۶ نوشیدنی برای حفظ تناسب اندام در تابستان

6 نوشیدنی برای حفظ تناسب اندام در تابستان
تلگرام

در تابستان وقتی که هوا بسیار داغ و مرطوب است، هیچ چیز بهتر از نوشیدن مایعات خنک و تازه لذت بخش نیست. اما آیا با نوشیدن مایعاتی مانند نوشابه تگری شیرین یا شربت خنک مشکل دارید؟ می‌ترسید چاق شوید؟ اگر شما برنامه غذایی متناسب و متعادلی دارید، مواد مغذی مورد نیاز بدن‌تان را به طور طبیعی به دست خواهید آورد. می‌توان گفت، که لازم نیست که نوشیدنی های مصرفی‌تان حاوی مقدار زیادی شکر یا سدیم باشند. برای پیکنیک بعدی در فضای سبز جنگل یا پارک، می‌‌توانید یکی از این ۶ نوشیدنی را که در ادامه توضیح خواهیم داد نوش جان کنید و یا برای دوستان خود سرو کنید.

۱. با چای یخی میوه‌ای خستگی‌تان را بدر کنید

این روزها نوشیدنی‌های شکری با میزان کالری بالا به عنوان «نوعی تنباکو جدید» معرفی شده‌اند که (برای مصرف کنندگان آنها مضر است). گزینه‌های دیگری وجود دارد که محتویات آنها شامل شکر مصنوعی نیست و دارای کالری اندکی نیز هستند. نوشیدنی انار زنجبیل که همچنین پر از توت فرنگی شیرین است و مزه تند زنجبیلی دارد را امتحان کنید.

6 نوشیدنی برای حفظ تناسب اندام در تابستان

محتویات:

۱۲تی بگ چای زنجبیل، ۴فنجان آب جوشیده،  ۴فنجان آب سرد، ۱فنجان آب انار ترش، ۱قاشق سوپ خوری آب لیمو، ۱برش پرتقال، ۳تکه برگ نعنا، ۱۶عدد توت فرنگی یخ زده، ۲۴عدد توت آبی یخ زده

طرز تهیه:

چای را داخل قوری قرار داده، آب جوشیده را داخل آن بریزید برای ۵ دقیقه آن را بخیسانید. سپس چای را خارج کنید و آن را فشار دهید تا آب آن گرفته شود. سپس آن را در ترکیب آب سرد، آب انار و آبلیمو بریزید. برش پرتقال و تکه‌های نعنا را به آن اضافه کنید. آن‌ را در داخل یخچال قرار داده تا سرد شود. قبل از نوشیدن آن تکه‌های توت فرنگی و توت آبی یخ زده را به آن اضافه کنید.

۲. یک نوشیدنی میکس حاوی صفر کالری تهیه کنید

از نوشیدنی‌های فوق العاده که تهیه و نوشیدن آن اکیدا در تابستان توصیه می‌شود. مایعاتی هستند که شکر ندارند، یعنی صفر کالریک هستند. نوشیدنی‌هایی که دارای موادی مانند لیموی طبیعی، خیار و برگ سبزیجات مختلف هستند. وقتی این مواد را با آب مخلوط کنید، مخصوصاً آب گازدار، نوشیدنی فوق العاده‌ای به دست خواهید آورد.

6 نوشیدنی برای حفظ تناسب اندام در تابستان

محتویات:

۱پرتقال، بصورت نازک و حلقه حلقه برش داده شود، ۱عدد لیمو، به همین صورت پرش داده شود، ۱عدد خیار به همین ترتیب برش داده شود، ۱قاشق سوپ خوری آب لیمو، ۸ فنجان آب گازدار

طرز تهیه: 

تمام مواد را در داخل آب گازدار یا آبمیوه گازدار بریزید و آن را قبل از مصرف داخل فریزر قرار دهید.


پیشنهاد مطالعه:چگونه نوشیدنی‌ ورزشی خانگی درست کنید؟


۳. نوشیدنی خیار و نعنا

در گرمای شدید، بهتر است در طول روز بدن خود را هیدراته نمایید، اگر از مصرف آب خسته شده‌اید، می‌توانید به نوشیدنی خود طعم دهید. این ترکیب را می‌توانید از مخلوط خیار و نعنا به دست‌ آورید. می‌توانید به جای آب نیز از آب گازدار استفاده کنید.

6 نوشیدنی برای حفظ تناسب اندام در تابستان

محتویات:

۱/۲ فنجان آب گازدار، ۶تکه برش حلقه‌ای از خیار، ۲تکه برگ تازه نعنا، ۱ قاشق سوپ خوری شیره‌ی گیاه آگاو (اختیاری)

طرز تهیه: 

مانند نوشیدنی قبلی تمام مواد را داخل آب گازدار بریزید. بهتر است از برگ نعنا تازه استفاده کنید. شیره‌ی گیاه آگاو را بجوشانید. در دو لیوان مخلوط‌ها را اضافه کنید و قبل از مصرف آن را داخل فریزر بگذارید. هنگام مصرف نیز تکه‌های یخ را به آن اضافه کنید.

۴. لیموناد شیرین‌تر تهیه کنید

تنها یک نوشیدنی وجود دارد که در فصل تابستان و گرما در میان افراد مختلف بسیار پرطرفدار و محبوب است. بله، درست حدس زدید. همان نوشیدنی لیموناد ترش و شیرین! دفعه بعد که دمای هوا افزایش یافت، یک شربت لیمو ترش همراه با آب سیب شیرین می‌تواند رفع عطش کند.

6 نوشیدنی برای حفظ تناسب اندام در تابستان

محتویات: 

آب سیب شیرین، ۲تا ۴ قاشق سوپ خوری آب لیموی تازه

طرز تهیه:

برای تهیه دو لیوان لیموناد ترش و شیرین ابتدا سیب‌ها را تمیز شسته و ساقه، هسته‌ها و محتویات وسط آن را خارج کنید. سپس آب آن‌ها را بگیرید و درون یک پارچ بریزید. تکه یخ‌هایی در داخل آن بیاندازید. سپس آب لیمو را به آن اضافه کنید. قبل از سرو حتما آن را داخل فریزر قرار دهید تا حسابی خنک شود.

۵. با یک لیوان آب گیلاس یا البالو چطورید؟

اگر مزه مخملی و ترش و شیرین مورد علاقه‌تان است، حتما نوشیدنی گیلاس یا آب آلبالو را امتحان کنید. آب گیلاس یا آلبالو در تابستان لقب شوالیه نوشیدنی‌های خوشمزه و مفید را به خود اختصاص داده است. به دلیل آن که علاوه بر طعم دلپذیر آن، حاوی مقدار بالای آنتی اکسیدان آنتوسیانین است که یک ضدالتهاب طبیعی است. بنابراین نوشیدن این یکی فوق العاده برای شما واجب است.

6 نوشیدنی برای حفظ تناسب اندام در تابستان

محتویات:

۱/۲ فنجان آب گیلاس یا آلبالو ترش، ۸تا ۱۲ اونس تارت شیرین و یا آب سیب، ۱قاشق سوپ خوری آب لیمو تازه

طرز تهیه: 

گیلاس‌ها و سیب‌ها را تمیز بشویید. هسته و شاخه‌های گیلاس را جدا کرده و سیب را نیز به همین ترتیب، ساقه آن، هسته و محتویات داخل آن را خارج کنید. آب آنها را بگیرید، آبلیمو را در داخل لیوان پیش از همه مواد اضافه کنید. سپس آب میوه‌ها را اضافه کنید و تکه یخ‌ها را داخل لیوان‌ها بریزید. پیش از سرو، آنها را تا چند ساعت در فریزر قرار دهید تا خوب خنک شوند.


پیشنهاد مطالعه: معرفی ۵ نوع از بهترین نوشیدنی های ورزشی برای بعد از تمرین


۶. در مصرف این نوشیدنی که بچه‌ها عاشق آن هستند، می‌توانید افراط کنید

این نوشیدنی برای کودکان فوق‌العاده مفید و دلپذیر و همچنین باب میل آنها است. در این نوشیدنی شکر بیش از حد استفاده نمی‌شود، به این دلیل که شما نوشیدنی کم شکر و طبیعی را برای مصرف انتخاب کرده‌اید.(نوشیدنی خود را خودتان در لیوان‌تان تهیه می‌کنید!) ترجیحاً برای اینکه مصرف سموم شیمیایی کشاورزی را به حداقل برسانید، از هلوهای ارگانیک در تهیه این نوشیدنی استفاده کنید. بله، نام این نوشیدنی اسموتی هلو است.

6 نوشیدنی برای حفظ تناسب اندام در تابستان

محتویات:

۱فنجان هلوهای یخ زده، ۱/۲ فنجان آب پرتقال، ۳/۴ فنجان شیر وانیل یا شیر بادام (شیر طعم‌دار شده با وانیل)

طرز تهیه:

این مواد را در داخل میکسر (همزن) بریزید و هم‌زده تا به شکل اسموتی غلیظ و خوش طعم شود…بفرمایید آماده مصرف است، نوش جان!

تهیه و ترجمه: elmevarzesh.com

منبع: everydayhealth

به اشتراک بگذارید :
loading...
loading...

مطالب مشابه

نظرتان را برای ما بنویسید. اگر هم در خصوص موضوعی سوال دارید، چنانچه اطلاعات کافی در مورد آن داشته باشیم پاسخ خواهیم داد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *