایمن تری را تجربه کنیم؟ برای پاسخ دادن به این پرسش ها با ما همراه باشید تا مطالب مفیدی را در اختیار شما بگذاریم.

بیشتر افراد برای مسافرت های هوایی کوتاه مدت، پروازهایی با هواپیماهای کوچک و کلاس اکونومی را انتخاب می کنند. اما قبل از انتخاب نوع هواپیما باید اقدام به خرید بلیط هواپیما نماییم، راحت ترین و سریع ترین روش آن است که به یکی از سایت های فروش بلیط هواپیما رفته و بلیط خود را خریداری کنیم. پیشنهاد ما به شما سامانه آنلاین فروش بلیط هواپیمای “سیمرغ ۲۴” است که می توانید در آن انواع مختلفی از بلیط چارتر یا سیستمی را در کلاس های پروازی مختلف خریداری نمایید.

اگر هم قصد شما آن است که با خرید تور مسافرت خود را آغاز نمایید، می توانید از سایت “تکتازان پرواز عرش” بازدید کنید و تور مورد نظر خود را خریداری نمایید. این سایت با ارائه دادن انواع تورهای مسافرتی مانند تور آنتالیا، تور دبی، تور گرجستان و… می تواند سفر خوب و آرامش بخشی را برای شما رقم بزند.

پس از خرید بلیط هواپیما یا تور مورد نظرخود، کمتر اتفاق می افتد که هنگام دریافت کارت پرواز به صندلی ای که نصیبمان می شود دقت کنیم. در واقع باید گفت که اغلب ما آشنایی زیادی با صندلی های هواپیما نداریم. شاید با خود خود فکر می کنیم که چه اهمیتی دارد که روی کدام صندلی نشسته باشیم. اما در واقع این چنین نیست!

در این مطلب با سیمرغ ۲۴ همراه باشید تا شما را با صندلی های مختلف هواپیما بیشتر آشنا کنیم:

صندلی هایی که درکنار پنجره هواپیماها قرار دارند چشم انداز بهتری را نصیبتان می کنند اما صندلی های کنار راهرو فضای بیشتر و راحت تری را به شما می دهد؛ صندلی های میانی هیچ کدام از این ویژگی ها را ندارد و تقریبا یک حالت کاملا عادی و معمولی را نصیب شما می کند.

اگر هم صندلی های انتهای هواپیما به شما رسید قطعا دید بازتر و بهتری را تجربه خواهید کرد. در صندلی های جلو هواپیما هم تنها می توانید به دیدن بال های هواپیما اکتفا کنید. اما چشم انداز تمام چیزی که شما از هواپیما می خواهید نیست. برای بسیاری از ما نشستن در قسمتی از هواپیما که تکان کمتری بخورد جز اولویت هایمان به شمار می رود.

یکی از متخصصین در این زمینه به نام دکتر اشنایدر می گوید: برای آن که در هواپیما لرزش های کمتری را احساس کنید، بهتر است انتخاب شما پروازهایی باشد که با هواپیماهای بزرگتر و در ارتفاع های بالاتر و بیشتری انجام می پذیرد. ممکن است امکان انتخاب این نوع هواپیما برای شما وجود نداشته باشد، پس صندلی های ردیف ۱۰ تا ۳۰ می توانند انتخابی مناسب برای شما باشند.

زیرا که این صندلی ها دقیقا روی بال های هواپیما قرار گرفته اند و نسبت به صندلی های نزدیک دماغه یا صندلی های انتهای هواپیما، لرزش کمتری دارند. ممکن است در صندلی های ردیف ۱۰ تا ۳۰ لرزش هایی احساس شود اما نسبت به سایر صندلی های هواپیما از تکان و لرزش های کمتری برخوردار هستند.

در تایید صحبت های دکتر اشنایدر دکتر چلسی می گوید: به دلیل نزدیک بودن صندلی های روی بال ها به مرکز ثقل هواپیما لرزش های کمتری در این منطقه حس می شود. تمریناتی هم برای کمتر کردن ترس از تکان خوردن هواپیما توصیه می شود؛ به این ترتیب که به مسافران می گویند قبل از پرواز به عنوان کسی که مثلا مسافر است سوار یک خودرو شوند و با تمرکز و دقت بالا فهرستی از صداها و لرزش هایی که حس می کنند را تهیه نمایند.

این کار به آن ها کمک می کند تا به چیزهایی که افراد در حالت عادی به آن توجهی ندارند، دقت بیشتری نشان دهند و از تکان خوردن هواپیما هراس و ترس کمتری داشته باشند چرا که یک خودروی سواری در حال حرکت تکان های بیشتری را نسبت به یک هواپیما متحمل می شود. اما این نکته را هم بدانید که کسانی که در هواپیما روی صندلی های عقب می نشینند در سانحه ها و تصادفات هوایی شانس بیشتری برای زنده ماندن دارند.

اما خوب است هنگام انتخاب صندلی هواپیما به چند نکته توجه کنید:

اگر وضعیت شما در حالتی است که هنگام سوار شدن به هواپیما احتیاج به فضای بیشتری دارید، صندلی های انتهایی بهترین انتخاب برای شماست. زیرا این ردیف از صندلی ها، صندلی وسط ندارد.

اگر شما از جمله آدم هایی هستید که به بو و یا رفت و آمد حساسید، بهتر است از انتخاب صندلی های کنار توالت و آشپزخانه هواپیما اجتناب کنید.

اگر شما جز آن دسته از مسافرانی هستید که در هنگام سفر و پرواز معمولا می خوابند، بهتر است از صندلی های بخش انتهایی هواپیما دوری کنید؛ چرا که امکان خم کردن به عقب و خوابیدن روی پشتی صندلی وجود ندارد.

نکته ی آخر اینکه شما در هر جای هواپیما که بنشینید، در هر صورت متوجه مقدار کمی لرزش خواهید شد. اما اگر با تمرین و تمرکز، ذهن خود را برای پرواز آماده کرده باشید و صندلی مناسبی هم نصیبتان شود به مراتب پرواز آرام تر و لذت بخش تری را تجربه خواهید نمود.

به اشتراک بگذارید :
loading...
loading...

مطالب مشابه

نظرتان را برای ما بنویسید. اگر هم در خصوص موضوعی سوال دارید، چنانچه اطلاعات کافی در مورد آن داشته باشیم پاسخ خواهیم داد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *