ترک های سفید پوست و روش درمان آن

تلگرام

ترک های سفید پوست یکی از اشکال استرچ مارک هستند و از ترک های قرمز نازک ترند. عدم وجود رنگ و چروکیده شدن خطوط نخ مانند، به دلیل تغییر شکل کلاژن ایجاد می شود.

بدن می تواند کلاژن تولید کند و کلاژن جدید به خوبی قادر به پر کردن قسمت های فرورفته  در مناطق آسیب دیده می باشد. این نشان می دهد که بدن در ترمیم آسیب های خود معجزه می کند، اما نتیجه این کار به زیبایی مناطق آسیب ندیده نیست. اسکارها بر روی پوست تمایل به بی رنگ شدن و برجای ماندن دارند. تخریب رنگدانه در طی این فرایند به دلیل هر دوی مراحل التهاب مرحله قرمز و مرحله بازسازی بعدی ایجاد می شود.

ترک های سفید پوست

این که بسیاری از مردم در آینه، خطوط سفید را بر روی پوست صاف خود می بینند و نگران می شوند، یک واقعیت است، به خصوص وقتی فرد اقداماتی مانند پماد های موضعی محرک تولید کلاژن ، نوشیدن مقدادیر زیاد آب و رعایت رژیم غذایی برای طراوت پوست و جلوگیری از ترک های سفید را انجام داده باشد. این ترک ها مانند کک و مک، چین و چروک یا لکه های مربوط سن، جزئی از ویژگی های دائمی شخص هستند.

گزینه های درمانی کدامند؟

ترک های سفید پوست، علامت هایی قدیمی هستند که از بین نمی روند و فقط ظاهرشان را می توان از طریق روش های مختلف بهتر کرد. گزینه های درمان ترک های پوستی سفید شامل میکرودرم ابریژن، لیزر درمانی، مزوتراپی و پی آر پی می باشند. برای برگرداندن رنگ ضایعات IPL  کمک کننده است. در این روش از طریق نور درمانی، آزاد سازی ملانین موجود در اپیدرم (لایه خارجی پوست) تحریک می شود و در نتیجه پوست رنگ دار می شود.

افراد با سطح ملانین طبیعی، رنگ پوست طبیعی دارند. با این حال، هر نقطه از پوست که آسیب می بیند فرد باید سفید شدن ناخوشایند آن سر کند. با استفاده از درمان آی پی ال) IPL  (، با رنگدانه دار شدن مجدد از طریق ملانین، اسکار ها ها مطابق با پوست اطراف،  تیره می شوند. آی پی ال  درمانی غیر تهاجمی، ملایم و بی خطر برای هر نوع پوست است.

پژوهش ها نشان داده اند که فرد می تواند از آی پی ال بدون هیچ وقفه ای در فعالیت های روزانه خود، استفاده کند. این روش فقط نیم ساعت یا کمی بیشتر طول می کشد و حتی پر مشغله ترین افراد می توانند از آن بهره مند گردند. تنها عارضه جانبی آن برنزه شدن پوست است که چون در زیر لباس است، برای بیماران مسئله ای نیست. نتایج به تدریج حاصل می شود. شش تا پانزده جلسه درمانی با فواصل یک هفته ای مورد نیاز است. به طور متوسط، بیش از ۷۵٪  رنگدانه های اصلی دوباره بازسازی می شوند.  رنگ جدید می تواند یک سال پایدار باشد، بنابراین، درمان های نگهدارنده لازم می باشد.

  به نقل از mediran.info

به اشتراک بگذارید :
loading...
loading...

مطالب مشابه

۴ نظر

 1. آرزو گفت:

  با سلام
  در صورت امکان ممنون میشم یه توضیح کوتاه راجع به آی پی ال بدین.
  یک نوع لیزر هست؟!
  مچکر

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام.آی پی ال intense pulse light  یعنی سیستم های  نور شدید پالسی. در اصل لیزر نیست بلکه فلش لامپ های زنون هستند که نور چند طول موجی و non coherent ایجاد می کنند

 2. نازی گفت:

  سلام. من شنیدم خوردن قرص ویتامین ای خیلی موثر هست در حین ورزش.ایا صحت داره.من هر روز قبل شروع ورزش ویتامین ای میخورم با اینکه افزایش وزن هم داشتم پوستم ترک نخورده

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، اگر منظورتان این است که در حین ورزش مصرف کنید تا از ترک پوست جلوگیری کند، متأسفانه اطلاعی از صحت آن نداریم

نظرتان را برای ما بنویسید. اگر هم در خصوص موضوعی سوال دارید، چنانچه اطلاعات کافی در مورد آن داشته باشیم پاسخ خواهیم داد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *